Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

A ja napiszę 3 grosze o pewnym serialu, zwanym Archer. Nadrobiłem 4 sezon i co tu powiadać - ZAJ.EBISTY. Trzyma poziom 1-2 sezonów, a może nawet przebija. Oglądanie po tym South Parka czy nowych epów FG powoduje jedynie ohydny niesmak w ustach.

 

Naprawdę geniusz, błyskotliwy, mocny - w skrócie najlepsza obecnie bajka dla dorosłych.

 

Archer_partying.png

 

podbijam , jestem po pierwszym sezonie i coz - geniusz. nic lepszego animowanego nie widzialem od bardzo dawna. humor rozwala simpsons+family guy+futurame, o sitcomach typu himym nie wspominajac. perelka

 

lana-kane-gun-archer.jpg

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

No to było coś naprawdę zayebistego, jak w końcu skończył z uprzejmościami i ze łzami w oczach 'ty (pipi)o yebana' a potem ją zamknął w tej szafce.

Już nie pamiętam co pisał Olszman (wnioskuję, że hejty), ale nie miał racji, Pitbull to perełka.

Albo Metyl do dziwki w burdelu:

 

- tutaj jest bomba, dupę Ci rozsadzi

- tej dupy nic nie rozsadzi

 

XD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No to było coś naprawdę zayebistego, jak w końcu skończył z uprzejmościami i ze łzami w oczach 'ty (pipi)o yebana' a potem ją zamknął w tej szafce.

Już nie pamiętam co pisał Olszman (wnioskuję, że hejty), ale nie miał racji, Pitbull to perełka.

Albo Metyl do dziwki w burdelu:

 

- tutaj jest bomba, dupę Ci rozsadzi

- tej dupy nic nie rozsadzi

 

XD

boski jest naczelnik

"a teraz niech naczelnik juz sobie idzie, zaraz tu beda bandyci" xD

 

albo jak im fure policyjna podpie,rdolili:

" u nas by Ci nie ukradli" xD

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

 

No to było coś naprawdę zayebistego, jak w końcu skończył z uprzejmościami i ze łzami w oczach 'ty (pipi)o yebana' a potem ją zamknął w tej szafce.

Już nie pamiętam co pisał Olszman (wnioskuję, że hejty), ale nie miał racji, Pitbull to perełka.

Albo Metyl do dziwki w burdelu:

 

- tutaj jest bomba, dupę Ci rozsadzi

- tej dupy nic nie rozsadzi

 

XD

boski jest naczelnik

"a teraz niech naczelnik juz sobie idzie, zaraz tu beda bandyci" xD

 

albo jak im fure policyjna podpie,rdolili:

" u nas by Ci nie ukradli" xD

 

 

Wiadomo, jeszcze świetne było jak dopaćkał swoimi odciskami broń na miejscu przestępstwa,

więc mu doradzili żeby to starł i potem poszedł do jakiegoś koksa w pokoju przesłuchań żeby tamten podotykał dokładnie klamkę.

 

Bekę z niego toczyli nieziemską XD

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

obejrzałem dzisiaj 2 pierwsze odcinki 24, pierwszy raz.

 

No więc mam nadzieję ze ten caly szit jakiego doznalem to jest nieporozumienie i zostanie to wyjasnione/niepowtorzone w kolejnych odcinkach.

Serial wciaga to fakt, i naprawde podszedlem do niego pozytywnie, ale jest pare rzeczy ktore mnie bola. Nie polecam czytac bo sie okrutnie czepiam.

 

 

- nabieranie widza ze to fotograf jest nadlatujacym killerem, ja rozumiem ze idiotyczne zachowanie laski obok bylo specjalnym zagraniem by zwabic samca, ale nie kumam dlaczego rezyser igral idiotyczna mimika goscia, gdy laska chce by pokazal jakies zdjecie w gazecie ktore wykonal to ten robi wyraz twarzy " kurde, przeciez ja jestem killerem, a ona chce widziec moje zdjecia, tepa dzida", tak zrozumialem (pipi)a, jestes 100% killerem dopoki serial nie postanowi mi pokazac ze to bylo moje zle myslenie.

- twarz wasacza podczas odbijania go z budynku, choroba toureta?

- dlaczego nie zadzwonili na policje, do ch,uja, dlaczego odbijal go jeden ziomal, nie trzyma sie kupy

- co to (pipi)a za agencja w ktorej 90% czasu wiara lazi i  gada kto komu wchodzi do lozka, wielka akcja bo ma byc zamach  a podstarzala bruneta chodzi i sie pyta czy Kiefer da jej potrzymac pe,nisa, a zazdrosny brunet chodzi i sie pyta czy juz go trzymala. Kiefer trzyma rzeczy w  lodowce i ma pokoj na miare pomieszczenia z seksmisji, ale to akurat pierdoła. Nie kumam hierarchui tam panujacej, bajzel jak  w urzedzie gminy

- matka szuka corki  z ojcem drugiej i romans wisi  w powietrzu, myslalem ze sie zrzygam

- corka ryczy przez telefon ze jest na imprezie,i mowi kocham cie, mama ma podejrzenia przez slowa kocham cie

 

 

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Pierwszy sezon to test, ale jest wymagany dla zrozumienia części zagadnień fabularnych w następnych sezonach. Od 2 do 6 wciągałem po 4 odcinki dziennie :D No i pamiętaj, że to serial z innym typem narracji. Akcja odcinka dzieje się w przeciągu minut a nie godzin a to czasami wymaga takich a nie innych reakcji postaci na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

dlatego dam mu szanse i nie odpuszcze do 2,3 sezonu,

Ale serio nie wierze w to co sie dzieje na ekranie, laska w 1h rozmawia ze starym, ucieka z chaty, laduje z goscmi  w sklepie, imprezuje, gada, i wyjezdza. To bylo nierealne.

Odnośnik do komentarza

W S2 masz już chwytajacy za jaja plot, ciekawe postacie i ogólny rozmach . jest co prawda dosc duży irytujący sub plot no ale to jednak nie-kablówka wiec musi trochę scasualowane.

Aha i jeśli teraz Cię dziwi co tam się dzieje w 1h to potem się za głowę złapiesz xD (a serio to się nie zwraca uwagi na to, bo się dobrze człowiek bawi)

 

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

jak sam przyznałeś, czepiasz się pier.dół. niestety ostrzegę cię, że family drama będzie przez 2 pierwsze sezony, w tym jest niesamowicie odwlekana w czasie, ale finał jest satysfakcjonujący i zapada w pamięć. w drugim to wątek wciśnięty na siłę, ale chociaż elisha biega w mokrym podkoszulku bez stanika. główny wątek drugiego sezonu to już 24 w pełni i trzyma w napięciu już od samego początku, trzeci jest najlepszy moim skromnym zdaniem więc nawet jak postanowisz w tym momencie zakończyć to i tak dobry ogląda będziesz miał na całość. niestety/stety zwroty akcji, red herringi na każdy kroku niczym w the killing (czasem w sezonie antagonista zmienia się ze 2-3 razy ;)) to siła napędowa tego serialu.

 

w każdym razie pomimo tego, że jest raz lepiej raz gorzej to polecam przez to przebrnąć bo to rozrywka na przyzwoitym poziomie i na większą skalę niż homeland (więcej akcji, śmielsze geo-polityczne scenariusze, mniej skoncentrowania się na postaciach). aż zapodam sobie chyba 4 odcinkowy opener 6 sezonu bo pamiętam, że mnie zniszczył.

 

 

 

Ale serio nie wierze w to co sie dzieje na ekranie, laska w 1h rozmawia ze starym, ucieka z chaty, laduje z goscmi  w sklepie, imprezuje, gada, i wyjezdza. To bylo nierealne.

 

w sumie masz rację - jeszcze psiapsióła miała czas dać du.py temu typowi na górze, a w LA to nawet w nocy nie przemieszcza się za szybko podejrzewam ;). no, ale ten 1odcinek/1godzina to taki gimmick ja jakoś się nie zastanawiam nad tym. w lato obejrzałem sobie pierwszy sezon i nadal robi wg. mnie no, ale nie wiem może sentyment.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...