Skocz do zawartości

Street Fighter X Tekken


barth

Rekomendowane odpowiedzi

Co za noob gra na gałce analogowej w mordobicia?
Uwielbiam takie komentarze. Można z miejsca stwierdzić z jak bardzo "kulturalną" osobą mamy do czynienia. Czy konsolowcom także wypominasz, że grają w te swoje FPSy na padach, zamiast na jedynym słusznym combo mysz + klawiatura? Albo osobom grającym w wyścigi, że nie zainwestowali w kierownicę?

 

Mam obecnie na stanie klawiaturę oraz w pełni sprawne pady z krzyżakiem i gałkami. Arcade Stick, biorąc pod uwagę ceny, nie jest u mnie na szczycie list zakupów i na pewno nie wyłożę kilkuset złotych na coś, co wykorzystam w raptem garstce tytułów, w które i tak gram od święta.

 

Niech ktoś mi tym samym wytłumaczy, dlaczego co krok spotykam się z krytyką mojego sposobu rozgrywki, skoro jest on dla mnie nie tylko najwygodniejszy, ale na którym (z dostępnych wariantów) jestem zdecydowanie najefektywniejszy? W SF4 zaczynałem na klawie, potem męczyłem się na krzyżaku pada, ale dopiero rozgrywka gałką pozwoliła mi na w miarę sensowną zabawę. Inputy są szybsze i bardziej precyzyjne (mam pewność, że wyjdzie mi cios, który zamierzałem, w przeciwieństwie do krzyżaka) kręcenie kółek łatwiejsze, a cała reszta to już tylko i wyłącznie mój ogólny brak skilla w tym gatunku gier - ale to myślę kwestia na zupełnie odmienny temat. W końcu stale podkreślam, że jestem graczem niedzielnym i bawię się w to głównie dla frajdy, nie "pr0" rywalizacji.

 

A że SFxT jest jakoś inaczej zbudowany i nagle i gałka przestała mi się sprawdzać... no cóż. O ile Cammy nadal jestem w stanie grać w miarę dobrze, tak myślę, że u niektórych tag teamów będę musiał zmieniać kciuk z gałki na krzyżak i z powrotem. Przynajmniej dopóki nie stwierdzę, że mam dość marud na forum i jednak zainwestuję w gigantyczne pudło do raptem jednej gierki...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kiedys robiłem custom comba A-Groove w CvS2 EO na Gamecubowym analogu i też było fajnie. TBH po dzis dzień nie wyobrażam sobie grania na krzyżaku (a próbowałem się uczyć bo przez 2 miesiące wieeeele lat temu ćwiczyłem na psixowym szarym padzie). Wszystko zależy od przyzwyczajenia i wytrenowania. Jesli komus jest wygodniej grać na klawie, kierownicy to jego sprawa. Co zas się tyczy sticka to prawda jest taka, że jest to najbardziej precyzyjny sposób kontroli postaci w tego typu grach i nie ma co argumentować inaczej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Geez, są na świecie topowi gracze którzy grają na gałce analogowej, więc takie teksty są już nudne jak flaczki z olejem (see what I did there?). Suavek, przyczyną części twoich problemów może być to, że w tej grze można zmienić kierunek skoku wpisując go bardzo szybko po inpucie którzy zainicjował skok (nie wiem jak dużo jest na to okienko, ale myśle że pokrywa się z pre-jumpem, czyli 4 klatki dla większości postaci, 7 dla niektórych). W sf4 jest tak, że po zrobieniu u/b, u, albo u/f postać zaczyna skakać w wybraną stronę i nawet jeśli niechcący przejedziemy przez inny górny input, kierunek naszego skoku się nie zmieni.

 

Ornit, shoshosho na analogu? :sweat:

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza i z całą pewnością ostatnia bijatyka 2d, co najgorsze aby ją kupić sprzedałem MW3. Po kilkunastu minutach szpilania na X360 bardzo mi się podobała, ale to tylko dobre złego początki. Może to przez to, że od zawsze szpilałem w Tekkena (i trochę Bloody Roar), no zupełnie nie mogę się przestawić i zbieram okrutne baty online, co najgorsze nie mogę sprzedać tej gry nawet grubo poniżej 100zł mimo, że jest w idealnym stanie :confused: Chyba nigdy wcześniej nie zawiodłem się aż tak na jakiejś grze, 120zł wywaliłem kompletnie w błoto, pewnie się skończy tak, że jeszcze komuś dopłacę żeby wziął tą grę -.-

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza

Ja ukradłem dla testu i też, parę razy odpaliłem dla sprawdzenia i koniec. Zupełnie mi się w to nie chcę grać, ale ja mam problem z bijatykami od dłuższego czasu, Snake i Ornit już to dawno widzieli. Nie mam czasu na trenowanie a jak nie trenuję, to przegrywam i mi ciśnienie skacze :-) Może troszkę pogram w VF5FT a tak to nie chce mi się w nic innego. Ew, Mario 64, Yoshi's Island albo Rayman na 3DSie ;-) No i Mario Galaxy na Wii. Wiem, poyebany jestem ;-)

Odnośnik do komentarza

Osobiście cały czas porównuję bijatyki do sportu rekreacyjnego. Nie muszę być od razu mistrzem, ani nawet dążyć do perfekcji - wystarczy, że dobrze się czuję/bawię przy takiej formie spędzania czasu. I tak SFxT bardzo mi się spodobał jako gierka do odprężenia. Nie zależy mi wcale na pięciu się w górę na leaderboardsach. Wystarczy, że w przypadku zabawy online trafię na kogoś o zbliżonym poziomie. Ten problem, że jeśli nie ma się kogoś znajomego chętnego do wspólnej gry, to online zawsze będzie loterią. Raz się trafi na osobę, która nie jest w stanie mi nic zrobić, a innym razem na totalnego wymiatacza, który nie pozwala mi nawet wstać. Wtedy, nie ukrywam, łatwo się zniechęcić, ale to też nie powinien być powód czy argument do kompletnego odstawienia gierki.

 

Jedyne czego żałuję, to że AI w tej grze kuleje całkowicie. Nie wiem, w SF4 najwyższy poziom trudności potrafił mi przysporzyć czasami problemów, a tutaj nawet postacie, przeciw którym nienawidzę walczyć online (Juri, Vega) nie stanowią najmniejszego problemu. Najbardziej mnie rozbraja fakt, że przeciwnik zawsze zwleka z tagiem, kiedy aktywna postać ma resztki HP, a druga pełen pasek. W tej kwestii mocne rozczarowanie...

 

inb4 zomg on grywa przeciwko AI !!1one

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Wersja PC wreszcie dostała DLC Characters - http://marketplace.xbox.com/en-gb/Product/Additional-Characters-Pack-12-Chars/00000000-0000-400e-80cf-008443430fa5

 

>15GBP

>Size: 17kb

 

Oh wow... M$ i Capcom w akcji... jeszcze Activision oraz EA gdzieś tu brakuje do pełni "szczęścia".

 

 

Toż to chyba taniej wyjdzie kupić grę jeszcze raz na Steam razem ze wszystkimi DLC w promocji...

 

W sumie... orientuje się ktoś jak to działa? Tj. jeśli na G4WL już mam zarejestrowanego SFxT, a kupię drugą sztukę na Steam, to będę mógł grać na starym koncie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...