Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Już pisałem w statusach - SMART TV smaży cyce.

 

Wczoraj wieczór: Deathproof Tarantino + 720p + napisy + 3D (świetna konwersja 2d-->3d ja nie wiem jak on to robi) + słuchawki i to wszystko za darmooooooooooooooooooooo

Mam pytanko?

W Ipla jest 100 darmowych filmów dla posiadaczy Samsunga, ale czy to jest promocja czasowa albo jak ?. Jeszcze nie oglądaliśmy żadnych filmów bo na razie nie ma czasu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Już pisałem w statusach - SMART TV smaży cyce.

 

Wczoraj wieczór: Deathproof Tarantino + 720p + napisy + 3D (świetna konwersja 2d-->3d ja nie wiem jak on to robi) + słuchawki i to wszystko za darmooooooooooooooooooooo

Mam pytanko?

W Ipla jest 100 darmowych filmów dla posiadaczy Samsunga, ale czy to jest promocja czasowa albo jak ?. Jeszcze nie oglądaliśmy żadnych filmów bo na razie nie ma czasu.

Pozdrawiam.

 

nie mam pojęcia, ogladam z aplikacji iplex.pl. Ipla jest, ale tam sa tresci platne, darmowej czesci nie znam

Odnośnik do komentarza

To jeszcze jedno pytanie: czym (poza cena, okularkami w zestawie oraz faceliftingiem) rozni sie GT30 od VT30? Bo tak: rodzaje wyswetlacze identyczne, rozdzialki, elektronika takie same, parametry identyczne, tylko cena rozni sie o 1500zl. VT ma w komplecie okularki. Nie widze roznic poza tym. Zadzwoniłem do Panasonica, twierdza, ze to te same modele, tylko trzepią kasę na faceliftingu i okularach w komplecie dodajac sobie dodatkową marżę. Jednak zdarzalo sie, ze chłopaki mało wiedzą o sprzęcie, więc pytam, moze ktos z Was zna jakieś konkretne różnice

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję różnice pomiędzy VT30 nad GT30 to :

- tryb ISF z zaawansowana kalibracją

- 3 głośniki w tym Woofer

- złącze serwisowe

- dołączone wifi

- ma PIP, PAP, PAT

- 2 pary okularów

To może nie są aż tak znaczące różnice ale jednak różnice są :) bo gdyby osobno dokupywać okulary i adapter wifi to różnica w cenie nie była bu już tak znacząca.

Tylko martwi mnie jedno ! Dość dużo osób narzeka na zielona poświatę na panelu w modelu VT30, no ale cóż, nawet najlepszym zdarzają się babole :lol: .

Pozdrawiam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję różnice pomiędzy VT30 nad GT30 to :

- tryb ISF z zaawansowana kalibracją

- 3 głośniki w tym Woofer

- złącze serwisowe

- dołączone wifi

- ma PIP, PAP, PAT

- 2 pary okularów

To może nie są aż tak znaczące różnice ale jednak różnice są :) bo gdyby osobno dokupywać okulary i adapter wifi to różnica w cenie nie była bu już tak znacząca.

Tylko martwi mnie jedno ! Dość dużo osób narzeka na zielona poświatę na panelu w modelu VT30, no ale cóż, nawet najlepszym zdarzają się babole :lol: .

Pozdrawiam.

 

dzięki wielkie za pomoc, łap plusika. dla mnie różnice niewielkie więc muszę przemyśleć

Odnośnik do komentarza

nie wiem co poza iplexem jest dobre w smart tv.

no moze 1 radio internetowe, pozatym to dokladnie to samo co w soniaku ( mam porownanie bo mam tv sony i smart tv w kinie domowym )

jedyny plus samsunga to ze duzo prosciej jest puszczac filmy z dysku, ale za to ustawienia kanałów i menu w tv samsunga to jakis po(pipi)any pomysl.

 

ps. ten skype w tv to naprawde taka wazna rzecz ? Ja tego nigdy nie uzywałem, a w laptopie w ciagu 5 lat moze z 10 razy.

Odnośnik do komentarza

nie wiem co poza iplexem jest dobre w smart tv.

 

ten iplex wyglada spoko. Ja w Soniaku korzystam tylko z TVN Playera, VOD 3D i YouTube.

ps. ten skype w tv to naprawde taka wazna rzecz ? Ja tego nigdy nie uzywałem, a w laptopie w ciagu 5 lat moze z 10 razy.

Zależy co kto lubi - ja korzystam ze Skype codziennie na przykład.

Odnośnik do komentarza

Panowie zmieniam chatę, wydłużyła mi się znacznie odległość oglądania, a więc muszę kupić nowy TV.

 

co istotne:

 

- wielkość 55-60 cali,

- odległość od TV ok 4-4,5 m (nie będzie to za dużo na 55-60 cali? ),

- głównie do grania na ps3/ x360, mecze NBA, czasami jakiś film dvd / bd,

- tv cyfowa,

- 3d,

- cena 5500, maks 6000 tys.

 

Znajdę coś "w miarę" za tą cenę?

 

poniżej kilka strzałów:

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-60pz250-3d.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-55ex720-3d.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55d6100.bhtml#opis

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55lw4500.bhtml#opis

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opinie-samsung-ue55d6500.bhtml#opinie

Odnośnik do komentarza

No ja zawsze byłem "stary plazmiacz Panasowiec" z tym, że tak jak piszesz taki gabaryt Neo plazmy by mnie "zabił" finansowo.

 

 

a ten szajsung nie jest jakiś okrojony ? czytałem, że w którymś modelu jakieś jaja w rozdziałce 3d były.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

No ja zawsze byłem "stary plazmiacz Panasowiec" z tym, że tak jak piszesz taki gabaryt Neo plazmy by mnie "zabił" finansowo.

 

 

a ten szajsung nie jest jakiś okrojony ? czytałem, że w którymś modelu jakieś jaja w rozdziałce 3d były.

jest jest, właśnie w tym ma tzw. pseudo HD :(

 

A 50" neoplazma Ci nie styknie? a może pomyśl nad ekranem w suficie i projektorem? (chociaż nie, bo jak chcesz 3d to znowu koszty wpi.zdu

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

No ja zawsze byłem "stary plazmiacz Panasowiec" z tym, że tak jak piszesz taki gabaryt Neo plazmy by mnie "zabił" finansowo.

 

 

a ten szajsung nie jest jakiś okrojony ? czytałem, że w którymś modelu jakieś jaja w rozdziałce 3d były.

jest jest, właśnie w tym ma tzw. pseudo HD :(

 

A 50" neoplazma Ci nie styknie? a może pomyśl nad ekranem w suficie i projektorem? (chociaż nie, bo jak chcesz 3d to znowu koszty wpi.zdu

 

 

Z tym 50 to trochę lipa, ziomek ma właśnie identyczny salon z 50-tką i z 4-4,5 m troch maławo.

Odnośnik do komentarza

Panowie zmieniam chatę, wydłużyła mi się znacznie odległość oglądania, a więc muszę kupić nowy TV.

 

co istotne:

 

- wielkość 55-60 cali,

- odległość od TV ok 4-4,5 m (nie będzie to za dużo na 55-60 cali? ),

- głównie do grania na ps3/ x360, mecze NBA, czasami jakiś film dvd / bd,

- tv cyfowa,

- 3d,

- cena 5500, maks 6000 tys.

 

Znajdę coś "w miarę" za tą cenę?

 

poniżej kilka strzałów:

 

http://www.euro.com....0pz250-3d.bhtml

 

http://www.euro.com....5ex720-3d.bhtml

 

http://www.euro.com....6100.bhtml#opis

 

http://www.euro.com....4500.bhtml#opis

 

http://www.euro.com....00.bhtml#opinie

 

Sorry za post za postem, ale może ktoś jeszcze mi coś doradzi, czas nagli, a HDTV nie mogę dodać żadnego postu...

Odnośnik do komentarza

Z tych wymienionych to polecam Soniacza , ale najlepiej jak sam ocenisz, bo chyba nie będziesz kupować w ciemno? Ja na twoim miejscu to nagrałbym kilka sampli na pena od najlepszej do najgorszej wersji i zobaczył jak ten tv się z tym radzi? Bo gry to nie wszystko, ważne są również inne aspekty. Najlepszym wyborem byłby Panas VT30 55 cal. ale inna cena niestety :D.

Pozdrawiam

Ps.

Ja bym odrzucił LG!! Podobno najgorszy input lag? Ale nie licząc tego mankamentu to tv bardzo dobry? Ale sam musisz się przekonać .

Edytowane przez Kaper 666
Odnośnik do komentarza

Optymalna odległość oglądania full hd 3D w telewizorze 55 cal powinna dokładnie wynosić 206 cm. czyli 3-krotność wysokość ekranu , ale pewnie o tym wiesz :).

Z oglądania np. 3-3,5 metra wymagany jest projektor od 80 do 94 cal.

Jeżeli nie dostosujemy się do tych wartości to całe full hd 3D nie będzie lepsze niż 3D z obniżoną rozdzielczością ;).

Znalazłem taką tabelkę z rozmiarami i odległościami:

42" to wysokość ekranu 52,3 cm, czyli odległość oglądania 157 cm,

46" to wysokość ekranu 57,3 cm, czyli odległość oglądania 172 cm,

50" to wysokość ekranu 62,3 cm, czyli odległość oglądania 187 cm,

51" to wysokość ekranu 63,5 cm, czyli odległość oglądania 191 cm,

55" to wysokość ekranu 68,5 cm, czyli odległość oglądania 206 cm,

59" to wysokość ekranu 73,5 cm, czyli odległość oglądania 220 cm,

65" to wysokość ekranu 80,9 cm, czyli odległość oglądania 243 cm.

Pozdrawiam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Optymalna odległość oglądania full hd 3D w telewizorze 55 cal powinna dokładnie wynosić 206 cm. czyli 3-krotność wysokość ekranu , ale pewnie o tym wiesz :).

Z oglądania np. 3-3,5 metra wymagany jest projektor od 80 do 94 cal.

Jeżeli nie dostosujemy się do tych wartości to całe full hd 3D nie będzie lepsze niż 3D z obniżoną rozdzielczością ;).

Znalazłem taką tabelkę z rozmiarami i odległościami:

42" to wysokość ekranu 52,3 cm, czyli odległość oglądania 157 cm,

46" to wysokość ekranu 57,3 cm, czyli odległość oglądania 172 cm,

50" to wysokość ekranu 62,3 cm, czyli odległość oglądania 187 cm,

51" to wysokość ekranu 63,5 cm, czyli odległość oglądania 191 cm,

55" to wysokość ekranu 68,5 cm, czyli odległość oglądania 206 cm,

59" to wysokość ekranu 73,5 cm, czyli odległość oglądania 220 cm,

65" to wysokość ekranu 80,9 cm, czyli odległość oglądania 243 cm.

Pozdrawiam.

 

Ta tabelka to oczywiście dla 3d tak ? Bo teraz normalną plazmę Panasa 37 cali oglądam z 2,5 m i jet optymalnie.

 

A jak się mają odległości dla zwykłego trybu oglądania dla poszczególnych gabarytów ?

 

 

Co do full 3d to wiesz zawsze do grania mogę sobie siedzisko ustawić1,5 m przed TV

Odnośnik do komentarza

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/l0ysgwuto5a4jbjh.html

Dla 55 cal wartość wynosi 2,10 przy oglądaniu materiału full HD

 

Optymalna odległość oglądania full hd 3D w telewizorze 55 cal powinna dokładnie wynosić 206 cm. czyli 3-krotność wysokość ekranu , ale pewnie o tym wiesz :).

Z oglądania np. 3-3,5 metra wymagany jest projektor od 80 do 94 cal.

Jeżeli nie dostosujemy się do tych wartości to całe full hd 3D nie będzie lepsze niż 3D z obniżoną rozdzielczością ;).

Znalazłem taką tabelkę z rozmiarami i odległościami:

42" to wysokość ekranu 52,3 cm, czyli odległość oglądania 157 cm,

46" to wysokość ekranu 57,3 cm, czyli odległość oglądania 172 cm,

50" to wysokość ekranu 62,3 cm, czyli odległość oglądania 187 cm,

51" to wysokość ekranu 63,5 cm, czyli odległość oglądania 191 cm,

55" to wysokość ekranu 68,5 cm, czyli odległość oglądania 206 cm,

59" to wysokość ekranu 73,5 cm, czyli odległość oglądania 220 cm,

65" to wysokość ekranu 80,9 cm, czyli odległość oglądania 243 cm.

Pozdrawiam.

 

Ta tabelka to oczywiście dla 3d tak ? Bo teraz normalną plazmę Panasa 37 cali oglądam z 2,5 m i jet optymalnie.

 

A jak się mają odległości dla zwykłego trybu oglądania dla poszczególnych gabarytów ?

 

 

Co do full 3d to wiesz zawsze do grania mogę sobie siedzisko ustawić1,5 m przed TV

Tak 3D full hd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...