Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście 3D traktuje jak dodatek i nic więcej. Bardziej cenie obraz, przy 55 lub więcej calach to polecam plazmy ( o ile pobór prądu nie zrazi :D ) z prostego powodu... jest RÓWNOMIERNIE PODŚWIETLONE przy lcd a szczególnie krawędziowym i tak dużym , mogą niezłe neony na czarnym tle po bokach wychodzić :) , chyba że kogoś jest stać na full led.

Odnośnik do komentarza

wczoraj miałem okazje bliżej przyjrzeć się poszczególnym modelom 3D i jak na razie największe wrażenie efektu trójwymiarowości zrobiło na mnie Sony :o Wrażenia jak najbardziej pozytywne i te uczucie głębi gdzie w Samsungach w swoich smartach efekt mógłbym przyrównać do marnych bitmap porozmieszczanych w różnych odległościach i poziomach , trochę drętwo to wygląda i zniechęca mnie do zakupu. Czy to prawda że tv Sony są najbardziej zaawansowane w tej technologi i co polecacie w przedziale 46-55 cali ? Uwielbiam obraz żyletę także plazmy odpadają :P

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

No ja też zawsze ze plazmami byłem. Z tym, że tylko Panasa plazmy i nic więcej, a do 5500-6000 ni kupie chyba plazmy Panasa z 3 d co ? A co to jest full led ?

Kupisz model 50'' w wersji VT. Full Led to chodziło Kaperowi o równomierne podświetlenie na całym ekranie, a nie tylko na krawędziach (Edge Led).

Odnośnik do komentarza

No ja też zawsze ze plazmami byłem. Z tym, że tylko Panasa plazmy i nic więcej, a do 5500-6000 ni kupie chyba plazmy Panasa z 3 d co ? A co to jest full led ?

Kupisz model 50'' w wersji VT. Full Led to chodziło Kaperowi o równomierne podświetlenie na całym ekranie, a nie tylko na krawędziach (Edge Led).

Square ale TV ma mieć 55-60" minimum....

Odnośnik do komentarza

Można kupić plazmy 3D nawet 60 cali i bez problemu zmieścić się w tej kwocie ale niestety nie z Panasa :(.

Full led to nic innego niż pełne podświetlenie ekranu, jest około 7 razy bardziej podświetlony diodami led i zwykły EDGE led i daje znacznie lepszy bezpośredni obraz, kontrast , czerń, kolory... i td.

Ale niestety te tv są dość drogie, zwłaszcza ponad 50 calowe.

Bushisan

Za bardzo bym nie wierzył to co pokazują sklepy, często sami coś specjalnie pracownicy sknocą by bardziej zachęcić do kupna tego drugiego, warto samemu się przekonać prosząc o pilota. Siostra nie tak dawno temu zakupiła Samsunga D 8000 i efekt 3D jest naprawdę znakomity, jest masę ustawień 3D, więc można się samemu pobawić i dostosować by było jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza

No zapomniałem dopisać że tylko 50'' ;) Walduś kilka stron wczesniej pytał, warto kupować wersje VT czy można smiało wybrać GT ? Różnica w cenie przy 50'' to ok 1k.

@Square, wziąłem na chatę oba modele od sklepu i kupiłem GT. Nie ma sensu przepłacać gdyż w mojej ocenie po testach na materiale BD3D, tv sat + PS3 wyszło, że obraz jest identyczny. Możliwość ustawień obrazu jest bardzo dużo

 

główne róznice w mojej opinii: obudowa (Gt jest brzydszy niestety), dźwięk (lepsze auto ma VT, nie zwróciłem na to uwagi, gdyż mam tunery i PS3 podpięte do ampli i nie korzystam nigdy z głośników TV-ka), brak WIFI (podpiąć musiałem GT kablem do routera) . Do tego musisza sam dokupić okulary.

 

poza tym więcej różnic nie wychwyciłem

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest bardzo dyskusyjna, jedni zauważają po kilkudziesięciu godzinach inni po kilkuset a jeszcze inni wcale !. W sieci jest mase wątków temu poświęcony więc można poczytać.

Mnie akurat bardziej martwi ta zielona poświata, która dość mocno dolega nowym pdp Panasonica.

Wszystko ma pogodzić OLED, ale zobaczymy co nam 2012 rok przyniesie :).

Odnośnik do komentarza

niestety OLED to jeszcze nie ta bajka. i to nie chodzi o technologię, tylko o kasę - matryce LCD nie zostały jeszcze wyeksploatowane, więc producenci jeszcze nie wypuszczają nowego sprzętu na rynek.

 

dla mnie połowa zarzutów w komentarzach to śmiech na sali - korzystam z Szajsunga D7000 oraz PanasaGT30 i każdy ma swoje wady i zalety. A tekst o tym jak to od plazm się odbija światło, a od LCD niby nie to już zupełnie komedia (Szajsung ma tak błuszczącą ochronę na matrycy że spokojnie zamiast lustra daje radę a do tego widać na nim każdy brud)

 

zielonej poświaty nie uświadczyłem

Odnośnik do komentarza

Ha ! :) ostatnio wspominałem o wizycie MM i Soniaczach gdzie najbardziej odjechanie są 3D i tu miła niespodzianka Butcher w ostatnim Hyde Parku wspomina że kupił właśnie ten model który miałem na oku ! :D Ja nadal stwierdzam że Samsungi oferują kiepskie możliwości trójwymiarowego obrazu tak analizując gołym okiem i to co napisałem o nich wyżej a wymieniony model Sony 46EX720 efekt 3D rozkłada na czynniki pierwsze i na paru widzianych demówkach obraz dosłownie wylewa się z tv ....i chyba tym razem zaufam "japońcom" z Hungary czy tam ze Słowackim akcentem :)

 

 

Edit 2 h później :D : Kurde pomimo że stoi juz u mnie Samsung led to kusi mnie smart D8000 a po głowie chodzi Sharp, kurde wybór nie należy do łatwych ...jedynym wyjsciem bedzie odpalenie tego samego demka 3D na kazdym TV :rolleyes:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Panowie zmieniam chatę, wydłużyła mi się znacznie odległość oglądania, a więc muszę kupić nowy TV.

 

co istotne:

 

- wielkość 55-60 cali,

- odległość od TV ok 4-4,5 m (nie będzie to za dużo na 55-60 cali? ),

- głównie do grania na ps3/ x360, mecze NBA, czasami jakiś film dvd / bd,

- tv cyfowa,

- 3d,

- cena 5500, maks 6000 tys.

 

Znajdę coś "w miarę" za tą cenę?

 

poniżej kilka strzałów:

 

http://www.euro.com....0pz250-3d.bhtml

 

http://www.euro.com....5ex720-3d.bhtml

 

http://www.euro.com....6100.bhtml#opis

 

http://www.euro.com....4500.bhtml#opis

 

http://www.euro.com....00.bhtml#opinie

 

Ktoś jeszcze coś doradzi ? Bo na razie najbardziej jestem za tym sony 55ex720 3d z tym, że przy tej odległości każdy cal jest na wagę złota (nie pogardził bym 60), z drugiej strony przy wykańczaniu chaty każdy grosz jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem telewizor bedzie za maly na taka odleglosc.

 

Ja po dwoch dniach z 60 calami z odleglosci 2,75 m juz stwierdzilem, ze kupienie mniejszego tv albo zwiekszenie odleglosci ogladania byloby duzym bledem. NIe wyobrazam sobie ogladania z 4,5 m przy takiej wielkosci.

 

 

Ten ostatni Samsung jest na pewno bardzo chwalony jezeli chodzi o gry (niski input lag). No i Samsungowe "ramki" sa bardzo fachowe, ale to malo istotny detal przy wyborze tv.

 

Pierwszy tv to plazma, takze zastanow sie czy masz warunki (czy mozesz zniwelowac do minimum zrodla swiatla w pokoju gdzie bedzie tv). No i poczytaj jak wyglada wypalanie na tym tv, bo tego nie wiem. Jak bedziesz napierniczal po 10 godzin dziennie w gierki, to przy gorszych plazmach mozesz spokojnie oczekiwac wypalonego huda na ekranie;] Niby wraz z rozwojem technologii producenci walcza z tym zjawiskiem coraz lepiej, ale ono nadal wystepuje w wiekszym lub mniejszym stopniu, nawet w tak dobrych plazmach jak PanasonicVT30.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten ostatni Samsung jest na pewno bardzo chwalony jezeli chodzi o gry (niski input lag). No i Samsungowe "ramki" sa bardzo fachowe, ale to malo istotny detal przy wyborze tv.

 

 

tyle ze jesli w jednym z celów zakupu wpisal 3d to ten samsung z miejsca odpada

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem telewizor bedzie za maly na taka odleglosc.

 

Ja po dwoch dniach z 60 calami z odleglosci 2,75 m juz stwierdzilem, ze kupienie mniejszego tv albo zwiekszenie odleglosci ogladania byloby duzym bledem. NIe wyobrazam sobie ogladania z 4,5 m przy takiej wielkosci.

 

 

Ten ostatni Samsung jest na pewno bardzo chwalony jezeli chodzi o gry (niski input lag). No i Samsungowe "ramki" sa bardzo fachowe, ale to malo istotny detal przy wyborze tv.

 

Pierwszy tv to plazma, takze zastanow sie czy masz warunki (czy mozesz zniwelowac do minimum zrodla swiatla w pokoju gdzie bedzie tv). No i poczytaj jak wyglada wypalanie na tym tv, bo tego nie wiem. Jak bedziesz napierniczal po 10 godzin dziennie w gierki, to przy gorszych plazmach mozesz spokojnie oczekiwac wypalonego huda na ekranie;] Niby wraz z rozwojem technologii producenci walcza z tym zjawiskiem coraz lepiej, ale ono nadal wystepuje w wiekszym lub mniejszym stopniu, nawet w tak dobrych plazmach jak PanasonicVT30.

 

Thx za radę.

 

Co do plazm, to całe życie na plazmch Panasa z tym, że nie stać na takiego giganta. Co do odległości do teraz 37 cali na plaźmie Panasa walę z 2,6-2,8 m i jest si, więc na chłopski rozum przeliczyłem sobie że 60 cali przy 4- 4,5 m styknie :)

 

Na czas grania mogę sobie siedzisko lub fotel podstawić ale do filmów lub sportu w kilka osób to już będzie ta odległość (4-4,5 m)

 

ps jak bym miał tyle siana żeby kupić 60+ plazme Panasonic to bym wam nawet dupy nie zawracał.

Odnośnik do komentarza

Ten ostatni Samsung jest na pewno bardzo chwalony jezeli chodzi o gry (niski input lag). No i Samsungowe "ramki" sa bardzo fachowe, ale to malo istotny detal przy wyborze tv.

 

 

tyle ze jesli w jednym z celów zakupu wpisal 3d to ten samsung z miejsca odpada

Tak naprawdę to żaden nie zobaczy różnicy czy to jest full hd 3D czy nie, podobnie jak większość osób nie widzi różnicy pomiędzy 720 a 1080. Na forach recenzenci opisywali nawet bezpośrednie porównanie samsunga z serii 6 i sony ex 720 i żaden nie odczuł różnicy czy było full czy nie ?.

Jeżeli miałbym wybrać z tych modeli to tego Soniacza, ale wybór należy do ciebie.

A najlepiej to łyknął bym projektor :D

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...