Skocz do zawartości

"Giganty"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.09.2018 o 20:24, Krystyna JJanda napisał:

A pamiętacie ten numer Giganta? 

 

159chi.jpg

 

rh66ww.jpg

 

1gnbya.jpg

 

Nie mogę uwierzyć, że to 26 lat temu kupowałem w kiosku. 

Ostatnio byłem z dziećmi w rodzinnym mieście i pokazywałem im gdzie komiksy przez szybę oglądałem. Kurde. Leżało tego zawsze sporo. Serie regularne, Mega Marvel, wydanie specjalne DC. Teraz idę do Empiku patrze na te półki i do niczego mi serce szybciej nie bije. Stetryczałem, a wystarczyłoby jakieś Excutioner Song aby rozbudzić we mnie gówniarza.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Ja ostatnio zakupiłem nowe wydanie "Sknerus. Życie i czasy Sknerusa Mckwacza". Twarda okładka, nowy przekład, dużo unikatowego contentu od autora Dona Rosy (każdy rozdział jest poprzedzony jego wstępem, gdzie wyjaśnia inspiracje oraz nawiązania do oryginalnych pomysłów twórcy Skenrusa, czyli Carla Banksa) oraz co najważniejsze, prawie drugie tyle nowych historii, które ukazały się chyba w kolejnym tomie, którego już nie posiadałem. Miło tak mieć przy sobie oryginał z 2000 roku i nową wersję i porównywać przekład, jakby się całkiem nowe przygody czytało.

 

Może już to nie to samo co prawie 20 lat temu (miałem wtedy 12 lat!), ale dalej czyta się świetnie, obrazki są mistrzowskie (bogactwo wydarzeń na drugim planie, absolutnie najlepsza kreska ze wszystkich rysowników Donaldów itd.), a historia po ludzku potrafi wzruszyć. W przeciwieństwie do standardowych Gigantów wiele wątków jest całkiem dojrzałych i pomimo lat na karku dalej czyta się z satysfakcją.

 

Co do okładki pierwszego giganta - zazdroszczę bardzo. Ja zacząłem kupować w 1977 (Kaczor Donald w starożytnym rydwanie na okładce), natomiast udało mi się wtedy gdzieś podkupić te wydania z 1993 / 1994, ale pierwszego numeru nigdy nie zdobyłem. Mój ulubiony z tamtego okresu, który niestety zaginął lata temu - ten z opowieścią z Myszką Miki - Berło Czasu, historia chyba na jakieś 150 stron, co się chyba już nigdy później nie zdarzyło.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...