Skocz do zawartości

Battlefield 3 - single player i ogółem


jarken

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o hipokryzji, a sam robisz to samo. Będzie gra to będzie można oceniać

Ale ja nie oceniam gier. Ja oceniam cały przedpremierowy cyrk i podejście pewnych osób do dwóch różnych marek. Choćby CoD i BF3 miały te same wady i te same zalety, to wady w wypadku CoDa zawsze będą wyolbrzymiane i traktowane jako temat nr 1, z kolei w wypadku BF zostaną skwitowane przymrużeniem oka i potraktowane jako zło konieczne.

 

Jak dla mnie nic, absolutnie nic nie tłumaczy w tej chwili chamskiej nagonki na MW3 i wychwalania BF3 pod niebiosa. Bo - masz rację - i jedną i drugą grę ocenimy po premierze. Warto jednak by niektórzy wrzucili sobie na luz (tyczy to zarówno obozu zatwardziałych CoDowców jak i fanów BF), bo takiej gorącej jesieni, jak ta nadchodząca, nie było już dawno i to jest najważniejsze. Wolę powiedzieć sobie wprost, że MW3 zaoferuje mi wciągającego i intensywnego singla w nieco wyświechtanych szatach, a BF3 długie, rozbudowane i świetne multi, ale bez żadnych rewolucji i gruszek na wierzbie. Dzięki temu może w obydwu przypadkach zawiodę się bardzo pozytywnie.

 

Swoją drogą, kto narzeka na grafikę CoDa - ponownie polecam Homefront, gdzie o aliasing można sobie wybić zęby, a na teksturach dostać zeza, ale za to rozgrywka jest wyśmienita.

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

... Pytanie tylko mam jeszcze jedno – MW3 to stanie w miejscu i zerowy postęp. Jaki w takim razie postęp zaoferuje BF3, skoro wychodzi na to, że w czysto technicznym aspekcie nie zmieni się nic w stosunku do Bad Company 2?

 

Damn, nie prościej powiedzieć sobie wprost - Dice dało ciała z konwersją, ale trudno się mówi - liczy się fun? Nie, lepiej podbudować wizerunek jednej gry mieszając z błotem drugą :P

 

Zaakceptowalem bym twoje zdanie gdybys osobiscie zagral w multiplayer'owego BF3 na Ps3. Juz osadziles grafe/gre, sugerujac sie dupnym materialem na youtube oraz totalnie roznymi opiniami temat co-op na Ps3. Oczywiscie mozesz miec racje, ale najpierw trzeba ocenic produkt- zobaczyc, dotknac i powachac. To tak jakbys napisal recenzje ksiazki, w ogole jej nie czytajac. No ludzie, ltosci!... Wstrzymajmy sie do bety, wtedy bedziemy scigac DICE, tak samo jak powstancy sciagaja w LIbii Kadaffiego. :)

Odnośnik do komentarza

Zaakceptowałbym zdanie innych, gdyby również grali :P Nie widzisz w tym pewnego paradoksu? Z góry daje się Dice duży kredyt zaufania, mimo kolejnych niepokojących newsów i mało pozytywnych opinii. Ja uważam Bad Company 2 za naprawdę ładną grę, a skoro wg większości opinii konsolowe BF3 jest na identycznym poziomie, to ja jestem kontent. Wnerwia mnie jedynie usilne wmawianie innym i sobie samemu, że jest lepiej, niż w rzeczywistości i czeka nas zbieranie szczęk z podłogi.

 

Tak, wiem, że CoD wygląda tak samo od 4 lat, ale do tego już się odnosiłem. Wiem jakie mam oczekiwania w stosunku do tej gry i wszystko mi zwisa, bo nikt nie obiecuje mi, że grafika rozsadzi mi czaszkę.

 

Ukrojona rozdzielczość według EA jest ok a według Acti jest złe itp. (to tylko przykład)

Zwłaszcza, że w jednym i drugim wypadku nie ma to właściwie żadnego wpływu na rozgrywkę, ale i tak lepiej psioczyć i wytykać. Dzięki za poparcie, ale po ilości minusów jakie wpadły widzę, że to jednak zbyt kontrowersyjny temat :D

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Tyle że rozdziałka BO jest jedynie failem konwersji na PS3 - to mnie akurat dziwi, że po tylu latach nadal mają problemy z optymalizacją silnika.

 

No cóż, czekamy na jesień - trzymam kciuki za obydwa tytuły, bo jak by nie było to serie zasłużone i jak najbardziej grywalne. Można mieć różne oczekiwania, ale nie dajmy się porwać zgubnemu marketingowi. Optymizm jest fajny, ale trochę dystansu też:)

Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=E_XF_wqtF1I

 

ale komentarz mnie zmiażdżył :rofl:

JESUS FUCK STOP TALKING ABOUT CALL OF DUTY, YOU FUCKING IDIOTS. Battlefield is a differnet game but CLEARLY has the same idiotic community as Call of Duty.. Those games are barely alike, i have no IDEA why you morons would keep bringing COD up in Battlefield videos.. All the fucking time.
Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Ja podzielam zdanie K@t'a i dorzucę swoje 3 grosze: nie odnosicie wrażenia że dzień bez informacji o Battlefield 3 jest dniem straconym? Niedługo Battlefield 3 z lodówki zacznie wyskakiwać... Hype i marketing to jakaś masakra. Jaka to gra nie jest wypas, f pytę, miszczostwo świata i w ogóle... A później okazuje się że co chwilę coś jest nie teges. Trochę niepokojący jest fakt, że właściwie nie pokazano nic konkretnego na konsole. Może się nie znam, ale to nie wróży niczego dobrego. Obym się mylił.

Żeby nie było, nie kupię na premierę ani BF3, ani CoD: MW3. Z BF3 się wstrzymam aż gra wyjdzie i wtedy zadecyduję, a CoD od dawna nie kupuję bo nie kręcą mnie gry które można przejść w weekend (multi w CoD mi nie leży). Prawdopodobnie obdarzę kredytem zaufania Carmaka oraz jego ekipę z id i kupię Rage.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gry od EA w MM raczej nie przekraczają 199 zł na premierę ;) No i przeważnie już w poniedziałki je sprzedają (gdy oficjalna premiera jest w piątek).

 

Jak pisałem w innym temacie Saturn ma to samo, ale cene mi powiedziałe że albo 179 zł albo 189zł plus oczywiście odliczenie tych 29,90,-.

Dodatkowo, jak piszesz, gra ma być w już w poniedziałek i nie wykluczone że będzie można ją już wtedy nabyć.

 

No, ale to rozmowa do innego tematu raczej;]

Odnośnik do komentarza

A ja już lisa czytać nie mogę,co info o BF3 to on wkracza tutaj ze swoją krucjatą :P Nawet ja tyle nie psioczę o MW3.

 

 

To nie czytaj... ja tylko przekazuje moje zdanie i ciesze sie że nie tylko ja to widzę że EA ma zbyt duża sympatie graczy a moim zdaniem w żaden sposób ta firma nie różni się od Acti, która znowu ma zbyt dużo wrogów. Na MW3 też nie psiocze ale negatywnie sie wypowiadam jak trzeba tylko że tam temat ucichł i nie ma z kim popsioczyć ;) .. jedyny temat gdzie pozytywnie sie wypowiadam to Ghost Recon 3 :P

 

Ale porozmawiajmy o grze...??

 

... co taka cisza - zauważyłem że w temaci był kilkudniowa przerwa a dlaczego ?? Temat odżywa tylko wtedy gdy Ea zapoda jakiś nowy news albo trailer epicki. Gdy są newsy negatywne o grze to cisza nikogo nie ma .. tylko KAT się odważy to skomentować (ja poprę) to już nagle sie na nas rzucają, co my za głupoty piszemy :).

 

Taka prawda czy sie podoba czy nie - równowaga musi być. Nie może być ty tylko rzesza fanów EA BF3 ;). Cieszmy sie przynajmniej ze nasze rozmowa jest w miarę kulturalna i idzie porozmawiać normalnie bo to nie codzienność ;)

 

Tak czy siak kupuje BF na premierę i będę pykał ale ea i tak u mnie ma pobiło Acti na czarnej liście jeśli chodzi o swoje ściemnianie na temat każdej gry, która wydają.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Wypowiedź początkowa K@t to 100% racji. Bicie piany do premiery na temat wszystkiego złego o MW3 i boskości B3 przekracza wszelkie granice.

 

Ale to już taka uroda MW. Wszyscy psioczą, ale tną w domu aż miło.

 

A co do kupna gry - wnioski sa logiczne - kto ma dobry komputer i PS3 zrobi głupotę kupijąc wersję B3 na PS3. Potwierdzają to sami producenci. Przy MW3 być może będzie tak samo. Na PC będzie taniej, lepiej i ładniej = kto kupuje na PS3?

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą dziwi mnie też, że do tej pory nie pokazali żadnego oficjalnego materiału HD z konsol (np misja z co-opowa z targów). Nie wierzę mimo wszystko, żeby gra wyglądała tak źle, żeby jej nie chcieli pokazywać. Gdyby natomiast chcieli nadal to i tamto doszlifować, to przecież w miesiąc nie sprawią, że wszystko zacznie wyglądać zupełnie inaczej.

Te kamerówki z ostatnich targów to śmiech na sali był niestety :(

Odnośnik do komentarza

Ja uwazam ze nawet jak bedzie beta to bedzie plakanie,poniewaz finalny produkt moze pokazac pazurki dopiero,mimo wszystko ja i tak nie czuje sie narazie oszukany,ludzie poprostu nie umia czytac ze zrozumieniem,czasem cos bagatelizuja itd.

Placza o braku calkowitej destrukcji,a nikt nie mowil ze cale miasta zrowna sie z ziemia,zreszta na pierwszym gameplayu juz to bylo widac...i kolejna kwestia w bfbc2 tez takiej mozliwosci nie bylo...

Placza o obcieciu 16 linijek a nikt nie zwraca uwagi na to w jakiej rozdzielczosci chodzi cod bo ;)

Dla kazdego fana powinien wystarczyc fakt odswieznego silnika,nowe swietne efekty swietlne,wiecej rzeczy do odblokowania,nowe pojazdy,giwery,no i mapy.

Jedyne na co licze to przynajmniej na identyczna grafike jak w bfbc2,reszta mnie zadowala.

Moze jestem niewymagajacy?moze patrze trzezwo na dosc stara konsole?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Moze jestem niewymagajacy?moze patrze trzezwo na dosc stara konsole?

Twoje podejście jak jak najbardziej zrozumiałe, jednak po co znowu to porównanie do CoDa? Czy BF naprawdę trzeba porównywać z innymi grami, żeby wypadło w lepszym świetle?

Stwierdziłeś zresztą, że w zupełności wystarczą Ci wymienione przez Ciebie nowości. Okej, ale właściwie tyle samo nowego pojawia się w każdym kolejnym CoD i kończy się totalnym zjechaniem każdej części.

Do tego właśnie piłem w swoich wypocinach wczoraj ;-) To co jest ok w BF, jest już be w CoDzie - to można wywnioskować przynajmniej z wielu wypowiedzi :P

 

A co do czytania ze zrozumieniem - DICE mówili na początku dokładnie to, co pisałem: poziom grafiki nie będzie identyczny ny jak na PC, ale nie będzie o wiele gorszy - mogę przejrzeć stare newsy i zacytować dokładnie. To nie jest kwestia zrozumienia, a raczej interpretacji określenia "identyczny poziom".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

na ps3liga.pl jest news z małym podsumowaniem ostatnich informaci + kilka nowości. - http://ps3liga.pl/home/view/31

 

ciekawsze info:

- Naturalnie jak na BF przystało działa system "papier, kamień, nożyce", każdy pojazd i każda bron ma swoja kontrę, balans jest ważną rzeczą dla DICE.

- Jest nowy system broni który wymaga współpracy piechoty z innymi pojazdami. Co to dokładnie oznacza na razie twórcy nie chcą nam zdradzić

- Są też bronie jak G3A3 które można odblokować tylko grając w CO-OP.

- Javelin ma dwa tryby strzelania, co może się zmienić po becie

- Commander w czołgu nie steruje ani działkiem ani czołgiem. Ma inna bardzo ważna role. Jaką? Twórcy na razie nie zdradzają

- Nie ma juz stacjonarnych MG, dzięki dwójnogowi gracz może postawić swoja broń gdzie chce.

- Nie ma żadnych karabinów snajperskich z 50.cal - ponieważ nie dało się ich tak zbalansować żeby zachować uczucie strzelanie z takiej "armaty" a jednocześnie nie przesadzić z jej siłą.

- Little Birds ( UAV z BC2 ) ma karabin i system rakiet , tak jak w BC2.

 

- Samoloty mogą zawsze startować - Lotnisko/pas startowy będzie zatem niezniszczalne.

- Można zastrzelić pilota samolotu/heli gdy ten nim lata.

- Zmienili "flasha" z lunety snajpera po alphie ( czas po którym flash się pojawia jak kampimy ) nie powiedzieli czy na krócej czy dłużej co oznacza że po becie może się to znowu zmienić

- Zawalająca się sciana może zabić, gra zalicza ci to jako normalnego fraga (inaczej niż w trailerze)

- EXP za MCONy będzie większy w becie.

- Tryb -"przewaga w powietrzu"(??) z BF:1943 nie będzie w grze, przynajmniej nie zaraz po wyjściu gry.

- Voice-CHAT jest dla CAŁEGO teamu a nie tylko dla SQUADU. Można zmieniać kanały i dzięki temu można samemu sobie wybrać odpowiedni kanał rozmowy.

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

"Voice-CHAT jest dla CAŁEGO teamu a nie tylko dla SQUADU. Można zmieniać kanały i dzięki temu można samemu sobie wybrać odpowiedni kanał rozmowy."

 

A to ciekawe bo pierwsze słyszę o tej genialnej opcji której bardzo brakowało w BC2. Ale czy jest to prawda ?! hmm

 

info z twittera

 

https://twitter.com/...605876439695360

 

EDIT:

Swoją drogą bardzo dziwi mnie że żaden serwis typu ppe czy ps3site nie napisał jeszcze o tym jak i o innych nowych informacjach, większość można się dowiedzieć z twittera. Widocznie teraz tylko obchodzi wszystkich w BFie grafika, liczba klatek i rozdzielczość ^^ ehh...

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

To dobrze bo jedna brakowało kontaktu słownego z towarzyszami boju by zgrać atak lub obronę. Kolejne potwierdzenie słów DICE że współpraca to klucz do zwycięstwa w BF3.

 

To teraz zamiast 4, dwunastu bedzie rzucalo miesem. :) he he

 

Mi sie nie podoba to, ze jedna kulka ze sniper rifle z bardzo bliskiej odleglosci nie zabije wroga- tylko headshot gwarantuja natychmiastowego fraga. Z drugiej strony reckon bedzie teraz staral sie grac bardziej zespolowo, nie koncetrujac sie na k/d. No ale to Battlefield, nie Bad Copmany. Arkadowy Quick Scope idzie do lamusa, i witamy bardziej realistyczne podejscie do "snajpienia". :)

 

Posiadacze MoH'a niech sprawdza jutro PSN. Kto wie, moze plotki o becie na 9 wrzesnia sie potwierdza. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...