Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja Mafii 2 w nowym neo + to największy fail tej gazety.

 

Ja rozumiem, że gra ma błędy ale chyba ziomek recenzujące... ehh szkoda gadać.

 

Nie kupowałem kilka miechów Nieo, teraz się skusiłem, ostatni raz w życiu.

 

 

A co wystawili? Bo nie mam jeszcze numeru, a kupię dopiero jak wrócę do domu. Mielu w ostatnim numerze pisał, że ocena będzie wysoka. xD Pewnie kolejni, którzy chcieli GTA w latach 50-tych i za to jadą po grze.

 

Ocena NieO +

 

 

6,5 m.in. grafika na 6 :), miód 6 - Boże widzisz i nie grzmisz :) - recenzowali wersję na X360

 

minusy : schematyczna, nudnawa, kalka kalek, ogólnie narzekają, że misje nudne itp. Oni naprawdę grali w tą samą grę co my ?

 

 

chyba wlaczyli gta liberty city stories ... ogolnie, w mediach zdania sa podzielone co do tej gry - wiadomo, przez taki czas oczekiwania rosna, ktos sie moze spodziewal tego czym byla mafia 1 prawie 10 lat temu...

Odnośnik do komentarza

Recenzja Mafii 2 w nowym neo + to największy fail tej gazety.

 

Ja rozumiem, że gra ma błędy ale chyba ziomek recenzujące... ehh szkoda gadać.

 

Nie kupowałem kilka miechów Nieo, teraz się skusiłem, ostatni raz w życiu.

 

 

A co wystawili? Bo nie mam jeszcze numeru, a kupię dopiero jak wrócę do domu. Mielu w ostatnim numerze pisał, że ocena będzie wysoka. xD Pewnie kolejni, którzy chcieli GTA w latach 50-tych i za to jadą po grze.

 

Ocena NieO +

 

 

6,5 m.in. grafika na 6 :), miód 6 - Boże widzisz i nie grzmisz :) - recenzowali wersję na X360

 

minusy : schematyczna, nudnawa, kalka kalek, ogólnie narzekają, że misje nudne itp. Oni naprawdę grali w tą samą grę co my ?

 

 

Więc skąd 10 dla GTA4? Wszystkie te minusy dokładnie pasują do tej gry. Przecież to był krok wstecz jeśli chodzi o rozbudowanie względem San Andreas.

 

I tak, musieli grać w inną grę, bo jasne, gra jest krótka i nie oferuje nic poza głównym trybem fabularnym, ale ten jest na wysokim poziomie, więc gra i tak się broni tym co oferuje.

Odnośnik do komentarza

Hehehe beka jak ktoś się zawiódł na Mafii 2 (broń Boże nie ja przecież nie grałem) to piszesz Zwyrol, że pewnie spodziewał się GTA i stąd zawód.

 

Z kolei jak Mafia 2 dostaje niską ocenę to sam porównujesz do GTAIV ;].

 

A co z osobami które spodziewały się Mafii 2 nie GTA ale dostały o wiele mniej niż myślały? Może sam wątek główny choć intensywny to za mało?

GTAIV przynajmniej nie było pocięte jak sushi. Już nawet całkowicie pomijam stronę techniczną ale brak free roamu w zasadzie brak czegokolwiek.

 

Druga sprawa choć nie grałem to akurat nie wierzę, że Mafia 2 ma nudne misje po prostu w to nie wierzę. Ale tak jak Tobie misje w GTAIV/w RDR wydawały się nudne tak może komuś w M2 wydają się nudne?

 

Na przykład mnie nie nudziły ;p ani przez sekundę nawet w tak hejtowanym GTAIV o RDR już nawet nie wspominam.

 

Peace.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Mialem kupowac w momencie jak gra spadnie sporo z cena ale postanowilem dac temu tytulowi szanse. Jestem juz po wiec tak na szybko.

Fabula w tej grze to istny majstersztyk - ciekawe misje i rozbudowane misje i przedewszystkim postacie. W koncu poczulem ze gram prawdziwym gansterem i przedeszystkim jego motyw jest jakis taki bardziej realny (w pewnym momencie przeciez mowi ze robi to bo chce miec lepsze zycie czyli kasa, panienki, respekt etc. duzo lepiej go odbieram od Nico czy John'a z RDR. To samo z NPC'ami postacie swietnie wchodza w klimat gansterski a Joe jest z tych gier ktore gralem najlepsza postacia drugoplanowa (w takim RDR czy GTAIV imo bylo za duzo humoru przez co zanikal klimat gangsterki - takie postacie jak Seth, czy Elizabeth kompletnie mi nie pasowaly do tamtych produkcji)

Na slowo zasluguje takze muzyka ktora niesamowicie buduje klimat Mafii 2 - znane klasyki, audcje radiowe przerywane naglymi wydarzeniami (czasami mozna uslyszec o naszych poczynaniach:))

Teraz pare miusow - nie mam na mysli kwestii technicznych bo przy powyzszych atutach naprawde szybko sie zapomina o sredniej grafice, braku krwi, trawy czy czasami dosc pustych miejscowkach podczas naszych wojazy po miescie. Chodzi mi o wrazenie ze pepiki pojechaly po calosci i powycinaly zawartosc z gry. Mam na mysli dwa aspekty

1. Zakonczenie

co stalo sie Joe mysle ze gdyby mialby zostac zabity zostalo by to pokazane, pozatym czuc ze to jeszcze nie jest koniec wiec mam dosc mieszane odczucia

 

2. Nie rozwiniety watek kiedy jestesmy przyjeci do rodziny

nie ma zadnych misji tylko renderowany filmik na silnikuy gry, mogli by jednak pokazac nasza sciezke juz w rodzinie

 

Podsumowujac gra jest swietna gdyby nie to ze otrzymalismy slaby port na PS3 a takze moje podejrzenia odnosnie proby wyciagniecia od nas graczy kasy w przyszlych DLC.

Fabula, Bohaterowie 10/10

Technicznie aspekty 6/10

Muzyka 10/10

Czas gry 8/10 (przyzwoity jak na dzisiejsze produkcje ale caly czas odnosze wrazenie ze sporo zostalo wyciete. Mimo to bede do gry wracal bo niektore misje sa poprostu przeswietne vide nasze powitanie przez Joego i Eddiego)

Calosc mocne 8/10

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza

Hehehe beka jak ktoś się zawiódł na Mafii 2 (broń Boże nie ja przecież nie grałem) to piszesz Zwyrol, że pewnie spodziewał się GTA i stąd zawód.

 

Z kolei jak Mafia 2 dostaje niską ocenę to sam porównujesz do GTAIV ;].

 

A co z osobami które spodziewały się Mafii 2 nie GTA ale dostały o wiele mniej niż myślały? Może sam wątek główny choć intensywny to za mało?

GTAIV przynajmniej nie było pocięte jak sushi. Już nawet całkowicie pomijam stronę techniczną ale brak free roamu w zasadzie brak czegokolwiek.

 

Druga sprawa choć nie grałem to akurat nie wierzę, że Mafia 2 ma nudne misje po prostu w to nie wierzę. Ale tak jak Tobie misje w GTAIV/w RDR wydawały się nudne tak może komuś w M2 wydają się nudne?

 

Na przykład mnie nie nudziły ;p ani przez sekundę nawet w tak hejtowanym GTAIV o RDR już nawet nie wspominam.

 

Peace.

 

Słupek, nie porównuję Mafii 2 do GTA4, chodzi mi o same minusy, które oni podali i spokojnie można je pod tą grę podstawić. Zresztą jak i wiele innych.

 

Co do pocięcia, to nie wydaje mi się, by wycięli coś z samego trybu fabularnego, bo ten jest spójny. Niektórzy uważają, że wycięte jest zakończenie, ale akurat ja nie odniosłem takiego wrażenia i dalej będę się upierał, że jest bardzo dobre. A jeśli się okaże, że wyjdzie DLC z dalszym ciągiem, to sam przejdę do obozu przeciwników Mafii.

 

Zresztą jakich wad by Mafia 2 nie miała, to nie zasługuje na tak niskie oceny, bo 6-7 to są w tych czasach zarezerwowane dla prawdziwych średniaków i gniotów, a M2 na pewno nie jest ani jednym, ani drugim.

Odnośnik do komentarza

Popieram w pełni recenzje z neo, lepiej nie mogli napisać tej recki, otworzyli mi oczy na tą gre, napewno jej nie kupie, o ! :D

 

Popieram w pełni recenzje z neo, lepiej nie mogli napisać tej recki, otworzyli mi oczy na tą gre, napewno jej nie kupie, o ! :D

 

 

Największy fanboy Neo + si odezwał, już nie pamiętasz recki GoW 3 jak w każdym zdaniu i każdym screenie ziomek od piłki nożnej walił spoilery, to są właśnie recki od nich.

Odnośnik do komentarza

Pal licho taką recenzję. Tu nawet nie chodzi o oceny dla tej gry. Na 6 nie zasługuje naprawo, ale na 9 i 10 też. Po prostu - kto nie zagra w tę grę - nieważne, czy teraz, czy jak cena spadnie do 40 zł - dużo straci jako Gracz. W tą grę trzeba zagrać dla fabuły i misji, które zjadają rozbudowaniem i zwrotami akcji te z GTA IV. I jak kocham grę od R*, tak trzeba oddać Mafii, że misjami stanęła na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza

Mafia 2 za samo miasto i misje powinna dostać minimalnie 8. Kwestia tego czy na plus, czy minus rozbija się o poszczególne konsolowe wersje gry, oraz jak ktoś podchodzi do kwestii DLC. Bez tych dodatków gra kupiona w pełnej cenie może nie zaspokoić wymagań gracza, którego dużo kosztowało zarobienie tych 199 złotych przy rozpakowaniu tirów w Realu.

Dla mnie osobiście to mocne 8+ i duża rekomendacja dla fanów gangsterki. Tak sugestywnego i gęstego klimatu mafii nie było od lat. Szkoda tylko, że po ostatnich rewelacjach okazało się, że deweloper pociął grę na plasterki przed wypuszczeniem na rynek. Ale te naście godzin gry właściwej* to standard w dzisiejszych czasach.

 

*multi nie ma, tak samo jak wyciętych misji pobocznych, czyli właściwa gra to w zasadzie wszystko co w tej grze znajdziemy; troszkę szkoda

Odnośnik do komentarza

Pal licho taką recenzję. Tu nawet nie chodzi o oceny dla tej gry. Na 6 nie zasługuje naprawo, ale na 9 i 10 też. Po prostu - kto nie zagra w tę grę - nieważne, czy teraz, czy jak cena spadnie do 40 zł - dużo straci jako Gracz. W tą grę trzeba zagrać dla fabuły i misji, które zjadają rozbudowaniem i zwrotami akcji te z GTA IV. I jak kocham grę od R*, tak trzeba oddać Mafii, że misjami stanęła na wysokości zadania.

 

sorry do usuniecia

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Fajny ten nowy dodatek Jimmys Vendetta. Przynajmniej mi się spodobał bo raczej nic nowego/zaskakującego w nim nie ma, ale jest akcja czyli to czego troszeczkę brakowało mi w pełnej wersji. Szkoda, że już od początku tego w grze nie zawarli (taki wątek odrębny od fabuły) bo o ile na PC jest darmowy, tak posiadacze Xboxa/PS3 są pokrzywdzeni tym, że płacą za wybrakowany produkt i potem za dodatki do niego. Myślę że grze można by było podnieść ocenę o pół oczka razem z tym dodatkiem i wtedy nota końcowa wg mnie byłaby już na poziomie -8 dla wersji PS3 i 8+ dla PC. No szkoda, szkoda.... Tak czy siak chciałbym więcej dodatków i może nawet jakiś związany bezpośrednio z główną fabułą gry. Marzenia...

Odnośnik do komentarza

W końcu wpadła PLATYNA :dance:

 

Tak,musisz po prostu powtarzać rozdziały ;]

 

Ale one misę potem nie nadpisują, czy jak ? powtórzę rozdział 3 i potem będę mógł to 7 przeskoczyć ?

 

ps macie linka z playboyami, gdzie i kiedy szukać ?

 

Tak będziesz mógł ;) Tak jak np. w U2 możesz sobie zmieniać rozdział kiedy chcesz :)

 

http://www.sendspace.com/file/579b1z

 

Link do poradnika ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...