Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Zwyrol -

niestety wycięli to, był to tylko element pokazowy dema, myślałem, że u mnie tego nie było dlatego, że zanim dotarłem na ten most to pojechałem przemalować auto i już mnie gliny nie ścigały, ale spytałem kumpla i mówił, że też tego nie miał i teraz Ty jesteś kolejną osobą która to potwierdza...

 

 

Słupek - to w takim razie co zrobiłeś z Xboxem? ;>

A co do RDR to mam to grę od jakiś 3 tyg. i nie mogę się zmotywować żeby ją odpalić, średnia ocen miażdżąca bo aż 95%, ale kumpel mi trochę złego naopowiadał o tej grze i jakoś nie mogę się przełamać żeby sprawdzić samemu no ale w końcu będę musiał, bo nie po to ją kupiłem, żeby leżała nieruszona, poza tym jednak większość opinii jest pozytywna tylko niestety gra się ponoć bardzo ale to bardzo powoli rozkręca.

 

Edit. Też exclusive dla pleja? ;/

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza

Nie drugi dodatek wychodzi na wszystko włącznie z kompem.

800 micro pointsów cena jego na PS3 36 zł jak się pojawi...........

 

BTW co to za ekskluzywny dodatek na Pleja (ten pierwszy) jak polscy gracze na oczy go nie widzieli chyba, że kupili anglika.....................

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

O no to elegancko, a wiadomo co on będzie zawierał?

 

PS. Nie odpowiedziałeś mi co się stało z Twoim iksem :P

 

Edit. Już znalazłem info o tym dodatku, ale ja już nic z tego nie rozumiem, przecież to właśnie ten dodatek jest dodawany do gry w wersji na PS3 jako exclusive, a tu: http://www.onlinecenter.pl/6969/Aktualnosci/Mafia-II-Jimmy%E2%80%99s-Vendetta-z-data-i-cena.html piszą, że wyjdzie 7 września na obie platformy :|

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza

Ok no więc czas na moje wrażenia. Grałem na PC ale większość wpisuje się tutaj, to i ja coś skrobnę. Z góry przepraszam Słupka za ponowne robienie smaka na tą grę :D.

 

Skończyło się na 12 godzinach - żałować można, że tylko tyle to trwało nie ze względu na suche liczby (i komentarze, że taka gra to minimum 20h powinna mieć!) tylko ze względu na GENIALNĄ fabułę. Powiem szczerze, już dawno nie grałem w tak świetną w tym względzie grę. Narracja jest tutaj bardzo klasyczna, bo fabuła posuwa się do przodu po dotarciu do miejsca, w którym odpala się cut-scena. Dialogi są świetnie zrobione, voice acting również. Gra zyskuje potężnego kopa jeśli chodzi o klimat dzięki oskryptowaniu wszelkich wydarzeń na ekranie i zmieniająca się wciąż pogoda, czy nawet pory roku zawsze wydają się idealnie pasować do nadchodzących (i często niespodziewanych) wydarzeń.

 

Vito Scaletta, główny bohater gry jest moim zdaniem całkiem wyrazistą postacią i dzięki odpowiedniemu sposobowi prowadzenia akcji szybko się z nim zżyłem. Łatwo można zrozumieć jego motywację odnośnie wstąpienia na drogę przestępstwa, czuć również dobrze moment kiedy sprawy go przerastają i chłopak zaczyna się trochę gubić. Bardziej podoba mi się jednak jego kumpel Joe, który często swoim beztroskim podejściem do życia pakuje Vito w tarapaty. Postaci w całej grze pojawia się oczywiście cała masa, ale większości pewnie nie zapamiętamy na dłużej.

 

Nie ma co ukrywać, w tej grze wiele godzin spędzimy na jeżdżeniu po mieście. Jednym może to przeszkadzać, ale ja zawsze to lubiłem... Model jazdy jest bardzo dobry (dodam, że od razu przełączyłem na "symulację") ale niezbyt wymagający - już po krótkim czasie można opanować nawet mocniejsze fury. Starałem się nie uszkadzać szczególnie tych lepszych aut bo ta gra pozwala zżyć się z konkretnym autem (opcja tuningu jeszcze wzmacnia to wrażenie).

 

Jeśli chodzi o rozgrywkę to tutaj nie jest tak różowo. Oprócz jeżdżenia i oglądania świetnych cut-scenek przyjdzie nam przecież jeszcze strzelać. Tutaj niestety gra odstaje zarówno od jedynki (gdzie lepiej było czuć moc broni) jak i od współczesnych strzelanek opierających się o system osłon. Schematyczności dodaje fakt, iż AI przeciwników jest tak skonstruowane, że bardzo często strzela do nas zaledwie jeden przeciwnik naraz, podczas gdy reszta się w tym czasie chowa. Musimy zatem poczekać na wychylenie się jednego z wrogów i krok po kroku mozolnie ich eliminować. Dopiero w końcowych misjach latając z Thompsonem można poczuć nieco ducha jedynki, ale tutaj spodziewałem się jednak czegoś lepszego.

 

Dlaczego gra zbiera tak różne oceny i ma niską średnią? W dzisiejszych czasach większość graczy stawia na rozgrywkę (czego dowodzi popularność takich gier jak np. Crackdown), a fabuła jest tylko dodatkiem do gry. W Mafii II jest inaczej - to rozgrywka jest dodatkiem do opowiedzenia wciągającej i rozbudowanej opowieści o rodzinie, honorze, braterstwie, o zdradach i innych cechach typowych dla mafijnych klimatów. Jeśli to dla ciebie jest wystarczające - kupuj a z pewnością się nie zawiedziesz.

 

 

Na sam koniec dywagacje odnośnie samego zakończenia

 

 

Ja się na nim zawiodłem ponieważ zostało ukazane zbyt mało refleksyjnie - gdyby chcieli bardziej podkreślić w tej formule, słychać by było odgłos wystrzału, muzyka byłaby bardziej dołująca. Boje się, że skończy się jak z Prince of Persią - na jakimś płatnym DLC, a jeśli już tak na zawsze zostawią to niesmak pozostanie...

 

 

 

Edytowane przez Robsonf
Odnośnik do komentarza

Wendetta Jimmiego juz 7 wrzesnia, a ja jeszcze nie powachalem Zdrady, ktora rzekomo wszyscy mieli miec w dniu premiery. Tylko u nas sa zawsze takie jaja.

 

Juz pojawily sie trofea za Wendette (czyli za Zdrade ich nie ma w ogole).

 

Coz, trzeba bedzie szukac chetnych na DLC do Mafii 2 w skladce ;P Chce poznac historie Jimmiego ;)

Odnośnik do komentarza

Wendetta Jimmiego juz 7 wrzesnia, a ja jeszcze nie powachalem Zdrady, ktora rzekomo wszyscy mieli miec w dniu premiery. Tylko u nas sa zawsze takie jaja.

 

Juz pojawily sie trofea za Wendette (czyli za Zdrade ich nie ma w ogole).

 

Coz, trzeba bedzie szukac chetnych na DLC do Mafii 2 w skladce ;P Chce poznac historie Jimmiego ;)

Jakby co ja mogę się złożyć ;)

Odnośnik do komentarza

Wow... ekstra... Kupujesz grę i nawet nie możesz być pewny czy będzie miała zakończenie? Ja pierd...e, kiedy to wszystko poszło w takim kierunku? :)

 

"Mafia" mnie nie grzeje, ale jak czytam takie informacje o 3 wyciętych zakończeniach i DLC, których jak nie kupimy to nie poznamy całej historii to mnie krew zalewa... Zwyczajne ruchanie klienta w zadek, i to na sucho.

Odnośnik do komentarza

Wow... ekstra... Kupujesz grę i nawet nie możesz być pewny czy będzie miała zakończenie? Ja pierd...e, kiedy to wszystko poszło w takim kierunku? :)

 

"Mafia" mnie nie grzeje, ale jak czytam takie informacje o 3 wyciętych zakończeniach i DLC, których jak nie kupimy to nie poznamy całej historii to mnie krew zalewa... Zwyczajne ruchanie klienta w zadek, i to na sucho.

 

Z czystej ciekawości poczytaj co na forach pecetowych poodkrywali. Podobno mnóstwo elementów gameplayu powycinali side questy, jakieś tryby itd.

 

Mi to się nasuwa wielkie WTF.

 

Wygląda to tak jakby gra była (dajmy na to) na maksa dopakowana i raptem ktoś z góry zdecydował powycinajmy wszystko w piz.du :blink:

 

@Popiół Ty mylisz Zdradę Jimmiego z Zemstą ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie no, mnie się takie działania firm nawet nie śniły :) Zbroja dla konia, zakończenie PoP czy tryb vs. do RE5 to takie badanie terenu chyba było. Jak gracze sobie pozwolą takie badziewie wciskać (bo jak tu nie nazwać badziewiem tak wykastrowanej gry jaką się okazuje być Mafia II) i potem grzecznie jak baranki płacić za DLC to dojdziemy do takiej paranoi, że aby móc w ogóle rozpocząć grę trzeba będzie wykupywać postać w formie DLC... Amigo, wróć ;)

Odnośnik do komentarza

Olśniło mnie już wiem skąd to zamieszanie z brakiem trawy. Przecież trawa będzie jako DLC że też na to nie wpadłem wcześniej :turned:

Ale czesi odwalili akcję huh, teraz jak się sprawa rypła pewnie zapowiedzą kilka darmowych dodatków co by twarz uratować :ermm:

 

 

 

 

 

 

 

Texz masz niestety rację.Najlepszym wyjściem byłoby nie kupować gier na premierę tylko poczekac na jakieś edycje GOTY albo ultimate zawierające wszystkie dodatki.

 

 

Btw mały offtop: EA zapowiedziało podobno Dragon Age w edycji ze wszystkimi dodatkami. Poczułem się odrobinę wyruchany na kasę...

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Wygląda to podobnie jak u multi w RDR. Chyba do 2012 Rockstar będzie wypuszczać dodatki do tej szpili. Nie ma łatwo, zaczęło się masowe ruchanie za pomocą DLC. Podziękujcie m.in. Activision i EA, które pokazały jak podobnym modelem biznesowym można zarabiać miliony.

 

Błąd.

Dziękować można tylko i wyłącznie sobie/nam/graczom gdyby dlc nie schodziły, nie byłoby na zapotrzebowania itd. to nie byłoby takich sytuacji.

 

Wystarczy prześledzić jak to się działo od 2007 aż do dzisiaj (ja jestem w szoku jak sobie to analizuje a dobrze wiem bo zacząłem zabawę z tą generacją konsol właśnie od 2k7). Z roku na rok ta "choroba" rozrosła się w zastraszającym tempie a teraz niestety już jest za późno na płacze.

 

Najgorsze tylko jest, że dlc samo w sobie to świetny pomysł z ogromem możliwości (dodatki do GTA, Burnout, DR: Case Zero) ale niestety obrało najgorszy możliwy kierunek.

 

Sorry za offtop.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wygląda to podobnie jak u multi w RDR. Chyba do 2012 Rockstar będzie wypuszczać dodatki do tej szpili. Nie ma łatwo, zaczęło się masowe ruchanie za pomocą DLC. Podziękujcie m.in. Activision i EA, które pokazały jak podobnym modelem biznesowym można zarabiać miliony.

 

Błąd.

Dziękować można tylko i wyłącznie sobie/nam/graczom gdyby dlc nie schodziły, nie byłoby na zapotrzebowania itd. to nie byłoby takich sytuacji.

 

Wystarczy prześledzić jak to się działo od 2007 aż do dzisiaj (ja jestem w szoku jak sobie to analizuje a dobrze wiem bo zacząłem zabawią z tą generacją konsol właśnie od 2k7). Z roku na rok ta "choroba" rozrosła się w zastraszającym tempie teraz już jest za późno na płacze.

Najgorsze tylko jest, że dlc samo w sobie to świetny pomysł z ogromem możliwości (dodatki do GTA, Burnout, DR: Case Zero) ale niestety obrało najgorszy możliwy kierunek.

 

Sorry za offtop.

 

Aj sorry galop ,poniosło mnie :wacko:

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Moge powiedziec jedynie tyle, ze bardzo duzo tracisz.

 

NIE BĘDZIE SPOILERÓW DOTYCZĄCYCH FABUŁY!

 

Skonczylem dzisiaj Mafie i moge powiedziec, że od strony fabularnej gra stoi na rewelacyjnym poziomie. Na ten aspekt przed premierą liczyłem najbardziej, czego wcześniej nie ukrywałem, a wręcz podkreślałem nie raz. Po genialnej i kultowej jedynce, czesi podnieśli sobie samym poprzeczkę bardzo wysoko. Czy udało im się przebić jedynkę? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, ale pewien jestem tego, że poziom obu części jest bardzo zbliżony.

 

Smaczków jest kilka ale w pewnym rodziale opadła mi szczena. Naprawdę, Ci, którzy grali w jedynkę będą w niebo wzięci. Jedyna reakcja jaką z siebie wydusiłem w tamtym momencie to tradycyjne, polskie: "O (pipi)!".

 

Misje są cholernie mocnym atutem tej gry. Są zróżnicowane z fantastycznymi smaczkami do klasyki gatunki mafijno - gangsterskiego kina. Rewelacja. Lokacje przygotowane do misji są oddane z dużą pieczałowitością i nawet na PS3 (jak to brzmi...) wyglądają świetnie.

 

Jestem pewien, że DLC z misjami, a także te które będą odnosić się do glownego watku fabularnego połknę napewno. W składce, oczywiście, ale chce poznać wszystkie smaczki. Do tego ciekawi mnie przygoda Jimmiego, ktora choc opierac sie bedzie na acrade'owych misjach - bedzie z linia fabularna. Jakaś odskocznia od głównych bohaterów, ale w tym samym mieście.

 

Port na PS3 mimo, że najgorszy, to przywykłem do niego i przestałem zwracać uwagę na różnicę między PS3/X360.

 

Kiedy dowiedziałem się o kalectwie portu na PS3, zrezygnowałem z kolekcjonerki. Kiedy przeczytałem, że nie będzie ekskluzywnego DLC dla PS3 w polskiej wersji, byłem o włos od zrezygnowania też ze zwykłej edycji (nie dodzwoniłem się po prostu do Ultimy, po czym stwierdziłem, że walić to - ogram i sprzedam). Teraz, po zaliczeniu gry wiem, że zostaje u mnie w kolekcji i chcę połykać do niego fabularne DLC. Nie żałuje preordera w ogóle. Z czystym sercem mogę każdemu polecić ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

I ja od siebie mogę dodać to samo, kto chciał zaliczyć grę, niech w dupie ma negatywne opinie, zdecydowanie warto zagrać już teraz.

 

Po raz kolejny napiszę, oprawa dźwiękowa, klimat lat 50-tych, misje, fabuła, postaci i gra aktorów są na najwyższym poziomie, a kilku scen z gry to ja jeszcze długo nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...