Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ocena NieO +

 

 

6,5 m.in. grafika na 6 :), miód 6 - Boże widzisz i nie grzmisz :) - recenzowali wersję na X360

 

minusy : schematyczna, nudnawa, kalka kalek, ogólnie narzekają, że misje nudne itp. Oni naprawdę grali w tą samą grę co my ?

 

 

Średnio mi wypada komentować oceny konkurencji, ale ta, to w mojej opinii wybitne przegięcie pały.

Odnośnik do komentarza

8/10 ? Za co?

 

btw. miał ktoś problem z pucharkami w polskiej wersji tej gry?

 

Mi w wersji PL nie zalicza trofeów, konkretnie dwóch.

 

#1

 

5 headshotów pod rząd (zabijam po 15 ludzi pod rząd samym headshotem i nic - sprawdzałem kilkukrotnie już)

 

#2

 

Przejechanie 50 mil jednym autem (mam przejechane 55 mil jednym autem i nie wpadł pucharek)

Odnośnik do komentarza

8/10 ? Za co?

 

btw. miał ktoś problem z pucharkami w polskiej wersji tej gry?

 

Mi w wersji PL nie zalicza trofeów, konkretnie dwóch.

 

#1

 

5 headshotów pod rząd (zabijam po 15 ludzi pod rząd samym headshotem i nic - sprawdzałem kilkukrotnie już)

 

#2

 

Przejechanie 50 mil jednym autem (mam przejechane 55 mil jednym autem i nie wpadł pucharek)

 

Mi te 5 headów wpadło w 10 chapie w

hotelu ;)

 

Odnośnik do komentarza

Fajny ten nowy dodatek Jimmys Vendetta. Przynajmniej mi się spodobał bo raczej nic nowego/zaskakującego w nim nie ma, ale jest akcja czyli to czego troszeczkę brakowało mi w pełnej wersji. Szkoda, że już od początku tego w grze nie zawarli (taki wątek odrębny od fabuły) bo o ile na PC jest darmowy, tak posiadacze Xboxa/PS3 są pokrzywdzeni tym, że płacą za wybrakowany produkt i potem za dodatki do niego. Myślę że grze można by było podnieść ocenę o pół oczka razem z tym dodatkiem i wtedy nota końcowa wg mnie byłaby już na poziomie -8 dla wersji PS3 i 8+ dla PC. No szkoda, szkoda.... Tak czy siak chciałbym więcej dodatków i może nawet jakiś związany bezpośrednio z główną fabułą gry. Marzenia...

gram na pc i nic takiego nie ma miejsca, dodatek kosztuje 7.99 euro

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza

Fajny ten nowy dodatek Jimmys Vendetta. Przynajmniej mi się spodobał bo raczej nic nowego/zaskakującego w nim nie ma, ale jest akcja czyli to czego troszeczkę brakowało mi w pełnej wersji. Szkoda, że już od początku tego w grze nie zawarli (taki wątek odrębny od fabuły) bo o ile na PC jest darmowy, tak posiadacze Xboxa/PS3 są pokrzywdzeni tym, że płacą za wybrakowany produkt i potem za dodatki do niego. Myślę że grze można by było podnieść ocenę o pół oczka razem z tym dodatkiem i wtedy nota końcowa wg mnie byłaby już na poziomie -8 dla wersji PS3 i 8+ dla PC. No szkoda, szkoda.... Tak czy siak chciałbym więcej dodatków i może nawet jakiś związany bezpośrednio z główną fabułą gry. Marzenia...

gram na pc i nic takiego nie ma miejsca, dodatek kosztuje 7.99 euro

 

Faktycznie, kosztuje normalnie 8 euro, ale sam mam wersję o tyle bogatszą(collectors edition z UK), że dodatki mam za free (np. dodatkowe wozy i samochody oraz JV).

Odnośnik do komentarza

8/10 ? Za co?

 

Za klimat lat 50-tych, za wyraziste postaci nawet te drugoplanowe, za genialny soundtrack, za misje, za dobra fabułę. Grę chłonie się jak dobry film gangsterski. :] Aha i dla mnie osobiście to gra na 9. Natomiast 8 to akceptowalna ocena jeśli chodzi o recenzje. :potter:

 

Chciałem dobry tryb fabularny i misje i to dostałem, nie oczekiwałem od Mafii klona GTA.

Odnośnik do komentarza

Ale cicho się zrobiło.... czyli można już powiesić krzyżyk ? :P A tak mnie nosiło zamiarem jej zdobycia w czasie premiery.Mam wrażenie że co nie którzy mydlą hypem oczy wiedząc jak bardzo rozczarował ich ten tytuł :turned: .Neo+ "scenariusz to kalka filmów gangsterskich" żal trochę bo i mam parę na swoim koncie dalej "strzelanie jest lepsze w praktycznie dowolnym stricte shooterze tpp" zauważyłem już to po demie i nie przypadło mnie ani trochę do gustu no i jeszcze ta ogólna ocena 6,5 normalnie rewelka :yucky: .Do tego dołożył kumpel swoje trzy grosze "liniowa do bólu,nudna i na koniec pozostał niesmak na dodatek po zaliczeniu nie ma już tutaj nic do roboty tak poza tym szału nie ma" :unsure: Nikt i nic chyba mnie już do niej nie przekona + no chyba że Ural dychę jej wystawi :lol:

Zalamany_Boy_George_3092979.jpg

 

...kolejne premiery tuż za rogiem :woot:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Ale cicho się zrobiło.... czyli można już powiesić krzyżyk ? :P A tak mnie nosiło zamiarem jej zdobycia w czasie premiery.Mam wrażenie że co nie którzy mydlą hypem oczy wiedząc jak bardzo rozczarował ich ten tytuł :turned: .Neo+ "scenariusz to kalka filmów gangsterskich" żal trochę bo i mam parę na swoim koncie dalej "strzelanie jest lepsze w praktycznie dowolnym stricte shooterze tpp" zauważyłem już to po demie i nie przypadło mnie ani trochę do gustu no i jeszcze ta ogólna ocena 6,5 normalnie rewelka :yucky: .Do tego dołożył kumpel swoje trzy grosze "liniowa do bólu,nudna i na koniec pozostał niesmak na dodatek po zaliczeniu nie ma już tutaj nic do roboty tak poza tym szału nie ma" :unsure: Nikt i nic chyba mnie już do niej nie przekona + no chyba że Ural dychę jej wystawi :lol:

Zalamany_Boy_George_3092979.jpg

 

...kolejne premiery tuż za rogiem :woot:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Ale cicho się zrobiło.... czyli można już powiesić krzyżyk ? :P A tak mnie nosiło zamiarem jej zdobycia w czasie premiery.Mam wrażenie że co nie którzy mydlą hypem oczy wiedząc jak bardzo rozczarował ich ten tytuł :turned: .Neo+ "scenariusz to kalka filmów gangsterskich" żal trochę bo i mam parę na swoim koncie dalej "strzelanie jest lepsze w praktycznie dowolnym stricte shooterze tpp" zauważyłem już to po demie i nie przypadło mnie ani trochę do gustu no i jeszcze ta ogólna ocena 6,5 normalnie rewelka :yucky: .Do tego dołożył kumpel swoje trzy grosze "liniowa do bólu,nudna i na koniec pozostał niesmak na dodatek po zaliczeniu nie ma już tutaj nic do roboty tak poza tym szału nie ma" :unsure: Nikt i nic chyba mnie już do niej nie przekona + no chyba że Ural dychę jej wystawi :lol:

Zalamany_Boy_George_3092979.jpg

 

...kolejne premiery tuż za rogiem :woot:

Jezeli opierasz sie na ocenie Neo+ to Twoja sprawa. Recenzja smiechu warta. Naprawde, banda idiotow. Nie pierwszy raz pokazali, ze sa beznadziejni.

 

Do Twojej wiadomości - gra jest przeswietna. 8/9 to granica oceny dla tej gry. Fabula jest swietna i to co napisali w Neo wola o pomste do nieba.

Odnośnik do komentarza

Z ocenami z Neo zazwyczaj sie zgadzam czy zgadzałem, w pamięci utkwił mi taki Fallout 3 i w pełni zasłużona 7 gdzie na innych serwisach sie spuszczali nie pomijając przy tym PsxE.Nie wiem jak jest do końca w tym przypadku może i sam sie kiedyś przekonam ale jak na obecną chwilę wygasła we mnie nawet ciekawość, poza tym ciężko jest czymkolwiek mnie zachwycić sporo już tego było i nie podniecam się byle gównem.... chociaż??? Ostatnio grając w szachy wywołały spory u mnie zachwyt :D

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Mafia 2 dostałaby coś okolicach 8 gdyby recenzję pisała osoba, która numer wcześniej napisała bardzo obszerną zapowiedź. Dlaczego dano ją innej osobie, tego nigdy się nie dowiemy. Ja zawsze stałem w obronie recenzji na minus o ile są dobrze uargumentowane. Czy tak jest i tym razem, każdy sam się może na ten temat zastanowić. Przypominam jednak, że nie jest to jedyna recenzja która jedzie po nowej Mafii i część winy ponosi też 2K Czech. Gdyby stworzyli grę, która się sama broni nikomu nawet nie przyszłoby do głowy, że coś w niej jest nie tak, czy co gorsza z niej brutalnie wycięto.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Pomijając fakt, że wersja na PS3 jest najbrzydszą z dostępnych, gra nie ma zakończenia, fabuła nie jest najwyższych lotów oraz to, że wątek główny można skończyć w 8h to Mafia 2 byłaby grą... bardzo dobrą. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane minusy i to, że nie byłem nigdy jakimś psychofanem Mafii to co najwyżej mogę tej grze wystawić ocenę 7/10. Wiele innych gier w tym roku było lepszych od tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Mafia 2 dostałaby coś okolicach 8 gdyby recenzję pisała osoba, która numer wcześniej napisała bardzo obszerną zapowiedź. Dlaczego dano ją innej osobie, tego nigdy się nie dowiemy. Ja zawsze stałem w obronie recenzji na minus o ile są dobrze uargumentowane. Czy tak jest i tym razem, każdy sam się może na ten temat zastanowić. Przypominam jednak, że nie jest to jedyna recenzja która jedzie po nowej Mafii i część winy ponosi też 2K Czech. Gdyby stworzyli grę, która się sama broni nikomu nawet nie przyszłoby do głowy, że coś w niej jest nie tak, czy co gorsza z niej brutalnie wycięto.

 

 

Co ważne Gulash dał pół oczka wyżej czyli jak kolega powyżej imo skumulowało się wszystko czyli czas gry,multi,liniowość,brak innowacyjności i to co napisałem wcześniej a te aspekty najczęściej są brane pod lupe :turned: pytanie dla obrońców. To niby za co miało być wyżej ? w odstawkę leci po 8 godzinach i jaki z niej pożytek ?

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

A jaka gra nie leci w odstawkę po 8 godzinach, gdy się w niej nie zbiera znajżdżek tylko przelatuje przez gł. wątek? Jeżeli nie jest mowa o jakimś RPG to mało takich gier. Nawet MW2 można skończyć w 5 godzin.

W takim razie co nie wypaliło? Brak multi? Jasne, zawsze można to brać pod uwagę jako minus całej produkcji, ale mało który sandbox nawet jeżeli jest tak wąski jak Mafia 2 daje możliwość pozabijania się w sieci ze znajomymi. Bo to chyba główny zarzut tej gry, że po 10 godzinach jakie trzeba spędzić żeby zobaczyć napisy tak na prawdę nie ma co robić gdy się powróci do poprzednich chapterów. Chyba, że weźmiemy pod uwagę DLC.

Nie rozumiem też dlaczego ignorowana jest sprawa związana z dodatkami. Z dwóch powodów: kastracji wersji polskiej, w której dodatków po prostu nie ma, oraz samego wycinania contentu z pełnej wersji, żeby ją później udostępnić.

Gra ma mnóstwo plusów i minusów, a te po prostu nie są poruszane w recenzjach. Dlaczego, nie mam pojęcia. Gry w Polsce doszły do takiego poziomu, że oprócz wszystkich tych elementów związanych ze sferą A/V i scenariuszem trzeba poruszać takie rzeczy jak dodatki, dostępność w polskich wersjach, co z gry bezpardonowo wycięto żeby wyruchać graczy po raz kolejny... A wszystkie recenzje jakie do tej pory czytałem opierają się wciąż na rzeczach charakterystycznych dla konsol pastgen, gdzie pojęcie DLC i sieci praktycznie nie istniało (no dobra, pamiętam że na Xie wyszedł dlc do Ninja Gaiden).

Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli ponowny "backtracking" po jej ukończeniu a liniowość niestety ją zabija no i żywotność zwykle tkwi w multi taki RDR 260 h, Bbc2 310 h i GOW pewnie drugie tyle dla takich ocena 10 to i pewnie będzie mało ;) Niby warto dla fabuły ale bez większych lotów to ja już wolę zarzucić po raz enty Życie Carlita,Pulp Fiction... gwarantowane mam chociaż uniesienia :P

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Pomijając fakt, że wersja na PS3 jest najbrzydszą z dostępnych, gra nie ma zakończenia, fabuła nie jest najwyższych lotów oraz to, że wątek główny można skończyć w 8h to Mafia 2 byłaby grą... bardzo dobrą. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane minusy i to, że nie byłem nigdy jakimś psychofanem Mafii to co najwyżej mogę tej grze wystawić ocenę 7/10. Wiele innych gier w tym roku było lepszych od tego tytułu.

 

 

Chyba jestem jakiś nienormalny lub mam jakąś wersję z ukrytymi zadaniami dodatkowymi :), bo po skończonych 14 rozdziałach na 15, mam 13 godzin na liczniku (nie liże ścian itp), pewno w 14 h gra pęknie, więc wynik dobry jak na obecne czasy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...