Skocz do zawartości

Wybór myszki


Mati

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic nowa mysze bo moja powoli zaczyna zdychac.

Kumpel cos mowil o serii x7 z a4tech, ale ja sie nie znam na tym.

Gram od czasu do czasu, glownie w startegie, czasem w lola i sporadycznie w gry typu cod.

Moge wydac 45-55zl + te 15 koszt przesylki.

Jakie produkty polecacie ? Na razie mam oko na te:

 

http://allegro.pl/mysz-a4tech-oscar-x760-w...1194149158.html

 

http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-x705-o...1197017358.html

 

http://allegro.pl/laser-xgame-xl-750bk-mys...1203691056.html

 

 

 

 

Jakies propozycje ? ;p

Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jest okej, aczkolwiek rozejrzyj się, żeby miec rozeznanie, za produktami formy tracer. Mam ich myszkę optyczną, oczywiście przewodową i jak wyskrobię z niej częsci zaschniętego jedzenia i trunków to jest jak nowa (a mam ją już 3eci rok)

Odnośnik do komentarza

Myszy a4tech z seri Xgame są OK, tracery to chińskie padło (a4tech również jednak mają jakieś aspiracje i producent przynajmniej podaje parametry). Wiadomo najlepiej kupić Razera lub logitecha ale to wydatek powyżej 100pln. Od siebie polecam http://allegro.pl/a4tech-ak-47-2000dpi-gaming-mouse-i1187075255.html - optyka świetna i response time 2ms, poleca się do CSa, Starcrafta... plus/minus to gabaryty, mysz mała do trzymania fingertip/claw grip

 

Dodatkowo DPI myszy to największa ściema marketingowa (więcej=lepiej). Najważniejszy jest response (standardowo ,myszy pod ps2 mają ~12ms, usb 8ms myszy bezprzewodowe wh.ujdużo) i przerób pikseli na sekundę (standardowa myszka noname da max 4000 frames per second, wysoka półka - Intelimouse Explorer 3.0 9000fps)

Edytowane przez GRIZZ
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odkopuję.

Zastanawiam się nad nową myszką do kompa. Obecnie mam mychę Microsoftu, taka zwykła z trzema przyciskami (PPM, LPM, ŚPM). Szukam czegoś w miarę dobrego i taniego z min. 5 przyciskami (taka do grania w Diablo 3 ;-) ). Nie znam się w ogóle na myszkach, budżet to max 80 zł. Jestem praworęczny, jeśli to ma znaczenie.

 

Edyta: oczywiście interesują mnie tylko przewodowe

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Z tanich, dobrych polecam CM Storm Xornet, najczęściej można dorwać w cenie ~100pln, ale po internetach krążą też takie za 80pln. Jeśli mosz dupno ręka górnika z KWK Halymba, to raczej nie pogrosz nią, bo jest naprawdę mała. Ja przyzwyczaiłem się do niej bardzo szybko.Praworęczna, claw, 5 przycisków + 2 od zmiany dpi w locie, guma po bokach i co najważniejsze dla mnie- specjalnie wyprofilowane miejsce na palec serdeczny, ktorym nie musze trzec o palec maly ciorający blat. Na razie najlepsza myszka jaką miałem.

Odnośnik do komentarza

Wiem ze w nazwie tematu jest ze ma byc przewodowa, ale nie wiem czy jest sens zakladac nowy temat to sie podepne.

 

Jaka kupic myszke bezprzewodowa? Zalezy mi zeby byla tania, wytrzymala i wygodna - w sumie do grania jej wykorzystywac nie bede (druga sprawa to ze na moim netbooku sie nie pogra) oraz zeby w miare dobrze dzialala na kiepskich powierzchniach (np. koc) - z moich obserwacji wynika (mam 1 myszke laserowa) ze laserowe kiepsko sie na takich powierzchniach sprawuja wiec lepsza bylaby optyczna.

 

Kolejna sprawa to jak wyglada ladowanie takiej myszki? Jest jakas stacja ladujaca, czy kabelkiem do kompa sie podlacza?

 

EDIT:

Fajnie by bylo, jakby miala przyciski dalej / wstecz, bo jest to przydatna rzecz przy nawigacji komputera.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 8 miesięcy później...

Czy jest teraz jakaś uber myszka którą wszyscy kupują ze względu na najlepszy stosunek cena/jakość jak kiedyś Razer Deathadder? Bo ja właśnie ją mam i mam wrażenie że dogorywa. Kupiłbym kolejnego, ale już od dawna nie ma optyków 1800dpi tylko te laserówki które są gorsze.

Odnośnik do komentarza

A po co ci mysz 1800 dpi? Grasz w rozdzielczosciach 1080p+ z wysokim sensitivity?

 

Ja Razera omijam szerokim łukiem bo to zwykła tandeta w błyszczącym opakowaniu, która rozsypuje się po max 2 latach użytkowania. do tego ciągłe problemy z neggative accelem.

 

Ale jeśli leżał Ci Deathadder to ludzie chwalą Kinzu, tyle, że nie wersję v2.

 

Generalnie dobór myszy zależy od tego jaką masz łapę, w jakiej grasz rozdzielczości i jak wysokie masz sensitivity (cm/360).

Jeśli grasz na niskiej rozdziałce to od lat nie znajdziesz nic lepszego, niż IE3.0 lub MX518 ale w Polsce będzie ciężko już je kupić (zwlaszcza orginalne ;)) Ja używam tych dwóch modeli od lat i nie zamieniłbym na nic innego, no ale ja używam sensa 43+/360, więc "niskie" dpi pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza

A po co ci mysz 1800 dpi? Grasz w rozdzielczosciach 1080p+ z wysokim sensitivity?

 

 

Tak...?

 

 

Ja Razera omijam szerokim łukiem bo to zwykła tandeta w błyszczącym opakowaniu, która rozsypuje się po max 2 latach użytkowania. do tego ciągłe problemy z neggative accelem.

 

U mnie Deathadder ma chyba już z 5 lat i nadal trzyma się jakoś.

 

Ponoć popularne jest Logitech G500, dobre to?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szukam myszki do 100 zł (najlepiej trochę mniej), głównie do casualowego grania. Ważne, żeby była wytrzymała i podziałała ok. 3-4 lata (ostrożnie obchodzę się ze sprzętem).

 

Chętnie również dowiedziałbym się, czy do 40-50 zł można kupić dobrą podkładkę.

Odnośnik do komentarza

Szukam myszki do 100 zł (najlepiej trochę mniej), głównie do casualowego grania. Ważne, żeby była wytrzymała i podziałała ok. 3-4 lata (ostrożnie obchodzę się ze sprzętem).

 

Chętnie również dowiedziałbym się, czy do 40-50 zł można kupić dobrą podkładkę.

 

Z myszek w tej kwocie najlepiej rozejrzyj się za używaną MX518. Czasami trafiają się nowe MS IE 3.0, ale to loteria bo swego czasu rynek zalała masa podróbek. Warto też rozejrzeć się za Logitechem G400s, ale z tego co na szybko widziałem sprzedawcy nie podają czy mają w ofercie wersję "s" czy pierwotną, więc trzeba by dopytać. Jeśli zdecydujesz się na mx510 lub ie 3.0 to warto podkręcić w Windzie częstotliwość usb na 500hz ręcznie (starsze sterowniki nie miały tej funkcji, może teraz ją dodali). Będziesz miał wtedy gryzonia przewyższającego pod każdym względem nówki warte ~200zl.

 

Z podkładek Qck+, ale lepiej dozbierać do ~100zł i wziąć QCK Heavy.

Odnośnik do komentarza

Dwie uwagi co do G400:

 

1. To bardzo duża mysz, więc proponuje się wybrać przed zakupem do sklepu i sprawdzić, czy dobrze będzie Ci leżeć w dłoni.

2. Jeśli G400 to tylko wersja rev2, gdyż w pierwszej wersji sensor posiadał tzw. angle snapping czyli lekką kompensację ruchu. W casualowym graniu raczej nawet tego nie zauważysz (90% myszy ma takie "dodatki"), ale jeśli przywiązujesz wagę do detali to warto dopytać sprzedawcę który to model (po szczegóły odsyłam tu http://www.overclock.net/t/1255817/how-to-get-a-logitech-g400-without-angle-snapping )

 

Co do wielkości podkładki to pamiętaj, że niższe sensitivity = niższe dpi = wyższa precyzja :) . A takie granie wymaga powierzchni do operowania gryzoniem. U mnie przy bardzo podobnym setupie wygląda to mniej więcej tak:

 

 

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

1. Do jakiej myszki można byłoby ją porównać pod względem wielkości? Większa/mniejsza od X748?

2. Świetna informacja, dzięki. Właśnie wysłałem zapytanie o naklejkę, którą mają pudełka od G400 rev 2.

3. Akurat lubię wysokie sensitivity (rzadko gram na PC), więc nie potrzebuję aż tak dużej podkładki.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Sam tydzień temu kupiłem G400 i jestem bardzo zadowolony.

Myszka jest duża, dłoń leży swobodnie, kciuk fajnie wprofilowuje sie w zagłębienie na lewym boku. Do tego podkładka steelseries taka jak na filmiku tylko mniejsza troszkę i pełen komfort.

Bardzo mnie pozytywnie zaskoczyły profile gier w oprogramowaniu do myszki, ale czy da się jakoś wyszukiwać gry z profilami? Albo czy jest gdzieś w necie lista profili do G400? 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

1. Do jakiej myszki można byłoby ją porównać pod względem wielkości? Większa/mniejsza od X748?

 

Nie widziałem X748 więc się nie wypowiem w tej kwestii. Natomiast w porównaniu do innych myszy, jest identyczna jak MX500/510/518 i minimalnie większa (wyższa) od IE3.0 i Razera DA.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.