Skocz do zawartości

Wybór myszki


Mati

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, alienator napisał:

Jak tylko nie wkierwia Mihaua podswietlane logo w kolorach teczy. 

A nie da się ustawić jednolitego, albo całkiem wyłączyć podświetlanie w logitechowym sofcie?

U mnie (G502) jest tak:

pqbQa9P.png

 

No chyba, że w tańszych modelach zablokowali wszelką customizację - to byłoby słabe zagranie. :/

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Od kilku dni użytkuje Steelseries Rival 600 i jest to bez wątpienia najlepsza myszka jakiej używałem ever. Recenzje nie kłamały i gryzoń jest REWELACYJNY!

https://www.techradar.com/reviews/steelseries-rival-600

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/steelseries-rival-600/

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/steelseries-rival-600-test-myszy-dla-graczy.html

 

Świetnie leży w dłoni i elegancko pasuje zarówno do palm jak i claw gripa. Dodatkowo zarówno na cloth jak i hard precyzja jest idealna - w LoLu/SC2 gdzie ustawiam DPI wysoko moje reakcje przyśpieszyły, a w CSie/PUBG/overwatchu na niższych dpi z HARD podkładką moje ratio wzrosło, a samo korzystanie z tej mychy w w/w grach sprawia ogromną przyjemność. Gryzoń sunie aż miło, a precyzja jest DOSKONAŁA.

 

Zdjęcie podglądowe z techradar

ignGnXqX9GL5366v9MZ3KM-1200-80.jpg

 

Myszkę można rozebrać z dwóch stron i dodać sobie dodatkowe odważniki zwiększające jej wagę - każdy może ją ustawić wedle swoich preferencji. Ślizgacze również są wymienialne, więc nie trzeba się zbytnio martwić ich zużyciem.

 

Aplikacja od Steelseries działa bardzo dobrze i jest dosyć intuicyjna. W prosty sposób można ustawić:

- Czułość jednego i drugiego sensora optycznego

- Lift Distance (za(pipi)ista sprawa) - przy odrywaniu lekko myszki od podkładki ta nadal będzie czytać 100% nasze ruchy i nie stracimy kontroli w czasie grania (dopiero teraz w czasie korzystania z tej myszki zrozumiałem,  że brakowało mi tego w poprzednich gryzoniach).

- Polling Rate

- Acceleration/Deceleration

- Angle Snapping

- makra

- Podświetlenie RGB

 

Itp

 

Dodam, że przed zakupem testowałem parę innych modeli (logitecha 503/903, Razer Mambe (wireless b.fajna, ale wielu graczy skarżyło się na przerywanie modułu bt).

Myszkę można było wyrwać z rabatem 20% w rtvagd za 320zł, ale nawet w pełnej cenie trudno znaleźć lepszy sprzęt. Steelseries może nie robi topowego sprzętu audio, ale trzeba im przyznać, że na myszkach znają się jak mało kto :)!

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Kyo

Coś wyjątkowo wartego uwagi do powiedzmy 350 zł? Czy kupić G502 i nie pytać więcej? Do internetu ale też do gierek (w tym szczelanek). 

P.S. jakaś większa, wygodna podkładka? Totalnie nie w temacie jestem. Help?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Kyo napisał:

Coś wyjątkowo wartego uwagi do powiedzmy 350 zł? Czy kupić G502 i nie pytać więcej? Do internetu ale też do gierek (w tym szczelanek). 

P.S. jakaś większa, wygodna podkładka? Totalnie nie w temacie jestem. Help?

g502 bardzo fajna i uniwersalna myszka

Odnośnik do komentarza
qck+
Ewentualnie QCK Heavy, choć to, o ile jest droższa, może średnio za nią przemawiać. Niedawno przesiadłem się po prawie 5. latach użytkowania QCK+ i Heavy sprawia wrażenie solidnej i, cóż, oczywiście masywnej - w dobrym tego znaczeniu.
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.09.2018 o 15:14, Hero of Orion napisał:

Nie wiem czy już ktoś wspominał ale w nowym CD Action dają kod rabatowy 150 zł na Logitech G403

ja właśnie skorzystałem chciałem kupić tą myszkę ale w wersji z kabelkiem nawet już ją do euro zamówiłem a teraz w tej samej cenie mam wersje wireless. Moja stara myszka razera (mam ją 7 lat) od miesiąca ma dwuklik na lewym przycisku xD. Jutro odbiorę i w końcu dwuklikanie się skończy

Odnośnik do komentarza

Po tygodniu korzystania z myszki g403 mogę powiedzieć że jestem BARDZO zadowolony. Polecam. Myszka ma akumulator wbudowany na ok 20 h. Dobrze leży w łapie i ma odpowiednią wagę (ja z odważnikiem mam ale można ją zmniejszyć). Wszystko śmiga pięknie. Z myszką jest bardzo długi kabel do ładowania albo po prostu do zrobienia z myszki bezprzewodowej myszkę przewodową. W FPS'y nie gram ale przy two point hospital wszystko pięknie śmiga :)

 

Kupiłem dodatkowo klawiature logitecha g213 prodigy i tu też moge polecić. Klawiatura tania i cicha. Ja pierdykam nigdy nie miałem tak cichej klawiatury. Ma fajne podświetlenie (można sobie wybrać kolor ja wybrałem niebieski ciemniejszy), długi kabel i wygodną podstawkę na nagdarstek. Nie palcuje i nie brudzi się tak łatwo jak moja stara klawiatura.  Ogolnie oba zakupy na duży plus. Nie kupowałem mechanicznej klawiatury bo mi do niczego nie potrzebna a priorytetem było to aby klawiatura działała cicho.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
4 minuty temu, Kazub napisał:

a przewodowa ?


Krux Beam za 85zl? Myszka gamerska, 8 przycisków, świetny sensor. Sam korzystam z Logitecha G102, lekkiego i swietnie wykonanego którego na Allegro da się wyrwać za 77zl (wysyłka z Chin).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Jakieś sugestie co do przyzwoitej myszy zarówno do grania, jak i pracy/codziennego użytku, powiedzmy do 200zł?

 

Nie zależy mi na świecidełkach, oprogramowaniu, makrach itp. 6 przycisków w zupełności wystarczy. Ważne, żeby mysz była wygodna, ergonomiczna i wytrzymała/mało awaryjna.

 

Może być i przewodowa i bezprzewodowa. To sobie jeszcze przemyślę.

 

Na oku mam Logitech G102 Lightsync, ale jeśli za nieznacznie większą kasę jest coś lepszego, to będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czym się różni wersja Lightsync od tej starszej bez tego dopisku. Miałem "zwykłą" g102 i nie przypadła mi do gustu. Sensor sprawuje się świetnie, ale np. przyciski mają dość głośny klik i przy częstym klikaniu dość to wku..rza, w dodatku w ciągu 9 miesięcy w dwóch egzemplarzach (w pierwszym po 3 miechach, a w drugim po wymianie po 6 miesiącach) miałem dwuklik. Dodatku mycha ma specyficzny kształt i raczej przypasuje osobom z mniejszymi dłońmi. Po zwrocie kasy za g102 kupiłem DM1S2 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Mam ostatnio problemy z ręką - najprawdopodobniej cieśń nadgarstka - przez co kombinuję z różnymi rozwiązaniami, żeby trochę ulżyć łapie. Kupiłem w zeszłym tygodniu do pracy Logitech Ergo M575 w promocji na Amazon. To mój pierwszy Trackball, więc pierwsze wrażenie było dziwne, ale po paru dniach nawet mi się spodobało takie macanie kulki. ;) Oczywiście sprzęt nie do gier, lecz do biura, ale zawsze to te +/- 8 godzin w nieco innym stylu. Jak się już oswoi i trochę zmieni "tempo", to bardzo fajnie się tego używa. Nadal mam podłączonego również gryzonia na kablu, ale ostatnie dni leżał odstawiony na bok i w ogóle nie czułem potrzeby z niego korzystać. Nie ma problemu zarówno z precyzją, jak i przesuwaniem kursora pomiędzy trzema ekranami. Oczywiście nie można tego porównywać do precyzji i szybkości tradycyjnej myszy, ale liczę, że mój nadgarstek choć trochę odsapnie. Ogólnie to takie coś pomiędzy touchpadem a myszą i jestem skłonny polecić. Tym bardziej, że można sobie to położyć na kolanie, czy podłokietniku i nadal będzie działać. Jedyna moja obawa, to to, że choć nadgarstek i ręka są nieruchome, to kciuk jest niemal w stałym ruchu i koniec końców może zrodzić to inne problemy. Zobaczymy.

 

Niemniej jednak poszukuję również w miarę dobrej myszy pionowej. Próbowałem póki co różnych budżetowych modeli. Jeden był fajny, ale padła rolka. Inny wydawał się spoko, ale pionowy był tylko z nazwy, bo i tak ręka ułożona była pod lekkim skosem i wcale nie przyniosło mi to ulgi i w pewnym momencie odpuściłem. Boję się inwestować w ciemno w jakiś droższy model, ale jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi gryzoniami i mógłby coś polecić, to będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.