Skocz do zawartości

Resident Evil: Operation Raccoon City


masaKRATOS

Rekomendowane odpowiedzi

Niech o jakości gry świadczy brak dostępnego dema przed premierą. I raczej się go nie doczekamy, tak jak Capcom zapowiadał.

 

LiSoQan na serio w to wierzysz, że gra jest dobra ? Obejrzałeś chociaż jeden gameplay ? Pomijając kwestie graficzne (które są brzydkie) to sam gameplay jest strasznie sztywny. Sztywniejszy niż RE5, a jak wielu na niego narzeka.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

RE:ORC to był poboczny projekt z małymi nakładami finansowymi na marketing = nie smarowali, to mają takie recenzje jakie mają.

 

W dzisiejszej skali stosowanej przez serwisy 5/10 to jak 10 lat temu gra na poziomie Maluch Racer.

Odnośnik do komentarza

Recenzent to też gracz. Z tą różnicą, że potrafi pisać wypracowania. Jak metacritic może być niewiarygodne, skoro tylko zbiera recenzje i oblica średnią ocen? Pisząc w ten sposób, piszesz, że wszystkie recenzje są niewiarygodne. Przeważają oceny niskie, co jest jasnym znakiem, że gra jest słaba. 8 jest tylko jedna - Guardisna.. Reszta to od 3 do 7. Już po samym gameplayu było widac, że gra jest słaba. Jak ktoś w to nie wierzy, jest mega optymistą.

 

Po gameplayu przynajmniej dla mnie gra wygląda na takie 6/10, dałoby się w to zagrać. Dodatkowym plusem jest, że da się tutaj odczuć klimat starego Raccoon. Są zombiaki, huntery, tyranty itd. Gorzej, że wygląda słabo, a przecież miejscówki są ciemne, można było lepiej poszaleć z dynamicznym oświetleniem, wrzucić więcej detali w najbliższym otoczeniu. Do tego za bardzo skupili się na rozgrywce wieloosobowej i już sobie wyobrażam, jak mam grać w to samemu i męczyć się z beznadziejnymi botami, które bardziej przeszkadzają niż pomagają.

Odnośnik do komentarza

Niech o jakości gry świadczy brak dostępnego dema przed premierą. I raczej się go nie doczekamy, tak jak Capcom zapowiadał.

 

LiSoQan na serio w to wierzysz, że gra jest dobra ? Obejrzałeś chociaż jeden gameplay ? Pomijając kwestie graficzne (które są brzydkie) to sam gameplay jest strasznie sztywny. Sztywniejszy niż RE5, a jak wielu na niego narzeka.

 

Przecież wyraźnie napisałem że od 3 dni na JustinTV graja w HD i że oglądałem. Zaznaczyłem że moja ocena jest na podstawie tego co widziałem i moze się zmieni jesli zagram.

Ogladam i podoba mi się to. Grafika poprawna, płynna, zadnych błedów od strony technicznej w działaniu gry nie widziałem., lagów brak - tyle zauważyłem i to mi daje podstawy aby na tą chwile dac grze troszke wiecej niż 4/10 może byc to 6, może 7. Jak zagram to sie okaże, może ocena spaść do tych 4 na 10... nie wykluczam tego.

Dodatkowo WSZYSCY streamerzy na JTV, którzy na żywo grali twierdzili że gra jest dobra a jeden za coopa dał nawet 8/10. Gra nie zasługuje na 4/10 chyba że przez zawiedzonego fana RE.

 

Po prostu nie wierze ocenom serwisów growych bo w tej chwili nie są tak na prawde wiarygodne moim zdaniem. Można się na nich opierać , jakiś ogólne pogląd na gre można miec ale nie wierzyć na ślepo - IGN dali 4 to gra jest tragiczna.

 

ps. dla jednego taka grafika może być tragiczna, dla innego wystarczająca. To samo dotyczy gameplayu.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Gra nie zasługuje na 4/10 chyba że przez zawiedzonego fana RE.

 

Lekkim offtopem, w takim bądź razie "ten" zawiedziony fan Residenta, powinien już RE5 wystawić 4/10. Bo piątka miała tyle wspólnego z Residentami co ja z baletem mongolskim.

Zaryzykuję stwierdzeniem, że ORC ma więcej wspólnego ze starymi częściami...

 

Anyłej, przeczytałem wczoraj jedyną reckę-GI (6/10) i trochę opinii. Można wywnioskować, że gra jest ok, dobra właśnie takie 6/10. Główne zarzuty jakie padają to słaba, pusta i "nudna" grafika, design. Oraz CoD-owy czas gry, podobno kilka godzin i koniec, zostaje multi. To prawie wszędzie czytałem...

 

Sama rozgrywka, strzelanie podobno jest dobre (aha jeszcze na tępe AI narzekają) zwłaszcza w co-pie.

 

PS. Stwierdzenie, że gra jest słaba bo nie ma dema to... Największe hity nie mają dem, chociaż zgadzam się, że takiego ORC powinni dać obowiązkowo demko.

Odnośnik do komentarza

Gram w grę od wczoraj i jestem pozytywnie zaskoczony. Shooter spełnia moje oczekiwania. Jestem wybredny co do grafiki w grach, ale nie widzę tu żadnej tragedii, wszystko jest wg mnie ok. Ogólne wykonanie jest dobre. Pare minusów bym owszem znalazł, ale w każdej grze one są przecież. Wg mnie to wcale nie jest średniak, 4/10 to mocna przesada

Odnośnik do komentarza

Ja gram od dzisiaj i mam podobne zdanie co dzialkowiec, zostalem zaskoczony pozytywnie, przed zakupem mialem zerowe oczekiwania, ba, nawet podchodzilem sceptycznie do gry ale poki co nie zawiodlem sie a i wrecz przeciwnie . Fajny system melee, strzelanie daje rade, gra ma klimat RESowy w przeciwienstwie do czesci 5ej (choc gameplay to juz zupelnie inna bajka oczywiscie) wiec ja jako fan nie narzekam na ten tytul, ktory i tak notabene ma mi tylko pomoc w oczekiawniu na czesc 6. Gra oczywiscie jak kazda boryka sie z problemami, tutaj najwiekszy to chyba kompletnie debilne AI, jesli ktos to przeboleje, gwarantuje ze bedzie sie swietnie bawic w masowa eksterminacje zombiakow w co-opie L4D style.

 

Suma sumarum, zadna ponadprzecietnosc ale tez zaden gniot, solidną rzemieslniczą robotą tez bym tego nie nazwal ze wzgledu na AI ale warto zagrac zdecydowanie jesli ktos lubi takie klimaty.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Zbyt wiele złych opinii czytałem i słyszałem o metacritic i aferach aby poważnie brać tą stronkę.

Jakie afery? Jakiś link, cokolwiek. Ona tylko zbiera oceny recenzji. Nie ma jak być niewiarygodna. Sam możesz sobie obliczyć średnią. Też będziesz niewiarygodny?

 

Na tą chwile czytam i słyszę opinie graczy raczej pozytywne. To nie jest hit i fakty gra , która może mało ma wspólnego z seria RE ale jednak dobra gra.

 

Forum gamespota:

 

" Yeah it's poop"

 

"It was a great concept at first but the whole thing has been executed poorly. Enemies basically eat the bullets you shoot at them which is very boring. I am dissapoint. Its not hard at all, just a chore."

 

Forum Muzeum Raccoon City:

 

"Ok, mam grę od 40 minut, gram od 30 ...

To najgorsza gra w jaką grałem, Hunter biegający po lawie, brak jakiejkolwiek detekcji kolizji. Nie wiem czy przeciwnik odnosi obrażenia, nie wiem czy ja odnoszę obrażenia. Lickery które w polskiej wersji nazwane są Lizaczami po śmierci potrafią utknąć w jednej animacji albo np w ścianie. Bronie strzelają jak z kapiszonów. Nieczytelny multiplayer, czułość celowania godna myszek z kulką. To dopiero po 30 minutach gry, boję się grać dalej. Aha ... gra jest niesamowicie brzydka. Jest po prostu okropna.

 

Operation CRAPoon City."

 

Ocena od IGN ma prawo bytu. Recenzja jest subiektywna. Jeśli ktoś się nie zgadza, niech zacytuje tu poszczególne akapity tej recenzji i odniesie się do zdania autora recenzji.

 

Poza tym, nie tylko IGN oceniło grę tak nisko. Gamespot dał 4.5, Eurogamer dało 4, Joystiq 4, a Gamesradar i Strategy Informer 3. Recenzent to też gracz. Pisząc, że jest on niewiarygodny, równie dobrze możesz uznać wszystkich forumowiczów za niewiarygodnych. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i moze grę ocenić nawet na 8. Tak samo jest w recenzjach. Proste.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widac że nie czytasz moich postów dokładnie i na siłę chcesz mi udowodnić jakie to serwisy growe są nieomylne.

 

Moje zdanie i moja sprawa, ja Tobie nie musze nic udowadniać i nie mam zamiaru namawiać abyś kupował tej gry.

 

Według Ciebie jest crapem, ok, nie kupuj.

 

Według mnie jest wartą grą aby spróbować i ocenić a posty powyżej Twojego potwierdzają moje zdanie... nie trzeba szukać daleko na zagranicznych forach.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Udowodniłem Ci, że recenzja IGN nie jest zaniżona. Nawet jej nie pzreczytałeś zapewne i nie próbowałes sie doweidzieć dlaczego autor dał taką, a nie inną ocenę To jest tylko i wyłącznie jego ocena. Metacritic nie jest też niewiarygodne, jak pisałeś. Wyjaśniłem Ci to I jak widać, niektórzy gracze-nierecenzenci też grę nisko oceniają. Gra Ci się może podobać, nikt Ci tego nie broni, ale nie pisz bzudr, że serwisy są niewiarygodne. Jeśli recenzja jest subiektywna, to zawsze będzie rozbieżnośc w ocenach, bo ludzie to nie roboty zaprogramowane na takie same postrzeganie świata. To jest proste jak konstrukcja cepa. Peace.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Kampania faktycznie nie powala, ale myślę, że można jakaś ją ogarnąć o ile ma się kumpli do ogrania w co-opa. Fakt, gra jest mega zbugowana pomimo, iż przyjąłem już jednego patcha na klatę, ale da się w to grać. Szczególnie, gdy załapie się pewne mechanizmy walki w zwarciu, które gra sama w sobie nie tłumaczy przez co byłem zmuszony zaglądnąć do instrukcji. Kto by chciał ograć multi niech zagada na priva, albo wejdzie tutaj. Szału nie ma i aż za bardzo widać, że gra była robiona pod multi, no i te typowe zagrania Capcom, które wycięło połowę kampanii, które będzie sprzedawać w formie dlc w połowie kwietnia. Proszę, niech ktoś na ich siedzibę zrzuci bombę.

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Udowodniłem Ci, że recenzja IGN nie jest zaniżona. Nawet jej nie pzreczytałeś zapewne i nie próbowałes sie doweidzieć dlaczego autor dał taką, a nie inną ocenę To jest tylko i wyłącznie jego ocena. Metacritic nie jest też niewiarygodne, jak pisałeś. Wyjaśniłem Ci to I jak widać, niektórzy gracze-nierecenzenci też grę nisko oceniają. Gra Ci się może podobać, nikt Ci tego nie broni, ale nie pisz bzudr, że serwisy są niewiarygodne. Jeśli recenzja jest subiektywna, to zawsze będzie rozbieżnośc w ocenach, bo ludzie to nie roboty zaprogramowane na takie same postrzeganie świata. To jest proste jak konstrukcja cepa. Peace.

 

Nadal nic mi nie udowodniłeś. NIgdzie nie napisałem że ocena IGN czy inna jest zaniżona.

To że autor wydał taka ocenę to jest jego sprawa i jego i tylko jego ocena, która wcale nie musi byc zgodna a oceną innych więc to że IGN wystawiło 4 to nie oznaczą że gra taka musi być naprawdę.

Dlaczego według Ciebie ocena IGN (4) jest bardziej wiarygodna od oceny PSM UK czyli 7 ?

 

 

Nie przeczytałem tej recenzji ani innej ale nie ma to nic do rzeczy. Ja wierze że to co napisał jest prawdą dla Niego, tak on postrzega ta grę. Ja nie powiedziałem że on kłamie. To jest jego ocena... nie MOJA.

 

A co do moich bzdur to widocznie omineły Cie jakos skandale ze wykupywanie ocen i recenzji gier ale nie mówie że w tym przypadku tak jest.

Dla Ciebie specjalnie jeszcze raz zacytuje siebie mimo że specjalnie pogrubiłem te najważniejsze zdania, których albo nie czytałes albo nie zrozumiałeś

 

" Zaznaczyłem że moja ocena jest na podstawie tego co widziałem i moze się zmieni jesli zagram."

"Ogladam i podoba mi się to. Grafika poprawna, płynna, zadnych błedów od strony technicznej w działaniu gry nie widziałem., lagów brak - tyle zauważyłem i to mi daje podstawy aby na tą chwile dać grze troszke wiecej niż 4/10 może byc to 6, może 7. Jak zagram to sie okaże, może ocena spaść do tych 4 na 10... nie wykluczam tego. "

 

Na przełomie kilkunastu lat nauczyłem się oceniać gry na podstawie swoich doświadczeń, mojej gry, tego co ja widzę i słyszę a nie serwisów, które według mnie, dawno zapomniały co to jest obiektywizm i każdy autor bardzo osobiście podchodzi do recenzji co nie jest złe ale umniejsza wiarygodność oceny gry. Niestety to nie jest miejsce aby rozmawiać o wiarygodności serwisów wiec nie będę bronił swojego zdania na ten temat.

 

Bardzo mi przykro ale to jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać wiec nie wmawiaj mi swojej racji bo ja tego nie robie Tobie ani innym. Takie życie ze czasami inny miją inne zdanie.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Dlaczego według Ciebie ocena IGN (4) jest bardziej wiarygodna od oceny PSM UK czyli 7 ?

Ja nigdzie nie napisałem, że jedna ocena jest bardziej wiarygodna od drugiej. Śledzę oceny od wielu lati wiem, że w 99% przypadków średnia ocen naprawdę mówi o jakości samej gry. Operation Raccoon City to gra słaba/średnia. Przeczuwałem to już od dawna, twórcy SOCOMa w tej generacj IMo nie stworzyli nic dobrego.

 

 

A co do moich bzdur to widocznie omineły Cie jakos skandale ze wykupywanie ocen i recenzji gier ale nie mówie że w tym przypadku tak jest

Tak, zwykłe mity niesione przez ludzi. :) Był raz skandal, po którym autor recenzji na swoim blogu krytykował ludzi rzucających bezpodstawnymi oskarżeniami o korupcję.

 

 

" Zaznaczyłem że moja ocena jest na podstawie tego co widziałem i moze się zmieni jesli zagram."

"Ogladam i podoba mi się to. Grafika poprawna, płynna, zadnych błedów od strony technicznej w działaniu gry nie widziałem., lagów brak - tyle zauważyłem i to mi daje podstawy aby na tą chwile dać grze troszke wiecej niż 4/10 może byc to 6, może 7. Jak zagram to sie okaże, może ocena spaść do tych 4 na 10... nie wykluczam tego. "

 

Na przełomie kilkunastu lat nauczyłem się oceniać gry na podstawie swoich doświadczeń, mojej gry, tego co ja widzę i słyszę a nie serwisów, które według mnie, dawno zapomniały co to jest obiektywizm i każdy autor bardzo osobiście podchodzi do recenzji co nie jest złe ale umniejsza wiarygodność oceny gry. Niestety to nie jest miejsce aby rozmawiać o wiarygodności serwisów wiec nie będę bronił swojego zdania na ten temat.

 

Bardzo mi przykro ale to jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać wiec nie wmawiaj mi swojej racji bo ja tego nie robie Tobie ani innym. Takie życie ze czasami inny miją inne zdanie.

 

Jan nigdzie nie próbowałem zmienić Twojej opinii o grze. Cały czas tylko broniłem IGN i metacritic i podałem dowody. Nic więcej. Prawda jest taka, że recenzja zawsze będzie kontrowersyjnym artykułem, bo jest subiektywna i moze kłócić sie z opinią osób trzecich . Stąd te wsystkie teorie o korpucji, braku rzetelności itd. Oczywiscie są recenzenci, którzy popełniają widoczne gołym okiem błedy, ale człowiek to nie maszyna. Choćby niektóre recki na PS3site.pl o długości newsa raczej na tytuł recki rzetelnej nie zasługują. Ale to temat na inna dyskusję. Peace, myslę, że doszliśmy już do porozumienia.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

No ja słyszłem troszkę więcej afer związanych z przekupywaniem recenzentów no ale jak już wspomniałem nie miejsce na to.

 

Nie miałeś potrzeby bronić IGN bo nic złego na nich nie napisałem.

Pisząc że są niewiarygodne miałem na mysli że oceny serwisów , gazet w dzisiejszych czasach nie są dobry sposobem na decydowanie czy gre warto kupić czy nie, bo jak 10 lat temu recenzent umiał obiektywnie określić wady i zalety gry , tak teraz zbyt osobiście i z kontentym nastawieniem podchodzą do recenzji a to ma wpływ na ocenę albo ją zaniżając albo zawyżając. takie jest moje zdanie. Niestety wierzę też w to że z powodu kasy lub innych dóbr materialnych :) zdarzy się że recenzent inną wystawi ocenę niz powinien... niestety.

 

Moim zdaniem też kilku recenzentów negatywne podejście miało już przed zagraniem znając poczynania Slant Six co wyraźnie widać własnie w cytacie z IGN "Operation Raccoon City is little more than a poor man's SOCOM", gdzie autor porównuje ją z Socomem czyli nieudana gra Slant Six... z góry chyba oczekiwał że nowy RE będzie kopią Socoma.

 

Nie mówię że ocena 4/10 to kłamstwo zamierzone. Pogram i ocenię ale na tą chwile mi wygląda na wiecej niż 4 dla mnie... i to od samego początku pisałem.

 

Pokój

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Przeszedlem gre i jestem o dziwo zachwycony. Cala kampania jest przyjemna, przykuwa uwage wiec nie przelatujemy przez z nia z takim nijakim uczuciem, zas sam koniec jest swietnie zrobiony, bardzo milo sie zaskoczylem jego rezultatem.

 

Pora pograc survivors i online co-op na trudniejszym poziomie :).

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Boli mnie strasznie fakt spartaczenia gry. Powrót do Raccoon City, do przeszłości, ukazanie znanych wątków z perspektywy korproacji Umbrelli - to miało ogromny potencjał, A K*rwa zmarnowano go. Ktos w Capcom powinien się solidnie walnąć w głowę i nie powierzać produkcji gry byle komu. Dla fana serii - 5/10. Dla osoby niemającej styczności z marką - 3/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedlem gre i jestem o dziwo zachwycony. Cala kampania jest przyjemna, przykuwa uwage wiec nie przelatujemy przez z nia z takim nijakim uczuciem, zas sam koniec jest swietnie zrobiony, bardzo milo sie zaskoczylem jego rezultatem.

 

Pora pograc survivors i online co-op na trudniejszym poziomie :).

Potwierdzam , naprawdę dobry tytuł.Masa mocarnego strzelania i to niekoniecznie dla fanów .

Odnośnik do komentarza

może strzelać poruszając się . ale nie bój nic kompani z drużyny w 9 na 10 przypadkach wejdą Ci w celownik :sorcerer:

A jak! Sami też wchodza w ogień i lasery. :sorcerer:

 

Czy tylko ja mam problemy techniczne z online? Gdy używam szybkiej gry, wszystko jest ok. Ale gdy chce wybrać konkrenty tryb to nie moge wyszukać żadnych graczy. Próba anulowania wyszukiwania (trwa wnieskończoność), kończy się zawieszeniem konsoli.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kumpel mi powiadał, że wszedł do multi to jakiś chyba glitch mu się zrobił i był non stop nieśmiertelny, bo nikt go nie mógł zdjąć. :rofl2:

 

Ogółem wkurzające jest to, że Capcom pozwolił na wypuszczenie niedopracowanego produktu, ja pomimo tego, że jestem wieloletnim fanem serii nie wyłożę tych ciężko zarobionych dwóch baniek, bo za taką sumę mogę kupić teraz dużo lepsze tytuły i w lepszej cenie.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Operacje Raccoon to taki nieudany eksperyment i tyle. Chcieli zrobić modnego shootera w klimatach RE i po prostu zbić trochę kasy, co się zresztą wydawcy udało, bo gra się dobrze sprzedała. Nie jest to totalny crap, ale wyłożyć na to teraz dwie stówy to nawet dla mnie (jako fana) jest zbyt duży wydatek. Tym bardziej, że widziałem to w akcji i szału nie ma. Poziom replayability jest poniżej zera.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...