Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w PvP używam m.in. właśnie Moonlight Greatsword i zdecydowanie nie jest on do d... (i to przy 40 int). Po pierwsze jest to najszybszy (obok Great Lord Greatsword) greatsword, dzięki czemu najłatwiej można nim zrobić stunlock'a. Po drugie samo AR nic nie mówi - istotne jest jak rozkłada się damage i jaki defense ma przeciwnik. Przykładowo przy 40 int MGS ma 456 AR i całość to atak magiczny, natomiast Enchanted Flamberge będzie miał 543 AR przy czym 185 to atak fizyczny a 358 to magiczny. Teraz jeżeli zaatakujemy jedną i drugą bronią kogoś kto ma na sobie np. Giant set (czyli dosyć popularny w PvP) to MGS zada 256 obrażeń, a Flamberge tylko 194, ponieważ zarówno część magiczna jak i fizyczna zostanie pomniejszona o obronę przeciwnika a dla MGS obrażenia są redukowane tylko raz.

Odnośnik do komentarza

1. W takiej formie możesz wzmacniać ogniska (więcej Estusów wpada przy odpoczynku), możesz także przywoływać graczy/NPC do pomocy, lub samemu invadować. Nie mówiąc już o tym, że i Ciebie ktoś może najechać w każdej chwili ;-) Ja sam biegam w Hollow Form, a do ludzkiej wracam tylko w pewnych sytuacjach.

2. Dokładnie tak.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

1. Najprościej stać się człowiekiem i przyzwać kogoś do pomocy. Nawet jeżeli nie znajdziesz znaków innych osób to możesz przyzwać 2 NPC przed fog gate - Solaire i Lautrec'a (jeżeli go uwolniłeś i pogadałeś z nim w Firelink Shrine). Drugi gargulec pojawia się gdy pierwszemu życie zejdzie do połowy - najlepiej skupić się na szybkim wykończeniu pierwszego, żeby nie walczyć z 2 na raz. Są też słabi wobec lightning, więc jak masz Gold Pine Resin to zaaplikuj do swojej broni.

2. Undead Merchant w Undead Burg sprzedaje Short Bow.

Odnośnik do komentarza

Tak, dostaje się tylko połowę. Jak boss ma już mało życia to można odesłać phantoma, wykończyć go samemu i wtedy dostanie się całość.

 

Ja kończę właśnie level 1 run. Ogólnie nie jest tak źle - wygląda to trochę tak jak przy pierwszym przechodzeniu gry, czyli dosyć często ogląda się ekran "you died" ;)

Odnośnik do komentarza

Skyrim na ukończeniu i DS jest kolejne na liście, więc mam do was pytanie. Czy wymagane jest granie z poradnikiem? Tzn. czy bez niego poradze sobie z przejściem gry i czy ewentualnie da sie cos spierdzielić, co potem będzie mi uprzykrzać życie(spieprzyc postac, czy tam jakies questy, czy cokolwiek). W pierwszą część nie grałem.

Odnośnik do komentarza

Nie jest wymagane, aczkolwiek skorzystanie z wiki, czy jakichś internetowych porad może być czasem koniecznie. Ja wolę po prostu zapytać czasem na forum.

 

Najlepiej jest jednak imo grać bez jakiejkolwiek pomocy, chyba że faktycznie będziemy już zdesperowani - w tej grze właśnie najlepsze jest odkrywanie wszystkiego samemu. Inna sprawa, że w Dark Souls - w przeciwieństwie do Demon's (które formalnie NIE JEST pierwszą częścią, to osobny tytuł zupełnie) - nie ma aż tylu możliwości spieprzenia czegokolwiek przypadkiem.

 

Aem - polecam zacząć od Demon's Souls. Jest ciut łatwiejsze, świat jest bez porównania mniej rozległy, ale za to poznasz wszelkie zasady rządzące gameplayem. Oczywiście Dark różni się od Demon's w wielu kwestiach, ale podstawy są identyczne. Nie jest to jednak obowiązek żaden, z Dark można się bawić tak samo świetnie nie mając wcześniej kontaktu z Demon's :)

 

Ja tu zresztą też z pytankiem - dokąd polecacie wybrać się po ubiciu Seath'a? Demon Ruins czy Katakumby?

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dark Souls i Demon's Souls to tak naprawdę osobne gry, więc można je przejść w dowolnej kolejności. W Demon's Souls jest łatwiej w kwestii eksploracji świata (raczej nie ma gdzie się zaciąć), ponieważ nie ma tam otwartego środowiska jak w Dark Souls. Są za to tendencje świata i postaci, które wpływają na różne wydarzenia i manipulowanie tym, żeby wszystko poodkrywać zajmuje trochę czasu.

Co do poradnika to spokojnie można przejść grę bez niego, ale na pewno ominie się bez niego trochę rzeczy (możliwe nawet, że niektóre lokacje). Z drugiej strony na pewno jest większa frajda z odkrywania samemu zależności, a wszystko co się ominęło za pierwszym razem można zawsze odkryć w NG+.

 

@K@t - ja bym poszedł do Katakumb - za ubicie bossa dostaje się przedmiot, który ułatwia rozgrywkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

z opisu przejścia nie trzeba korzystać, choć polecam poczytanie na wiki podstawowych zasad rządzących grą (pomaga w zmniejszeniu początkowej frustracji), można przejrzeć zestawy broni, zbroi i skąd można je zdobyć (w początkowej fazie można wziąć z ziemi niezły armor + mieczy z ogona)

 

pytanie co do pvp: jestem w konwencie dark moon mam tego orba używam go i nic się nie dzieje (tak dźwięk w menu jak by nie można było go użyć) gdzie jest dobre miejsce do invadowania jako phantom, tak aby dość często walczyć a nie czekać, ewentualnie gdzie mnie często będą atakować ?

 

mój sl 100

Edytowane przez Uriziel
Odnośnik do komentarza

Chciałbym abyście ocenili w skali od 1-10 grafikę w DkS. Najlepiej osoby, które ją zaliczyły (z racji tego, iż widziały prawdopodobnie każdą miejscówkę).

Ocena plus podsumowanie (niekoniecznie musi być takie wylewne jak moje, wystarczy kilka zdań).

 

Zacznę.

 

Dyskusyjność detali w Anor Londo jest odgórnie zanegowana, gdyż takowych nie stwierdzono. Posępne zamczysko świecące pustaki. W pokoju znajduje jeden mebel, plus demon. Korytarzy nawet nie będę omawiał.

 

Demons Ruins to ruina, jak sama nazwa wskazuje. Tak ziarnista, tak nieczytelna lokacja, że przeciwnika wielkości Hummera nie widać z 4 metrów.

 

Ash Lake wygląda gorzej niż jakakolwiek miejscówka z pierwszego GoW na PS2.

 

Blighttown Pewnie twórcy wyszli z założenia "hej, chłopaki, DS chrupało to tu, to tam, zróbmy areny 16to krotnie większe, może silnik pociągnie".

 

New Londo Ruinswychodzę po drabinie. Postać, drabina, goła ściana przede mną i pokaz slajdów. Bez żartów.

 

Crystal Cavewygląda jakby pop up stanął w takim miejscu, że żaden obiekt się nie dogra, a tekstury zanim się wczytają, to boss i tak już nas zabije.

 

Używam Fire Spray. Pokaz slajdów. Raz jeszcze, to samo. Kolejny raz - gra się zawiesza.

 

4/10 jak nic, ale....

 

Ale gra urzeka bogactwem detali poszczególnych zbroi, czy oręża (spójrzcie na zdjęcia, które przedstawiłem, użyłem specjalnego filtra, jak i blur został nadużyty, ale jak ta włócznie jest bogato zdobiona. Zwróć uwagę na cudne animacje gdy postać atakuje dwuręcznym mieczem, a małym toporem. Tym drugim jednorącz, lub trzymając go oburącz. To jak postać reaguje po przyjęciu ciosów na gardę. Ha, tego niejedno mordobicie by się nie powstydziło. Jakże majestatycznie podwójny, ciężki topór wchodzi po zbiciu ataku wroga w jego ciało. To winduje ocenę, ale nie sposób napisać, że DkS jest grą atrakcyjną dla oka.

 

KIlka lokacji także robi wrażenie - Kiln of the first flame.

 

Ale, heh, zanim ukończyłem DkS, platynowalem jap. ver. DS. Ni jak idzie przyrównać Nexus do przebrzydłego Firelink Shrine.

 

Zatem 6/10 wydaje mi się całkiem sprawiedliwe. Mój znajomy chciał dać aż 9/10 tłumacząc grę otwartym światem, ale inF2 także SB jest, a wygląda wprost fantastycznie.

Odnośnik do komentarza

IMO za(pipi)ista grafa jest przereklamowana. Jestem fanem starszych generacji konsol i uwazam ze Dark Souls jest ladne tam gdzie powinno byc, nie miewalem jakis specjalnie odrzucajacych momentow, gdzie moglbym jednoznacznie stwierdzic ze gra jest brzydka.

 

From Software tlumaczylo sie pare dni temu (i przepraszalo) za jakosc gry. Moim zdaniem nie ma za co, byle nastepna gra byla rownie dobra, ale ladniejsza. I wyszla na PC :)

 

 

 

Bonusik: Tylko link bo duzy obrazek -> http://i.imgur.com/459rX.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...