Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj rozpocząłem swoją przygodę z DS i po jakiś 2/3h grania utknąłem właśnie w Undead Burg. Level Knighta mam dopiero 11 (tym bardziej że jego postura nie pozwala mi na sprawne użycie Zweihandera, ale sam sobie jestem winny) i nie powiem na razie jedną z najlepszych rzeczy w grze to zdecydowanie system walki (pomijając archaizmy gdy nagle kilku przeciwników zablokuje cie w kącie i zmieli na papkę bo ruszyć się nie można). W sumie to sądziłem że częste umieranie będzie dobijać, tak rzeczywiście człowiek ma ochotę dalej próbować swych sił i nawet gdy w końcu udało mi się dojść na jakiś duży mur ciesząc się że ominąłem Phantoma to na górze przywitał mnie właśnie Taurus ubijając jednym szlagiem (to było bardzo pocieszające zwłaszcza iż otworzyłem sobie drzwi Master Key'em i tam nie poszedłem, ciekawe kto już tam na mnie czeka...). Najbardziej to chyba czuje się zagubiony bo świat gry jest ogromny (a przynajmniej takie odnoszę wrażenie) i sam nie wiem gdzie pójść aby zaraz wciry kompletne nie dostać (jak cmentarz z kościotrupami które za nic sobie mają stamine xd).

Odnośnik do komentarza

zwei nie jest zbyt dobrym pomysłem na początku jak masz mało staminy, na tym etapie co teraz jesteś dobry jest battle axe w dwie ręce i jazda, ewentualnie jak byś się cofnął do fire inka i masz master key, to z stamtąd można zrobić wyprawę po kilka fajnych sprzętów (tarcza i miecz z dreak valley, soulkiper soul z anor lando ruins)

taurus jest prosty do zabicia, po drodze do niego znajdziesz (nie pamiętam nazwy) trzy sztuki proszku co daje lightning do broni, jak już wyjdziesz na ten mur to od razu na górę zabijasz tych łuczników i schodzisz na dół, tak w 1/3 długości muru aplikujesz ten proszek na broń, i idziesz do przodu jak pojawia się taurus to w tył zwrot i na wierzę, stamtąd zeskakujesz na niego zadając cios (zdejmujesz mu tym pół energii) i na dole 3-4 strzały i po nim oczywiście broń w dwóch rękach

Odnośnik do komentarza

Taurus to miętka pytka była, zeskoczyłem trzy razy z tej wieżyczki i po chwili leżał i kwiczał. Szczerze to Zweihander poleciał do skrzyni, bo i tak długo jeszcze nie będę go używał a na razie tuż po Taurusie zdobyłem Drake Sworda i jest git. Aktualnie to i tak sam nie wiem gdzie iść, zaciukałem gargulce na kościele, pozdobywałem parę rzeczy i mam dylemat gdzie to teraz pójść (naprawdę możliwość wyboru mnie przytłacza czasami), najpewniej pójdę pozbierać trochę "lootu" pod achievy lub pootwieram sobie skróty do różnych lokacji (tylko trzeba jeszcze na to znaleźć czas i chęci...).

Odnośnik do komentarza

To co mnie aktualnie w Dark Souls rozczarowuje to dwie rzeczy:

 

 

1. Przeciwnicy w ogóle nie mają własnej staminy, mogą cię prać taką serią że gracz może sobie pomarzyć o takim szlachtowaniu, choć to dziwne bo skoro gracz jest również jako Undead to stamina nie powinna go obowiązywać (gdzie tu równość?)

 

2. Kreator postaci to również pic na wodę bo jedynie warto tworzyć dwa rodzaje postaci: bardzo zwinną i szybką z lekkim ekwipunkiem, albo postać rodem z mangi Berserk (tak chodzi o Gutsa i jego Dragonslayera). Bo co z tego że można stworzyć postać pomiędzy (czyli w tym przypadku będzie to niejako Knight albo Warrior) skoro gracz tylko sam sobie utrudnia rozgrywkę bo postać nie jest ani za silna ani zbyt zwinna. W ten sposób mój Knight zamiast biegać w Elite Knight Armor z z hełmem tego metalowego wieprza śmiga w tandetnym leather armor z gargoyle helm (i nagle magicznie ci którzy sprawiali problemy stali się miętkimi pytkami bo każdemu nagle mogę zrobić backstab'a). Nie dziwota że na różnych wikiach najczęściej wybierana klasa to Pyromancer...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pyro jest wybierany najczesciej poniewaz przy swoim startowym 1 levelu ma najwiecej punktow w statystykach co przy "standardowym" do pvp 120lvl daje minimalną przewage nad innymi klasami. Chociaz i to zależy od buildu.

 

BTW Ile najwiecej straciliscie souli? Ja wczoraj ponad 35... milionow :P Wszystko natrzaskane na pvp wiec za bardzo nie bolało ale zagadką sa dla mnie okoliczności. Stało sie to po mojej inwazji po postawieniu RSS. Po wygranej wracam do siebie i widze 54tys. Myślałem, że moze po ktrorejs wczesniejszej przegranej walce zapomnialem podniesc fantow ze swoich zwłok ale to nie możliwe bo humanity mam ciagle 99. WTF?!

Odnośnik do komentarza

Tak, jest to zależne od levelu przeciwnika:

- jeżeli invadeujesz i zabijesz hosta to dostajesz 10% dusz, które host użył gdy ostatnio podnosił level postaci

- jeżeli hostujesz i zabijesz phantoma to dostajesz 50% dusz, które on użył gdy ostatnio podnosił level postaci

 

Tabelka ile dusz jest potrzebnych na danym poziomie jest tutaj http://darksouls.wik.../level-up-souls

Odnośnik do komentarza

Za wykończenie go dostajesz 20k souls i gwarantowanego titanite slaba,walka jest banalna nawet na niskim lvl(bandit knife thx),a pierścień w połączeniu z chociażby shadow armor znajdowanym w Blighttown sprawia,że bieganie po bagnach jest szybkie i przyjemne(nie licząc framerate'u) więc imo tak.

Edytowane przez przypot
Odnośnik do komentarza

No ponownie do Undead Asylum poszedłem głównie po ten pierścień co żeby łatwiej przedzierać się przez Blighttown ale sam nie wiedziałem czy uciukać teraz tego Stray Demona czy nie. Szczerze to zaciukałem już przedwcześnie Freatt Wolf Sifa choć naczytałem się że nie warto iść do niego zanim się nie ubije Quelaag itp. ale poszedłem nie powiem nie było zbyt łatwo ani za trudno bo ma trochę dziwnie koszące ataki ale jak się wlezie pod niego to można go prać aż miło. No i zostały mi chyba 2 lub 3 punkty do nabicia i będę mógł bez problemu walczyć za pomocą Zweihander'a. Ale i tak wszystko to musi poczekać dopóki 360 mi z serwisu nie powróci...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...