Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

To sen's fortress Rayosa to jest taki typowy mem dark soulsowy (bo tam jest trudno i idzie sie tam dopiero pod koniec gry). Idz do tej lokacji z lawą za quelagiem.

To sen's fortress Rayosa to jest taki typowy mem dark soulsowy (bo tam jest trudno i idzie sie tam dopiero pod koniec gry). Idz do tej lokacji z lawą za quelagiem.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj, wreszcie ukończyłem DS. Starałem się grac bez poradników i przez to w(pipi) był niesamowity w niektorych momentach + moja postać na pewno nie była rozwijana optymalnie (grałem Wandererem więc najwięcej poszło w DEX). Dodatkowo utrudniłem sobie gierkę atakując kilka NPC całkowicie bez sensu. Dwóch merchantów sobie wyeliminowałem i pech chciał, że oboje sprzedawali Purge Stone na usuwanie klątwy. Do samego końca było trudno. Ostatniego bossa ubijałem mając 87lvl a pierwsze podejście zakończyło się po około minucie. Dawno nie grałem w nic tak wymagającego. Fajnie, że nadal sporo ludzi gra online więc można liczyć na jakąś tam pomoc z bossami. Teraz pora planować czas na granie w dwójeczkę :)

Odnośnik do komentarza

po ubiciu Quelaag to już w ogóle mam pełno opcji:D gdzie kierować się teraz najlepiej, żeby mnie nie prali mocno? Gram Knightem, znalazłem elite armor set > warto go ulepszać czy znajdę coś lepszego?

fabularnie to pewnie wypadało by do sen fortres, bo ta lokacja odblokowuje się po uderzeniu w oba dzwony (jeden za gargulcami i drugi właśnie za quelag) , jednak jest to strasznie chamska lokacja pełna pułapek, wąskich mostów i przepaści. mimo wszystko raczej jednak trzeba tam iść

 

z do zbroi to ja bym nie ulepszał, dosyć niedługo powinieneś znaleźć coś znacznie lepszego, a to ulepszenie i tak niewiele ci da, defens nie ma zbyt dużego wpływu na otrzymywane obrażenia (i tak łatwo umrzeć) a tylko zmarnujesz tytatnit

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Poradziłem sobie elegancko, aż w szoku jestem:D Pomęczyłem się trochę z grubasem i Ornsteinem, nie miałem humanity żeby przywołać phantoma, ale jak w końcu ich pokonałem to dostałem powera i zatrzymałem się przy Lost Izalith. Żałuję trochę że wziąłem wersję bez DLC.  

Odnośnik do komentarza

jak masz pc który to dobrze pociągnie to pewnie lepiej PC brać bo na ps3 niektóre lokacje (a zwłaszcza jedna) mają problem ze spadkiem animacji. na dobrym pc zapewne lepiej chodzi ta lokacja , w dodatku pewnie też wyłapiesz lepszą cene na pc

 

tak, prepere to die to właśnie edycja z dodatkami

 

a i btw mimo że ludzie mówią że jedynka znacznie lepsza i raczej mają racje to jednak jak dla mnie jedynka jest trudniejsza i mniej przyjazna w obyciu (nie licząc początku bo początek w 2 jest bardzo trudny przez brak dostępu do dobrych broni, bardzo niskie statsy początkowe i 1-2 estusy) np ogniska są dalej od siebie (i chyba żadne nie jest tak blisko bossa jak sie to zdarza w 2), posiada się zwykle mniej estusów bo większość ognisk daje ci tylko 5 flaszek, żeby zdobyć więcej musisz spalić w ognisku humanity (coś w stylu human effigy) a żeby to zrobić musisz być człowiekiem, więc jeśli jesteś trupem to musisz spalić 2 humanity, a i tak dostajesz wtedy 10 flaszek tylko w tym jednym ognisku. nie można się też teleportować między ogniskami, dopiero po przejściu sporego kawłka (ok połowa gry) dostaje się przedmiot do teleportacji i z tego co pamiętam ma on ograniczenia co do ognisk i nie do każdego można sie teleportować, więc znacznie więcej trzeba chodzić na piechote

 

plusy są takie że będąc trupem nie tracisz paska życia, bronie też nie mają pasków wytrzymałości odnawianych przy ognisku tylko naprawia się je u kowala (ale psują się znaaaaancznie wolniej, nie ma czegoś takiego że w połowie drogi z jednego do drugiego ogniska broń się rozpada)

no i dużym plusem jest lepszy klimat, jest bardziej mroczny i brudny, w DS2 grafika w wielu lokacjach jest jakby cukierkowa (nie dosłownie ale w porównaniu z jedynką)

 

jedna ważna porada - robiąc postać jako "gift" bierz master key, bo pozwala on otwierać wiele drzwi na skróty

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, biorę wersje na PC. Tylko zostaje podłączenie pada z ps3 do kompa. Ktoś tak grał? Może na innym padzie też się da? co polecacie?

 

 

Wiem, że z początku wyda ci się to bardzo skomplikowane, ale naprawdę polecam rozwiązanie z poniższego linka. Jeśli zrobisz to co tam jest napisane, to po podłączeniu pada od PS3 do PC, komputer będzie myślał że podpiąłeś pada od x360 (a pad od x360 działa z Dark Souls).

 

Jak już raz przebolejesz tę konfigurację (instalacja jednego pliku i włączenie drugiego) to potem, już bez żadnego ustawiana, wystarczy że podłączysz pada i będzie działać. Warto.

 

 

http://m.neogaf.com/showpost.php?p=59385385&postcount=102

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Dzięki ;)

 

własnie spędziłem godzinę szukajac na youtube i innych stronach rozwiązania, coś tam znalazłem, DS już ściągam na steamie, dam znać.

Mam Dualshocka oryginalnego i podróbę, może na podróbie pójdzie.

 

Tylko nie używaj motioninjoya

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...