Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

mate5 na ng+ dla dodatku jaki powinienem miec lvl by sobie poradzic? ;p

 

Mnie się nie pytaj, bo jak już pisałem jednego bossa dalej nie ubiłem (ale mam plan żeby go ubić na obecnej postaci) :P Ale odpowiadając na pytanie to nie wchodziłbym tam bez ulepszonej na maxa broni.

Odnośnik do komentarza

 

pyerdolenie. są bronie zdecydowanie lepsze od innych. w tym przypadku zweihander jest DUŻO lepszy od greatsworda 

Bzdury. 

 

 

Ok, Kazub już dał minusika a teraz szykuje się tyrada liczb, porównań, zasięgu itd. nie mogę się doczekać. 

Odnośnik do komentarza

w huy lżejszy, większy zasięg, szybsze R1, 1000x lepsze R2 przynajmniej w PVE (bo w PVP oba są do D)

 

NIŻSZE WYMAGANIA

 

nie pamiętam, czy great ma roll R1 o właściwościach pierce, bo jeżeli nie, to pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

no i oczywiście zdobywalny na samym początku gry

 

 

Ok, Kazub już dał minusika a teraz szykuje się tyrada liczb, porównań, zasięgu itd. nie mogę się doczekać.

 

nie chce mi sie, poza tym za długo nie grałem, żeby pamiętać wszystko

 

 

bo dla ciebie zweihander to w ogole najlepsza broń fanboju jeden ;p

 

ma za dużo zalet, żeby nie uznać go za najlepszą broń w PVE. pod względem funkcjonalności najlepsza jest great schyte i uchigatana ......no i gargoyles halberd w elemental (są ograniczenia, bo.....elemental)

 

No ale o co się bić, skoro wiadomo, że DEX superior, a str bronie są tylko dla ludzi z kompleksami 4d.png

 

też nie wiem o co sie bić, skoro pisałem tylko, że są bronie lepsze od innych i że zwei>great

w PVP liczy się tylko DEX

Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza

Ja pisze o pvp. Mi sie lepiej i skuteczniej gralo Greatswordem. W pve to samo zreszta. Pisanie zatem ''DUZO'' lepszy to glupota nie majaca racji bytu w tej serii. Kto twierdzi inaczej ma male pojecie.

 

EDIT: '' w pvp liczy sie tylko dex'' :lol: Jednak z noobem mam do czynienia.

Edytowane przez Jerome
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

dzięki czarna madonno, odzyskuje wiare w system minusów na tym forum 

 

 

 

 

Ja pisze o pvp

 

aha, to w pore się określiłeś, zwłaszcza, że gadka zaczęła się od PVE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mi sie lepiej i skuteczniej gralo Greatswordem

 

no tak, po co argumenty, skoro wystarczy napisać "mi sie jakoś lepiej grało"

 

 

 

W pve to samo zreszta. Pisanie zatem ''DUZO'' lepszy to glupota nie majaca racji bytu w tej serii. Kto twierdzi inaczej ma male pojecie.

 

napisałem dlaczego jest lepszy. ty piszesz, że nie jest lepszy...... BO TAK !!!!!! świadczy to o skali twojego pojęcia

 

 

 

Jednak z noobem mam do czynienia <szydercza emota>

 

a złamał cie ktoś jak bane batmana ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oh dark souls, zadna gra nie wywolala u mnie tylu emocji od czasow gaidena na pierwszego kloca.

 

Pamietam ze jak pierwszy raz zagrałem to to co zrobiłem w 60h za drugim razem ogarnąłem w 10h :D

 

Po pokonaniu tych dwóch pedałków co jeden latał jak czarownica a drugi był gruby jak rozi mało nie dostałem wylewu z podniecenia.

 

A najlepsza bron to ten miecz Gravelorda bez dwóch zdan.

 

Ale przyznam sie, nie pokonałem ostatniego bossa. Byłem bezsilny :(

Odnośnik do komentarza

Ja pisze o pvp. Mi sie lepiej i skuteczniej gralo Greatswordem. W pve to samo zreszta. Pisanie zatem ''DUZO'' lepszy to glupota nie majaca racji bytu w tej serii. Kto twierdzi inaczej ma male pojecie.

 

EDIT: '' w pvp liczy sie tylko dex'' :lol: Jednak z noobem mam do czynienia.

 

Co Ty gadasz? Graliśmy przecież stertę turniejów pvp. Policz sobie ile razy wygrał ktoś kto używał broni str, gdy dex był dozwolony, nie pamiętam w ogóle takich przypadków. Dlatego były turnieje tylko pod ciężki sprzęt.

 

A prawidłowa klasyfikacja jest taka: MLGS sprzed patcha > DEX > STR :teehee:

Odnośnik do komentarza

Oh dark souls, zadna gra nie wywolala u mnie tylu emocji od czasow gaidena na pierwszego kloca.

 

Pamietam ze jak pierwszy raz zagrałem to to co zrobiłem w 60h za drugim razem ogarnąłem w 10h :D

 

Po pokonaniu tych dwóch pedałków co jeden latał jak czarownica a drugi był gruby jak rozi mało nie dostałem wylewu z podniecenia.

 

A najlepsza bron to ten miecz Gravelorda bez dwóch zdan.

 

Ale przyznam sie, nie pokonałem ostatniego bossa. Byłem bezsilny :(

 

tip: tego durnia łatwo zblokować skalną kolumną - wtedy on zadaje cios (moze dosiegnac, trzeba uwazać) , a Ty pijesz estusa i dalej walczysz ;)

 

btw: u kogo wymieniac dusze bossow na sprzet?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak znowu napyerdalać sie w temacie najlepszej gry generacji o to czym wg Was (!) najłatwiej rezać zwykłe moby  :facepalmz:

w PVP liczy się tylko DEX 

 

 

Wystarczy pierwszy z brzegu backstab fisher żeby Ci przemielił to "tylko" swoim Great Clubem, Moonlight GSem czy Murakumo. I nie pisze tego w tonie Jerome mającego na myśli to, że każdą bronią można wymiatać, tylko faktem jest, że już od dłuższego czasu wśród najlepszych/najpopularniejszych graczy pvp przestało być obciachem backstabowanie z hornetem i wymienione przeze mnie bronie czynią największe spustoszenie wśród przeciwników tych scrubów z jap. stylem. (DaN, od nas nikt nigdy tak nie grał ze względu na nawet niepisane zasady, zreszta nie jest łatwo tak pivotować bez locka)

Ok dexy w teorii mają przewage przez łatwiejsze stackowanie poise i dodatek świetnego w pvp pyro ale wystarczy taki jap havelmom z pałą i nasz agresywny dex zostaje zepchnięty do głębokiej defensywy.

 

I tak najfajniejsze są quality. Claymore i Longsword forever!

 

BTW w piątek reaktywujemy wieczorem las motylowy. Nie wiem ile osób sie zjawi ale kiedyś bywało wesoło. Wpadajcie na duele bez spiny. Streamować będzie Mordeks

Edytowane przez Lipert
Odnośnik do komentarza

 

Oh dark souls, zadna gra nie wywolala u mnie tylu emocji od czasow gaidena na pierwszego kloca.

 

Pamietam ze jak pierwszy raz zagrałem to to co zrobiłem w 60h za drugim razem ogarnąłem w 10h :D

 

Po pokonaniu tych dwóch pedałków co jeden latał jak czarownica a drugi był gruby jak rozi mało nie dostałem wylewu z podniecenia.

 

A najlepsza bron to ten miecz Gravelorda bez dwóch zdan.

 

Ale przyznam sie, nie pokonałem ostatniego bossa. Byłem bezsilny :(

 

tip: tego durnia łatwo zblokować skalną kolumną - wtedy on zadaje cios (moze dosiegnac, trzeba uwazać) , a Ty pijesz estusa i dalej walczysz ;)

 

btw: u kogo wymieniac dusze bossow na sprzet?

 

 

A nie lepiej zamiast w sprzet inwestowac w rozwój postaci?

Odnośnik do komentarza

Banny, dusze bosów wymienia Giant Blacksmith w Anor Londo ale Gravelord jest raczej słaby chociaż za(pipi)iście wygląda. Poza tym nie dostaje sie go za dusze bosa.

 

 

 

A nie lepiej zamiast w sprzet inwestowac w rozwój postaci?

W sprzęt (broń) zawsze warto inwestować, jednocześnie rozwijając w postaci staty skalujące sie z bronią której używamy.

Edytowane przez Lipert
Odnośnik do komentarza

Nie o to mi chodziło, mam te dusze bossów to chciałem bronie obczaić jakie z nich mozna zrobić, pisałeś mo mieczyku gravelorda, to chcialem zbadać.

 

Ale tego miecza sie nie kupuje, dostajesz go w grobowcu gravelorda. Po tym jak schowasz sie i teleportujesz w jednej z trumien w katakumbach. 

 

Moze i nie jest pozniej jakis wyjątkowy ale na poczatkowym etapie gry tłucze wszystkich równo

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Banny, dusze bosów wymienia Giant Blacksmith w Anor Londo ale Gravelord jest raczej słaby chociaż za(pipi)iście wygląda

Jedne z najlepszych dueli mialem podczas grania ta bronia (toxic build-up :wub: ), gdyby tylko r1 sie szybciej zbieralo.

Odnośnik do komentarza

Lipert ma racje, a ty kazub nie napisales nic poza ''DUZO'' lepszy i dex>str - co jest w obu przypadkach bzdura. 

I jakie ty turnieje grales? W Polskim community nikt nie zna zadnego kazuba, nie wspominajac o swiatowych fight clubach na najwyzszym poziomie w ktorych tez cie nigdy nie widzialem. 

Nie widziales ludzi wymiatajacych ciezkimi bronmi masakrujacych dexy. Odwrotnie oczywiscie tez sie to zdarzalo, wiec pisanie ''tylko dex w pvp'' jest smieszne.

Kazdy gracz z wyzszej polki powie Ci, ze najlepsze jest to czym Ci sie najlepiej gra. Ktos moze wziasc Greatsworda i zniszczyc twojego Zweia. Tym bardziej, ze obie bronie sa do siebie bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza

"W polskim community nikt nie zna zadnego kazuba" xD "swiatowych fight clubach na najwyzszym poziomie" :pawel:

 

Mnie pvp jakoś nigdy nie grzało, to znaczy zagrałem pewnie ze 100 albo więcej dueli (z czego wygrałem max 1/3, ale to nieistotne :P), IMO za bardzo ciężar pvp jest przesunięty w stronę backstabowania za wszelką cenę.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o DkS to zgadza sie - dlatego uwazam pvp w DkS za najgorsze ze wszystkich Soulsow - dlatego, ze pojedynki w FC czy turniejach wygladaly zawsze inaczej niz pojedynki z randomami. 

Mimo to i tak 3.5tys h nagralem z czego jakies 95% w pvp. Podobnie jak w Demonsy. 

 

DkS ma zwalone BSy. I tutaj uzywanie ich bylo uwazane za lamerstwo w przeciwienstwie do DS czy DkS2 gdzie bsy wymagaja skilla. W DkS mozna walnac sobie 56 poise i robic poise bsy i dokladac lagstaby czy chainy i to byla lipa na maksa. 

Odnośnik do komentarza

"W polskim community nikt nie zna zadnego kazuba" xD "swiatowych fight clubach na najwyzszym poziomie" :pawel:

 

Mnie pvp jakoś nigdy nie grzało, to znaczy zagrałem pewnie ze 100 albo więcej dueli (z czego wygrałem max 1/3, ale to nieistotne :P), IMO za bardzo ciężar pvp jest przesunięty w stronę backstabowania za wszelką cenę.

Polskie community było zawsze bardzo otwarte i przyjazne. O żadnej elitarności nigdy nie było mowy a Jerome zawsze siał ferment gdziekolwiek sie pojawiał...

 

Z tymi bs'ami niestety sama prawda ale ich postrzeganie zmieniało sie w czasie wg mody kreowanej przez twitchowych celebrytów spośród których wielu przejęło zasady z japońskich fc (bs hornety, chainy, leczenie sie humanitkami). Mnie sie od tego zawsze rzygać chciało ale myli sie każdy kto uważa, że takie fishowanie backstabów jest proste.

Tak czy inaczej na naszych posiadówkach zawsze grało sie inaczej.

Odnośnik do komentarza

BKH nie będzie lepsze w PvE? Chyba nie bez powodu metagame speedrunów wybiera zawsze BKH mimo, że Zwei jest dostępny szybciej. Choć z drugiej strony bardziej chodzi o możliwość szybkiego jego upgrade'u za pomocą twinklinków bez konieczności zbierania emberów :reggie: Nie ma to jak odpowiadać sobie samemu.

 

była już o tym mowa. może uściśle - przez najlepsze bronie w PVE rozumiem takie, które mają najwięcej różnorakich zastosowań, wraz z dostępnością, możliwościami rozwoju i przegiętymi w wielu sytuacjach zagraniami.

BKH jest najlepsze do speed runów, ale wymaga wydropienia z knighta, waży 18, ma duże wymagania, bez buffa, żre stamine i pare innych rzeczy. po wymaksowaniu, z power within i masą staminy, niszczy moby prawie tak bezstresowo jak zwei, głównie dzięki ogromnemu poise dmg. przykład - na ng zabija silver knighta jednym 2H R2, a na ng plus stunuje i dobija R1 bez power within. smoughowi i  golemowi nie pozwala sie ruszyć. ale w przekroju całej  gry zwei do wesołego mordowania mobów nadaje się lepiej.  

 

 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

 

Lipert ma racje, a ty kazub nie napisales nic poza ''DUZO'' lepszy

 

nie wiem, czy robisz sobie jaja, czy nie grzeszysz bystrością, ale 

 

 

 

w huy lżejszy, większy zasięg, szybsze R1, 1000x lepsze R2 przynajmniej w PVE (bo w PVP oba są do D)

 

NIŻSZE WYMAGANIA

 

nie pamiętam, czy great ma roll R1 o właściwościach pierce, bo jeżeli nie, to pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

no i oczywiście zdobywalny na samym początku gry

 

mój cytat z tej samej strony, na co otrzymałem od ciebie "BZDURA" cwaniaczku z miodem w uszach

 

serio musze sie produkować, dlaczego greatsword jest tylko upośledzoną wersją zweia ? było sie przywlec, jak pisałem jeszcze długie posty tutaj, teraz jestem na emeryturze 

 

 

 

 

I jakie ty turnieje grales? W Polskim community nikt nie zna zadnego kazuba, nie wspominajac o swiatowych fight clubach na najwyzszym poziomie w ktorych tez cie nigdy nie widzialem

 

yyyyyyy......w żadne ? nie grałem praktycznie wcale w zorganizowane PVP. raz zagrałem w lasku mało przemyślanym buildem (nie pod PVP) robionym na szybko z fire gargoyles halberd.

 

aha, nie miałem na myśli żadnego sępienia na backstaby z hornet buildem (huyowy exploit), tylko.....hmmmm.....normalne granie. no i tu bronie dex zwyczajnie rządzą i nie ma większego znaczenia, że najlepsi gracze na świecie mordują przy użyciu lizaka i czapeczki z daszkiem     

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...