Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzięki ;)

 

własnie spędziłem godzinę szukajac na youtube i innych stronach rozwiązania, coś tam znalazłem, DS już ściągam na steamie, dam znać.

Mam Dualshocka oryginalnego i podróbę, może na podróbie pójdzie.

 

Tylko nie używaj motioninjoya

 

Czemu? Mi śmigał normalnie z ds3.

Odnośnik do komentarza

banny - co do master key - pozwala on otworzyć kilka drzwi znacznie wcześniej niż normalnie, ale w żadnym razie nie otwiera wszystkich drzwi. pozwala ominąć 1-2 lokacje, i pozwala dostać się do kilku miejsc bardzo szybko w grze, ale to nie znaczy że stajesz się uber masterem i uruchamiasz tryb "very easy" , bo nie ma takiego trybu w tej grze. nawet jeśli użyjesz tego klucza to gra nie stanie się łatwa. jedynie niektóre jej kawałki staną się troche łatwiejsze ale wcale nie takie proste, z kilku powodów

1 zawsze i tak możesz bardzo łatwo umrzeć, bo lepsza zbroja nie pomaga jakoś znacząco, a i tak dzięki kluczowi możesz dojść raczej do fajnych broni, a nie do zbroi

2 nawet jak znajdziesz na początku super broń to ona nie będzie tak odrazu "aż tak" super, będzie napewno lepsza niż podstawowa broń, ale żeby była super to musisz ją ulepszyć na +10 itp, a tego nie zrobisz odrazu, w dodatku te bronie wymagają podbicia statystyk żeby zyskać fajny dmg więc tego też nie zrobisz odrazu

3 zdobycie tych fajnych rzeczy często wiąże się z "suicide runami" ponieważ musisz wejść do lokacji która jest kompletnie ponad twój poziom, więc wchodząc tam i próbując dobiec do broni bardzo ryzykujesz

 

ogólnie polecam jutuba jeśli serio chcesz zdobyć fajne bronie zaraz na początku, bo większość z nich nie jest łatwa do znalezienia

[jeśli nie lubisz spoilerów to nie czytaj dalej]

ale możesz zdobyć bronie dla różnych buildów

dex build - kosa, znacznie lepsza niż w DS2, ale wymaga wiele szczęścia i biegania między okropnymi szkieletami w katakumbach (nie wymaga master key)

str build - large club - rzadki drop z niebezpiecznych grubasów i wymaga klucza, albo great club - lepszy dmg ale brak poison i gorsze skalowanie z siłą zanim ją ulepszysz, leży na ziemi w bardzo upierdliwej lokacji, też wymaga klucza, obie te rzeczy można dosyć szybko zdobyć, ale jedno wymaga farmienia, a drugie niebezpiecznej wędrówki

faith build (+ fajna tarcza), mieczyk i tarcza, dosyć łatwo zdobyć (wymaga klucza) ale miecz nadaje się tylko do faith builda bo wymaga dużo "faith"

 

oprócz tego z kluczem możesz dojść nieco szybciej do kilku lokacji gdzie leżą średni-fajne zbroje, nieco lepsze niż podstawowe, ale bez szału

 

 

bez spoilerów jak powyżej

aha i uważaj bo w DS2 powolne turlanie uruchamia się gdy przekroczysz 70% obciążenia, i w dodatku nadal jest dosyć szybkie, tymczasem w DS1 gdy przekroczysz 50% uruchamia się strasznie powolne i ślamazarne turlanie a postać wyraźnie wolniej chodzi i biega

Odnośnik do komentarza

Yano raczej próbujesz odebrać komuś cały fun z grania w Dark Souls 1 - czyli samodzielną eksplorację i pokonywanie przeszkód. :)

Master Key psuje płynność i "kanoniczną" kolejność pokonywania lokacji w grze, bo

 

daje dostęp od razu do końcówki Blighttown, co może spowodować chociażby całkowite ominięcie Depths czy nawet lower Undead Burg i pojedynku z Capra demonem (a powinien doświadczyć go każdy i powinna to być niespodzianka). Omijamy większość Blighttown, więc też możemy nigdy nawet nie zobaczyć Ash lake.

Tak samo można od razu na starcie gry trafić na Havela i niepotrzebnie zbyt wcześnie się z nim męczyć, próbując go ubić; za Havelem zyskać przejście do Darkroot garden, omijając konieczność zbierania 20k dusz na klucz od Andre, co też ma dość znaczący wpływ na to, jak prowadzimy naszą grę (robiąc pierwszy run na początku nawet nie zauważyłem, że można zaraz za kowalem po pierwszym przeciwniku-krzaku skręcić w prawo za pewnym winklem, żeby przejść do lokacji z Hydrą, lol). Ba, idąc drogą za Havelem ominąć możemy nawet wikększość Undead Parish i upper Burg.

 

Zbyt wiele lokacji można ominąć nawet przypadkowo lub trafić na nie dużo później niż powinniśmy (tym samym tracąc dużo niespodzianek i dużo zabawy), żeby Master key był zalecany podczas pierwszego przechodzenia gry. Zwlaszcza, że Banny ma już doświadczenie z serią Souls i nie powinien w DS1 mieć problemów.

Odnośnik do komentarza

 

próbujesz odebrać komuś cały fun z grania

 

jeśli wchodzenie do blighttown od strony depths nazywasz "funem z grania" to musisz być niezłym masochistą

 

 

No sorry Yano, ale właśnie na tym polega fun z grania w Dark Souls, że momentami ta gra zahacza o bycie survival horrorem i to jest niej niesamowite.

 

 

Minusika dałem z tradycji. :P

Odnośnik do komentarza

odpłaciłem ci! kurna każdy moj post w tym temacie ma minusa od ciebie, nawet żartobliwy post o masochizmie

 

nawet nie chodziło mi o to że gra przypominała horror tylko o to że jest (pipi) trudna i chamska (ciemno, łatwo spaść w przepaść, wszędzie poison albo toxic)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Biegam sobie już z dwuręcznym, szykuję się na drugiego bossa, wszystko fajnie. ALE ta gra ma bugi, te ciagnące się ciała i jeszcze jedno; rozbijałem beczki, raz trafiłem an żywego robaka z tytanitem, zabiłem go, wchodze poziom wyżej, podobne beczki, bach, a tam juz martwy robak xD nic się z tym nie dało zrobić. Drugi raz przychodze to juz go nie było.

Odnośnik do komentarza

Biegam sobie już z dwuręcznym, szykuję się na drugiego bossa, wszystko fajnie. ALE ta gra ma bugi, te ciagnące się ciała i jeszcze jedno; rozbijałem beczki, raz trafiłem an żywego robaka z tytanitem, zabiłem go, wchodze poziom wyżej, podobne beczki, bach, a tam juz martwy robak xD nic się z tym nie dało zrobić. Drugi raz przychodze to juz go nie było.

 

To nie są bugi, tylko rag doll który lubie (na szczęście wraca w bloodborne), a robaki o których mówisz to crystal lizardy, tylko nie rozumiem czego się "nie dało zrobić".

Odnośnik do komentarza

 

Biegam sobie już z dwuręcznym, szykuję się na drugiego bossa, wszystko fajnie. ALE ta gra ma bugi, te ciagnące się ciała i jeszcze jedno; rozbijałem beczki, raz trafiłem an żywego robaka z tytanitem, zabiłem go, wchodze poziom wyżej, podobne beczki, bach, a tam juz martwy robak xD nic się z tym nie dało zrobić. Drugi raz przychodze to juz go nie było.

 

To nie są bugi, tylko rag doll który lubie (na szczęście wraca w bloodborne), a robaki o których mówisz to crystal lizardy, tylko nie rozumiem czego się "nie dało zrobić".

 

 

No rozbilem beczkę a ten już leżał jako Twój "rag doll" ; - )

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...