Skocz do zawartości

Minecraft


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, wygenerowało mi świat bez trawy. Trawa jest tylko w określonych biomach czy powinna być wszędzie (tam gdzie zielona ziemia)? Chyba jestem u(pipi)ony, ani trzciny cukrowej ani trawy, a już tak fajnie się rozbudowałem na wyspie. :(

 

Luz wszystko się wyjaśniło :) Przemaszerowałem większy kawałek swojego świata i znalazłem i trzcinę i trawę :)

 

@Up

Co to za texture pack?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

http://www.planetminecraft.com/texture_pack/lb-photo-realism-pack-64x64-version-20/

 

Przyjemny, ale bardzo ciemny. Idealnie nadaje się do prezentacji, ale przy budowie jest zupełnie zbędny.

 

 

ps. wyszedł 1.6.6 i jak macie "bones" to zróbcie z nich bonemeal i z tym w łapie spróbujcie prawym przyciskiem gdzieś na trawie :potter:

 

MAGIA!

Odnośnik do komentarza

Aaaa to ten LB Photo Realistic, miałem go i jak patrzy się w dal to straszny "ryż" się robi, w sensie że tak naciapkane jest, według mnie za bardzo szczegółowy.

 

No z tym bonemeal to akurat właśnie jak zacząłem narzekać na brak trawy, ale coraz bardziej podoba mi się ten minecraft :) Jak jeszcze notch wrzuci ten tryb adventure to dopiero będzie jazdy :) kiedyś marzył mi się edytor scenariuszy do tej gry :D

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Czyli zakładasz, że adventure Notcha to to samo będzie? PO prostu da możliwość dodawania mapek? (Nie wymądrzam się, po prostu pytam, czy może gdzieś o tym czytałeś :)

 

Te mapki są spoko. Jak jeszcze robiłem RE Mansion, to też chciałem adventure z tego zrobić a to było jeszcze w Alphie w zeszłym roku, ale nie dałem rady skończyć :) choć mapka jest do dzisiaj. Nie wiem jakby zareagowała na update, bo MC na kompie na którym była robiona to 1.1.2.

 

Nie mniej jednak fajny byłby edytor scenariuszy z takimi opcjami jak chociażby: możliwość zablokowania klocków, ograniczenie terenu, ustawienie potworów itp.

 

A propo tych Adventure Maps to grał ktoś z Was w to, jakie macie opinie na ten temat?

 

A to latarnia nad którą aktualnie pracuje. Stoi ciut za bardzo w głąb lądu, ale ostatecznie moze być (jak mi się będzie chciało, to będę przesuwał brzeg)

 

20110531222241.jpg

 

 

HAH Minecraft przypomina o urodzinach notcha - to dzisiaj :D

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Normalnie robię F2 i potem sklejam do siebie w Photoshopie. Mapka to osobny program -> Google

No bez InsideJoba to na prawdę ciężko. Pierwszą budowlę robiłem od podstaw z tego co się znajdzie i trwało to po prostu zbyt długo. Po pewnym czasie, po przerywaniu pracy po prostu traciło się ten flow i cały pomysł szlag trafiał. Powypełniałem skrzynie podstawowymi budulcami* i teraz przynajmniej jadę bez. Ale serio, albo gra się jak w adventure, albo buduje się coś konkretnego z InsideJobem. Niestety :whistling:

 

*głównie diamentami i szkłem na ogromną podwodną szklarnię, resztę budulców normalnie się zdobywa w trakcie gry.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...