Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Na co dzien w realu spędzam sporo czasu za kółkiem ale i tak GT5 porwała mnie tak jak kiedyś to zrobiła jedynka. Warto zainwestować w kierownice za 1000 zeta ? I nie wiem czy to nie grzech męczyć ją na padzie ? Sporo zyskują na tym wrażenia jak i gampley ?

- warto

- grzech:)

- + 100% do radochy (jak już oswoisz się z kierownicą)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A granie na kierownicy mocno ułatwia życie przyrównując z padem ? jak wychodzi w testach przy pokonaniu odcinków jest spora różnica czasowa ? No i jak wygląda to w multi mamy dużą przez to przewagę ? :)

- musisz się obyć z kierownicą zanim zaczniesz robić czasy:) - korekta toru jazdy trwa odrobinę dłużej niż pyknięcie gałki, ale jak już się z nią oswoisz to wchodząc w zakręt będziesz wyczuwał granice przyczepności opon, ciężar samochodu, tor jazdy będzie bardziej precyzyjny przez co czasy lepsze.

mam znajomych co śmigają na padach i nie jeden z mega kierownicą nie jest w stanie im dorównać - dobry kierowca czy na padzie czy na kierce zostanie dobrym kierowcą:)

- sama kierownica nie wykręci za Ciebie czasów:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

A granie na kierownicy mocno ułatwia życie przyrównując z padem ? jak wychodzi w testach przy pokonaniu odcinków jest spora różnica czasowa ? No i jak wygląda to w multi mamy dużą przez to przewagę ? :)

- musisz się obyć z kierownicą zanim zaczniesz robić czasy:) - korekta toru jazdy trwa odrobinę dłużej niż pyknięcie gałki, ale jak już się z nią oswoisz to wchodząc w zakręt będziesz wyczuwał granice przyczepności opon, ciężar samochodu, tor jazdy będzie bardziej precyzyjny przez co czasy lepsze.

mam znajomych co śmigają na padach i nie jeden z mega kierownicą nie jest w stanie im dorównać - dobry kierowca czy na padzie czy na kierce zostanie dobrym kierowcą :)

- sama kierownica nie wykręci za Ciebie czasów:)

to zależy z tym czasem na przyzwyczajenie - ja miałem niewielką styczność z kierownicami, ale jak kierownicę kupiłem za czasów Prologue to po podłączeniu kierownicy po 2 okrążeniach w Londynie kręciłem czasy takie same jak przez kilkadziesiąt godzin grania na padzie, po 5 już miałem półtorej sekundy szybciej...

 

potem sprzedałem kierę i jak wyszły te zawody w indianapolis (była taka wersja przed GT5 ;) ) to grałem na padzie i czasy miałem z tego co pamiętam długi czas w pierwszej setce, tyle że granie o najlepszy czas na padzie nie miało nic wspólnego z symulacją ani przyjemnością - bardziej to przypominało tekkena ;) chodziło o takie stukanie w przyciski żeby osiągać jak najlepszą efektywność (np, zakręt polegał na ciągłym szybkim klikaniu w gaz, przy równoczesnym stukaniu w przycisk skrętu - dawało to w moim wypadku najlepsze efekty). po przesiadce na kierownicę na pewno szybko bym nie osiągnął takich czasów (ale jestem przekonany że bym osiągnął chociaż odrobinę lepszy), ale fun z zabawy miałbym niesamowicie większy...

 

 

Czasy, czasami ale do frajdy jest +100 :)

ja bym dał +200 ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A granie na kierownicy mocno ułatwia życie przyrównując z padem ? jak wychodzi w testach przy pokonaniu odcinków jest spora różnica czasowa ? No i jak wygląda to w multi mamy dużą przez to przewagę ? :)

- musisz się obyć z kierownicą zanim zaczniesz robić czasy:) - korekta toru jazdy trwa odrobinę dłużej niż pyknięcie gałki, ale jak już się z nią oswoisz to wchodząc w zakręt będziesz wyczuwał granice przyczepności opon, ciężar samochodu, tor jazdy będzie bardziej precyzyjny przez co czasy lepsze.

mam znajomych co śmigają na padach i nie jeden z mega kierownicą nie jest w stanie im dorównać - dobry kierowca czy na padzie czy na kierce zostanie dobrym kierowcą :)

- sama kierownica nie wykręci za Ciebie czasów:)

to zależy z tym czasem na przyzwyczajenie - ja miałem niewielką styczność z kierownicami, ale jak kierownicę kupiłem za czasów Prologue to po podłączeniu kierownicy po 2 okrążeniach w Londynie kręciłem czasy takie same jak przez kilkadziesiąt godzin grania na padzie, po 5 już miałem półtorej sekundy szybciej...

...

na kierownicy śmigam odkąd logitech wypuścił swój, zdaje się pierwszy model (niebieska guma na kierownicy?) mogę się mylić ale pamiętam jak przez mgłę :)

i ze startu w GT4 licencje na gold ... ale chciałem zwrócić uwagę, że bywają problemy z pierwszym odpaleniem i bardziej mi chodziło o to aby wtedy się nie zrażać :)

wystarczy przewertować ten temat:

http://www.psxextrem...ost__p__2210501

http://www.psxextrem...ost__p__2129475

nawet sam opisujesz, że nie radzisz sobie z 900stopniami i pedały ciężko chodzą :)

i sam fakt posiadania kierownicy nie daje przewagi w multi:) bo zawsze można trafić na lepszego na padzie hehehe

 

sam nie kręcę mega czasów - śmigam na widoku z kabiny bez wskaźników, opony max sportowe twarde, bez wspomagaczy, ABS-0, i na skrzyni w układzie H bo tylko taka jazda sprawia mi frajdę na tyle dużą, że jak codziennie się nie przejadę po zielonym piekle to mnie telepie:)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

a tak to racja - bo pierwszy kontakt z 900 stopni może być bolesny ;) ale szybko idzie się przyzwyczaić... ja też zaczynałem od tego niebieskiego Logitecha i na nim od początku jeździło mi się bardzo dobrze (to co pisałem post wcześniej tyczyło się właśnie tej kierownicy), szczególnie że GT jest super skalibrowana pod tą kierownicę (czego nie można powiedzieć o chociażby Ferrari Challenge czy Supercar Challenge)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...