Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby na forum nie istniały jakieś zasady i każdy chciałby pytać o wszystko wszędzie, to dopiero wtedy mielibyśmy tutaj ładny burdel. Niektórzy tego nie rozumieją i dostaję minusy od takich społeczniaków jak lisoquan.

 

EOT

 

Dostałeś minusa za styl w jaki odpowiadasz a nie za to co napisałeś. Jasne że są od tego inne tematy i porządek musi być, masz rację i rozumiem Cię.

 

Żeby nie było offtopu to dodam od siebie że tez polecam jednak DFGT lub PRO, bardzo dobra kierownica i dużo tańsza. Seria G jest tylko dla fanów/fanatyków symulatorów i ścigałek, którzy graja dziennie... inaczej będzie to marnowanie pieniędzy

 

Ja bym chciał ujrzeć takie trasy jak Red Rock Valley i Rome Night z GT2. W tej części były najlepsze trasy.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Owszem o kierownice niech pytają, ale niech to ma jakiś sens czyli niech będzie związane z tematem (np. jakie ustawienia pod drifty, wyścigi itp. to chętnie doradzę, bo mam spore doświadczenie w tej dziedzinie).

 

Co do 2.04, to fajnie, że pracują nad najlepszym zoptymalizowaniem pod kiery, to się ceni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś jest zainteresowany regularnymi, cotygodniowymi wyścigami online w gt5, o sprecyzowanych zasadach, klasyfikacji generalnej, w kulturalnym gronie - niech napisze mi PMkę. Podeślę szczegółowe dane i link do konkretnego tematu, w którym omówiony jest cały cykl.

 

Informacje ogólne:

 

* Wyścigi wyłącznie dla graczy początkujących i średnio zaawansowanych.

 

* Jeden (około godziny) wyścig na tydzień.

 

* Czysta, w miarę możliwości bezkontaktowa jazda, bez wspomagaczy (poza ABS), z uszkodzeniami ciężkimi.

 

* Stały regulamin.

 

 

Szczerze zachęcam.

Edytowane przez Hal Emmerich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Potrzębuję porady lub jakiejś wskazówki dot. kilka rzeczy :

 

1) Wyścig specjalny Top Gear , z tymi busami nie potrafię za cholerę dobić do pierwszego miejsca , a z Lotuami kręcę się ciąglę gdzieś koło podium. Macie może jakieś wskazówki.

 

2) Potrzebuję jakiegoś pick-up do wyścigu tego typu fur ,lecz nigdzie go nie ma. W salonie tego typu aut nie ma ,a na giełdzie nic się nie pojawia. Trzeba po prostu czekać ,aż coś się pojawi ?

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

2) Sieciowy salon kolekcjonerski. Zawsze jest jakis Pick-up

1) tutaj trudniej po pierwsze draftuj, po drugie staraj sie na zakretach wchodzic na wewnetrzną i odbijac sie delikatnie od wrogów ( delikatnie bo Cie zdyskwalifikuje, a jak wyjdziesz na 1 miejsce patrz w lusterko i blokuj bo wtedy oni beda Cie draftowac i mogą Cię wyprzedzic na ostatniej prostej

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też potrzebuję rady i to dość podstawowej. :)

 

Wszystkie wyścigi na bieżąco mam wygrane (oprócz Vettel'a), ale przy większości sezonowych, które teraz robię, wchodzę w poślizg prawie na każdym zakręcie. Nie dość, że muszę wolno wchodzić, to jeszcze wolno z niego wychodzę. :D

Co do tuningu - silnik, turbo, filtry, zmniejszenie masy... Nic z oponami nigdy nie kombinuję, być może w tym twki błąd. A także nie zmieniam nic w opcjach jazdy. Może jakiś ESP, czy coś w tym stylu?

 

Nauczyłem się tak jeździć, ale kończę max na 2-3 miejscu.

 

I jeszcze poboczne pytanie - czy warto usztywniać podwozie każdego auta? Chodzi mi o zakup tej standardowej opcji za 20 000 bodajże.

 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez R4VEN
Odnośnik do komentarza

Człowieku... opony to najważniejsza rzecz w tej grze jeśli chodzi o ustawienia. Jeśli jeździsz na normalach czy twardych sportach to się nie dziw, że auto się tak zachowuje, bo w realnym świecie też na zwykłych gumach nie poszalejesz. Mi osobiście najlepiej jeździ się na twardych oponach wyścigowych, ale zawsze możesz zaopatrzyć się w najlepsze na krótkie dystanse czyli gumy miękkie. Opcja usztywnienia nadwozia przydaje się głównie na trasach z dużą ilością ciasnych zakrętów, wtedy poczujesz różnicę, zwłaszcza w pojazdach AWD.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe kto u nas wygra :)

 

Piotr_B - stawiam na Ciebie jesli bedziesz mial czas na jezdzenie kolejnych testow :P

 

Ciekawe czy rundy wczesniejsze beda dostepne tylko przez klilka dni czy przez caly okres GTA, pytam bo pierwszy tydzien Maja siedze na wsi totalnie odciety od swiata... :confused:

 

O - nawet nie zauwazylem, ze juz 10 lat na forum mi minelo ... hehe

Edytowane przez villain
Odnośnik do komentarza

Też mnie ciekawi ile czasu będzie na dany event w GT Academy. Do konsoli powróce 4-5 maja, więc mam nadzieję, że się załapię. Specjalnie kupiłem znowu kiere, więc mam nadzieję, że się nie zawiodę ;) Myślę, że co do auta to będzie 370Z tylko ciekawi mnie czy każdy będzie miał opcję do tuningowania i ustawiania pomocy. Najlepiej jakby było sztywno określone ( odnośnie pomocy, bop tuning to odmienna sprawa i ten kto się zna będzie mógł się wykazać ), aby szanse były wyrównane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...