Skocz do zawartości

Ryse: Son of Rome


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Prosta sprawa - uwielbiam spartacusa, 300, a klimat jest troche podobny (egzekucje :)), na dodatek dosyc latwe acziki (glownie to :f)

Poza tym chcialem zobaczyc najladniejsza gre generacji (cala).

Chociaz nawet i grafika pozostawia niesmak - przez cala gre walczymy z 5 kolesiami.

Tak samo ubranymi, z tymi samymi twarzami, z tymi samymi 2 ciosami xD

Ale to pewnie pamiec Mariusza nawala i po prostu nie zapamietal miesa armatniego w opowiadanej przez siebie historii, wiec w sumie realistycznie! 

 

xD

Odnośnik do komentarza

nie wiem po co probujesz zrozumiec logike Czezkyego Blantman. Przeciez gdy mial Wii U, to hejtowal wszytskich, ktorzy pisali, ze brakuje im tak rozwinietej spolecznosci, grup, czy chocby osiagniec, ktore w tamtym okresie byly najgorszym zlem w grach! Teraz majac Xbox Ona pocina w Ryse - gre ktora go meczy by wbic pare achivkow na krzyz.  :stupid:

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie rozumiałem achievement czy trophy whores.

Logika grania w coś dla osiągnięcia jest ponad moje rozumowanie. Gry to chyba przyjemność a nie dodatkowa praca?

 

 

Co do ryse. Pograłem chwilę na koncie steam kumpla. Cieszę się że nie kupiłem. Chciałem na początku przejść ale po 30-40 min dałem se spokój. To po prostu benchmark udający grę.

Odnośnik do komentarza

nie wiem po co probujesz zrozumiec logike Czezkyego Blantman. Przeciez gdy mial Wii U, to hejtowal wszytskich, ktorzy pisali, ze brakuje im tak rozwinietej spolecznosci, grup, czy chocby osiagniec, ktore w tamtym okresie byly najgorszym zlem w grach! Teraz majac Xbox Ona pocina w Ryse - gre ktora go meczy by wbic pare achivkow na krzyz.  :stupid:

 

Ja pisalem zle o innych konsolach w CW, a tego co teraz przytoczyles nigdy nie powiedzialem.

NIGDY.

od poczatku narzekalem na to wszystko, chwalilem tylko social huba - genialny!

Co do aczikow to swego czasu meczylem sie nawet przy turtlesach :sorcerer: Czasem po prostu chce sie wbic pare punktow, troche wala takie teksty hipokryzja z Twoich ust, bo jestes trophy/aczi whore.

To temat o Ryse przypominam

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Po pierwszej godzinie z grą jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. System walki wcale nie jest jakiś upośledzony i w praniu sprawdza się o wiele lepiej niż po "ograniu" jutuba. Niczym chyba nie odbiega od "standardów" (blok, parowanie, unik, atak) takich produkcji jak chociażby seria Batmana. Egzekucje są całkowicie opcjonalne. Klimat Starożytnego Rzymu zapowiada się naprawdę dobrze. Wprowadzenie do fabuły bez zbędnego przeciągania i półgodzinnych filmików, no i Marius nie irytuje od samego początku jak to nieraz bywa :P 

 

Nie wiem tylko jaki jest sens pierwszych z (pierwotnie) trzech dostępnych poziomów trudności, gdy trzeci to dla mnie taki "normal". Pozostałe są chyba dla ludzi co mają płetwy zamiast dłoni ;) 

 

Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Oprócz rozbudowy systemu walki przydało by się rozbudować różnorodność przeciwników , jednak co by nie mówić IP ma potencjał tylko trzeba umieć to wykorzystać ;)

Ile rodzajow jest przeciwnikow ? Nie mowcie ze jeden lub dwa.

 

Nie wiele się mylisz jest ich raptem garstka , obejrzyj obojętnie jaki gameplay a zobaczysz jeśli nie wszystkich to prawie wszystkich istne wojny klonów. Nie wiem jakim cudem w tej materii Crytek aż tak dał dupy :(

Odnośnik do komentarza

Kupiłem w piątek w niedziele skończyłem. Fakt przeciwników jest garstka ale gra mi bardzo podeszła. Przeszedłem jednym tchem. Dobrze, że przeczytałem w tym temacie żeby odpalić odrazu najwyższy dostępny poziom bo faktycznie nie miałem nigdzie żadnego problemu. Teraz trzeba multi przetestować a potem na njwyższym poziomie trudności. Jak by ktoś chciał co-op'a to jestem chętny bo mam ochotę zcalakować gierkę. Końcówka z finisherami jest super.

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza

Skończyłam wczoraj Ryse. Gra była bardzo nierówna. Sporo glitchów - w tym raz musiałam restartować cały akt bo gra się zacinała i już nic nie dało się zrobić.

 

Tam gdzie trzeba uwolnić swoich wojaków z klatek, w których dzicy chca ich spalić, szybkie przejście przez poziom powodowało blokadę gry, wolne przejście - śmierć wszystkich żołnierzy

 

 

za:

- oprawa audiowizualna,

- klimat lokacji,

- twarze ludzi i ich animacja,

- soczyste fatality,

 

przeciw:

- game breaking bugs,

- mega prostacki system walki - przecież ta gra to slasher, jak ktoś przed chwilą grał w bayonettę to zostanie zaorany biedą,

- mało rodzajów przeciwników,

- męczące i nudne walki,

- QTE, które są fajne pierwszy i drugi raz, później do końca gry nużą,

- 3 rodzaje wykończeń przeciwników,

- debilne i nieuzasadnione zmanipulowanie historii, gra nie musi być edukacyjna ale mogłaby nie przedstawiać tak rozległych bzdur,

 

 

- walka z Commodusem - gra nawet nie udaje, że nie oszukuje żeby sztucznie przedłużyć tę najnudniejszą walkę od czasu smoka w Wiedźminie 2. Typek blokuje ciosy w ułamku sekundy - co trochę jest dziwne biorąc pod uwagę, że był to kawał solidnej i strachliwej cioty w poprzednich wystąpieniach w grze. (pipi)a Mijagi go nauczył?

 

 

- zmarnowany potencjał i niezła praca ekipy od oprawy,

 

 

Reasumując, za 99zł średnio się w to opłaca grać, uwzględniając cenę dałabym może 6/10.

Gra jest zwyczajnie niedokończona, za dużo kasy poszło nie tam gdzie trzeba w slasherze. Zdecydowanie nie polecam. Lepiej dorzucić 40zł i nabyć Halo MCF.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

A mi najbardziej brakuje polskiej wersji językowej. Zastanawiam się czasami jaki to problem dla twórców gry wrzucić chociaż polskie napisy - przecież to kilka godzin pracy jednego człowieka a wielu, wielu innych traktuje to jako wyznacznik - wszyscy jesteśmy z różnych epok i nie każdemu angielski wchodzi bez problemów - a przynajmniej ja lubię co do joty wiedzieć o co chodzi w dialogach czy "znajdźkach" do poczytania. Nie mam problemów z angielskim ale nie wchodzi mi on płynnie w trakcie gry czy oglądania filmu. Powiedzcie mi co to za problem? Albo gdzie leży problem? Czy po premierze danego tytułu nie można po prostu wrzucić polskich napisów w postaci łatki do pobrania jeżeli konsola jest ustawiona w polskiej lokalizacji? Dla mnie to zupełnie niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza

Gdy gra wychodzila nie bylo xone w polsce, to chyba jedyny sensowny powod. Najgorszy jest brak wyboru jak np w sunsecie - albo pelny ang albo full pol. Fajnie, tylko srednio rozgarniety czlowiek, potrafiacy czytac, najprawdopodobniej chce ang dub i pol napisy. Tego to dopiero nie rozumiem, jaki to problem jak na pc mozna to zrobic zmieniajac 1 linijke tekstu?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość DonSterydo

Trzy nowe osiągnięcia:

 

 

  • Et tu, Brute 100G - Save the Emperor (chapter 1) and then kill him (chapter 8)

  • Beware the Ides of March 50G - Complete 15 executions in a single multiplayer game
Madness in March 100G - Play seven multiplayer games on Barbarous

 

Dwa z nich pewnie Wam już wpadły same.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...