Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

o właśnie właśnie właśnie, że NIE ZAWSZE wynika z recenzji jaką note ma na myśli autor. Posprawdzaj sobie na rożnych serwisach czy chocby w PE- w komenatarzach o aktualnym numerze koles jakiś pisze, że kilu w recnzji całkiem cos innego prawi niż wynika to z oceny

 

 

gdyby miało byc tak jak chcesz musiałbyś założyc, ze każdy recenzent

 

1 włada b.dobrze słowem pisanym

 

2 a co ważniejsze - charakteryzuje się wzorową dyscyplina myślowa, którą potrafi celnie przelewać na papier

 

oba te punkty mają zastosowanie nw wyspie zwanej Utopia :)

 

ps nie pytaj czy wstrzykuję zioło bo ja cię będę pytał czy wstrzykujesz sobie tlen :P

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, jestem po 3 Chapterze, właśnie skończyłem Ghosts i Anomaly, nie powiem ładnie mi to zagrało na psychice, ciary na plerach i fajne uczucie niepewności. Ale jak pisałem - całe metro napakowane atrakcjami jak Skyrim i samotne podróże po nim, albo co-op, więcej spluw, masa zadań itd. To byłoby naprawdę coś.

 

 

I tak powinno byc. Jak przeczytasz ksiazke to tym bardziej sie umocnisz w tym przekonaniu. "RPGowe" Metro + skradanie + wolnosc = prawie stalker.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Setting nie ten, a i sama mechanika kulawa. DI jest spoko, tak na 7+.

 

o , jakże doskonały przykład czym jest dziś ocena 7 i dlaczego NIE MA NIC wspólnego z tym, czym przeróżne oceniaczki deklarują, że jest

 

DI to gra akcji. Tu nie ma porywającej fabuły, jakiegoś strategicznego /ekonomicznego systemu- tu liczy się akcja, MECHANIKA

 

no a Psyko stwierdza; mechanika jest kulawa. No to ocenię na 7+

 

 

Nieeee, skala 1-10 to jakieś szaleństwo jest jednak, jak ja się nie mogę nadziwić czemu PE od niej jeszcze nie odchodzi.

 

gra średnia lub mniej lub bardziej słaba (no bo skoro mechanika skopana w grę akcji to...) to daje się siódemki..

 

 

_________

 

abstrach.jac (ze tez te słowo trzeba kropkować...) od jakosci DI, nie grałem jeszcze , komentuję tylko samo zjawisko

No ale np. moim zdaniem mechanika DI nie jest s(pipi)a i dam jej też z 7+ i co teraz też zjawisko zawyżania oceny?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie te Metro 2033 wydaje się być w chu.j krótkie - jestem w 4 chapterze, a jest ich ponoć 7. Ja dopiero się rozgrzewam, a tu już koniec za chwilę? :( Klimat i ogólny rys fabularny bardzo spoko, ale większość postaci to jakieś nijakie marionetki. Miasta puste, nie ma z kim pogadać, ale... Wchodzę do tunelu, bije licznik Geigera, art design ryje mi mózg, przeładowuje shotguna, wpycham brudne pociski do kałacha i odjazd :wub:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Koniecznie książkę obczaj, tam to jest dopiero klimat... Nie wiem jak jest w odwrotnej kolejności, ale ja najpierw przeczytałem książkę, a później przeszedłem grę i widzę zmarnowany potencjał. Tak jak pisaliście - widzę to bardziej jako podziemnego sandboxa, jakieś elementy RPG, swoboda... książka jest bardzo obfita w treść, od wielu postaci spotkanych po drodze Artem słyszy jakieś opowieści o innych stacjach, legendy itp., aż się prosi żeby to samodzielnie sprawdzić :) Mam nadzieję, że jakieś tam jednak kroki w kierunku sandboxowego modelu rozgrywki zostaną przy okazji Last Light poczynione, poza tym cieszy mnie, że głównym bohaterem jest Artem, który jest kozacką postacią - w Metrze 2034 mamy już innego bohatera i to z początku było dla mnie wadą ;) Szkoda, że dopiero 2013, ale i tak trzymam kciuki :) Pokazane dotąd fragmenty gameplayu nastawiły mnie zdecydowanie pozytywnie :)

 

Przy okazji, polecam wszystkim 'Pitera' Szymuna Wroczka - pierwsza książka z Uniwersum Metro 2033 wydana w Polsce, i jak narazie jedyna. Warto obczaić, rzecz się dzieje w metrze w Sankt Petersburgu, mamy kilka świetnych postaci i kozackie akcje w stylu pierwszego Metra, czyli stacje zamieszkane przez jakichś poje.bów, tajemnice, legendy itp. W moim rankingu Piter plasuje się na drugim miejscu, po 2033 i przed 2034. :)

Odnośnik do komentarza

Śmieszna gierka te MW3 :)

 

akimbo, mortar i kamperfest to trzy słowa które opisują te grę.

 

Na PC na dodatek brak (chyba?) dedyków a w co drugim meczu przynajmniej 1 hacker.

 

Oczywiście IW nic z tym nie robi (ich forum pełne jest tematów o tym), hajs pobrany od miliona debili to spjerdalać i do zobaczenia w listopadze na kolejnym goleniu :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z BF3 nie miałem tyle problemów od października co z MW3 w trakcie tych dwóch dni. A w tym pierwszy hackerów praktycznie nie ma - sam widziałem ledwie 3 osobników którzy dostawali bana po jakimś czasie.

 

Aha i kolejny BF w tym roku nie wyjdze także trochę nie trafiłeś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...