Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i przeszedłem kampanię w BF3.

 

Co tu dużo mówić: jest ona praktycznie jak CoD. I mam tu na myśli zarówno wszelkie plusy jak i minusy tego faktu czyli: sporo efektowności, klimat, dużo akcji, sporo różnorodności (od latania samolotem po czołg i lot spadochronem) ale też niestety, sporo skryptów które momentami są mocno niedopracowane, AI, One man army (szczególnie w obu misjach gdzie kierujemy kacapem, generalnie można je określić jednym słowem: SRATATATA)

 

Dodałbym że w przeciwieństwie do CoD nie ma tu od (pipi)ia wrogów, walka jest ciekawa i nie ma chaosu rodem z Black Ops gdzie twoi kumple mieszali się z wrogami i nic sobie z tego faktu nie robili.

 

Ogólnie to w wielu misjach widać sporo pomysłów ściągniętych z paru ostatnich odsłon Call of Duty, głównie z CoD4 co jeszcze jest ok, ale również niestety z takiego MW2 co jest bardzo nie ok :confused:

 

To co mnie jednak zirytowało najmocniej to QTE, nie mam nic przeciwko jeżeli są zrobione z głową, ale jeśli bije się z jakimś typem przez 20 sekund a ja w tym czasie muszę wcisnąć raptem jeden przycisk w dosłownie losowym momencie to coś jest nie tak.

 

Ogółem rzecz ujmując

 

+ kosmiczna grafika o_O przynajmniej na PC gdzie karta za 500zł pozwala na grę w Ultra detalach w wysokiej rozdzielczości i uzyskuje 40-60fps. Realizm, tekstury, modele - czapki z głów, ale to oświetlenie jest tutaj królem

+ niesamowita animacja i mam tu na myśli od mimiki twarzy po chyba najlepszą animację zgonów (nigdy nie zauważyłem żeby się powtarzała), często można odnieść wrażenie jakby to byli żywi ludzie, poważnie. Widać że można osiągnąć tak niesamowity efekt bez miliona kamer jak w LA Noire.

+ dźwięk i soundtrack

+ gameplay, zarówno strzelanie jak i poruszanie się jest super

+ misję Amerykanami (w nich czuć żołnierski klimat)

+ historia, dość ciekawa i strawna

+ niektóre momenty

 

skok spadochronem, zawalenie się budynku w Swordbreaker, zawalenie się wieży w Północnym Iranie, wybuch bomby

 

- misję Rosjanami

- przeciętne AI

- skrypciarsko aż do bólu

- QTE i nieinteraktywne cutscenki

- durna końcówka

 

sam twist gdzie Blackburn posłuchał się Dimy a potem uciekł z pokoju przesłuchań był dobry, ale kiedy wylazłem z kanału by ujrzeć Montesa w radiowozie (!), potem gonitwa za Solomonem głównymi ulicamy NY (!!) by na końcu bić się na środku Times Square ku uciesze gapiów (!!!) spowodował u mnie facepalm. No ale czego się nie robi by pokazać moc silnika, nie? :F

 

 

Ode mnie 8/10, czyli gra bardzo dobra ale bez rewelacji, na pewno lepsza niż BO czy MW2, ale gorsza niż Call of Duty 4 czy chociażby, jeśli patrząc na FPSy z tego roku - Crysis 2.

 

Oczywiście to ocena samej kampanii, multi to zupełnie inna, sporo lepsza bajka.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię, bylem jej ciekaw z uwagi na to, że ograłeś wszystkie CoD'y dość szczegółowo. Przynajmniej dobrze, że DICE zrobiło postępy w kwestii kampanii od czasów Bad Company 2. A jeśli jest sporo zapożyczeń z serii CoD, a zwłaszcza z MW czy Bo (według najlepszej kampanii w military shooterach tej generacji) to tym lepiej.

 

Skrypty mi nie przeszkadzają, jeśli robią takie samo wrażenie jak te z Crysis 2.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Metro 2033, whoa, olewając ten tytuł musiałem mieć jakieś delirium. Świetny klimat, ba, fantastyczny, setting miecie, ciągłe poczucie zagrożenia, fabuła prezentuje się nader intrygująco, choć gram dopiero z 2 h. Muszę po książkę sięgnąć i jej kontynuacje. Last Light na celowniku jako potencjalny zakup on day one. Powinni to jednak bardziej pociągnąć w stronę piaskownicy, dać ogromną interakcję z mieszkańcami tuneli - ot model Skyrim wymieszany z mocarnym FPS-em. Dyszenie w masce przeciwgazowej, liczenie amunicji, ciągłe napięcie, polecam w chu.j.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No nie wiem, jestem po 3 Chapterze, właśnie skończyłem Ghosts i Anomaly, nie powiem ładnie mi to zagrało na psychice, ciary na plerach i fajne uczucie niepewności. Ale jak pisałem - całe metro napakowane atrakcjami jak Skyrim i samotne podróże po nim, albo co-op, więcej spluw, masa zadań itd. To byłoby naprawdę coś.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Metro 2033, whoa, olewając ten tytuł musiałem mieć jakieś delirium. Świetny klimat, ba, fantastyczny, setting miecie, ciągłe poczucie zagrożenia, fabuła prezentuje się nader intrygująco, choć gram dopiero z 2 h. Muszę po książkę sięgnąć i jej kontynuacje. Last Light na celowniku jako potencjalny zakup on day one. Powinni to jednak bardziej pociągnąć w stronę piaskownicy, dać ogromną interakcję z mieszkańcami tuneli - ot model Skyrim wymieszany z mocarnym FPS-em. Dyszenie w masce przeciwgazowej, liczenie amunicji, ciągłe napięcie, polecam w chu.j.

ten mix oferuje dead island, jest coop, otwarty świat, nawet "trudny" momentami, kupa zadań, gdyby nie zwalony system savów i momentami bugi gra była by ideałem

Odnośnik do komentarza

Metro 2033, whoa, olewając ten tytuł musiałem mieć jakieś delirium. Świetny klimat, ba, fantastyczny, setting miecie, ciągłe poczucie zagrożenia, fabuła prezentuje się nader intrygująco, choć gram dopiero z 2 h. Muszę po książkę sięgnąć i jej kontynuacje. Last Light na celowniku jako potencjalny zakup on day one. Powinni to jednak bardziej pociągnąć w stronę piaskownicy, dać ogromną interakcję z mieszkańcami tuneli - ot model Skyrim wymieszany z mocarnym FPS-em. Dyszenie w masce przeciwgazowej, liczenie amunicji, ciągłe napięcie, polecam w chu.j.

najlepiej grać w to na hardzie, za*ebista gierka :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

A ja sobie w Fear 2 gram i się wkręciłem. To tak jakbyście chcieli wiedzieć :P

 

 

najlepsze to, że na hardzie doszedłem do 1/3 gry i się dopiero wtedy zorientowałem, że jest bullet time :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Setting nie ten, a i sama mechanika kulawa. DI jest spoko, tak na 7+.

 

o , jakże doskonały przykład czym jest dziś ocena 7 i dlaczego NIE MA NIC wspólnego z tym, czym przeróżne oceniaczki deklarują, że jest

 

DI to gra akcji. Tu nie ma porywającej fabuły, jakiegoś strategicznego /ekonomicznego systemu- tu liczy się akcja, MECHANIKA

 

no a Psyko stwierdza; mechanika jest kulawa. No to ocenię na 7+

 

 

Nieeee, skala 1-10 to jakieś szaleństwo jest jednak, jak ja się nie mogę nadziwić czemu PE od niej jeszcze nie odchodzi.

 

gra średnia lub mniej lub bardziej słaba (no bo skoro mechanika skopana w grę akcji to...) to daje się siódemki..

 

 

_________

 

abstrach.jac (ze tez te słowo trzeba kropkować...) od jakosci DI, nie grałem jeszcze , komentuję tylko samo zjawisko

Odnośnik do komentarza

W sumie najlepiej byłoby wywalić całe te oceniaczki. Daje autentyk dzisiaj z gg:

 

 

 

 

kolega

no, jest klimat. ja se jeszcze wezmę AvP od rebellion

 

 

ja

szkoda czasu

 

 

kolega

grześ dał 8

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...