Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktos pokazal ci obok siebie 1152x720 i 1280x720 to nie zauwazylbys roznicy (nie wplywa to na IQ), wiec jezeli chodzi o wersje na 360tke mozna spac spokojnie. Zreszta wersja na PS3 oprocz lekkiego rozmycia prezentuje sie rownie okazale. Wazne zeby framerate sie nie krztusil.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niech te wszystkie pokraki developerskie od MoHów, kalofdjuti i innych homefrontów patrzą i uczą od Cryteka jak się robi porządne gry. Skończyłem właśnie Crysisa 2 i był to jeden z najlepszych FPSów w jakiego grałem w ciągu ostatnich lat. W moim rankingu wyprzedza go tylko Orange Box i Halo Reach.

 

Według licznika zajęło mi to równo 9h z paroma sekundami, czyli wliczając powtórki - ok 12h. Rewelacyjny wynik jak na te czasy, szczególnie patrząc, że niektórzy nowego KZ3 na Elite zaliczali w mniej niż 4h :lol: poważnie po tej grze rzygam już na te produkcje które nawet nie potrafią doczłapać się nawet do 6 godzin (Bulletstorma to się również tyczy)., bo to jest obraza i oszustwo gracza (pomijam w tym momencie multi). Na dodatek większość z obecnych strzelanin to durne run&gun i masowa eksterminacja, podczas gdy w Crysis 2 na najwyższych poziomach trudność cały czas musisz myśleć i planować akcję, kombinować z modułami które będą ci potrzebne, decydujesz czy jesteś rambo/komandosem/predatorem czy nawet Samem Fisherem, bo możesz po prostu nie strzelać do nikogo i iść dalej. Aha no i muzyka <3 co najmniej na równi z tą z Modern Warfare 2 czy Halo Reach.

 

Aha no i grafika, mimo pop-up, LOD i momentami spadki FPS daję grafie 10-/10, na pewno najładniejsza gra na X360, czy ogólnie na konsolach tego nie wiem. Oświetlenie, tekstury (chociaż zdarzają się i słabe), różnorakie efekty i design NYC - wszystko wygląda kapitalnie, a niektóre sceny i skrypty sprawiają, że każdy CoD po prostu leży i ryczy.

 

Gdyby nie niedopracowane i czasami wręcz durne AI bez kozery dałbym całej grze 9+, a tak tylko 9.

 

Tak swoją drogą to fajnie, że również w najbliższzym czasie i Gearsy 3 i BF3 zapowiadają się na rozgrywkę 10h+, to się ceni.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

C2 jest ok. Wiadomo, ze miazdzy oprawa wszytsko. Ale Reach i H3 moim zdaniem o wiele wyzej, ciekawsza kampania, lepszy duzo feeling ze strzelania, pojazdy itd. Fabularnie nie ma co porownywac, C2 ma niezla muzyke, ale Do O'Donella i Salbatoriego swoja wzgledna nijakoscia nie ma to startu.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie ze wszystkim co napisales Mazzeo. Jezeli chodzi o oprawe to chyba tylko Uncharted 2 jest ladniejsze od Crysisa drugiego (trudno porownywac tak odmienne tytuly) tak czy inaczej oprawa jest przepiekna i KZ3 byl najladniejszym FPSem na konsolach przez caly jeden miesiac ;]

 

Mam nadzieje, ze gra sprzeda sie bardzo dobrze. Wiadomo, nie ma co liczyc na taka ilosc sztuk jak przy Cock of Duty, ale mam nadzieje ze gracze docenia Crytek. Na leaderbordsach na 360tce poki co 300tysiecy ludzi, wiec jak na tydzien od premiery chyba nie jest zle jak na ich pierwsza gre na konsolach.

 

PS. Warto dodac, ze multi jest swietne, Free Radicall sie spisalo.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Według mnie prawdziwą zabawę z Halo ma się dopiero przechodząc je na coopie. A Crysis2 - chociaż ograłem jakieś pół godziny gry, bo sam jeszcze nie zakupiłem, to już widzę, że jest świetny i na pewno wpada na moją listę must-have.

I tak najlepszym FPP ostatnich lat jest dla mnie HL2 z dodatkami. No, ogólnie Orange Box.

Odnośnik do komentarza

Crysis 2 jest kapitalny, tyle.

 

AI czesto sie chrzani, w grze wystepuja bugi, ale przy tak zaawansowanej technicznie produkcji jestem w stanie wybaczyc wszystko, poza zbyt skopanym AI. Po prostu chlopaki z Cryteka przesadzili ze wszczepieniem im nanomodułów w oczy, dzieki czemu widza wszystko z kilometra i perfekcyjnie strzelaja. Poza tym to levele sa swietnie zaprojektowane, niektore wprowadzaja w zachwyt i w zadnej grze nie bylo jeszcze tak oddanego feelingu Nowego Yorku (i moje slowa nijak nie maja sie do Liberty City bo to calkowicie inaczej oddane miasto). Sceptycznie podchodzilem do pomyslu z katastrofa NY po tym co zaserwowal Prototype, ale tutaj zostalem bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

Graficznie... najladniejsza gra na konsolach. I mimo iz jestem fanem Killzona to przyznaje, ze Crysis 2 wyprzedzil troche produkcje GG, bo od czasow Killzone 2, w zadnej grze oswietlenie nie wywarlo na mnie takiego wraznienia.

 

Po ograniu C2 mam ochote wziac sie za pierwszego Crysisa i Warhead.

Odnośnik do komentarza

Co można się przyczepić jeśli chodzi o Crysisa to jakaś pokrętna fabuła, brak uniwersum (chociaż to na siłę trochę, bo to nie jest grra stricte s-f jak Halo albo KZ) no i brak wyrazistych postaci, aczkolwiek sam wygląd kostiumu i jego głos jest już mocno rozpoznawalny :]

 

Psyko wiadomo że soundtracki z Halo, szczególnie z trylogii nie ma sobie równych, ale na pewno ten z C2 nie jest "nijaki", choć co prawda nie było takiej epicznej nuty jak chociażby w Modern Warfare 2

 

 

W momencie w MW2 gdzie jest ten kawałek (czyli zdobywanie białego domu) epickość po prostu niszczy, to chyba największy plus tej gry. Tak w ogóle to po ograniu Black Ops zacząłem bardziej doceniać MW2, który mimo że przeciętny i tak niszczy ten twór od miernot z Treyarch.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Miałem dłużej poczekać na zakup Crysisa ale nie spodziewałem się, że gra będzie aż tak dobra no i przede wszystkim co dla mnie ważne jest całkiem długa - patrząc na inne gry w tym gatunku. Wczoraj po dwóch dniach grania skończyłem Black Ops - jest śmieszne krótka, słaba graficznie (chociaż były całkiem ładne momenty) no i gorsza od moim zdaniem niezbyt udanego MW2. Jeśli nie zmienią silnika przy następnym Call of duty to mogą spie.rdalać.

Odnośnik do komentarza

C2 jest ok. Wiadomo, ze miazdzy oprawa wszytsko. Ale Reach i H3 moim zdaniem o wiele wyzej, ciekawsza kampania, lepszy duzo feeling ze strzelania, pojazdy itd. Fabularnie nie ma co porownywac, C2 ma niezla muzyke, ale Do O'Donella i Salbatoriego swoja wzgledna nijakoscia nie ma to startu.

A ja sie zgadzam z Mazzeo. Uwielbiam serie HALO, ale glownie przez tryb multiplayer. Co wiecej - HALO Reach az tak mnie nie zachwycil, z HALO 3 nie pamietam, fajnie sie gralo w trybie kooperacji, ale nie mialem takiego uczucia, ze chce jak najszybciej wrocic do domu, by zobaczyc, co jest dalej.

Swietne motywy, masa zabawy, kombinowania, mialem ta gre sprzedac po przejsciu, ale powaznie sie zastanawiam, czy jej nie zostawic, bo jest po prostu REWELACYJNA. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

 

Pamietacie to panowie? MEGA MOC, strasznie sie jaralem, Sciagalem ten trailer mase czasu na laczu z downloadem rzedu 3 kb/s. Do tej pory w pokoju wisi zdezelowany plakat z Neo Plus czerwiec lub lipiec 2006 z jedna ze scen z trailera. POTEGA.

Odnośnik do komentarza

Miałem dłużej poczekać na zakup Crysisa ale nie spodziewałem się, że gra będzie aż tak dobra no i przede wszystkim co dla mnie ważne jest całkiem długa - patrząc na inne gry w tym gatunku. Wczoraj po dwóch dniach grania skończyłem Black Ops - jest śmieszne krótka, słaba graficznie (chociaż były całkiem ładne momenty) no i gorsza od moim zdaniem niezbyt udanego MW2. Jeśli nie zmienią silnika przy następnym Call of duty to mogą spie.rdalać.

 

Black Ops jest bardzo nierówny. O ile sekcje w Wietnamie wyglądają naprawdę ładnie tak pierwsze plansze ledwo co odstają od CoD4. Gdyby chociaż oprawa była tak dobra jak we wspomnianym Wietnamie to gra miałaby u mnie zdecydowanie oczko wyżej. Przynajmniej dobrze, że kampania dostarcza solidnych wrażeń, bo niektóre motywy są dobre. W produkcji Treyarch podoba mi się jeszcze jedna rzecz: nadanie konkretnej osobowości głównemu bohaterowi. Alex Mason to całkiem ciekawa postać i często się odzywa, da się w niego wczuć. Obecnie bohaterowie FPS to niemowy, nie odzywają i wykonują kolejne zadania. To co zrobiło Treyarch z Masonem jest miłą odskocznią.

 

Grając w Crysis 2 z czasem irytowało mnie milczenie Alcatraza. Na tym polu najbardziej wybija się właśnie Black Ops, to jedna z większych zalet gry.

Odnośnik do komentarza

 

Pamietacie to panowie? MEGA MOC, strasznie sie jaralem, Sciagalem ten trailer mase czasu na laczu z downloadem rzedu 3 kb/s. Do tej pory w pokoju wisi zdezelowany plakat z Neo Plus czerwiec lub lipiec 2006 z jedna ze scen z trailera. POTEGA.

 

Jeden z lepszych trailerów w historii.

Odnośnik do komentarza

Calosc wygladala na ingame footage i na to sie nastawialem, sama mysl o tym, ze 3 bedzie tak wygladac lasowal mi mozg. No, ale coz pospieszone Bungie wydalo gre pelna zebow, ale i tak bardzo ladna. Pierwsza gra w jaka zagralem na X360. Zamierzam lyknac niedlugo znow kampanie do Reach, bo nie wiem czy jednak 3 nie jest jak na razie Ultimate Halo Expirience na 360atce. No i blagam o ten Remake z nowa grafika, podkrecona dynamika i nowymi ficzerami gameplayowymi.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze Merson weź wypjerdalaj z tym do CW a nie zaśmiecasz ten temat, włącz mózg.

 

Po drugie to wszystko bzdura, wczoraj jeszcze czytałem że PS3 w Europie sprzedało się o 1mln lepiej, a w USA jest 10 mln więcej X'ów, czyli co, wychodzi na to że w Japonii jest 10mln więcej PS3 niż X'ów? Jak tam nawet tych 10mln PS3 nie ma, wszystko brednie.

Odnośnik do komentarza

Oh tak bo vg jest najbardziej wiarygodnym źródłem dotyczącym sprzedaży... no tak zapomniałem

 

No tak wszystko brednie bo już skończyły sie wam argumenty o lepszej sprzedazy hehehe, weźcie pod uwage ze w takiej Szwajcarii, Mozabiku(chyba) czy Vietnamie też sprzedaje sie konsole i wszystko to zostało wzięte pod uwage co wychodzi na to ze PS3 sie juz lepiej sprzedaje, nic na to nie poradzicie :)

 

a tematy pomyliłem faktycznie, prosiłbym moda o przeniesienie postow do CW jesli sie da.

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Crysis ma rewelacyjny tryb singla, ale multi w ogole mi nie podeszlo... <_<

Nieciekawa, frustrujaca, niby taktyczna, a jakos po grze tego nie widac.

 

Po skonczeniu gry w koncu moge sie odniesc do trwajacych sporow dotyczacych grafiki Killzona i Crysisa. O ile po 20 minutowym ograniu u kumpla stwierdzilem, ze ciezko te dwa tytuly porownywac, o tyle po przejscu najnowszego dziela Crytek'a nikt nie powinien miec watpliwosci, ze to wlasnie ich multiplatforma jest najladniejszym fpsem na konsole. Nie wiem, jak oni tego dokonali, ale sa dla mnie magikami !

Jutro zaczynam poziom SuperSoldier. :potter:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...