Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Super gra mówię to po 5 misjach głównych i 4 opsach:). Bałem się jako fan mgs ów i popisów filmowych kojimy. Niepotrzebnie gra ma za(pipi)isty gameplay ale i dużo gadania tyle że gadanie teraz jest na kasetach. Kiefer cholernie dużo mówi a ten co wcześniej narzekał chyba taśm nie słucha. One linery hideo nadal obecne.

Odnośnik do komentarza

Panowie, którzy grają - dawno skończyłem 4 i w sumie mało z niej pamiętam, stracę coś pamiętając ją mgliście? Mgliście tj. wiem ogólnie co się działo, ale nie pamiętam pewnych "smaczków" tj. dokładnie rozmów :/ Wiem, że 4 nie dotyczy PP, ale chcę mieć pewność że nic nie stracę.

 

Udało mi się skończyć natomiast PW i kurczę, gra może i była denna gameplayowo, ale historia bardzo mi się podobała.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

w ogole gra daje dużo satysfakcji z kombinowania i skradania na różne sposoby

wcześniej opisałem jedną misje, ale np w innej..

 

daje w spoiler ale to same ogólniki na temat misji, nic strasznego

 

 

też zrobiłem alarm (bo okazało sie że leżenie w trawie nie powoduje ślepoty strażników) - i jak mowilem po alarmie ludzie na wracają na zwykłe patrole tylko czają sie i wypatrują. musialem wejść do domu i złapać gościa. ale wszystkie bramy i drzwi były obstawione mocno, aż w końcu wlazłem na dach i zakradłem sie dachem kompletnie za plecami ludzi obstawiających bramy, uśpiłem typa i też uciekłem nim przez dach i to była fajna opcja i fajnie było znaleźć taką drogę. zwłaszcza że wcześniej spędziłem 10 min czając sie w krzakach i zastanawiajac jak ja kurna obejde 3 gości czatujących przy bramie

 

 

 

dawno skończyłem 4 i w sumie mało z niej pamiętam, stracę coś pamiętając ją mgliście?

 

nie wydaje mi sie żeby w 5 były jakieś nawiązania do 4, to zupełnie inne czasy. tak samo jak w 3 nie było zbytnio nawiązań do jedynki, no bo jak?

jedyne co to - być może spotkanie jakichś młodych wersji postaci z 4 ale to gdybanie

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ogrywa ktoś wersję z ps3 ? dajcie znać jak gra się prezentuje ? warto kupić czy lepiej poczekać z kupnem na ps4?

Po godzinie wygląda to świetnie jak na PS3, jak dorwę się do otwartych terenów to edytuję posta i opiszę wrażenia. Jest trochę lepiej niż w GZ jeśli chodzi o płynność (co nie znaczy, że nie ma żadnych dropów, bo niestety w cutscenkach nadal się pojawiają ).

 

Dobra, jest Afganistan. Dahaka częściowo miał rację - przeciwnicy doczytują się, ale na szczęście nie przed nosem Snejka, tylko jakoś w odległości 100-150 metrów od nas. Nie przeszkadza to (bo i tak nas nie widzą z takiej odległości), ale rzuca się w oczy raz na jakiś czas. Bardzo razi mnie aliasing, jest widoczny aż nadto (grzywa konia to jakies wczesne PS2,wstyd). Czasami podczas gameplayu chrupnie animacja, ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem. W cutscenkach niestety mamy Ground Zeroes 1.02, kto grał to wie o co chodzi.

 

Poza tym - cud, miod, orzeszki, polewka czekoladowa. Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem i jedyną obawą jest ohydna grafika to niech strzeli dwa głębsze i biegnie do sklepu. Jedna z najładniejszych gier na PS3.

 

Update: po pięciu godzinach juz mi grzywka konia nie przeszkadza, najlepsza gra na pastgeny tego roku

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem to doczytywanie się jeszcze z GZ gdzie również się zdarza ale tak jak sam kolega bzduras opisuje, najczęściej mowa o przeciwnikach oddalonych o min.  od 100 do 200 metrów gdzie i tak wskaźnik wraz ze strażnikiem naprawdę szybko się doczytują i nie ma możliwości aby tak pojawił mi się tuż przed nosem. Dzisiaj przyjeżdżają mi Moje wersje PP na PS3 i PS4 i śmiało będę mógł sprawdzić czy przeciwników jest jakkolwiek mniej na ekranie czy nie.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Pro Tip panowie (choc moze juz ktos mowil, nie wiem, stracilem kontakt z rzeczywistoscia przez te gre i nie czytam forumka), jak tylko bedziecie mieli opcje znalezienia Legendary Gunsmitha w Side Opsach to niech to bedzie wasz priorytet, jak znajdziecie tego mistrzunia to DOWOLNIE bedziecie mogli kreowac swoja bron, np powymieniac lufy z roznych rodzajow snajperek, albo uzywac stocka z kalacha do AM MRS-4, tutaj dac podowjny magazynek, tutaj latarke, a moze lunete snajperska jeszcze na ow karabinek? Czemu nie. PELNA SWOBODA w modyfikowaniu broni, mozna nawet ja malowac, jest od cholery kamuflazy i kolorow.

 

Kolejny pro tip, jak celujecie z broni i wciskacie kwadrat, Snake szybko zmienia na ostatnio uzywana bron, czasem moze wam to dupe uratowac.

 

Scenki sa wyrezyserowane po mistrzowsku, szkoda ze jest ich tak malo wzgledem gry, no ogolnie za duzo gry w grze, czesciej latam po afryce/afganie i bawie sie na rozne sposoby z posterunkami/bazami przy okazji koszac pokemony do bazy + ewentualny side ops niz robie misje glowne.

 

Za dobry gameplay a za slaby cinematic experience, no moze nie za slaby, ale za malo go c'nie, 2/10 panowie. Byloby 1/10 ale dialogi sa genialne oraz scenka jak juz sie wlacza to jest to uczta dla oczu, choc snake, tak jak sie obawialem, jest praktycznie niemową podczas cutscenek.

 

ortodoksyjni fani mogą nie przełknąć ilośc gry w grze i zatęsknią za oglądaniem godzinnych scenek z blondasem w roli głównej. Kto wie może w późniejszym etapie gry, takie sceny będą, ale bankowo czuć, ze Koji chciał pójść w tym MGS w inną stronę i udowodnić, ze nie jest tylko kolesiem od robienia pokręconych historii, ale wie też o co chodzi w gamingu.

 

Z klawiszy mi to wyjales.

 

giphy.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też, za każdym razem jest fail.

 

Potrzebuję pro tipa - gdzie znajdę specjalistę od pojazdów? Bez niego nie mogę ulepszyć Fultona Cargo. Nie mam pojęcia gdzie on jest, musiałem chyba przegapić side opa.

 

Ładne szokery tu występują - będzie spojler odnośnie prawdziwej tożsamości jednej postaci

 

 

Na pewno? Ostatnie ostrzeżenie!

W tej misji z ratowaniem starego Otacona - wchodzę do labolatorium, zaczyna mnie skanować ta maszyna z czerwonym okiem i nagle mówi - Ty nie jesteś Snake!

Cudne.

 

 

Odnośnik do komentarza

Boże co za piękny dzień. O 7 obudził mnie sms z informacją, że paczka już na mnie czeka. Podbilem do pobliskiego kiosku ruchu, odebrałem paczuszke,zaszedlem do marketu po zestaw energetyków, nagralem najgorszy unboxing na świecie (do zobaczenia później w zakupach growych), przygotowałem sobie gralnie w sypialni, przygotowałem się do pracy, odpalilem mgsa a tam je bany day 1 patch który ściąga się pół godziny (siedzę na tymczasowej stancji i korzystam tylko z netu w tel). Ech, aby zmęczyć te 8h w pracy i pograć chociaż trochę wieczorem...

Odnośnik do komentarza

Jestem po wczorajszym ograniu prologu. Cóż tam się dzieje. :obama: Pełen podziw dla twórców, dawno nic mnie tak w napięciu nie trzymało.

Dziś dopiero może usiądę i program we właściwą część gry.

Choć wielkim fanatykiem MGSów nigdy nie byłem, to mimo wszystko ma to nadal swój charakterystyczny urok. Zmiana charakteru gry na otwarty mi w ogóle nie przeszkadza, tak samo jak większy nacisk na gameplay.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Tęsknię za czasami, w których wkladalo się płytkę i się grało. Pierw przywitał mnie komunikat o niewystarczającej ilości wolnego miejsca, a teraz przymusowa imstalacja. Fak dys szyt chciałem tylko ograć prolog przed robotą. Jeśli trwa dłużej niż godzinę to się nie wyrobie.

 

Sory za posty mało związane z tematem, ale mam takiego hajpa, że nie wytrzymuje. THE HYPEST SHIT!!!

Odnośnik do komentarza

-Żałuję że oglądałem te wszystkie trailery, za dużo pokazali. Ktoś kto ich nie oglądał jest zwycięzcą i mądrym człowiekiem.

No dzieki. W sumie slowa, ktore rzadko padaja na forum bo trudno sie ludziom przyznac, ze troche zyebali ogladajac trailery i spoilerujac sobie fabule. Tym samym zasadne jest, zeby tym temacie nie pojawialy sie spoilery (od tego jest inny temat) nawet z trailerow a jedynie info o ogolnym odbiorze gry.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Tęsknię za czasami, w których wkladalo się płytkę i się grało. Pierw przywitał mnie komunikat o niewystarczającej ilości wolnego miejsca, a teraz przymusowa imstalacja. Fak dys szyt chciałem tylko ograć prolog przed robotą. Jeśli trwa dłużej niż godzinę to się nie wyrobie.

 

Sory za posty mało związane z tematem, ale mam takiego hajpa, że nie wytrzymuje. THE HYPEST SHIT!!!

 

Konsole - wkładasz i grasz skończyło się gdzieś koło PS2.

Odnośnik do komentarza

 

Tęsknię za czasami, w których wkladalo się płytkę i się grało. Pierw przywitał mnie komunikat o niewystarczającej ilości wolnego miejsca, a teraz przymusowa imstalacja. Fak dys szyt chciałem tylko ograć prolog przed robotą. Jeśli trwa dłużej niż godzinę to się nie wyrobie.

 

Sory za posty mało związane z tematem, ale mam takiego hajpa, że nie wytrzymuje. THE HYPEST SHIT!!!

 

Konsole - wkładasz i grasz skończyło się gdzieś koło PS2.

 

 

Na platformach Ninny nie ma takiego problemu bo patche to rzadkość ;-)

 

Dla tych którzy chcą uniknąć spoilerów to nie polecam oglądać filmików porównawczych z Eurogamera, zwłaszcza jeśli chodzi o framerate. Filmiki są pełne scenek z prologu itp. łatwo się nadziać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...