Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

kule bele mecze sie w 6 misji - nie potrafie przejsc niepostrzezenie, a jak juz wdaje sie w konflikt to posilki przybywaja nieskonczenie z HQ, jakies rady?

 

To na razie najlepsza misja wg. mnie. Długa (nie wziałem konia a jest daleki landing zone). Długo z buta, kilka posterunków. Później pierwsza baza (świetna), później ta druga główna. No mega misja.

Odnośnik do komentarza

pierwsza baza w sensie

 

ta instalacja paneli slonecznych z ta kilkupietrowa konstrukcja? do drugiej bazy dostalem sie z rana zaproponowana opcja czyli poszedlem lewa strona, a nie prawa - latwiej ;)

 

 

w ogole jakies porady by zolnierze nie wzywali wsparcia w nieskonczonosc z HQ? wybijam w pierwszej kolejnosci tych z radiem na plecach ale i tak czesto to nie wystarcza, czesto tez przekazniki satelitarne do komunikacji sa w srodku kompleksu wiec zanim dojde do nich z c4 by je wysadzic tez mnie ktos zauwazy

Odnośnik do komentarza

pierwsza baza w sensie

ta instalacja paneli slonecznych z ta kilkupietrowa konstrukcja? do drugiej bazy dostalem sie z rana zaproponowana opcja czyli poszedlem lewa strona, a nie prawa - latwiej ;)

w ogole jakies porady by zolnierze nie wzywali wsparcia w nieskonczonosc z HQ? wybijam w pierwszej kolejnosci tych z radiem na plecach ale i tak czesto to nie wystarcza, czesto tez przekazniki satelitarne do komunikacji sa w srodku kompleksu wiec zanim dojde do nich z c4 by je wysadzic tez mnie ktos zauwazy

 

Ta baza z mostem gdzie pierwszy raz widać Amida.

 

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

ehh własnie szybko kończące się tłumiki to wynik dobrego wyważenia gry. 

 

W MGS3 tłumiki się kończyły, choć powili, ale uważni gracze znajdowali dodatkowe pochowane i dzieki temu całą gre można było przejść strzelając usypiającymi w głowę. Bez tych dodatkowych robiło się wiele trudniej.

 

W MGS4 był kompletny brak wyważenia i można było sobie po prostu wejść do skepiku drebina i kupić co trzeba w parę sekund - gra łatwa jak spacer po parku i efekt końcowy - nudy że ja pierdzelę.

 

W MGS5 - za to można robic co się chce, ale sa konsekwencje i haczyki. Chcesz stealth i headshoty? - proszę bardzo, ale wróg po czasie się skapnie co wyprawiasz i będą nosić hełmy, zbroje...

Chcesz na głośno - prosze bardzo! - strzela się świetnie i można spokojnie czyścić bazy na rambo - ale się trzeba przygotować ze sprzętem do sytuacji.

 

Tłumiki lub amunicja się kończą? zamów zrzut! ale to potrwa z minutę i wymusza to patrzenie w przyszłość. ("o, tutaj będzie ciężko to zamówię sobie ammo bo jak się zacznie zadyma to mi może zabraknąć")

 

Dodatkowo - najbardzie przydatne narzędzia są początkowo niedostępne co wymusza kreatywne wykorzystywanie tego co się ma a nie jak w MGS4 że kupię sobie 10 armat na każdą okazję i lecimy!.

 

Bardzo dobre wyważenie wg mnie.

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Jak widzę, że kończy się ammo i tłumik, to robię sobie zrzut w miejsce gdzie będę za te 2-3 minuty, tak żeby nie stać w miejscu i nie czekać jak pajac :)

Tylko płynnie łyknąć, ta gra ma ogromne możliwości, sztuka to przestać myśleć szablonowo a będzie Ci wynagrodzone.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za ostrzeżenie przed tym typem rozsyłającym na PW spoilery.

Dziś przeglądam maila w phonie i patrze prywatna wiadomość, ale jak zobaczyłem nick usera to od razu lampka zaświecona i poszło do kosza.

 

 

Poza tym mam pytanko - sowieci zaczęli nosić hełmy przez co nie da się ich uśpić (wabie ich więc po czym ogłuszam cqc). Da się ulepszyć jakoś nasz pistolet aby strzałki przeszyły hełm? 

Odnośnik do komentarza

 

 

Poza tym mam pytanko - sowieci zaczęli nosić hełmy przez co nie da się ich uśpić (wabie ich więc po czym ogłuszam cqc). Da się ulepszyć jakoś nasz pistolet aby strzałki przeszyły hełm? 

Z tego co wiem - nie. Ja staram się usypiać tych w hełmach strzałem w inna część ciała jeśli jest czas albo celować od przodu w twarz. 

Zauważyłem też że można wysłać najemników z bazy matki na misję sabotowania dostaw sprzętu dla ruskich - m. in hełmów. Pewnie to sprawi że hełmów na głowach będzie mniej.

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...