Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W Fanatical jest bardzo fajny bundle z gierkami w trzech progach (1 sztuka za 1€, 5 sztuk za 3€ lub 10 sztuk za 5€) - https://www.fanatical.com/en/pick-and-mix/build-your-own-indie-pendence-bundle-2023

 

M.in. Redout Enhanced Edition, czy Rebel Galaxy.

 

 

Humble Choice też niczego sobie. The Outer Worlds, Yakuza 4, czy Temtem, m.in.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

rew.thumb.jpg.0aafb82baa9b496c802dc3d5d2b031ec.jpg

 

Dzięki EA kurwo!

 

Oczywiście żadnych cheatów, którymi się brzydzę, ani też nikogo nie obraziłem, bo z mikrofonu nie korzystam. Na koncie nie ma żadnych zakupów, żadnych lewych kluczy, konto utworzone tylko w celu podpięcia pod Xbox Live.

 

Na forach EA multum osób z podobnym problemem, czyt. bana z dupy. Jednym po kontakcie z supportem zdejmują, innym nie i nawet nie tłumaczą.

 

Jak mi nie zdejmą, to albo nie będę mógł grać w gry EA wymagające konta EA na Xboksie, albo profil Xbox do wyjebania i utworzenie nowego, bo nowego konta nie da się podpiąć. Oczywiście nie zrobię tego drugiego, więc po prostu jebać EA.

 

"Dear customer" kurwa :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Kolejny niezły bundle - https://www.humblebundle.com/games/athome-arcade


Trail Out

Redout II

River City Girls

Mortal Kombat 11: Ultimate Edition

THE HOUSE OF THE DEAD: Remake

Pinball FX - Indiana Jones: The Pinball Adventure Legacy Bundle

Terror of Hemasaurus

 

 

Choć tym razem chyba odpuszczę. Życia na te wszystkie gry nie starczy, nawet jeśli kilka z nich kusi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wrócił Humble Bundle z Resident Evil - https://www.humblebundle.com/games/resident-evil-decades-horror-village-edition

 

Warto zwrócić uwagę na progi. Za niewiele ponad 18 Euro (~82zł) są właściwie wszystkie RE od 0 do 7 oraz Revelations. Oczywiście czwórka w wersji oryginalnej. ;) Najwyższy próg za 32 Euro dodaje raptem tylko Village (i ZNIŻKĘ na DLC XD).

 

Świetna oferta, czekałem na powrót tego bundla, bo z jakiegoś powodu za pierwszym razem odpuściłem. Nie miałem sporej części tych RE. Teraz poproszę o więcej czasu na ogranie wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Epic Games is laying off more than 800 people: 'We've been spending way more money than we earn'

Fortnite and Unreal Engine maker Epic Games has confirmed that it is laying off approximately 830 employees, representing roughly 16% of Epic's total workforce.

"For a while now, we've been spending way more money than we earn, investing in the next evolution of Epic and growing Fortnite as a metaverse-inspired ecosystem for creators," Sweeney said. "I had long been optimistic that we could power through this transition without layoffs, but in retrospect I see that this was unrealistic.

 

Także ten, chyba pomysł z rozdawaniem gier z nadzieją, że "przy okazji ktoś coś kupi" nie wypalił.

Odnośnik do komentarza

Wciąż olbrzymie braki w dostępnych tytułach, osiągnięcia są, ale nie wymagane i wszyscy je olewają, z Epikiem włącznie, wciąż żadnego forum, na którym mogliby się skupiać użytkownicy... Tutaj chyba tylko większa ilość gier na wyłączność mogłaby wpłynąć na to, że ludzie byliby jakkolwiek przywiązani do swojego konta. Jest Alan Wake 2, ale to mało. Rozdawnictwo darmowych multiplatformowych gier, które dostępne są również na Steam, za gorsze w jakichś keyshopach, nie zmieni ich sytuacji. Po prostu Valve było pierwsze i zbyt długo budowało swoją pozycję, zanim pojawił się Epic. Nie mają żadnego oryginalnego pomysłu na biznes, jak GOG na przykład.

Odnośnik do komentarza

Odpalam tylko co czwartek dodając gry do biblioteki… 

jakbym miał pleja od początku i na nim budował kolekcję gier, a potem kupił konsolę konkurencji która rozdaje co tydzień darmową grę, to nie wydałbym ani złotówki na zakup gier. Przez to że za dużo kasy wydałem już na plejce, a skoro tu jest za darmo… tak mam właśnie z epiciem. Na Steam prawie tysiąc kupionych/zebranych gier od lat… 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.09.2023 o 03:31, grzybiarz napisał:

Odpalam tylko co czwartek dodając gry do biblioteki… 

Ja już dawno sobie odpuściłem nawet te darmówki. Bo co z tego, że mam furę darmowych gier, skoro i tak nie będę ich na Epicu odpalał? To już naprawdę wolę zapłacić i mieć je na Steam czy GOG.

 

Monopol nigdy nie jest za dobry, no ale Valve/Steam ma to do siebie, że platforma jest zwyczajnie dobra. Tymczasem Epic z tego co widzę nadal nie ma podstawowych funkcji, bądź udogodnień. Taka konkurencja na siłę i marna próba przekupienia odbiorców. Jeśli dla kogoś nie ma znaczenia, na jakiej platformie przechodzi grę, o której i tak potem zapomina, to pół biedy, ale osobiście wolę mieć wszystko w jednym, czy góra paru miejscach. Nie rozwalone na jednym PC po 10 klientach.

Odnośnik do komentarza

No to... po co?

 

Na Amazon Prime też już sobie odpuściłem, choć dają darmówki na Epic. Po prostu wiem, że i tak nigdy tego klienta nie zainstaluję i nie będę tam w nic grał. Tak samo Origin już całkiem przekreśliłem. Wolę zapłacić/dopłacić i mieć na innej platformie (Steam/GOG/konsola).

 

Aczkolwiek planowałem sobie przejść Homeworld: Deserts of Kharak na Steam, a tam czytam, że niby gra instaluje klienta Epic? Prawda to? :/

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ale akurat teraz dają Ghostwire Tokyo w Prime, chyba warto dodać do epiczka i w razie czego nie wydawać siana. Chyba, że prowadzi się jakąś krucjatę bądź pod przysięgą złożyło się śluby czystości od Epica, to wtedy nie warto. Ja tam mam to w pompie, i tak teraz nie ma szans na unifikację wszystkich launcherów, bo ta firemka ma swój, a tamta swój do dwóch gierek, a tamta jeszcze może i jest na Steamie, ale i tak dodaje DRM swoim launcherem, bez którego gra KUPIONA NA STEAM po prostu się nie uruchomi (Max Payne 3 chociażby). Walka z wiatrakami, zamiast się boczyć to zwyczajnie olewam launcher który odpalam i skupiam się na grze.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Bo ja wiem, czy taka walka z wiatrakami? Kilka takich przypadków było, że firma zrezygnowała ze swojego launchera i przeniosła się np. na Steam, chociażby Bethesda. Wielu developerów otwarcie przyznaje, że współpraca z Epic nie do końca im się udała na dłuższą metę i również kończą z ekskluzywnością i się przenoszą. Ostatnio też widać "wielkie powroty" np. Ubisoft czy Activision, ostatnio też Blizzard. O czymś to świadczy.

 

Ja natomiast mam takie podejście, że cenię sobie Steam jako platformę, gdzie mam wszystkie statystyki, screenshoty, recenzje, osiągnięcia, save'y w chmurze itp. w jednym miejscu. Dla mnie akurat ma to znaczenie, posiadać gry na jak najmniejszej liczbie platform, kont, profili. Tu oczywiście kwestia gustu, bo dla jednego będzie to Steam, dla innego GOG, dla jeszcze innego Xbox/Gamepass.

 

Do tego jeszcze wydanie sprzętu takiego jak Steam Deck też sprawia, że będę faworyzował Steama nad inne klienty, bo też łatwiej potem odpalić grę, niż kombinować.

 

Godzinę temu, Pupcio napisał:

pecetowcy nie odpalą darmowej gry bo jest w złej ikonce odpalającej daną gre

Mam tyle gier w backlogu, że nie ogram ich do emerytury, więc po cholerę mi rozchwytywać do tego wszystkie darmówki, na których średnio mi zależy, a już szczególnie na platformę, której nie lubię? Głównie tego dotyczyła powyższa rozmowa.

 

Ghostwire Tokyo akurat mam z Humble Choice bodajże, za jakieś śmieszne pieniądze. A i tak nie wiem, kiedy w to zagram. :D Tym bardziej, jak już zagram, to niech to będzie na platformie, albo konsoli, którą lubię, a nie tam, gdzie popadnie.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja na epicu nie kupuję, ale dzięki nim syn ograł wszystkie lego batmany, battlefront 2 (który uruchamia dodatkowo ea app), ja teraz biorę się za pierwsze "A Plague Tale". Wiadomo, że steam ze względu na funkcjonalność (oraz sentyment) na pierwszym miejscu, ale daleki jestem od siania paniki bo inny programik muszę uruchomić. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Suavek napisał:

Ostatnio też widać "wielkie powroty" np. Ubisoft czy Activision, ostatnio też Blizzard.

Ale to łączy się z tym, co napisałem wcześniej: nawet jak te gierki są na Steamie i kupisz je na Steamie to i tak musisz doinstalować launcher Ubi czy Battle.net, żeby je uruchomić. Ba, nadal nie wszystko wychodzi jednocześnie u Gabena i na zewnętrznych launcherach, jak Diablo IV czy AC Mirage, których na Stemku na dzień dzisiejszy po prostu nie ma. A jak będą to i tak posiadanie konta bnet czy Ubi Cię nie ominie, więc... tak, moim zdaniem to walka z wiatrakami i jedna Bethesda wiosny niestety nie czyni w tym temacie. Rozumiem sympatię do Valve i ich platformy bo obecnie to chyba najlepsza rzecz do odpalania gierek na konkuterku, jednak na koniec dnia to właśnie tylko to: rzecz do odpalania gry. Naciskasz Play i platforma przestaje mieć znaczenie, bo grasz w gierkę.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Shankor napisał:

daleki jestem od siania paniki bo inny programik muszę uruchomić. 

Też nie popadajmy w skrajności. Nie prowadzę krucjaty przeciwko Epic. Mnie po prostu dziwi, że ktoś te darmówki zbiera z przeświadczeniem, że i tak w nie nie zagra. Dlatego pytam - po co? Szczególnie, jeśli innych gier na tej platformie nie kupuje.

 

Dlatego stwierdziłem, że ja przestałem zbierać gry Epic, czy Origin, bo choć konta mam, to mi aż tak na tych darmówkach nie zależy. "Dla zasady" zbierać nie będę, szczególnie tytułów, w które i tak nie zagram, a dla pozostałych jak dotychczas nie czułem pokusy specjalnie instalować klienta.

 

12 minut temu, Bzduras napisał:

Rozumiem sympatię do Valve i ich platformy bo obecnie to chyba najlepsza rzecz do odpalania gierek na konkuterku, jednak na koniec dnia to właśnie tylko to: rzecz do odpalania gry. Naciskasz Play i platforma przestaje mieć znaczenie, bo grasz w gierkę.

Nawet, jeśli zmuszony jestem dodatkowo zainstalować zewnętrzny launcher, to mimo wszystko tym priorytetowym, na którym jest gra, osiągnięcia, chmura etc. pozostaje Steam. Ok, może jestem w mniejszości, ale to akurat ma dla mnie znaczenie. Jeszcze jest GOG, kiedy nie chcę żadnego klienta i wolę mieć grę DRM-Free.

 

Raz jeszcze, bez skrajności. Są ludzie, którzy wydają 150zł na pudełkową grę Switch, którą mogliby kupić za 5zł na Steam. Ale nic nikomu do tego, koniec końców. Każdy ma swoich faworytów, platformy docelowe, "go-to". To chyba normalne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...