Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

Też rzadko tam kupuję, ale czasami mają różne promocje. Trzeciego Wieśka kupiłem chyba za 3 dychy. Jakieś Metro i Heavy Rain też kupiłem kiedyś, obie z użyciem kuponów 40zł. Ale nawet jeszcze nie ograłem HR, bo z 10 lat temu ktoś zaspoilerował na forumku kto jest zabójcą i do dzisiaj pamiętam. Czekam aż zapomnę. :pawel:

Odnośnik do komentarza

Nie zapomnisz, ale powiem Ci ze grę ukończyłem dwa razy. Wtedy w czasach ps3 i potem na ps4 i mimo ze wiem-kto i klockowatego sterowania niczym ludzik w gta2, to gra jest po prostu mocna. A przy okazji polecę Beyond dwie dusze. Tutaj jak ogrywalem na ps4 to cały czas bylem w szoku ze takie dobro wyszło na ps3. No ale to już była końcówka, mało który maniak wtedy siedział na ps3 i gra przeszła bez echa. No i kurde następna gra quantic, ograna w plusie, ale kusi być kupić i to na pc (jest na epic nawet). 

Odnośnik do komentarza

Humble Bundle z Resident Evil - https://www.humblebundle.com/games/resident-evil-decades-horror

 

Za 1€ jest pierwszy RE i RE Revelations.

 

Za to ostatni kosztuje aż 30€, ale jak ktoś tych gier nie ma, to bardzo dobra cena. Właściwie to tam są wszystkie RE od 0 do 7.

 

Sam nie biorę, bo tylko RE2 i RE7 by mnie interesowało, ale ogólnie dobra paczka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fajnie jakby GOG zaczął sprzedawać też premiery, nawet z zabezpieczeniami, potrzebują tego, żeby rozwinąć skrzydła. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby równocześnie sprzedawać gry DRM-free i konkurować z innymi platformami. A gdyby w przyszłości na ich platformie pojawił się tytuł bez zabezpieczeń, który wcześniej był sprzedawany z tymi zabezpieczeniami, to tym którzy wcześniej grę zakupili mogliby oferować bezpłatną aktualizację. Ale pewnie i tak nie przejdzie, bo było już przerabiane z Hitmanem ostatnio. Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem w obecnej formie to w końcu padnie i nie będzie wystarczająco rentowne.

Odnośnik do komentarza

Gdyby gog oferował premiery z drm to te gry nigdy by się nie ukazały bez tych zabezpieczeń. Kto by robił taką wersję i po co. Teraz jak chcą wydać coś na gogu muszą przygotować odpowiednią wersję gry. Uczciwe podejście. 
 

GoG jak chce się szybciej rozwijać musi mieć jakieś eksy. Wydanie Wiedźmina 4 albo kolejnej części CP tylko na gogu bez dystrybucji na steam czy epic na pewno by pomogło.

 

Valve ani Epic nie wydają swoich gier na konkurencyjnych platformach sprzedażowych. Oczywiście cały czas mówię o rynku PC.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Ukukuki napisał:

GoG jak chce się szybciej rozwijać musi mieć jakieś eksy. Wydanie Wiedźmina 4 (..)

Tia, chociaż czasowy ex. 
Mnie to dziwi ze mają takie klasyki i bazę stałe powiększają a mimo to lecą w dół. Ludzie chyba nie chcą grać w starocia, tylko w kolejny, nowy open world z craftingiem i expieniem. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Gdyby gog oferował premiery z drm to te gry nigdy by się nie ukazały bez tych zabezpieczeń. Kto by robił taką wersję i po co.

No ale wyobraź sobie, że GOG ma opcję typu: "kupujesz z zabezpieczeniami, ale możliwe, że w przyszłości zostaną zdjęte i masz gierkę offline w pakiecie" vs Steam z grami zawsze DRM i bez widoków na DRM-free. Nawet gdyby miała to być tylko część gier, tj. obecny katalog GOG. No ja bym się poważnie zastanowił.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Tak jak mówiłem nikt by o to się nie martwił po sprzedaniu gierki. To już lepiej twarda regułka dwa lata po premierze znika DRM.

Przecież teraz też się "martwią" o wypracowywanie oferty sklepu, a jednak sprzedają te gry bez zabezpieczeń, jednocześnie tracąc na niesprzedawaniu tych z zabezpieczeniami. Z ich perspektywy w zasadzie niewiele się zmienia, kwestia odbioru ze strony klientów GOG. Tak jak wspomniałem, niedawno podchody ze strony GOG już były i pewnie w tę stronę by to zmierzało, ale nie zostało dobrze przyjęte.

 

O, widzę, że dodali Mafię: Definitive Edition, obecnie w przecenie za 60 zł :notbad:

Wszystkie 3 części Mafia Trilogy z osiągnięciami GOG, gdyby to kogoś interesowało.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Możemy wycofywać albo zmieniać Usługi oraz wszelkie powiązane usługi bądź treści, albo ograniczać dostęp (w tym poprzez anulowanie, usunięcie, zmianę albo zawieszenie konta Użytkownika) wszystkich albo określonych użytkowników (w tym Użytkownika) bez powiadomienia i bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Użytkownika, wedle własnego uzasadnionego uznania.

 

Z ciekawości czytam sobie regulamin Epic. Dziwnie to brzmi. Jest też zapis o działaniach w przypadku nieużywania konta dłużej niż rok. Niby jak ktoś korzysta to korzysta, ale nie podoba mi się taka smycz.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...