Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku kupuję Fife.. Ja (pipi)e, ale mi siedzi. Jedyne do czego się dowalę to moment w którym bramkarz drużyny przeciwnej trzyma piłkę w rękach, a ja dobijam do jego obrońcy - dzieją się cu-da! Ten z kolei trzyma piłkę 2x dłużej. Najlepsza akcja - bez faulu, wskoczyłem obrońcy na łeb.. ;) Świetna animacja, ale o co chodzi? ;) Nie grałem w demo PES2012, ale porównując F12 do PES2011.. Ech.. Ponad 1000h straconego czasu.. ;< Muszę się na nowo uczyć grać.. Ja pierdziele nie ma opcji na 75% wygranych meczy w 2012 roku.. ;) Gruuubo!

Odnośnik do komentarza

Powiem krótko - na taką FIFĘ czekałem od czasów 09 :) Jest pięknie. Feeling, strzały, nowy system odbioru piłki, mniej dokładne podania na asystach rozmiary boiska, doping kibiców itp itd :)

Rozmiar boiska jest taki sam, tylko kamera inna i pressing mniejszy :P Dźwięk jest lata świetlne przed konkurencją, zobaczymy jak będzie z gameplayem...

Odnośnik do komentarza

Nawet i mi nowa fifa sie podoba. Jest zdecydowanie inna niz 11. Zanim cokolwiek powiem musze zagrac w Pesa. Moze ktos wytlumaczyc caly ten hype z tactical defending i nowy drybling. Jak to sie uzywa z RB? dla mnie to to samo co rok temu trzymac strzal i podanie ? Drybling tez nie wydaje mi sie inny niz w 11?

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Strasznie się napaliłem na ten nowy styl bronienia. Niestety w ogóle mi nie wszedł. Może za mało meczy zagrałem albo mam jakieś lewe paluchy ale imo mocno to z.(pipi)ali. Miałem nadzieje, że będzie to wyglądało bodajże jak w PES 5 lub 6 czyli podejście do piłkarza z gała, odpowiednie wduszenie i odbior piłki. Chwila spóżnienia i napastnik cie objeżdża. A tutaj trzymasz A, obrońca krązy przy kolesiu z piłką jakby ten miał jakiegoś shielda założonego. W międzyczasie ponieważ nie jest atakowany może swobodnie podawać i koło się zamyka. Wciskanie X w 95% jest bezsensowne bo zawsze jestesmy za daleko od kolesuia z pilka a nawet jak jestesmy blisko to wykonanie dzialania po wcisnieciu wspomnianego X zabiera tyle czasu ze napastnik moze spokojnie objechac a obronca zostaje w rozkroku (swoja droga strasznie sztywna jest ta animacja)

 

Imo powinno byc tak ze po duszeniu A obronca atakuje napastnika ale nie odbiera mu pilke tylko przeszkadza, dopiero wcisniecie X powoduje odbior oczywiscie, zrobione w odpowiednim momencie.

 

heh, sam nei wiem, musze więcej czasu poswiecic.

 

Poza obrona reszta jak na razie na plus.

Odnośnik do komentarza
Nawet i mi nowa fifa sie podoba. Jest zdecydowanie inna niz 11. Zanim cokolwiek powiem musze zagrac w Pesa. Moze ktos wytlumaczyc caly ten hype z tactical defending i nowy drybling. Jak to sie uzywa z RB? dla mnie to to samo co rok temu trzymac strzal i podanie ? Drybling tez nie wydaje mi sie inny niz w 11?

No jak to samo, skoro strzalu w ogole trzymac nie mozesz, bo Twoj obronca zrobi rozkrok i zostanie w tyle.

Dzisiaj to stestujemy, wszystko jest do opanowania, samo A sprawdza sie przy blokowaniu strzalu, dosrodkowan,do odbioru pilek moze lepiej uzywac zmian tempa?

Odnośnik do komentarza

@ted360

Odnośnie rozmiaru boiska, to chodziło mi oczywiście o wrażenie, że nie gramy na orliku w końcu ;)

 

Mnie też nie szła obrona dopóki próbowałem odbierać piłkę tak jak sobie założyło EA, czyli X + [ ] w odpowiednim momencie. Zamiast tego w ogóle nie trzymam X, tylko staram się zabrać piłkę jednym naciśnięciem [ ], a jak napastnik zaczyna robić sztuczki to trzymam L2, żeby mną za mocno nie kręcił. Stosując ten schemat, po 2 meczach przeskoczyłem na World Class i grałem jak równy z równym z CPU. Dobrze zabiera się też piłkę po prostu nabiegając na przeciwnika bez używania żadnych przycisków.

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

A wiecie ze w ustawieniach Pada jest stara obrona (ostatnia pozycja na pierwszej stronie)? W angielskiej wesji Legacy Defending. Gra sie wtedy podobnie do 11 aczkolwiek na wyzszych poziomach duzo ciezej bronic niz w FIFIE 11. Natomiast ja na razie tak gram i jest ok.

no to rozwiewa wasze wątpliwosci czy mogą byc w online problemy jesli pozwolą to włączyc....

 

 

____________________________________________________________________________

 

 

zagrałem 3 mecze. Optymizm ale umiarkowany. System w obronie rzeczywiscie zmienia sprawe, trzeba patrzec co sie robi. Oby faktycznie nie dało sie go w rankingach wyłaczyc bo niewyobrażalne jest by ktos grał na starym systemie z kims, kto uzywa nowego (ogromny handicap)

 

 

spodziewałem sie wolniejszego tempa na speed normal, cóz, dalej będę grał na slow ;-) fajnie, ze zawodnicy są ciężsi, kapitalnie sie to rusza,

 

 

 

a co do obrony to taka dygresja: grając z konsolą w 11 niemal zawsze moi obroncy po meczu mieli noty rzędu od 8 w górę, tal banalnie sie obierało piłke. Teraz (przy najmniej na początku) odebrałem gałe z 6 razy w meczu (o O )

 

 

 

tym niemniej pesa chyba też kupie, jak mnie fifa w koncu wkur.wi (w co nie watpie;-) to sobie przysiąde do piłki od Konami - dzis demo 2, mam nadzieję, ze nic nie spier.dolą a poprawią kilka elementów

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

ale marudzicie. Pewnie bedzie mozna wylaczyc, bo w kazdej wersji mozna dobierac, jakiego przeciwnika ma Ci wyszukiwac. W grach z przyjaciolmi mozesz uzywac nawet 2 przyciskow, w rankingach jednak to nie dziala i pewnie podobnie bedzie w 12tce. Inaczej sobie tego nie wyobrazam.

Odnośnik do komentarza

Dlatego napisałem żeby z takim słabym trollingiem sobie dał spokój. Obvious troll is obvious. Najlepsze, że jeszcze minusa dostałem :sorcerer:

Wyrownalem Ci. Co by nie mowic, Lons poszedl do piachu, Matinxa zablokowali i w koncu dyskusja w obydwu kacikach jest spokojna i na poziomie. Dzisiaj treningow dzien drugi, szkoda tylko, ze kumpel wystawil, bo wolalbym sprawdzic nowe zagrania z zywym przeciwnikiem.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie do fanów Fify, właśnie pograłem w demo Fify 12 i czy wy widzicie naprawdę jakieś znaczące różnice między 12,11,10 itd. Czy tylko udajecie jakoby co roku Fifa była wspanialsza jak producenci.

Jak dla mnie ta seria mogła by nie wychodzić przez parę lat, jedynie aktualizacja składów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mówcie co chcecie, ale w żadnej z dwóch gier nie da się zrobić tego, co Pato zrobił wczoraj :D geniusz :yes: mnie w FIFIE wkurzał brak możliwości dryblowania samą gałką, oszukiwanie na najwyższym poziomie trudności (Zlatan przepychany przez Daniego Alvesa), a jednocześnie zbyt niski poziom World Class, brzydkie twarze i jeszcze brzydsze nazwiska na koszulkach (przez ile lat można nie poprawić takiej błahostki jak czcionka???). Reszta była cacy, ale pierwsze dwie rzeczy sprawiły, że sprzedałem 11-tkę po 2 tygodniach...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...