Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego wynika? Nie widzę tam żadnego zdanie o tym, że ewentualny loader nie mógłby powstać. Nie ma takiego powodu. Raczej uruchomienie własnego kodu w trybie Vitowym będzie temu sprzyjać niż szkodzić.

Odnośnik do komentarza

Typ dwa bloki obok chce mi sprzedać Vitę (LCD) z kartą 16GB i etui za 320 zł. Fakt, lekko porysowany ma ten panel z tyłu, lekko brudna, ale sprawna i wszystko. Chyba dobra oferta, co nie koledzy :lapka:?


@LOKI777 a OK, to się nie zrozumieliśmy. Fakt, teraz się jeszcze nie da, ale to co się teraz dzieje to raczej krok w dobrą stronę ;).

Odnośnik do komentarza

te obecne emu, ktore mozna dzis zainstalowac to emu, ktore mozna bylo odpalic juz od roku na takiej dosc problematycznej przerobce vity (dzialala do softu 3.10)

 

od dzis czyli od ery henkaku scena ma dostep do pelnych zasobow vity wiec dajcie im troche czasu, a bedziecie zbawieni (juz sa ploty, ze pracuja np nad programikiem do pokrecania procka itp)

 

emu psx,psp,nes, snes, gameboyow itp to kwestia czasu, ciekaw jestem czy np uporaja sie z emu mame, androida albo n64

Odnośnik do komentarza

W dobra moze i idzie ale ile lat juz czekamy na cos wiecej?:)

 

Typ dwa bloki obok chce mi sprzedać Vitę (LCD) z kartą 16GB i etui za 320 zł. Fakt, lekko porysowany ma ten panel z tyłu, lekko brudna, ale sprawna i wszystko. Chyba dobra oferta, co nie koledzy :lapka:?


@LOKI777 a OK, to się nie zrozumieliśmy. Fakt, teraz się jeszcze nie da, ale to co się teraz dzieje to raczej krok w dobrą stronę ;).

Odnośnik do komentarza

slyszeli?

 

http://www.tweaktown.com/news/47804/sony-underclocked-ps-vitas-cpu-frequency-444mhz/index.html

 

 

 

Since the iPhone 4S uses the same ARM Cortex A9 CPU and was released in a similar timeframe as the PS Vita, the major consensus pinned the handheld's CPU at the 800MHz mark. But the recent findings show that the PS Vita's CPU actually runs at 333MHz by default and can be boosted to 444MHz with Wi-Fi turned off. Given that the ARM Cortex A9 processor has a max speed range of 800MHz - 2GHz, Sony actually underclocked the CPU frequency to about half of its suspected speed.

 

jak scena uwolni pelna moc procka (pal licho, ze bateria wtedy wytrzyma pewnie godzine) to gierki dostana mega boosta 

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie prawda, falsz, pajgi blefuje

 

Takim tokiem rozowania cyfrowe wersje takich gier jak persona4golden czy killzone w ogole by nie dzialaly na 4gb kartach bo zajmuja 3,6gb, a wg Ciebie do instalki potrzeboealyby 7,2gb miejsca

W sumie fakt, ale zdarzało mi się ściągać plik instalacyjny do samego końca, ale żeby go później zainstalować musiałem coś usunąć z dysku.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio przeglądałem sobie allegro  w poszukiwaniu karty 64gb i znalazłem za 550zl - fajno nie, karta droższa niż sama konsola. Boże, tak dać dupy w promowaniu  tego systemu, ehhh, szkoda gadać. Vita miała taki potencjał, a oni prze miedzy innymi takie debilne zagrywki, jak bajońskie sumy za karty pamięci oraz minimalny ich dostęp zmarnowali go doszczętnie. BRAWO SONY - przenośniaki zostawcie lepiej Nintendo.

Odnośnik do komentarza

OK, zrobiłem mały research i to wygląda tak (jeśli się nie mylę, bo nie siedzę za bardzo w temacie):

 

- Nie trzeba się spieszyć z updatem jeśli ktoś ma niższy firmware, bo w razie czego są narzędzia do ręcznego zaktualizowania do wybranej wersji. Jedyny problem to pobrać skądś pliki z firmwarem.

- Na 3.60 w przeciwieństwie do chociażby takiego 3.18 nie ma TN-V czyli tego shakowanego emulatora PSP. Jest za to chyba VHBL. Czyli można odpalać PSP-kowy homebrew, ale nie ma ISO z grami na PSP czy gier z PS1.

 

Na razie chyba warto zaczekać i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie, chyba, że ktoś bardzo, bardzo chce grać w emu SNES-a czy innych w trybie Vitowym. Zobaczę jaką konsolkę dorwę, ale ani PSV ani PSTV nie będę chyba upować do 3.6, a przynajmniej dopóki ten HENkaku nie pozwoli na coś ciekawszego.

A, na PSTV na 3.60 chyba można odblokować granie we wszystkie gry, więc może PSTV warto shakować jeśli komuś zależy na ogrywaniu oryginałów na telewizorni.

Odnośnik do komentarza

Wchodzimy z przeglądarki w konsoli na henkaku.xyz. Instalujemy program. Następnie z poziomu przeglądarki komputera wchodzimy na : henkaku.xyz/showcase. Pobieramy interesujący nas emulator. U mnie snes

 

Emulator snes pobrany z henkaku wrzuciłem do:

 

- ux0/data

 

Zainstalowałem go. Oczywiście jeżeli chcemy coś wrzucić poprzez ftp to potrzebujemy odpalić ftp na konsoli. Wchodzimy do molecularShell i naciskamy select na konsoli. Pokaże się adres ip i port. Dane te przepisujemy do naszego klienta ftp na kompie (u mnie filezilla).

 

Ściągamy interesującą nas grę. Pierwsza lepsza strona z google - "snes roms". Gry są w formacie zip. Rozpakowujemy grę i to co się rozpakowało wrzucamy poprzez ftp do folderu z emulatorem. U mnie do: /ux0:/data/Snes9xVITA.

 

 

To wszystko. Zamykamy na konsoli molecularShell i odpalamy Snes9xVITA. Cieszymy się grami :)

Edytowane przez sajmon34
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...