Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Skad bierzecie gierki? Bo jak patrze na allegro to to jest jakis dramat. Na razie jedyna sensowna opcja wydaja mi sie promocje na PS Store.

Przeciez (pipi)a gry wideo dla dzieci na zabawki przenosne za ponad 100 zl w czasie kiedy mamy appki za max 3 euro w app store to jakis zart.

I co tam polecacie, jakie sa must have'y? Trzeba i na Vite zbudowac biblioteczke :). Juz sie czaje na KILLZONE NAJEMNIK, co jeszcze?

Odnośnik do komentarza

 

nie zapominajmy o nowym Wipeoucie. Trailer już podobno lata po sieci

Link proszę. Przypominam, że Studio Liverpool zamknięto.

 

Ehh, Wezyr, wezyr :)

Wierz mi, że pozbyłbym się 1/3 gierek z mojej półki gdybym mógł popykać w jeszcze jedną część Wipeouta.

PS. Zerknij łaskawie na bezbeczne posty powyżej, do których dorzuciłem swoją cegiełkę.

PS2. Sprawdź BallisticNG na Steama - orgia dla fanów pierwszych odsłon z PSX-a

Odnośnik do komentarza

Ja kupuję tylko cyfróweczki

 

Od siebie mogę polecić

- Dragon's Crown

- Sound Shape

- indyczki które pewnie masz na steamie za grosze w porównaniu do ceny konsolowej tj Spelunky,

Hotline Miami,

Rogue Legacy,

Terraria,

OlliOlli,

Axiom Verg,

La-Mulana Ex itd

 

- Ys: Memories of Celceta

- TxK

- Rainbow Moon

- Muramasa Rebirth

- Jet Set Radio

 

- Tearaway w to akurat nie grałem ale ponoć "super"

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ja lubie pudelkowe tutaj polowania sa ciezkie i trzeba sie najezdzic ale np mozna wyrwac takiego ysa za 50 zl czy disageia 3 za 70. Olx i lambardyvgieldy czasem. Oprocz tego cyfrowki jak np xcom ( tragiczna konwersja ale gra w sama sobie miod.) no i klasyki z psx. Az jestem zdziwiony jak bardzo zywotny jest moj vitold. Teraz poluje na earth defense force i gundama.

Odnośnik do komentarza

Skad bierzecie gierki? Bo jak patrze na allegro to to jest jakis dramat. Na razie jedyna sensowna opcja wydaja mi sie promocje na PS Store.

Przeciez (pipi) gry wideo dla dzieci na zabawki przenosne za ponad 100 zl w czasie kiedy mamy appki za max 3 euro w app store to jakis zart.

I co tam polecacie, jakie sa must have'y? Trzeba i na Vite zbudowac biblioteczke :). Juz sie czaje na KILLZONE NAJEMNIK, co jeszcze?

 

Ta lista jest bardzo dobra uwazam:

http://kotaku.com/the-12-best-games-for-the-playstation-vita-5886630

 

Poza tym od siebie polecam Sine Mora, oryginalny wegierski shoot em up o nietuzinkowym klimacie. Na Vicie swietnie gra mi sie tez w takie multiplatformowe tytuly jak Resogun, Grim Fandango. Do tego morze klasykow z PSP i PS One, doprawdy mi osobiscie nie spieszy sie do zabawy z emulatorami, tyle radosci dostarcza mi Ps Vita :)

Odnośnik do komentarza

Ja też jadę na cyfrówkach, ale kupuję zazwyczaj przez kompa, bo sklepik na VITA często nie pokazuje przecenionych produktów lub np. nie pokazuje przecen wynikających z posiadania PS+. 

Jakie gry dostępne tylko na VITA mi podeszły? Soul Sacrifice jest bardzo dobre, ale ponoć Delta jest jeszcze lepsza, więc jak brać to ją.  Persona 4 Golden też wchodzi, jeżeli lubisz takie klimaty (ja po pewnym czasie zmęczyłem się nią, ale ten czas liczył się w dziesiątkach godzin). Gravity Rush też miło wspominam, chociaż dla mnie formuła wyczerpała się przed końcowymi napisami. I to chyba tyle, jeżeli chodzi o exy, Tearaway to dla mnie piękny bubel, chociaż wiem, że na forumku w tej kwestii jestem w mniejszości. 

 

Z multiplatform w które grało mi się świetnie na VITA to na pierwszym miejscu Binding of Isaac, tuż za nim Hotline Miami, Rogue Legacy, PixelJunk Monsters, Rainbow Moon ( z tym uważaj, mam zboczenie na punkcie tej gry), Teslagrad, Tales From Space, Muramasa Rebirth (to ostatnio, ku mojemu zaskoczeniu, bo ogólnie nie lubię tego typu naparzanek), do tego gierki z PSXa. Z niektórymi pozycjami należy uważać, bo są po prostu źle sportowane, na takie buble jakie trafiłem to Luftrausers (tragiczny framerate) i Frozen Synapse Prime (masakryczne loadingi, kupiłem na premierę, pomęczyłem się godzinę i nigdy nie wróciłem). Teraz w promocji jest Mortal Kombat, świetna, płynniutka konwersja ze sporą ilością dodatków, których nie mają duże wersje. Chyba najpełniejsza wersja tej gry. 

 


Odnośnik do komentarza

Skad bierzecie gierki? Bo jak patrze na allegro to to jest jakis dramat. Na razie jedyna sensowna opcja wydaja mi sie promocje na PS Store.

Przeciez (pipi) gry wideo dla dzieci na zabawki przenosne za ponad 100 zl w czasie kiedy mamy appki za max 3 euro w app store to jakis zart.

I co tam polecacie, jakie sa must have'y? Trzeba i na Vite zbudowac biblioteczke :). Juz sie czaje na KILLZONE NAJEMNIK, co jeszcze?

killzone najemnik - do multi

wipeout2048 - szkoda tych 30fps ale procz tego to sam miod

obie danganronpy 

VLR/ZTD

odin sphere - do mnie arcydzialo zarowno jesli chodzi o gameplay jak i wykonanie, w nic lepszego w tym roku nie gralem

dragons crown - idea diablo skrzyzowana z beat&up w swietnej oprawie

final fantasy x/x2 - remaster klasyka super sprawdza sie na vicie

superbeat xonic jak lubisz rytmiczne

txk -

guacamelle

velocity x2

oba olliolli

shovel knight

stardust delta

oba raymany

hotline miami

tearaway - banalny ale fajny

lbp vita - dalej zyebny skok ale najfajniejsza czesc serii

persona4golden

tales of hearts r

trials of cold steel

ys memories of celceta

disgaea 3 i 4

grand kingdom

jakbys szukal klona MH to toukiden kiwami albo soul sacrifice

Odnośnik do komentarza

Dzieki dzieki, tylko mala uwaga: kukamele, HM, Danganronpy, Dragons Crown, FFX HD itp. to jest na PS3/PC (malo tego, mam to juz w wiekszosci przypadkow) i nie wiem, czy koniecznie chce na Vite :P. Niemniej warto bedzie rozwazyc.

Odnośnik do komentarza

niestety w wyniku malej sprzedazy konsoli devi za bardzo nie chcieli robic exow i druzgocaca wiekszosc gierek jakie sa dostepne na ten sprzet jest do ogrania na pc/ps3/ps4

 

ja bym i tak wiekszosc indyczkow (tych dobrze sportowanych) rozwazal pod kupno na vite - 5 cali robi robote, nie wyobrazam sobie ogrywac niektorych pixel artow na duzych tv, az bola oczy, z drugiej strony gierki na vite coraz drozsze, a szczegolnie te dostepne na pc mozna dorwac za grosze lub po prostu zassac z zatoki

Odnośnik do komentarza

Zatoka na PC w 98% jest bez sensu. Masz na Steam 2h w ciągu których można grę zwrócić, a sporo z nich w ciągu swojego życia spada do ceny wysyłki gierki pocztą lub ciut wyżej, więc szkoda nawet się po torrent fatygować. Ale to już offtopem ;). Widzę, że jest spora promocja na PSN, coś z tego sobie ustrzelę pewnie na początek. Przespałem trochę Big In Japan, ale będzie kiedyś jeszcze coś w tym stylu na pewno. Nie żebym nie miał w co grać, jakoś wytrzymam :).

Odnośnik do komentarza

Sporo gier jednak traci dużo z pixelartowego uroku, kiedy ogrywamy go na VITA (np. FEZ, Axiom Verge- swoją drogą też dobre porty), no ale to kwestia gustu, bo jeżeli uznamy "pixel" za równoważny z "ułomnym", a nie "formą wyrazu", to rozumiem takie stanowisko. Ja przyjemność w graniu na VITA w indyki upatruje raczej w konstrukcji tych gier, szybka, prosta mechanika, stawiająca na gameplay, a nie epicką przygodę pełną pierdół zajmujących czas łącznie z wielowątkową fabułą, której nie ma się ochoty śledzić siedząc na klopie. W gruncie rzeczy SONY uwalniając konsolę od własnej, zupełnie nieprzemyślanej względem handhelda polityki wydawniczej (czyli "to samo co na stacjonarkach"), zrobiło fanom przenośniaków sporą frajdę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

persona4 golden na stale w storze za 39zl

 

z obecnej promocji letniej hmmm moze axiom verge,xcom,severed, nie ma szalu, japan sale bylo po stokroc lepsze

 

ps. killzone cyfrowy to 4gb, a nie wiem jaka masz memorke, majac na uwadze ze uzywke w pudle mozna wyrwac za jakies 50zl to wolalbym fizyczna wersje

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

axiom verge, risk of rain  (poważnie sie nad nimi zastanwiam, ale chyba odpuszcze bo dopiero co kupiłem xcoma na dzisiątki godzin(loadingów?)) 

 

ogólnie ostatnio robiłem sobie rozeznanie co chciałbym kupić jeszcze na Vite i wyszło mi około 30 indyków z kategorii must have :obama: 

 

a do tego trzeba doliczyć tytuły które mam nadzieje kiedyś wyjdą czyli m.in 

darkest dungeon

hyper light drifter

banner saga

paper please 

 

Ogólnie Vita to teraz jedyna konsola na której gram, nie mam  czasu na duże stacjonarne tytuły. A lubie sobie przed snem na godzinke odpalić Vite pod kołderką lub w czasie podróży zaliczyć parę zgonów w Spelunky 

NIESAMOWITA konsola 

Odnośnik do komentarza

Persona 4 Golden była już zakupiona zanim w ogóle Vity zacząłem kupować :cool: :czesc:

 

XCOM odpuszczę, boję się o wydajność. Spadki FPS czy długie loadingi mnie irytują. I raczej ten typ gierek na PC ogram. To samo z Risk of Rain, mam na PC, nie widzę siebie grającego w to na Vicie, nie porwało mnie. Ale dzięki za propozycje.

 

Axiom Verge wygląda interesująco, muszę obczaić.

Ten Killzone dobra cena, taknieok?


Japan Sale może i była lepsza, ale no właśnie, BYŁA :[

Odnośnik do komentarza

Hm, to jest jakiś argument. Tylko nikt nie każe trzymać wszystkich gier z PSN ściągniętych :P. Memorkę mam 16GB.

Lubię mieć gierki elektronicznie bo to jest wygodne. Żadnego żonglowania kartami, szukania okazji po olxach, dogadywania się, płacenia za wysyłkę niepotrzebnie itd.

 

Aktualnie na Allegro jest chyba sam kart za 50 zł (60 z wysyłką), no mam nadzieję, że jest jak mówicie i da się wyrwać taniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...