Skocz do zawartości

God of War: Wstąpienie


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pełna wersja gry będzie miała opcje napisy + ang. dubbing ? 

 

Miałem nie kupować gry na premierę i poczekać aż stanieje (trójka naprawdę mi średnio podeszła głównie przez lokacje pewnie), ale po graniu dema. Masakra :O Ale ta gra jest świetna. Dawno dawno temu zabijanie przeciwników takiej frajdy mi nie dawało. Do tego dodać tą niesamowita wręcz grafikę. No po prostu hit. Strasznie się cieszę, że jednak nie sprzedałem ps3 :)

Odnośnik do komentarza

Panowie, wielka prośba, aby ktoś napisał w jakich ramach czasowych znajduje się poszczególna ze starszych części + nadchodzące "Wstąpienie" bo od natłoku tych gier zaczynam się gubić. I nie chodzi mi tutaj o samo napisanie GOW 1 -> 2 -> 3 tylko która cześć gdzie/kiedy się zaczyna/kończy (oczywiście za wyjątkiem najnowszej części) i czy jest to już zazębienie z kolejną częścią czy zostaje jeszcze jakaś rama czasowa która w przyszłości mogą wypełnić. Nie grałem w części PSPkowe części, ale walić spoilerami śmiało. Plusy przez cały tydzień dla osoby która mi to "ładnie" rozpiszę, taki będę bogacz.

Odnośnik do komentarza

Najpierw masz Wstapienie. Dzieje sie on po tym jak Kratos zabil swoja rodzine. Nastepnie jest CoO, ktory jest przed wydarzeniami z jedynka i Kratos na uslugach Bogow wyrusza

obronic Attyke przed Persami. Stamtad wyrusza uwolnic Heliosa od Atlasa, ktory go pojmal na w spolke z Persefona (Hades w trojce to Kratosowi wypomina). Potem ma miejsce GoW jak Kratos postanowil zabic Aresa. Nastepnie po zakonczeniu GoW miejsce ma Ghost of Sparta. To osobista podroz Kratosa by uwolnic swojego brata, gdy ten dowiaduje sie ze Demos nie zginal. Nastepnie ma miejsce GoW 2. Kratos zdradzony przez Zeusa wyrusza w podroz do Sisters of Fate zeby cofnac sie w czasie do momentu zdrady i zabic Zeusa. Trojka to juz ostateczny vengeance path na wszystkich Bogow bo staneli oni po stronie Zeusa.

 

Edytowane przez Square
dodany spoiler
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie do konca. CoO konczy sie tam gdzie jedynka zaczyna. GoW tam gdzie zaczyna sie GoS a ten tam konczy tam gdzie startuje dwojka.

 

Tak w sumie jest, natomiast nie jestem tego pewien ma 100 procent. CoO zazebia sie z jedynka, i teoretycznie GoS z dwojka, ale Kratos na poczatku dwojki jest juz w zbroi, teoretycznie po tym cos jeszcze moglo sie dziac.

 

A miedzy tym jak Kratos zabil swoja rodzine a zabiciem Aresa jest 10 lat. Mnostwo czasu i sporo mozna z tym zrobic.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ascension dzieje się pół roku po tym jak Kratos zabił rozdzinę więc spokojnie może powstać jeszcze jedna część opowiadająca wcześniejsze losy Generała (w zalezności od tego co pokażą we Wstąpieniu). Ciężko też określić jaki będzie odstęp czasowy od najnowszej gry do Chains of Oympus. CoO nie dzieje się bezpośrednio przed wydarzeniami z jedynki, spkojnie może jeszcze coś powstać. Podobnie jest z luką pomiędzy GoS a dwójką. Jedynie trójka kontynuuje przygodę od momentu w którym zakończył się GoW 2, ale to wiesz   :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli widzę, że zabicie swojej rodziny, okiełzanie ostrzy chaosu, genialna bitwa z królem barbarzyńców i jego oddziałami na którą chyba wszyscy czekają czy przemiana w białasa to dopiero na PS4. Jeśli to się znajdzie faktycznie w którejś części to jestem pierwszy w kolejce do zakupu!
Wielki dzięki!

Odnośnik do komentarza

bitwa z barbarzyńcami była klęską dla wojsk kratosa, dopiero ares zmiótł wszystkich swoimi mocami i uratował kratosa, więc trzymając się wydarzeń znanych z retrospekcji, to byśmy sobie za bardzo nie poszaleli.

 

grałem ostatnio w jedynkę z gow collection i zwróciłem uwagę, jak atena przedstawiając kratosowi kronosa, opisuje go jako "ostatniego żyjącego tytana". w dwójce pojawia się gaja, atlas i tajfun, więc wygląda mi to na błąd w scenuriuszu. 

Odnośnik do komentarza

gaja w cielesnej postaci pojawia sie dopiero pod koniec gry jak kratos wraca do wojny tytanow z bogami, atlas sila rzeczy zyc musi zeby swiat istnial wiec pewnie dlatego Atena nie wspominala o kims tak oczywistym a co do Typhona... to fakt, nie wiem jak to wytlumaczyc... zamarzniety byl to prawie jak niezywy :P

 

EDIT

 

TYPHON TO NIE TYTAN, HA!

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

W ogole ciekawe Kazub spostrzezenie. W jedynce Kronosa przedstawiaja jako ostatniego zyjacego tytana. Lazi po pustyni ze swiatynia na plecach, a w trojce dalej z nia lazi, tyle ze w Tartarze.

 

Wszyscy tytani zostali zepchnieci do Tartaru, wiec to ze Kronos w jedynce lazil po powierzchni ziemi mpewnie ma oznaczac ze "zyl"?

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

W ogole ciekawe Kazub spostrzezenie. W jedynce Kronosa przedstawiaja jako ostatniego zyjacego tytana. Lazi po pustyni ze swiatynia na plecach, a w trojce dalej z nia lazi, tyle ze w Tartarze.

 

No bo jest ostatnim żyjącym tytanem. Atlas pomimo tego, że żyje to stał się częścią świata (Chains of Olympus), nie może się ruszyć itp = martwy. Co do tego że Kronos chodzi w Tartarze ze świątynią, to sam powiedział, że Zeus go tam zesłał po tym jak Kratos wykradł Puszkę Pandory. Taka dodatkowa kara.

 

 

Wszyscy tytani zostali zepchnieci do Tartaru, wiec to ze Kronos w jedynce lazil po powierzchni ziemi mpewnie ma oznaczac ze "zyl"?

 

Niezupełnie. Wielka Wojna toczyła się w Tartarze podczas której wszyscy Tytani zostali pokonani (GoW 2) po tym jak Zeus użył Klingi Olimpu. Tutaj też pewnie było coś takiego jak przeistoczenie się Tytanów w częśc świata (pierwsze spotkanie Kratosa i Gai w dwójce). W tym momencie Kronos został ukarany poprzez wrzucenie świątyni na plecy. Kratos cofając się w czasie uratował tytanów, których później sam zabił  :D

 

Jakieś luki w scenariuszu są, jak zawsze, bo nie planowali od razu fabuły na 5 części.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...