Skocz do zawartości

God of War: Wstąpienie


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Może przez to, że są to małe części i jak dla mnie prezentują podobny poziom. Niby GoS jest bardziej dopracowane pod chyba każdym względem, ale w obie grało mi się bardzo dobrze bez przechylania szali w którąś ze stron. Może zmienię trochę ranking jak ogram jeszcze raz wszystkie części w kolejności chronologicznej. Zamiast = będzie > :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj skończyłem i bawiłem się wyśmienicie, zasłużone 9/10. Co najbardziej dziwi to mimo, że od ponad roku gram na ps4/xone to grafika mocno nie odstaje. 

Ogólnie to co mi się mega podobało to lekko zmodyfikowana walka względem poprzednich części, fajne miejscówki i narzędzia (rekonstrukcja elementów itd.) i bardzo dobry balans zwiedzania/zagadek i walki.

Może wszyscy Ci którzy narzekają po prostu znudzili się już formułą ? Ja miałem 5 lat przerwy (trójeczkę przeszedłem w przeciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery) i nawet przez chwilkę się nie nudziłem ogrywając wstąpienie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Właśnie od kilku dni gram ponownie we Wstąpienie i co mogę powiedzieć - ta gra jest mega. Oprawa to szczyt formy PS3, dobra historia i zajefajny system walki. Od razu wziąłem na Hardzie, żeby nie było zbyt łatwo i w paru momentach przegrałem. Do platyny brakuje mi chyba z 5 pucharków, więc czas nadrobić zaległości. Świetna część. Teraz będzie w Plusie więc jak ktoś nie ograł to ściągać i grać.

 

Aż dziw, że Sony nie puściło remastera tej gry w pakiecie z GoW III: Remastered.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wlasnie skonczylem prequel prequela.

Gra jest słabsza od trojki,ale jak w przypadku innych odslon kazda jest conajmniej dobra.

 

Plusy:

-Grafika,muzyka jak zawsze sztos i chyba nic ladniejszego nie wyszlo na ps3.

-Duzo zagadek i to na dobrym poziomie moze nawet najlepsze w serii.

-Maly powiew swiezosci zwiazany z pewna umiejetnoscia

-Pierwsza i ostatnia walka sa niewiarygodnie epickie,a przy ostatniej to juz w ogole odnosze wrazanie ze wylapanie wszystkiego co tam sie dzieje wymaga kilkunastu podejsc.Skala i przepych rozpier*dala łeb,tylko zakonczenie walki jakos troche odstaje.

 

 

Minusy:

-Fabuła nigdy w serii nie blyszczala,ale tutaj jest niczym wiecej niz pretekstem

-Bardzo malo walk z bossami,poza poczatkiem i koncem w pamiec zapada jeszcze tylko jedna,gdzie wpleciony jest bardzo fajny etap platformowy uncharted style

-System walki dobry jak zawsze,ale chyba niepotrzebnie przekombinowany,co prawda nie jestem znawca slaszerow ale poza tym ze jest troche trudniej niz poprzednio raczej niewiele wnosi

 

W moim odczuciu na 8.5/10 spokojnie zasluguje,a jezeli ktos przedklada zagadki/elementy platformowe ponad walke z duza iloscia bossow  to moze nawet dodac pol oczka wiecej.

 

Czekam na nowa odslone,ale naprawde Kratos musi zrobic wjazd na chate Bogom z innych mitologii,bo grecka juz zwyczajnie zostala przerobiona ponad stan

Odnośnik do komentarza

W sumie to już we Wstąpieniu design wielu mitologicznych kreatur został z lekka zmieniony. A przecież Santa Monica mogą stworzyć zupełnie nową mitologię, nie bazującą na żadnej z tych, które znamy.

 

Ostatnio jak grałem na PS3 to zatrzymałem się na Wyzwaniu Archimedesa. Muszę znaleźć jakoś czas w przerwie między Wiedźminem i dokończyć ten etap bo to już w sumie końcówka gry powoli z tego co pamiętam. Wstyd przyznać ale Wstąpienie ukończyłem tylko raz na premierę.

Odnośnik do komentarza

tytan w trójce to hard, tego najtrudniejszego nie trzeba przechodzić. Platyna w trójce jest średnio trudna, najgorsze są wyzwania z areny. We wstąpieniu platyna jest łatwiejsza, bo sama gra jest dla mnie o 1/3 łatwiejsza dzięki mocom Kratosa.

Polecam ci platynowanie tej serii, mi dużo frajdy dawało granie na hardzie, te uczucie spoconych dłoni w trudnych walkach :fsg:

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...