Jump to content

Homefront


MierzejX

Recommended Posts

Nie zauważyłem tematu odnośnie tej gry, ale sam do dzisiaj o niej nie słyszałem. Obecnie ciekawy artykuł można obejrzeć o niej w "Inside Xbox". Wygląda całkiem nieźle, prezentuje się bardzo dobrze. Po tym co widziałem mapy są całkiem spore, mamy do dyspozycji pojazdy, włącznie ze śmigłowcami. Wydawcą jest THQ, a producentem Kaos Studio, które na swoim koncie ma Frontlines: Fuel of War. Wygląda to jak offspin tej gry. Mamy do czynienia, po części z futurystycznym ekwipunkiem, po części z bronią nam znaną, ponieważ akcja gry rozgrywa się w roku 2027. Grafika wygląda przyzwoicie. Nie ma możliwości niszczenia otoczenia jak w Battlefieldzie. Co nowego i innowacyjnego przygotowali twórcy? Mówią o tzw. batllepoints i o generale A.I. (multiplayer). Battlepoints to nic innego jak punkty z COD, które zdobywamy podczas walki i możemy przeznaczyć je na np. wezwanie nalotu. Generał A.I. odpowiada za wydawanie rozkazów i utrzymywanie akcji na wodzy. Wyznacza nam cele, m.in. gdy przeciwnik zdobywa punkty i często łapie fragi, wtedy zostaje przydzielony mu "threat level" jeśli jest on zatrważająco wysoki zostaje oznaczony na mapie i jego należy wyelimonować w pierwszej kolejności, po czym możemy zająć się realizowaniem celów. Premiera 15 marca, o grze już można sporo poczytać i znaleźć masę informacji na necie. Polecam sprawdzić.

 

32 graczy online!

 

http://www.youtube.com/watch?v=gtz-PeE7GJQ&feature=fvwrel

Homefront Official Site

Edited by MierzejX
Link to comment

Osobiście po obejrzeniu zapowiedzi gra do mnie nie przemawia .Takie jakieś to nijakie ... zbyt dużo połączeń jak dla mnie futurystyczny konflikt ,wyposażenie , elementy CoD + BC 2 chyba trochę tego za dużo taki koktajl wcale nie musi być dobry .

Co jest smutne to to ze żadne studnio nie potrafi zrobić czegoś nowego innowacyjnego ,świeżego bez wzorowania i czerpania rozwiązań z CoD czy BC2 .

Samej gry nie skreślam ,mam nadzieje ze mimo wszystko będzie jakimś pozytywnym zaskoczeniem głównie myślę o multi .Poczekamy na pierwsze recki i oceny graczy ale typuje ze bedzie to średniak max 7,5/10 który umrze śmiercią naturalną 4 miesiące po premierze :)

Link to comment

Nie musi, ale dzisiaj jaki by nie zrobili shooter wojenny, to każdy powie, że zerżnięto elementy to z BFa to z CODa (tutaj jeszcze powiedziałbym, że trochę MAGa przypomina). Równie dobrze możemy powiedzieć, że COD i BF opierały się na sieciówkach takich jak CS, czy WarRock. Poza tym myślę, że czerpanie pomysłów od najlepszych nie jest czymś złym, o ile dobrze to wyjdzie.

Edited by MierzejX
Link to comment

Nie chodziło mi o przyrównywanie dosłownie. Chodzi o to, że w CSie nie ma pojazdów, małe mapy, szybkie tempo to czynniki wspólne i tak jak Dr. Czekolada powiedział, że COD zajął miejsce CSa, zwłaszcza wtedy kiedy pojawiły się nowoczesne giwery. To są naciągane porównania i możemy powiedzieć, że podobieństwo tych gier wynosi ze 20%, ale jest. O ile WarRock to koreańska kiszka kilka pomysłów miał fajnych (kupowanie giwer za punkty zdobyte w grze [wiem, że CS był pierwszy, ale w WarRocku system bardziej mi się podobał, z tego względu, że wykupić można było karabin na cały tydzień, za ciężko zdobyte punkty w kilkunastu rundach, a w CSa w ciągu rund można było mieć dopakowany ekwipunek], tryb z bombami jeden kill i czekasz na zakończenie rundy przez resztę zespołu [coś jak Gears of War]). Może to były zerżnięte pomysły ale ich połączenie było ciekawe. Różnica między WarRockiem, a BF'em była taka, że w tym pierwszym mieliśmy aktualne uzbrojenie, a nie II wojnę światową (którą już rzygam). Spójrzmy z kolei na gry futurystyczne Crysis 2 też nie uniknie porównań do CODa. W całej tej swojej wypowiedzi chodziło mi że porównywanie gier FPS multi odbywa się na zasadzie wytykania podobieństw, gdzie kiedyś tak nie było. Teraz te porównania zalatują "fanbojstwem". Gracze mówią: "ta gra mi się nie podoba, bo przypomina CODa, nie mogli wymyślić nic lepszego". Te gry choć podobne są jednak różne, a taki Homefront nie jest sławny to od razu jest skreślany przez graczy.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...