Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Moja waga stoi miedzy 79-81 kg, tyram fizycznie w robocie i pozniej w domu machajac sztanga i hantlami ale za cholere nie wiem co do zarcia robic i ile zeby dowalic miesa konkretnie. Jest tu jakis dobry zawodnik co 30 latkowi 180 cm wzrostu napisze co jesc i kiedy? Hajs roli nie gra na zarcie; moge co 2 dzien jesc to samo, mam tolerancje wysoka.

Odnośnik do komentarza

Jesc caly dzien kurola i ryz? o_O Nawet palac ekstremalne ilosci ziol inhalacyjnych pamietalbym ten smak. Nie dam rady, niech kazdy z was napisze propozycje posilku i jak sie 10 osob wypowie to juz bede mial czesc jakiegos menu dla siebie. Pewnie przy moim trybie zycia i pracy nie dam rady jesc liczac kalorie ale przynajmniej bede wiedzial co jesc.

Odnośnik do komentarza

weź lepiej napisz co lubisz jeść i wybierze się z tego co jest dobre i coś się doda

 

a tak, to ogólnie 

 

białko - pierś z kurczaka i indyka, wołowina, ryby, jajka, sery twarogi

węglowodany - kasze,ryże, owies, ziemniaki, chleb lepiej pełnoziarnisty, ale biały cie nie zabije, owoce

tłuszcz - oleje roślinne, ryby, orzechy    

błonnik - warzywa, rzeczy ziarniste 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem wybredny wiec moge jesc wszystko, nie zastanawiam sie nad finezja zarcia. :D Przed chwila 150 g twarogu i 2 kromki chleba zytniego, jasny jem w sobote, tak samo jak pizze/kebab itp. w tygodniu zywie sie sledz, tunczyk, ryz/kasza, piers z kury jako kotlet/kurczak z rozna, jajka na miekko/twardo, jogurty activia do tego dosypuje musli jeszcze, twarogi na sucho/z chlebem, makrele z puszki. Malo warzyw jem albo w ogole. To zasadniczo tyle, moge z tego rozne konfiguracje robic, ciekawi mnie co jeszcze moge do menu dorzucac.

Odnośnik do komentarza

Siema ludzie. Mam 180 cm i 90 kg czyli lekka nadwaga. Chciałbym spalić trochę tłuszczu. Trenuję 3 razy w tygodniu Muay Thai czyli można to traktować jako trening aerobowy. Trening trwa 1,5 h ale sęk w tym ,że zaczyna się bardzo późno bo o 20:30 i trwa do 22:00 zanim się umyję i dojadę do domu jest prawie 23 a spać chodzę zazwyczaj między północą a 1. Jak wiadomo jedzenie posiłku późnym wieczorem nie sprzyja redukcjii. Zatem moje pytanie brzmi czy jeść jakieś węgle po treningu przed snem czy ograniczyć się jedynie do białka ? Jak będzie najlepiej aby ta waga szła sukcesywnie w dół i żeby nie tracić za wiele mięśni ?

Odnośnik do komentarza

Litwin smacznego po pierwsze. ;) Po secundo napisz jak ja gotujesz i z czym to mozna podac, zeby bylo dobre. BTW. gdzie to idzie kupic? Malo sie znam, pierwszy raz o tym slysze. o_O

Gotuje się normalnie jak kaszę,do wrzątku sól i kasza i monitorujesz aż kasza wciągnie wodę.Ja kupiłem w necie 5 kg za 30 zeta,czyli cena znośna,bo w mojej wsi tego nie mieli.

Odnośnik do komentarza

 

Biały ryż to nie wegle proste.

Ale bardzo  szybko zostają zamienione na glukozę,więc się je tak traktuje.

 

 

no (pipi)a, na tym to polega. kabi znowu pyerdoli jak potłuczony

 

aha, teraz doczytałem, że to dlatego, BO ON GOTUJE KRÓCEJ. ja pyerdole, zakopcie go gdzieś

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Mozecie mi tu prosto napisac Pany czy warto jesc ryz czy zwyczajnie lepiej gryke badz ta kasze co Litwin zachwala? Ryzyk raczej do salatek stosuje tunczykowych, lubie takie wynalazki i wtedy nawet ze 2 lychy majonezu wrzucam bo jogurtem spajac skladniki to dla mnie hardkor.

Odnośnik do komentarza

Tak bede robil. Dzieki za pomoc chlopaki. :)

 

A przed snem wole twarog poltlusty ladowac do brzucha z jedna kromka zytniego max. Latwo wchodzi a nad smakiem i konsystencja sie nie zastanawiam. Mam tylko nadzieje, ze jedzenie przed snem nie wplywa zle na trawienie, dzialanie ukladu trawiennego itp.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Tak bede robil. Dzieki za pomoc chlopaki. :)

 

A przed snem wole twarog poltlusty ladowac do brzucha z jedna kromka zytniego max. Latwo wchodzi a nad smakiem i konsystencja sie nie zastanawiam. Mam tylko nadzieje, ze jedzenie przed snem nie wplywa zle na trawienie, dzialanie ukladu trawiennego itp.

Ja bym twarogu przed snem nie walił,bo wtedy powinno się coś lekkostrawnego jeść,a twaróg do takich nie należy,jak juz chcesz to obowiązkowo z jakimiś enzymami trawiennymi,mogą być kupne lub z kiwi.

 

Co do tego magnezu w kaszy to fakt jest go sporo,niestety błonnik wpływa negatywnie an jego przyswajalność.Jeżeli nie pijesz kawy,alko,herbaty/ciężko fizycznie nie pracujesz to braków magnezu nie uświadczysz i kasze wystarczą.Jaglana ma 100 mg magnezu w 100 gramach,licząc ze jem 400 gram dziennie wychodzi całkiem sporo.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Hm, czyw takim razie moglbys zaproponowac cos przed snem, co nie obciazalo by nazbyt ukladu trawiennego?

 

jedz twaróg przed snem z łyżką oliwy a ryż tez kiedy chcesz. Na takim poziomie jakty jestes to nie ma najmniejszego znaczenia. Chyba że rezygnujesz z kładzenia papy i idziesz w strone zostania MrOlympia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...