Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez uzywalem tego na po treningu i nie chudne

Współczynnik BMR 2120.09
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3657.16
Węglowodany 55% 2011.44kcal = 502.86gram
Białko 15%% 548.57kcal = 137.14gram
Tluszcz 30% 1097.15kcal = 121.91gram

 

Jem okolo 2600 300g wegli 160g Bialka i 110/120 Tluszczy ... rosnie mi wszystko a ubytku tluszczu nie widze ...

Odnośnik do komentarza

Ja zaczalem jesc "dietetycznie" od stycznia i do tej pory wszystko jem na oko, bo nie chce mi sie bawic w liczenie. Zreszta nie wiem ktory kalkulator mowi prawde... Od miecha tez wzialem sie za basen i bieganie i jak do tej pory spadlo mi okolo 4kg, chociaz za bardzo nie widze tego po sobie. Silownia przyspieszy mi utrate fat'u czy zostac przy samych aerobach?

Odnośnik do komentarza

warzywa w każdym posiłku są mile widziane, stałe równomierne dostarczanie błonnika zapewnia lepszą przepustowość jelit, co przekłada się na częstsze spożywanie posiłków, sprawniejszy metabolizm, co się przydaja zarówno przy spalaniu, jak i robieniu mięśni. do tego niezbędne minerały i witaminy.

 

ukjo - aeroby robisz ze dwie sesje w tygodniu ? masz siedzącą robote, możesz spróbować zjechać 200 kcal w dół, tylko białka nie ruszaj, z tłuszczu możesz zejść na 20%. zwróć uwagę na ig, najlepiej żeby 90% węglowodanów była na niższym indeksie. 

łatwiej by ci było, jak byś skupił się narazie na redukcji, czyli aeroby i trening siłowy na małych obciążeniach z dużą intensywnością. dobiero jak zgubisz sadło - rób mięśnie trzymając diete.

 

20inch - siłownia ci pomoże przy spalaniu, tylko trening redukcyjny żadne duże ciężary i bicie rekordów

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Robie jedna dwie sesje boksu ( tarcze workek speed bag skakanka pompki wyrzuty przysiady itd ) zaleznie od tygodnia w pracy jak mam 4 dni wolnego to robie 2 jak 3 to jedna. W dni treningowe jem z 2600 w dni wolne okolo 2200 a i tak jeden (pipi) roznicy nie widze ... Jedyne co mnie w(pipi)ia to trening redukcyjny sam w sobie dopiero co zaczynam machac 32 kilowymi hantlami a mam zejsc na jakies 16 i robic po 20 rep to zabije cala radosc z silowni

Odnośnik do komentarza

to przynajmniej dorzuć aeroby po treningu siłowym (pomiędzy dobrze bcaa łyknąć), bieżnia czy rower. pogódź się z tym, że skuteczne łączenie budowania masy mięśniowej z redukcją tłuszczu jest dobre dla zawodowców, ewentualnie może to działać u kogoś, kto z siłownią dopiero zaczyna.

 

tarcze workek speed bag skakanka pompki wyrzuty przysaiady

pamiętaj że żeby to działało jak trening aerobowy to musi mieć intensywność, skracaj możliwie jak najbardziej przerwy

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego czegoś jak trening redukcyjny. Redukcyjna jest dieta i trening aeorobowy który ma ją wspomóc. 

Co do kalkulatorów to maja podac dane orientacyjne, żaden ci nie poda co do kalorii ile masz zrzucić, musisz sam poznac swoje ciało metoda prób i błędów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no w encyklopedii tego znajdziesz, ja tak potocznie nazywam trening siłowy stosowany w okresie redukcji.

 

Co do kalkulatorów to maja podac dane orientacyjne, żaden ci nie poda co do kalorii ile masz zrzucić, musisz sam poznac swoje ciało metoda prób i błędów. 

ale łatwiej się w tych próbach zorientować licząc kalorie z podziałem na węgle białko tłuszcze, zwłaszcza przy urozmaiconej diecie  

 

żaden ci nie poda co do kalorii ile masz zrzucić

skoro jesteśmy tacy skrupulatni, to kalorii się nie zrzuca, można je spalać na bieżąco

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Ściągnij z neta jakiś dziennik treningowy i ułóz  sobie diete z 2 gramami białka na kilogram masy ciała 1 g tłuszczy na kgmc i reszte z węgli o niskim ig prócz po treningu i próbuj, po co płacic tym burakom skoro podstawy sa proste jak barszcz. Chyba ze szykujesz sie na zawody to spox

Odnośnik do komentarza

Lepiej ty sobie poczytaj zanim będziesz wciskał kity laikom na siłowni za 5 zeta na godzine.

Do łopaty

widzę że od czasu pyz się dużo zmieniło, czy dalej jesteś postury marcina najmana ? wybacz, ale nie będę droczył się z gościem, który więcej przesiedział przy kielichu niż na siłowni. 

 

i coś widze nadinterpretujesz chłopaku, bo ja nie jestem dietetykiem i nie mam zamiaru brać jakichkolwiek pieniędzy za udzielanie wskazówek związanych z żywieniem. 

Odnośnik do komentarza

Ja tez uzywalem tego na po treningu i nie chudne

Współczynnik BMR 2120.09

Aby utrzymać wagę

Kalorie 3657.16

Węglowodany 55% 2011.44kcal = 502.86gram

Białko 15%% 548.57kcal = 137.14gram

Tluszcz 30% 1097.15kcal = 121.91gram

 

Jem okolo 2600 300g wegli 160g Bialka i 110/120 Tluszczy ... rosnie mi wszystko a ubytku tluszczu nie widze ...

 

Ja dietetykiem nie jestem, ale pracuje nad soba jakies 3 lata i troche sie na tym poznalem. Zaczne moze od tego, ze nigdzie w necie nie grzebalem o zadnych wspolczynnikach, kaloriach itd, nie lazilem do zadnych trenerow po rozpiske, do wszystkiego doszedlem wlasnie metoda prob i bledow. Jestem mlody, bo 2 lata temu, beda w pierwszej klasie szkoly ponadgimnazjalnej wazylem prawie 73kg przy wzroscie 173cm, wiec wage mialem niby adekwatna do wzrostu, ale masy miesniowej nie mialem, tu i owdzie zalegal tluszcz. Obecnie od jakis 1,5 roku utrzymuje stala wage 65kg przy 176cm. 

 

Co robie? Zaczalem biegac, zawsze z rana, bo wtedy jest najwiekszy poziom testosteronu i szybciej sie spala. Zawsze staralem sie jesc weglowodany, najlepiej cos slodkiego typu platki, chleb gracham z dzemem, owoce. Obiad jadlem normalnie, jakies kotlety sojowe, kurczak, zupy, no tradycyjne domowe obiady, a na wieczor bardziej bialko. Zaczalem tez chodzic na silke ostatnio, jem troche wiecej i efekty widac.

Chodzi po prostu o to, ze nie ma co sie rozdrabniac na to ile kalorii mam zjesc dzisiaj, a ile jutro. Jak bedziesz probowal sie ogranicznych z jedzeniem to oslabisz orgaznim i potem bedziesz tyl jeszcze szybciej, anizeli teraz jestes na tycie podatny. Wiadomo, kazdy ma inna przemiane materii, ja polecam nie bawic sie w te przeliczniki kalorii, tylko zdecydowanie biegac i zamiast silki cwiczyc wlasnym cialem, podciaganie itp. No i pod zadnym pozorem nie laczyc treningow silowych z aerobowymi.

Pewnie wiekszosc rzeczy, o ktorych tu napisalem moze sie dla Ciebie wydawac banalem, ale chcialem nakreslic swoja osobe, ze ja, biegajac sobie rano, jedzac w miare normalnie i nie odmawiajac nawet alko od czasu do czasu, zrzucilem troche kilo nie korzystajac z zadnych rozpisek trenerow itp,. sam po sobie poznalem, co dla mnie najlepsze. Pozdro

Odnośnik do komentarza

 

Lepiej ty sobie poczytaj zanim będziesz wciskał kity laikom na siłowni za 5 zeta na godzine.

Do łopaty

widzę że od czasu pyz się dużo zmieniło, czy dalej jesteś postury marcina najmana ? wybacz, ale nie będę droczył się z gościem, który więcej przesiedział przy kielichu niż na siłowni. 

 

i coś widze nadinterpretujesz chłopaku, bo ja nie jestem dietetykiem i nie mam zamiaru brać jakichkolwiek pieniędzy za udzielanie wskazówek związanych z żywieniem. 

 

odezwał się gościu który swoją wykur.wistą sylwetkę zalanego schaba wypracował na mielonych. shapeles

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...