Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ludzie oceniają MW3 na metacritic:

http://www.metacriti...s?dist=negative

:)

 

to cos nie tak , jakas akcja fanów BF? [sam nim jestem, ale po bf3 zapał mi opadł] Nie wierze zeby to byly prawdziwe oceny graczy, jest ich tyle i takie jednostronne ze to śmierdzi jakims spiskiem.

Też myślę, że to jakaś zorganizowana akcja, bo z tego co widzę to większość fanów CODa zadowolona :). Odkąd posiadam PS3, to pograłem może łącznie ze 20 godz w BO, a tak to tylko BC2, od premiery mam B3, ale dzisiaj biegałem jak "oszołom z adhd" przez 3 godz w multi w MW3 i muszę powiedzieć, że ... dobre k**wa :D Jak dla mnie w porównaniu do paskudnego BO, to mapy w MW3 wyglądają super (na PS3).

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie i... fajne efektowne akcje jak to bywa w CoDzie, ale fabularnie? Facepalm generacji. To juz przesada, MW2 to przy tym pikuś :)

 

Ale oczywiście branżowych nagród zbierze w 3 dvpy.

a technicznie / wizualnie - w odniesieniu do BF3? Ja sie pomału wycofuje z tego pomysłu z MediaM chyba..

Zartujesz?

 

CoD to jest graficzny potworek. Niektore momenty sa naprawde paskudne, ale zdarza sie kilka calkiem ladnych. I naprawde mnie malo obchodzi, ze gra chodzi w 60 klatkach. Cala reszta FPSow na rynku chodzi w 30 i jakos daje rade, a przy tym wyglada o niebo lepiej. Do BF3 nawet nie ma co porownywac.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie MW3 jest ładniejsze dla oka, więcej syfu i efektów elementarnych, podoba mi się to. Wole MW3 od strony grafy no i te 60fps jest to coś czym nie można gardzić bo to ogromna zaleta.

 

MW3 ogólnie mi sie podoba bo postacie są wolniejsze niż w MW2 i gra w cale nie jest pod względem gameplayu podobna do poprzedniczki.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Absolutnie sie nie zgodze. Bo technicznie CoD ma przewage, ze chodzi w 60 fpsach, ale w niczym innym. Oswietlenie jest statyczne, tekstury brzydkie i to czego nie moge scierpiec - animacja postaci. BF3 mnie rozpiescil pod tym wzgledem i jak widze jak Soap, Price biegaja... dokladnie tak samo jak w Modern Warfare. Nic sie animacja nie zmienila, nawet kuzwa o jedna sesje motion capture.

 

Najlepsze mialem zdziwko jak w pewnym momencie pieknie wpadaja do lokacji promienie slonca - mowie sobie ale ladne. Jak sie okazalo, tylko w tym miejscu tak promienie wpadaja, nigdzie indziej. Specjalnie dla danego miejsca wykonali statyczne promienie.

 

W ogole od strony technicznej ta gra to mnostwo sztuczek.

 

MW2 to była fabularna papka, tutaj jest jeszcze gorzej. W MW2 przynajmniej byly fajne misje (platforma wiertnicza), tutaj niestety, zadna nie trzyma tego poziomu jak na razie.

 

Hmm, wyglada jakbym tylko narzekal. Pisze to co mi sie nie podoba, lecz nie znaczy to, ze jest to zla gra. Singiel do polowy gry jest efektowny, z kilkoma juz fajnymi skryptami i fajnie zrealizowanymi miastami jak Londyn, Berlin, Paryz, Nowy Jork. Niby fabula w FPSach nie jest az tak wazna. Mozliwe, ale niestety to co prezentuje soba Modern Warfare od 2 czesci jest szczytem debilizmu, a w tej czesci osiaga to apogeum. Szkoda, bo to typowa historia dla burgerow. Malo ktora gra cos takiego u mnie powoduje, ale poziomem fabuly czuje sie przez tworcow obrazony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam za sobą 1 misję więc o fabule się nie wypowiem.

Wracając do grafiki napisałem że jest przyjemniejsza dla oka dla mnie, czy lepsze tutaj chyba będzie nierozstrzygnięta kwestia bo to są inne silniki i inaczej wszystko wygląda i jednemu się to podoba innemu tamto... od strony technicznej to raczej wypowiadać sie nie możemy... w BF3 też mamy wiele sztuczek (chyba na tym polega robienie gry) i jak wcześniej pisałem, oświetlenie w BF3 jest dużo lepsze ale jednocześnie oślepia i nie widzimy słabej grafy a na pewno nie lepszej niż w COD dla mnie zaznaczam. Cały ten silni Frostbite wygląda niestabilnie, jakby miały tekstury i bryły zaraz się rozpaść co mi się nie podoba a COD znowu wygląda stabilnie, trwale. To jest tylko wrażenie jak mam oglądając te gry.

 

Tak czy siak COD podoba mi sie, wolniejsza akcja i nie ma głupiego rashowania i skakania jak w UT. Wydaje się że bronie też są cięższe, masywniejsze. Rozgrywka KillConfirm jest super, brak kamperowania. Minusy to mapy, na razie się do nich nie przekonałem. Widać że chcieli nawiązać do map z COD4, mamy nowy Crash, Overgrown i inne który nazw już nie pamiętam ale jednocześnie te mapy są chaotyczne, ciasne. Nie ma miejsca punktu otwartego gdzie była by wymiana ognia całej drużyny, mapy nie mają klimatu.

 

Na tą chwilę wiem że będę gra i w MW3 i w BF bo jednak znacznie różnią się rozgrywką i to plus ale czy da się pogodzić sterowanie aby grac tu i tu dobrze... zobaczymy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

voytec jestes typowym fanboyem battlefielda, jak dla mnie to battlefield wyglada tragicznie. Mowimy o ps3/xbox, nie interesuje mnie pc. Konsolowa wersja jest tak slaba, ze az oczy bola od pixeli. wlaczylem bete na 5 minut i odinstalowalem. Juz mi wystarczy wersji dla PS3, to mi dalo 100% obraz. Battlefield na ps3 wyglada slabo. To odswiezony kotlet bo bc2, o dziwo wyglada momentami slabiej. Nie wiem jak mozna byc tak zaslepionym na silnik frostbite.

 

Jesli chodzi o mw3 to jutro odbieram swoja zafoliowana wersje, dopisze pare slow za jakis czas.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

voytec jestes typowym fanboyem battlefielda

Brak mi słów po prostu. W BC2 pograłem chwile, dopiero teraz w BF3 choc tez nie za wiele. Zdecydowanie wiecej przegralem w CoDa i zdecydowanie wiecej kasy wladowalem w ta serie.

 

 

Konsolowa wersja jest tak slaba, ze az oczy bola od pixeli. wlaczylem bete na 5 minut i odinstalowalem. Juz mi wystarczy wersji dla PS3, to mi dalo 100% obraz.

To widać, że nie masz 100 procentowego obrazu skoro oceniasz po becie.

 

Nie obchodzi mnie multi, bo to zmienia sie tylko troche od CoD 4, Operacje Specjalne pewnie daja rade, nie sprawdze bo juz nie mam ochoty. To najslabszy CoD tej generacji.

 

Singiel ma kilka fajnych momentow, ale calosciowo jest bezplciowy i widac golym okiem ze IW wypstrykali sie z pomyslow. Fabula to najwieksza durnota tej generacji i to co zaserwowali w finale przechodzi ludzkie pojecie.

 

7/10 to wysoka ocena dla singla.

 

Zapraszam do PT.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

@cineek, a grałeś w pełną wersję która jest kolosalnie inna od bety czy też będzie porównywać niebawem nieudaną betę BF3 do pełnego MW3? :D

 

@Lisoquan - "czy lepsze tutaj chyba będzie nierozstrzygnięta kwestia bo to są inne silniki i inaczej wszystko wygląda i jednemu się to podoba innemu tamto... od strony technicznej to raczej wypowiadać sie nie możemy." mistrzu najdroższy ale tak jest zawsze, stąd spokojnie możemy się wypowiadać od strony technicznej. ja czekamna moją kopię i nie omieszkam porównać, ale widzę, że Ty coś nie lubisz EA :D

 

Odnośnik do komentarza

Pisząc że nie możemy się wypowiadać mam na myśli to że nie znamy się na produkcji gier, na kodach itp, to że jakaś gra robi wrażenie to może być trik a faktycznie tekstury wcale nie musza być rewelacyjne. Widać że wystarczy dodać dynamiczne światło i już gra zmienia swój wygląd na plus mimo że cała reszta nie jest chyba lepsza niz w BC2. Dodatkowo kolory też dodają wrażenie lepszej grafy bo są lepsze dla naszego oka itp. Tak na prawdę my możemy tyko zgadywać czy BF3 ma lepsze tekstury czy COD. Cała nasze ocena grafy opiera sie tylko na wrażeniu. Której ekipy (DICE czy IW) efekty bardziej nam się podobają. BF3 jest bardziej realistyczny w swoim wyglądzie ale jednak na CODa lepiej mi sie "patrzy".

 

Oczywiście ogólnie możemy się wypowiadać nikt nam tego nie zabroni ale dla fana BF to ta gra będzie ładniejsza dla fana COD ta gra będzie miała ładniejsze tekstury. Dlatego napisałem ze ładniejsze dla mojego oka, przyjemniej się na to patrzy, na CODa niż na BF na silniku forstbite - to samo dotyczy np NFS HP czy TR, które są na tym silniku.

 

A tak, nie lubię EA ale lubię ich gry :) ... i dobrze, wolę być znany na forum z hejtowania EA niż z np. zakiszania ogóra ;)

Nie lubie EA za to że tak ludziom na ściemnili , że udają takich niewinnych a zachowują się tak samo albo gorzej niż Acti.

Zauważcie że w tematach gier od EA rozmowa wyglada tak:

 

"gra ma kilka błedów ale to nic i tak jest epik i wypas, DICE są przewspaniali itd.

 

a o CODach:

 

"gra ma kilka błedów i dlatego to kupa roku, odgrzewany kotlet , IW to nic nie umieją a Kotic tylko pograzą firme"

 

Te same błedy EA sie wybacza a Acti nie dlatego ja zawsze staje po tej przeciwnej stronie aby było ciekawiej mimo ze stawiam te gry na równi, obydwie mi sie tak samo podobają bo są różne i maja swoje zalety.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

wlasnie ogladalem recenzje na GT i zauważyłem jedną rzecz (nie tylko ja) , chyba zapomnieli zaimplementować pewnej rzeczy do gry - odrzutu broni! wszystkie karabiny jakie pokazali w recenzji strzelają serią bez żadnego odrzutu, prosto do przodu, wtf? czy nastepny COD bedzie mial pociski ktore sie same naprowadzają na cel? nie przesadzają z tymi ułatwieniami?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o odrzut to czytałem wiele razy że ludzi to zauważają... ale w samej grze nic takiego nie widziałem tzn jest odrzut (jak pozostawimy celownik w spokoju to kołysze sie nam po ekranie a to nowość w CODach hehe). Odrzut jest, może nie tak mocny jak w BF3 ale jest.

 

 

Ciekawy jestem tego singla... ale jakoś mnie nie ciągnie, wole multi - to też coś orginalnego haha bo wszyscy COD wolą dla singla.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie. Wiedziałem, że nie ma się co nastawiać fabularnie (choc troszke liczylem, ze wyjda jednak obronna reka).

 

Odnosze sie tylko i wylacznie do singla. Multi pewnie daje rade jak zawsze i fani CoDa beda zadowoleni, Spec Ops tez. Może przesadzam i niby fabula w FPSach nie jest taka wazna, ale ta cholernie mnie razila w oczy.

 

Zeby nie bylo - jest intensywnie z fajnymi skryptami. Lokacje w Europie daja poczucie, ze to naprawde czolowe europejskie miasta. Najbardziej spodobalo mi sie to, ze w Londynie jestesmy w pewnym momencie w miejscu w ktorym sam stalem jak tam bylem 3 lata temu, co dalo mi niezlego rogala na twarzy :)

 

Poza tym sa cholernie durne sytuacje, prez ktore obojetnie nie potrafie przejsc jak to, ze

samolot z prezydentem rozbija sie i nie dosc, ze wszyscy zyja to jeszcze sa w pelni sil, zeby sie napier.dalac. Prezydent zyje, tylko jest troche brudny, ale co tam.

 

Odnośnik do komentarza

co do odrzutu - to w porownaniu z tym z bf3 praktycznie nie istnieje, bronie są jak tytanowe słupy nie do ruszenia O_o przynajmniej na tych gameplayach co widzialem, w bf3 kilka pocisków i już celujesz w kosmos, a w mw3 odrzut jest mniejszy nawet niż w bf3 na dwójnogu

 

Poza tym sa cholernie durne sytuacje, prez ktore obojetnie nie potrafie przejsc jak to, ze

samolot z prezydentem rozbija sie i nie dosc, ze wszyscy zyja to jeszcze sa w pelni sil, zeby sie napier.dalac. Prezydent zyje, tylko jest troche brudny, ale co tam.

 

 

 

to kolejny dowód na to że smolensk to był zamach! xD ludzie nie umierają od rozbicia sie samolotu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

albo zdetonują bombe wodorową nad samolotem, w innym wypadku cała polska delegacja by przeżyła i była zdolna do walki z ruskimi agentami ktorzy czekali na miejscu katastrofy, a tak to skonczylo sie jak sie skonczylo - bomba znacznie ich poraniła i agenci mieli juz łatwe zadanie dobić rannych (słychać było strzały)

 

 

 

no dobra a wracajac do gry to z tego co widzialem też na tej racenzji to jest rzeczywiscie duzo widowiskowych akcji, tylko że jakoś mam nieodparte wrazenie ze grafika jest jakas plastikowa i nierealistyczna, nie chodzi mi nawet o to ze jest zła, bo robi calkiem ok wrażenie (przynajmniej podczas tych widowiskowych akcji) , ale mam wrazenie jak bym oglądał plastikową bajke a nie ralne pole walki

Odnośnik do komentarza

no dobra a wracajac do gry to z tego co widzialem też na tej racenzji to jest rzeczywiscie duzo widowiskowych akcji, tylko że jakoś mam nieodparte wrazenie ze grafika jest jakas plastikowa i nierealistyczna, nie chodzi mi nawet o to ze jest zła, bo robi calkiem ok wrażenie (przynajmniej podczas tych widowiskowych akcji) , ale mam wrazenie jak bym oglądał plastikową bajke a nie ralne pole walki

 

bo oni juz chyba dawno sami przestali mówić ze to realne pole walki, CoD to arcade - zrecznosciowka bardziej niz zabawa w wojne, fani tej gry chyba tez sie z tym zgodzą.

Odnośnik do komentarza

albo zdetonują bombe wodorową nad samolotem, w innym wypadku cała polska delegacja by przeżyła i była zdolna do walki z ruskimi agentami ktorzy czekali na miejscu katastrofy, a tak to skonczylo sie jak sie skonczylo - bomba znacznie ich poraniła i agenci mieli juz łatwe zadanie dobić rannych (słychać było strzały)

 

 

 

no dobra a wracajac do gry to z tego co widzialem też na tej racenzji to jest rzeczywiscie duzo widowiskowych akcji, tylko że jakoś mam nieodparte wrażenie że grafika jest jakas plastikowa i nierealistyczna, nie chodzi mi nawet o to ze jest zła, bo robi calkiem ok wrażenie (przynajmniej podczas tych widowiskowych akcji) , ale mam wrazenie jak bym oglądał plastikową bajke a nie ralne pole walki

No i tu masz rację CoD wcale nie aspiruje do miana gry z realnym polem walki. A co najlepsze w tym to nikt z graczy fanów takiej rozgrywki nie potrzebuje ja jestem z pokolenia Quake i Unreal i nawet by mi to przeszkadzało w takiego BF to w ogóle nie mogę grać bo jest śmiesznie wolny (wolę na piechotę skilla trenować a nie w czołgu) a grafika to się zawiesiła na Bf2 aż oczy bolą od pixeli i doczytywania się tekstur po prostu tragedia jeżeli chodzi o konsole.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...