Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 3


Rekomendowane odpowiedzi

Czy nazywanie kolejnych odsłon COD odgrzewanym kotletem mija się z prawdą? GT5 zostało zjechane przez wszystkich za to że nie spełnia oczekiwań. Mimo że gra jest genialna i wygląda świetnie. COD4 było genialne, ale od tamtej pory seria praktycznie stoi w miejscu. W czasie w którym robiona jest kolejna odsłona DICE zrobiło BF3. Szwedzi cały czas rozwijają się ze swoją serią. Zmiany po prostu widać. W przypadku COD są na ogół bardzo kosmetyczne. EA nie jest święte. Online passy mnie irytują. Ale Acti blokuje fanom COD rozwój tej serii.

A jeśli silnik COD to porsche to chyba takie -

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy nazywanie kolejnych odsłon COD odgrzewanym kotletem mija się z prawdą? GT5 zostało zjechane przez wszystkich za to że nie spełnia oczekiwań. Mimo że gra jest genialna i wygląda świetnie. COD4 było genialne, ale od tamtej pory seria praktycznie stoi w miejscu. W czasie w którym robiona jest kolejna odsłona DICE zrobiło BF3. Szwedzi cały czas rozwijają się ze swoją serią. Zmiany po prostu widać. W przypadku COD są na ogół bardzo kosmetyczne. EA nie jest święte. Online passy mnie irytują. Ale Acti blokuje fanom COD rozwój tej serii.

A jeśli silnik COD to porsche to chyba takie - http://www.youtube.com/watch?v=GaQB_tgS7f0

No nie wiem dla mnie ładniej wygląda CoD od BF3 przynajmniej jeśli chodzi o konsole. (Bf jakiś taki pusty jest, nijaki) Zresztą kto co woli ja wole masywnego CoD od wolnego BF.

Odnośnik do komentarza

Ale Ty śmiesznie słowa dobierasz, przy kazdym przymiotniku gloryfikujesz CoD i karcisz BF -"masywny" - "pusty", "smiesznie wolny"... :unknown: po porstu CoD ma bardziej zrecznosciowy charakter, mniejsze mapy = bardziej wartka akcja, BF nie jest wolny, bo po porstu postacie nie latają jak na speedzie tylko poruszają sie w miare realistycznie. Mozna wyrazić swój gust nie wciskając takich prowo miedzy wiersze, ale trzeba miec odrobinę dobrej woli.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Chiken masz rację ja nie bronie Activision tylko nienawidzę sytuacji kiedy jednym się obrywa a innych za to samo się chwali i przymyka oko. Acti od zawsze mówiło prawdę prosto z mostu i dlatego jest tak nie lubiane a EA wytykało konkurencji a samo po cichu wprowadzili to o czym Aciti TYLKO mówiło.

 

Strasznie bym chciał aby IW wreszcie zrobili nowy silnik bo mają markę, która już jest legendą i zarabia dla nich miliony. Jeśli tak olewac to bedą to faktycznie fani powiedzą koniec. Sam szybko sprzedałem BO bo mnie wkurzył, obaczymy jak bedzie z MW3.

Ciesze sie że DICE pracuje nad grą, widze że są zmiany i dobrze ale to nie oznacza że jak coś jest nowe to jest dobre i musi wszystkim się podobać. Mnie BF3 się podoba, dużo lepsza gra dla mnie niż BC2 ale ma swoje wady o których też warto rozmawiać... niestety nie na tym forum.

 

 

O wadach MW3 też warto rozmawiać więc... mam nadzieję że to przez lagi z powodu obciążenia serwerów ale takich dziwnych sytuacji to nie widziałem jeszcze nigdzie... ktos do mnie strzela w plecy, jestem już cały czerwony ale i tak na spokojnie (bo już pogodziłem się z porażką) odwracam się i strzelam i zabija ku mojemu zdziwieniu. Jestem pewien że powinienem zginać bo to nie był mój refleks itp. Z drugiej strony to samo, leże, ładuje gościowi a on po paru sekundach do mnie strzela i mnie zabija albo władowałem cały magazynek w postać, która stała 1 metr przede mną i nic, dopiero kompan go dobił. Przez takie coś sprzedałem BO, zobaczymy jak tutaj będzie.

 

O chaotycznym mapach już pisałem, w BF3 dużo lepsze tzn więcej otwartej przestrzeni no ale to już taki mój gust i to nie musi być wadą.

 

Niestey zauważam że nadal jest zbyt dużo lotnictwa w tej grze a mieli to ograniczyć. za często sie zdarza ze już na początku meczu są samoloty AC130 i nawet nie wiem jak im się to udaje.

 

 

Humano, jeden gloryfikujący COD na dziesiątki gloryfikujących BF3 to nie jest źle :)

ps. dobrze widzę, amerykańską flagę w ogniu w podpisie ??

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Humano, jeden gloryfikujący COD na dziesiątki gloryfikujących BF3 to nie jest źle :)

ps. dobrze widzę, amerykańską flagę w ogniu w podpisie ??

 

To nie jest gloryfikowanie tylko wypowiedz na niezbyt wysokim poziomie, taka czarno biała ze w oczy parzy. Wiem ze "its cool to hate MW" ale to nie znaczy zeby licytować sie kto kogo bardziej pojechał. MW i BF to chyba treoche takie PiS vs PO nie bede sie zagłębiał w to :) ]. Kurde jeszcze dzisiaj rozmyślałem czy nie skoczyć do MM na MW z promocji, ale jednak odpuscilem pomimo ze o dziwo mam zajawke (!) na multi, a chcialem kupic i sprzedac szybko bo to zupelnie ponadprogramowy wydatek. Jednak uznalem ze nie bede experymentowal i trzymal sie twardo podstawienia ktore zrodzilo sie po skuszeniu sie na BO - nie kupowac kolejnego CoD!! :) do czasu jakis gruntownych zmian w serii.

 

ps. tak dobrze widzisz :) za czasow cod4 na pc mialem taką zajawke - zawsze gralem "opozycją", tak z przekory..

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Ale Ty śmiesznie słowa dobierasz, przy kazdym przymiotniku gloryfikujesz CoD i karcisz BF -"masywny" - "pusty", "smiesznie wolny"... :unknown: po porstu CoD ma bardziej zrecznosciowy charakter, mniejsze mapy = bardziej wartka akcja, BF nie jest wolny, bo po porstu postacie nie latają jak na speedzie tylko poruszają sie w miare realistycznie. Mozna wyrazić swój gust nie wciskając takich prowo miedzy wiersze, ale trzeba miec odrobinę dobrej woli.

Słuchaj mnie mam prawo do wyrażania swojej opinii nie pisze tu inwektyw o BF tylko to co mi się nie podoba a właśnie taki jest dla mnie BF. po prostu za wolny dla mnie nie tego oczekuję jak pisałem wcześniej Quake to są czasy w jakich się uczyłem grać online i cały czas ten styl arkadowej rozgrywki mi pasuję.Wasze dziesiątki gloryfikujące nijako się mają do milionów zadowolonych graczy zobaczcie w statystykach która gra w większej ilości sztuk się sprzeda. Wiem że chcielibyście żeby było na odwrót ale sorry nie jest. Tyle Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ale Ty śmiesznie słowa dobierasz, przy kazdym przymiotniku gloryfikujesz CoD i karcisz BF -"masywny" - "pusty", "smiesznie wolny"... :unknown: po porstu CoD ma bardziej zrecznosciowy charakter, mniejsze mapy = bardziej wartka akcja, BF nie jest wolny, bo po porstu postacie nie latają jak na speedzie tylko poruszają sie w miare realistycznie. Mozna wyrazić swój gust nie wciskając takich prowo miedzy wiersze, ale trzeba miec odrobinę dobrej woli.

Słuchaj mnie mam prawo do wyrażania swojej opinii nie pisze tu inwektyw o BF tylko to co mi się nie podoba a właśnie taki jest dla mnie BF. po prostu za wolny dla mnie nie tego oczekuję jak pisałem wcześniej Quake to są czasy w jakich się uczyłem grać online i cały czas ten styl arkadowej rozgrywki mi pasuję.Wasze dziesiątki gloryfikujące nijako się mają do milionów zadowolonych graczy zobaczcie w statystykach która gra w większej ilości sztuk się sprzeda. Wiem że chcielibyście żeby było na odwrót ale sorry nie jest. Tyle Pozdrawiam.

 

przeciez nie mowie ze masz nie wyrażać swojej opinii nie wiem z jakiej paki ci to przyszlo do glowy, i tak samo nie wiem dlaczego niby mialbys pisac dobrze o BF skoro wolisz grac w MW, w tym poscie powyzej jasno wyraziles swoje zdanie i uargumentowałeś, no i prawidlowo, bez pociskania. Tylko bez sensu wyjezdzasz z jakimis "wasze dziesiąty gloryfikujące BF.." jakie wasze? tzn kogo? Ja sie zawiodlem na BF3 ale troche pogram bo, jak wspomnialem MW juz nie zalapalo sie na liste zakupów. A swoją drogą pisanie na złość komuś bo on napisał na złość mnie [mw vs bf] to malo przyszlosciowe rozwiązanie. Rowniez pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio się nad tym zastanawiałem. Też jestem z czasów Q i UT, nawet pierwsze BF były w tym stylu i się zastanawiam dlaczego z tego rezygnują. Dodawają te realistyczne animację, ciężkość.

Po epik porażce UT3 widać że nowemu pokoleniu to nie pasi. Ile to na forum można teraz usłyszeć jakie to dziwne i śmieszne jest Counter Strike a to przecież legenda FPS na której wielu z nas się wychowała (ja jednak więcej grałem w Tactical Ops).

 

Niestety moda sie zmieniła i koniec, W COD własnie można jeszcze poczuć ten oldschool przynajmniej w sterowaniu.

Oczywiście mnie to nie przeszkadza tzn gry w stylu UT niech będą w stylu UT a militarne niech mają ten element realizmu.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości pytałem się w swoim Empiku jak wygląda sytuacja z wymianą BF2 na MW3 ale niestety - na chwilę obecną tyczy to tylko sklepów w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i innych dużych miastach. To tak jak by ktoś był ciekawy.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dla mnie oczywistym jest iż na polu multiplayer wygrywa DICE i BF3 . Ogrom możliwości , duże mapy , czołgi , helikoptery itd czyste pole wojny. MW jest jakie jest , szybka dynamiczna sieczka wspomagana systemem perków , kilstreaków ale na silniku który nie oszukujmy się jest stary i do dupy.

Co jednak uwielbiam w COD i tylko IW umie to robić to singiel który jest prowadzony jak dobry film akcji. Takich zwrotów akcji i intensywności nie ma w innej grze. BF w singlu ma dobrą historie ale DICE nie potrafi tak przedstawić tego jak IW przez co gra staje się zwyczajnie nudna i monotonna. Warto też przymknąć oko na jakieś cuda czy naciągane twisty w COD'dzie , ludzie przecież to tylko gra akcji która przedstawia fikcyjną wojnę a nie symulator żołnierza amerykańskiej armii. O to właśnie chodzi w grach wideo , to ma być zabawa i możliwość tworzenia niemożliwego , to jest przecież najfajniejsze w grach wideo co nie ;)

Odnośnik do komentarza

LOL to taka opcja jest możliwa ??!!

 

W Saturnie w Kce podczas premiery MW3 gostek chodził ubrany w BF3 i reklamował ale po jego minie widziałem że chyba go zmusili albo zatrudnili fana CODa bo nic nie robił. Na półkach pozostała jedna kopia MW3 obok wielu BF3 ;)

 

 

@z2djtkose

Od kiedy wielkośc map, czołgi i samoloty świadczą o wyższości multi ?? Są to jeśli ktoś to lubi bardziej od bezpośredniej walki.

Fan UT nigdy nie powie że BF jest dla niego lepszy w multi. Rozumiem że Tobie się podoba i baw się dobrze ale dla mnie to takie oczywiste nie jest :)

 

To ze silnik stary to wiemy ale czy do dupy ?? Kolejny raz: fan CS1.6 nie powie ze BF jest lepszy w mutli mimo że silnik CS1.6 jest mega stary :)

Edytowane przez LiSoQuan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale Ty śmiesznie słowa dobierasz, przy kazdym przymiotniku gloryfikujesz CoD i karcisz BF -"masywny" - "pusty", "smiesznie wolny"... :unknown: po porstu CoD ma bardziej zrecznosciowy charakter, mniejsze mapy = bardziej wartka akcja, BF nie jest wolny, bo po porstu postacie nie latają jak na speedzie tylko poruszają sie w miare realistycznie. Mozna wyrazić swój gust nie wciskając takich prowo miedzy wiersze, ale trzeba miec odrobinę dobrej woli.

Słuchaj mnie mam prawo do wyrażania swojej opinii nie pisze tu inwektyw o BF tylko to co mi się nie podoba a właśnie taki jest dla mnie BF. po prostu za wolny dla mnie nie tego oczekuję jak pisałem wcześniej Quake to są czasy w jakich się uczyłem grać online i cały czas ten styl arkadowej rozgrywki mi pasuję.Wasze dziesiątki gloryfikujące nijako się mają do milionów zadowolonych graczy zobaczcie w statystykach która gra w większej ilości sztuk się sprzeda. Wiem że chcielibyście żeby było na odwrót ale sorry nie jest. Tyle Pozdrawiam.

 

przeciez nie mowie ze masz nie wyrażać swojej opinii nie wiem z jakiej paki ci to przyszlo do glowy, i tak samo nie wiem dlaczego niby mialbys pisac dobrze o BF skoro wolisz grac w MW, w tym poscie powyzej jasno wyraziles swoje zdanie i uargumentowałeś, no i prawidlowo, bez pociskania. Tylko bez sensu wyjezdzasz z jakimis "wasze dziesiąty gloryfikujące BF.." jakie wasze? tzn kogo? Ja sie zawiodlem na BF3 ale troche pogram bo, jak wspomnialem MW juz nie zalapalo sie na liste zakupów. A swoją drogą pisanie na złość komuś bo on napisał na złość mnie [mw vs bf] to malo przyszlosciowe rozwiązanie. Rowniez pozdrawiam :)

Zgadzam się :) każda gra jest inna i to jest fajne właśnie każdy może coś dla siebie odnaleźć.

Odnośnik do komentarza

coz singiel fajnie sie zapowiada... istny styl hollywodzki... mutli niestety dla mnie na -, strasznie chaotyczny. Mam wrazenie, ze wymyslanie perkow i killstreakow przeszlo samych tworcow i nie mieli za bardzo pomyslow co by jeszcze wykombinowac. Mapy - wydaja mi sie male, a nawet jak nie male to zamkniete co ze spawnami powoduje to, ze zabijajac kogos za chwile juz masz kogos na plecach. Podobaja mi sie punkty za prestige. Ogolnie MW3 powinno byc modem MW2/MW, silnik ten sam, mechanika rozgrywki ta sama, dzwieki skopiowane etc., etc., Dla nowych klientow serii MW - fajne... dla starych - dzien swistaka...

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

jestem starym "klientem serii mw" i sie nie zgodze bo dla mnie to nadal fajne.

 

dla mnie dzwieki sa wlasnie inne. tak na tydzien przed premiera sobie przeszedlem drugi raz black ops i wszystko brzmi mi tutaj inaczej.

perki moga byc, wreszcie nie ma ostatniego bastionu, komandosa czy martyra. (jako perkow).

killstreaki sa ok. probowali wlasnie urozmaicic rozgrywke dajac klase wsparcia. a specjalisty to juz wogole kosmos jakie on stwarza mozliwosci.

mapy wydaja mi sie wieksze niz w black ops. na system spawnow narzekac nie bede bo nie gram w dm (imo zbyt noob tryb. wole objective) a w dominacji czy znajdz i zniszcz to dobrze sie wie gdzie przeciwnik sie spawni. (wyjatek gdy sie go dominuje ale wtedy ma im to pomoc odzyskac choc jeden punkt)

chyba ze masz na mysli ze cie obiegaja na plecy ale wtedy pokaz mi fps gdzie sie tak nie da.

to co mi sie bardzo spodobalo to levelowanie broni ktore robi czwarty perk. czegos takiego co by mnie nagradzalo za uzywanie zaufanego acr w kolorze upadek mi brakowalo w mw2. duzo bardziej mi takie cos odpowiada niz model z black ops gdzie mozna kupic wszystko co sie chce.

 

po black ops ktore mi sie nie podobalo z wielu wzgledow w mw3 na multi gra mi sie rownie przyjemnie jak w mw2 a wczesniej mw1.

Odnośnik do komentarza
O to właśnie chodzi w grach wideo , to ma być zabawa i możliwość tworzenia niemożliwego , to jest przecież najfajniejsze w grach wideo co nie

Dlatego moim zdaniem multi w CoD nie jest ani wyżej, ani niżej niż w BF. Stoją na takim samym poziomie jeśli chodzi o mnogość opcji i radość płynącą z gry, a siłą rzeczy różnią się stylem i ogólnymi założeniami (CoD bardziej arcadowy i szybszy, BF odwrotnie, chociaż w trójce już nie do końca). Dla każdego coś innego, zresztą mądrze ktoś wcześniej napisał - nie każdy ma czas, by po pracy spędzić 45 min przy jednym meczu ;-)

Odnośnik do komentarza

Po 4 misjach fabularnie to poziom MW2, Makarov chce zająć całą Europę i wszystko jasne. ;] Jestem po Uncharted 3, a i tak niektóre momenty robią na mnie lepsze wrażenie niż w grze Naughty Dog. Misje dają radę, dwie już były na E3, kolejne dwie też są mocne

w jednej nakurwiamy dronem oczyszczając drogę dla rannego Soapa i Price z finalnym ślizgiem na dupę prosto do wody, w drugiej eskortujemy prezydenta i mamy jako atrakcje strzelanie w trakcie turbulencji, btw wtedy jest też małe deja vu z końcówki "no russian" z mw2 ;]

Trochę za krótkie te etapy (pierwszy jak na razie najdłuższy), ale i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Misje typu "survival" swoją miodnością urywają mi jajca przy samej du.pie. Ograliśmy z kuzynem w coopie już wszystkie na ponad 20 poziom i chęć przetrwania i wykręcenia coraz to wyższych wyników jest ogromna. Świetnie sprawdza się stosowanie przemyślanej taktyki i wykorzystywanie każdego skrawka mapy (najlepiej obrać sobie jakieś długie zamknięte korytarze jeśli to możliwe. Jako wielki fanatyk trybu zombie, nowa wersja bardzo przypadła mi do gustu. Gra jest bardziej rozbudowana niż MW3 i moim zdaniem ma ciekawsze mapy do multi. Coraz bardziej mi się ten tytuł podoba.

Odnośnik do komentarza

Kampania mnie rozwaliła swym rozmachem, tak wiem, że fabuła dla idiotów i kompletny mayhem na ekranie, ale dla mnie to mega zayebista sprawa. Multi tradycyjnie rządzi, podoba i się jak zmienili sprawę odblokowywania broni i dodatków do nich a także podział 'serii zabójstw' na 3 kategorie.

 

Call znowu rządzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...