Skocz do zawartości

PSX Extreme #166


Rekomendowane odpowiedzi

Edge nie jest profesjonalny. 8 dla Bioshocka i Batman Arkham Asylum to śmieszne oceny, a Halo ODST 9. :whistling: Tam przy werdyktach rzucają kostką.

 

Ile numerów Edge przeczytałeś? Ile ich wywiadów, felietonów, publicystyki czy zapowiedzi znasz? Podejrzewam, że niewiele, albo żadnych, skoro uważasz, że nie są profesjonalni. Fakt, oceny mają kontrowersyjne i dla mnie też czasami przegięte, ale recenzje w tym magazynie akurat nie są najważniejsze. Wszystko inne jest palce lizac, a tym samym jest profesjonalne w każdym calu.

Odnośnik do komentarza

Ja widze lekkie odswiezenie layoutu, wyglada calosc swietnie. W wolnym czasie zaczne sie przebijac przez zawartosc. Jezeli zmienil sie wydawca, tzn ze Fenix juz nim nie jest i nie pelni zadnej funkcji w magazynie i sprawach z nim zwiazanych? W stopce adres redakcji to Warszawa, czyzby tam zostala przeniesiona?

 

?

Odnośnik do komentarza

Ranking top 10 gier na PSX'a dobry, a na pewno pierwsze miejsce zasłużone, ale nie wiem co tam robi akurat ISS Pro, kosztem np Tony Hawka/Wipeouta/Tomb Raidera. Z dzisiejszej perspektywy to te gry śmieszą i nie chodzi tu wcale o oprawę, ale samą rozgrywkę. Wystarczy przypomnieć jak w jedynce wpadały banalnie gole z główki, czy o katastrofie z Evoultion 2 z podaniem w uliczkę, gdzie nawet najsłabszy zawodnik w grze podał 1000 razy lepiej niż w rzeczywistości Xavi u szczytu formy. Mecze w tych grach dało się wygrać jednym zawodnikiem (Owen, Szewczenko, Ronaldo i Roberto Carlos - najszybsi w grze).

Odnośnik do komentarza

Nie, z dzisiejszej perspektywy to Tomb Raider jest trudną, wymagającą i nieprzystępną grą. Rozgrywka nastawiona na samotną eksplorację, zagadki jakich w obecnych grach już nie ma, mało strzelania i ograniczony system save'ów.

 

A ISS Pro to prostacka gierka, która przy dzisiejszej Fifie tylko śmieszy schematami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja widze lekkie odswiezenie layoutu, wyglada calosc swietnie. W wolnym czasie zaczne sie przebijac przez zawartosc. Jezeli zmienil sie wydawca, tzn ze Fenix juz nim nie jest i nie pelni zadnej funkcji w magazynie i sprawach z nim zwiazanych? W stopce adres redakcji to Warszawa, czyzby tam zostala przeniesiona?

 

?

Kilka wyjaśnień, jeśli chodzi o najnowszy numer (jeśli znowu ktoś by pytał, spieszę poinformować, że jestem osobą związaną z nowym wydawnictwem i serwuję wieści z pierwszej ręki :)).

 

Layout - ręczę, że odświeżenie jest planowane, ale... jeszcze nie teraz :). Ten numer w całości składał jeszcze Ściera i nie ma w nim żadnych zmian, poza okładką (przy której Ściera współpracował, my jedynie zaproponowaliśmy dorzucenie większej ilości tekstu na okładkę). Stąd też wszelkie komentarzy, jakoby nagle było więcej zdjęć, niż tekstu, to raczej... złudzenie :).

 

Fenix - można z grubsza ująć to tak, jak napisałeś. Z Feniksem jest w sumie tak samo jak ze Ścierą - obaj panowie zdecydowali, że po 14 latach chcą odpocząć i w żadnym wypadku ich odejście czy chwilowa "przerwa" w działaniu nie ma związku z nowym wydawcą. Ba!, Ścierę nawet namawiamy na własny felieton czy inny kącik, ale tak jak sam wspominał w HP - teraz chce odpocząć, odpalić DS-a i po prostu odespać :). Jak wyjdzie - pokaże czas.

 

Redakcja - tak, fizyczna redakcja mieści się teraz w Warszawie.

 

W przypadku dodatkowych pytań łapcie mnie na PW lub w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Mam jakies dziwne wrazenie, ze pismo umiera, odchodza najlepsi writerzy, co z klimatem, co z kultowa redakcja w Katowicach, wszystko przewiezione do Warszawy? Jeszcze wiecej tekstu? Tzn, ze nigdy nie powroca minimalistyczne okladki w stylu Edge?

Odnośnik do komentarza

Mam jakies dziwne wrazenie, ze pismo umiera, odchodza najlepsi writerzy, co z klimatem, co z kultowa redakcja w Katowicach, wszystko przewiezione do Warszawy? Jeszcze wiecej tekstu? Tzn, ze nigdy nie powroca minimalistyczne okladki w stylu Edge?

Hmm... Nie bardzo wiem, co mam Ci odpisać. Czy odchodzą najlepsi writerzy? Wrócił HIV, cały czas jesteśmy w kontakcie z autorami, którzy ostatnimi czasy pisali mniej i namawiamy ich, aby wrócili na łamy. Wiesz, nie od nas (a również wcześniej nie od Ściery i Feniksa) zależało w wielu przypadkach, kto będzie pisał. 14 lat to kawał życia... Jedni wyjeżdżali, inny zakładali rodziny. Z drugiej strony chyba wypadałoby dać szansę dziennikarzom z młodszym stażem. Dla jednych ikoną jest np. Loki, ale dla tych, którzy dołączyli do pisma później, może być ktoś z "młodszej" ekipy, którego teksty czyta w każdym numerze.

 

Redakcja w Katowicach - na to nic nie poradzimy. Wydawnictwo mieści się w Warszawie i trudno byłoby być w stolicy i organizować pracę ludziom w Katowicach. Warto jednak dodać, że np. dla wielu autorów zmiana to niewielka, bo np. pracują z domu i podsyłają teksty. Tak samo zmiana ta nie ma znaczenia dla Czytelników - już z redakcją w Warszawie organizowany był kolportaż tego numeru i jak widać wszystko poszło OK - prenumerata rozeszła się, w kioskach numer jest :). Co więcej, zauważ że jednak sporo dzieje się w stolicy - redaktorom obecnym w tym mieście łatwiej wyskoczyć na jakiś pokaz, spotkanie, niż dojeżdżać z Katowic.

 

Okładka - tutaj nie ma żadnej konkretnej wytycznej :). Np. reakcje na tę okładkę były ciekawe - że żółty pasek lipa, że świetny; że po co ten tekst, a właśnie że dobrze, bo od razu widać, co w numerze. Gusta i guściki :).

 

@Orson: jak wyżej. Chcieliśmy zobaczyć, jakie będą reakcje i są przeróżne. Zbieramy opinie, analizujemy. Jeśli 90 proc. Czytelników powie, że te zapowiedzi na okładkach to lipa, to nie będziemy tego na siłę pchać. Ale jeśli 80 proc. napisz - "o! Dobry pomysł, wygląda to nieźle" - to też jest jakiś komunikat zwrotny od Czytelników.

Odnośnik do komentarza

Nie o to chodzi Perez, po prostu zmiana wydawcy hmmm w tak szybkim tempie jest dziwna, wychodzi na to, ze Grupa 69 przestla istniec jako wydawnictwo? Nie mowie o nowych autorach pejoratywnie, skadze, ale Sciera byl/jest ikona, Feniks wrzucajacy info o nowych nr tez. Coz, cos sie konczy, cos sie zaczyna.

 

Co do okladek, te z Edge sa zrobione z pomyslem zawsze, te z PE sa czesto oparte na IMO slabych artach i uwalone napisami, ale mysle ze wydawcy sporo dyktuja w zamian za ekskluzywne materialy. Ale to jest duzo ciekawsz i ladniejsze np:

 

max_payne_3_edge_cover_f7f.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam jakies dziwne wrazenie, ze pismo umiera, odchodza najlepsi writerzy, co z klimatem, co z kultowa redakcja w Katowicach, wszystko przewiezione do Warszawy? Jeszcze wiecej tekstu? Tzn, ze nigdy nie powroca minimalistyczne okladki w stylu Edge?

Hmm... Nie bardzo wiem, co mam Ci odpisać. Czy odchodzą najlepsi writerzy? Wrócił HIV, cały czas jesteśmy w kontakcie z autorami, którzy ostatnimi czasy pisali mniej i namawiamy ich, aby wrócili na łamy. Wiesz, nie od nas (a również wcześniej nie od Ściery i Feniksa) zależało w wielu przypadkach, kto będzie pisał. 14 lat to kawał życia... Jedni wyjeżdżali, inny zakładali rodziny. Z drugiej strony chyba wypadałoby dać szansę dziennikarzom z młodszym stażem. Dla jednych ikoną jest np. Loki, ale dla tych, którzy dołączyli do pisma później, może być ktoś z "młodszej" ekipy, którego teksty czyta w każdym numerze.

 

No to namawiajcie - tylko skutecznie - bo taki Myszaq to już pisze raz na rok, a szkoda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...