Skocz do zawartości

PSX Extreme #166


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no wiadomo, że ogólnie powinna być powaga i rzetelne przedstawianie faktów, ale troche jaj i humoru nigdy nie zaszkodzi. Wiadomo, nie trzeba go wciepywać wszędzie na siłę, ale nie dałoby rady żeby czasem pożartować sobie np. w Hyde Parku? Humor tak opadł, że mnie już nawet te dymki Crasha nie śmieszą.

 

EDIT:

Czyli co, stare konie w okolicach trzydziechy, lub dawno po trzydziestce, maja nagle udawać, że znów maja naście lat, są crazy i bawi ich robienie trzody, jak za młodych lat? Naprawde kogoś bawiła by taka metamorfoza pod publiczkę? Chcecie szalonych akcji i wygłupów, to odejdźcie sprzed kompow i sami je sobie robice. W czasopismie o grach wole czytać o szeroko pojętym gamingu, niż o spalaniu bąków i jeździe na fotelach biurowych.

 

Nie no bez przesady. Ale ponoć dochodzą do PSX'a młodsi recenzenci, a nie uwierzę w to, że jaja potrafią robić tylko starzy wyjadacze PSXa. Chyba, że redakcja ma jakiś problem z doborem ludzi, w co wątpie.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Zreszta ostatnio chyba Ural w tym swoim "trzodowisku" czy jak sie ten twor nazywal probowal jechac pod publiczke "zgredzioli krejzoli" i wypadlo tak sztucznie jak polskie podroby wyczynow kolesi z jackassa. Litosci - redaktorzy nieco sie zestarzeli i nie oczekujecie chyba, ze postanowia pojezdzic na krzeslach i palic gazy. Chociaz z 2 strony sam stalem murem za "come backiem" wesolej kamery. Hm.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

@Perez - kto zajmuje sie selekcja komiksow w PSX-E i daje zielone swiatlo na calostronicowe wypociny? Masz mozliwosc zwolnienia tej osoby albo chociaz uciecia mu premii uznaniowej? Przeciez to jakis chory zart, ze z aktualnoscia recenzji jest jak jest, czesto ludzie mowia, ze mozna by cos fajnego do PSX-E wrzucic jeszcze a tu cala strona za przeproszeniem psu w du,pe.

 

Zgadza się. Poziom tych komiksów jest żenujący, Strasburger już lepsze dowcipy opowiada. Na tej zaoszczędzonej stronie można wrzucić zgrentgena, czy nawet oddać ją na zapowiedzi/playtesty/recenzje.

Edytowane przez Zwyrodnialec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zreszta ostatnio chyba Ural w tym swoim "trzodowisku" czy jak sie ten twor nazywal probowal jechac pod publiczke "zgredzioli krejzoli" i wypadlo tak sztucznie jak polskie podroby wyczynow kolesi z jackassa. Litosci - redaktorzy nieco sie zestarzeli i nie oczekujecie chyba, ze postanowia pojezdzic na krzeslach i palic gazy. Chociaz z 2 strony sam stalem murem za "come backiem" wesolej kamery. Hm.

 

 

Co do krytyki poczynań Urala nie mogę sie zgodzić. Na dobra sprawę wszystko można określić terminem "pod publiczke". To po prostu kolejny frazes, który pozwala nam się jakoś niby-fachowo/krytycznie odnieść do zjawiska ale zwalnia z myślenia. Ural nie musi robić nic pod publiczke bo prowadzi, moze to nie najlepsze okreslenie, undergroundowy serwis - z definicji nie dla wszystkich. Więc nie rozumiem po co miałby grać pod publiczkę, skoro jest tam w miare określony target. Poza tym, taka jest tożsamość Nory Prowokatora, wiec nie rozumiem po co się czepiać, że coś jest takie skoro właśnie takie ma być.

 

 

@zgadzam się w sprawie komiksów. najlepszy sposób na nie to po prostu przerzucenie strony - zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
@zgadzam się w sprawie komiksów. najlepszy sposób na nie to po prostu przerzucenie strony - zawsze działa.

Jednak lepiej nie dawać ich od razu na całą stronę w ramach akcji chrońmy środowisko, zresztą wolną przestrzeń mogą wypełniać ciekawsze materiały.

 

Co do Urala, to nie odczułem, że w Trzodowisku stara się być fajny na siłę, rzecz gustu i interpretacji.

 

Jeżeli chodzi o "stary klimat" i absurdalny dow(pipi), to moim nr.1 są teksty Myszaka z cyklu "Stereotypowy bohater gier.....". Przy tekście o bohaterze jrpg miałem niezły ubaw.

Odnośnik do komentarza

@Perez - kto zajmuje sie selekcja komiksow w PSX-E i daje zielone swiatlo na calostronicowe wypociny? Masz mozliwosc zwolnienia tej osoby albo chociaz uciecia mu premii uznaniowej? Przeciez to jakis chory zart, ze z aktualnoscia recenzji jest jak jest, czesto ludzie mowia, ze mozna by cos fajnego do PSX-E wrzucic jeszcze a tu cala strona za przeproszeniem psu w du,pe.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w najbliższym numerze komiksu nie będzie. Chociaż zarzekać się nie będę, bo dużo zależy od tego, co zobaczymy na E3 :).

 

Co zaś tyczy się obecności komiksu na łamach PSX-a - zaręczam, że temat jest dyskutowany. Zdajemy sobie sprawę, że wielu Czytelników sięga po magazyn ze względu na publicystykę i właśnie nią będziemy starali się wypełniać łamy. Komiks - lakonicznie powiem, że się zobaczy (albo się nie zobaczy :D).

 

Reasumując - w tym numerze raczej bez komiksu, w kolejnych zobaczymy. Dużo zależny od dostępnych materiałów :).

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, nie trzeba go wciepywać wszędzie na siłę, ale nie dałoby rady żeby czasem pożartować sobie np. w Hyde Parku?

 

Widac, ze swoj chlop :)

 

:thumbsup:

 

@Perez - kto zajmuje sie selekcja komiksow w PSX-E i daje zielone swiatlo na calostronicowe wypociny? Masz mozliwosc zwolnienia tej osoby albo chociaz uciecia mu premii uznaniowej? Przeciez to jakis chory zart, ze z aktualnoscia recenzji jest jak jest, czesto ludzie mowia, ze mozna by cos fajnego do PSX-E wrzucic jeszcze a tu cala strona za przeproszeniem psu w du,pe.

 

Zgadza się. Poziom tych komiksów jest żenujący, Strasburger już lepsze dowcipy opowiada. Na tej zaoszczędzonej stronie można wrzucić zgrentgena, czy nawet oddać ją na zapowiedzi/playtesty/recenzje.

 

Popieram. Jak zaczynałem czytać PSXa ze 3 lata temu to komixxy były śmieszniejsze moim zdaniem. A to, co było w ostatnim numerze to porażka. Chyba zrobione na siłe, byleby coś było o Portalu i Duke Nukem.

 

@zgadzam się w sprawie komiksów. najlepszy sposób na nie to po prostu przerzucenie strony - zawsze działa.

 

Niby tak, ale jak już płacę za kasę (wiem, wiem, nie wysoka cena, inne magazyny kosztują więcej, ale jednak płace) to chcę przeczytać jak najwięcej (a i tak omijam już Pocket, RPGi i sporty). Przeczytać komiksu nie zaszkodzi, bo przecież nie umre od nieśmiesznego komiksu, ale z drugiej strony popieram właśnie Zwyrodnialca i 2razyjota, że te komiksy szłoby zastąpić czymś bardziej wartościowym.

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w najbliższym numerze komiksu nie będzie. Chociaż zarzekać się nie będę, bo dużo zależy od tego, co zobaczymy na E3 :).

 

Przypomniało mi się. Weźcie namówcie Ścierę, by napisał kolejną część jego parodii targów E3 :rolleyes: Jak on napisał chyba 2 lata temu parodię E3 to mi się to fantastycznie czytało nad bułgarskim morzem.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem z ciekawości konto PE na facebooku, do którego linkował wyżej Perez. Po zapoznaniu się z pierwszymi wpisami doszedłem do wniosku, że owe konto powstało w wyniku zajęcia się magazynem nowego wydawcy (jak się okazało - nie pomyliłem się) Wrażenia? Może jestem zbyt stary, ale uderzyło mnie operowanie lamerskimi tekstami a'la... a z resztą - większość wpisów pisanych jest językiem i zwrotami, które w założeniu trafiać mają chyba w target 14-sto latków napalonych na gierki. Do tego od kiedy skrót od PSX Extreme to "PSX"? Sorry, przywykłem zapewne nie tylko ja do "PE". Doceniam starania nowego wydawcy, ale do mnie i reszty 25% Czytelników PE, ktorzy magazyn czytują od ponad 10lat to zupełnie nie trafia, albo co więcej, mając w pamięci to jak było dawniej - irytuje. Czas z ciężkim sercem dać drugą szansę bardziej rzeczowo prowadzonemu N+.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ok, czyli mamy rozumiec , ze Fenix znajduje sie "gdzies tam" i wszelkie żale may do Pereza kierowac? Nie zeby jakies były W TYM MOMENCIE;-) ale tak na przyszłosc...

 

 

Perez heh, przekonasz sie jaka to niewdzieczna fucha...wymien maile z Feniem, powie ci ile melisy mmusiał zjeśc...wiesz, ze wg tam jakichś badan (oczywiscie wzietych z dooopy ale w ramach ciekawostki pisze) Gracze to "banda rozwydrzonych dzieci i chamów"? sam sie przekonasz;-);-)

 

 

___________________________________

 

Mi brakuje tylko jednego w PE. Nie klimatu bo to tak naprawde tesknota do "tamtych lat" , w sensie własnego dziecinstwa. Nie podoba sie to, ze barzo mało wiem o nowych redaktorach. Dawno temu w Pe był artykuł na 4 strony , gdzie zgredy odpowiadały na serie pytan- jnajlepszy film, ksiązka, ulubiona muzyka, ulubiona gra i wiele wiele innych...pozwoliło to zżyć sie w pewnym stopniu z autorami, nabierali cech osobowych dla Czytelnika...

 

 

a teraz co ja np wiem o...Rogerze? Nic. Ma wlosy przypominające nowego Dantego, jest chyba z WWA i tyle...o Soqu wiem juz wiecej , że maniaczy kolo przy transmisjach tv...no i od razu nabrał dla mnie jakiegos wyrazu- bo kurde..ja tez tak robie;-)

 

ps- Roger ja tam do ciebie nic nie mam, użyłem cie jako przykładu za co sorry;-)

 

ps2 niby jest seri artykułów :twarz pe" ale to bardzo skrócona forma

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

@Orson: spokojnie, od tego jestem, żeby wyjaśnić i - o ile mam wystarczającą wiedzę - odpowiedzieć na zadane pytania :). Żalić można się tutaj i na perez@psxextreme.pl (ciekawe ile skrzynka wytrzyma ;)).

 

Co do obszerniejszych informacji o autorach - odnotowane, pomyślimy. Tylko że tu jest problem - mimo wszystko wiele osób kupuje PE, bo chce poczytać o grach, o rynku (ot, choćby awaria PSN). Nie każdy ma ochotę przebijać się przez 2-3 strony czytając, co to za koleżka pisze. A tu pojawia się kwestia miejsca, a jak sami zauważyliście (vide komiks), nieraz lepiej dać felieton/recenzję niż choćby taki komiks. I zapewne znajdą się i tacy, którzy pomyślą, że lepiej było dać recenzję, a nie zapełniać stronę CV autorów magazynu. W każdym razie, na pewno będziemy analizować :).

 

@Aem: hmm, nie do końca łapię Twój tok rozumowania. Dajesz szansę N+, chociaż w PE żadnych zmian nie ma, ale nie podoba Ci się konto na FB, tak? :D. I nie zrozum mnie źle, ale jak czytam teksty w stylu "mnie się nie podoba, to i innym też nie" to się odechciewa wszystkiego :D. FB jest jednym z wielu kanałów, ktore wykorzystujemy do informowania o miesięczniku. My nie narzucamy nikomu, z których ma skorzystać - jest forum, jest FB, jest PPE, pewnie jeszcze odpalimy jakieś inne. Rozumiem, że dla starych wyjadaczy to irytujące, że nagle ich miesięcznik pojawia się na serwisach społecznościowych (a te, mimo że korzystają z nich miliony Polaków, wciąż są żenua i passé ;)), tyle że tutaj jest krótka piłka - na tych serwisach są Czytelnicy. Na FB wypowiada się sporo stałych Czytelników, odsyłam do jednej z sond, gdzie na te 120 głosów (wiem, że trudno to nazwać reprezentatywną grupą) blisko połowę oddały osoby, które z pismem są od 10-11 lat. No i są tam również potencjalni Czytelnicy, a nikt tu nie ukrywa, że na pozyskaniu i takich nam zależy :). Reasumując - FB to FB. Jednym może się nie podobać styl prowadzenia konta, innym w ogóle sam serwis może się nie podobać i my nikogo nie namawiamy, a wręcz - jak wspominałem - staramy się udostępnić możliwie dużo kanałów, którymi przekazujemy informacje o czasopiśmie (również dobrze ktoś może napisać, że przestaje kupować PE, bo wszedł na psxextreme.info i mu się klimat nie podoba czy - nie wiem - skórka...). Reasumując - poczekaj na kolejny numer, a ja wtedy z przyjemnością wysłucham wszelkich uwag.

Odnośnik do komentarza

ok, czyli mamy rozumiec , ze Fenix znajduje sie "gdzies tam" i wszelkie żale may do Pereza kierowac? Nie zeby jakies były W TYM MOMENCIE;-) ale tak na przyszłosc...

 

 

Perez heh, przekonasz sie jaka to niewdzieczna fucha...wymien maile z Feniem, powie ci ile melisy mmusiał zjeśc...wiesz, ze wg tam jakichś badan (oczywiscie wzietych z dooopy ale w ramach ciekawostki pisze) Gracze to "banda rozwydrzonych dzieci i chamów"? sam sie przekonasz;-);-)

 

Heh to byloby za proste. Jestem i nigdzie nie znikam. Masz problem z forum to piszesz do mnie (czy innych adminow). Fakt, wiele decyzji w kwestii PE podejmowanych jest bez mojego udzialu wiec nie bede ich usilnie bronil i uzerał sie z "banda rozwydrzonych dzieci i chamow" ;p. Jesli jednak znajac przyczyny moge cos wyjasnic to wyjasniam. Tak bylo z brakiem recenzji. W tym temacie wyjasnilem juz polityke producentow gier i podejscie do niego w PE. Trzymanie sie przz nas wlasnych wartosci moze sie komus nie podobac i moze narzekac na brak jakiejs recenzji. Jednak warto przeczytac o przyczynach i wyciagnac z tego swoje wnioski.

Melisy na szczescie pic nigdy nie musialem ale czasem odechciewalo sie dyskutowac o czyms o czym rozmowca nie ma zielonego pojecia. Posypac glowe popiolem moglem ale wtedy gdy przyczyna problemu lezala po mojej stronie. Czesto jednak problem generowaly osoby/firmy trzecie. Tyle, ze rozumiem czytelnika. Placi wiec wymaga i g..uzik go obchodzi to czy tamto. Ma miec. Takie jego prawo. A moim prawem bylo olanie jego opinii ;p

Odnośnik do komentarza

 

Co zaś tyczy się obecności komiksu na łamach PSX-a - zaręczam, że temat jest dyskutowany. Zdajemy sobie sprawę, że wielu Czytelników sięga po magazyn ze względu na publicystykę i właśnie nią będziemy starali się wypełniać łamy. Komiks - lakonicznie powiem, że się zobaczy (albo się nie zobaczy :D).

 

Reasumując - w tym numerze raczej bez komiksu, w kolejnych zobaczymy. Dużo zależny od dostępnych materiałów :).

 

Panie kolego, nie zrozumielismy sie. Ja naprawde nie mam nic przeciwko calej stronie albo i 2 w PSX-E poswieconej na komiks, ale niech to nie bedzie tak ZENUJACO niski poziom jak ostatnie calostronicowe wypociny. Wysoki poziom publicystyki to i chociaz sredni poziom prac obrazkowych by sie przydal. Dziekuje za uwage i wyczerpujaca odpowiedz swoja droga.

Odnośnik do komentarza

(...)

Mi brakuje tylko jednego w PE. Nie klimatu bo to tak naprawde tesknota do "tamtych lat" , w sensie własnego dziecinstwa. Nie podoba sie to, ze barzo mało wiem o nowych redaktorach. Dawno temu w Pe był artykuł na 4 strony , gdzie zgredy odpowiadały na serie pytan- jnajlepszy film, ksiązka, ulubiona muzyka, ulubiona gra i wiele wiele innych...pozwoliło to zżyć sie w pewnym stopniu z autorami, nabierali cech osobowych dla Czytelnika...

a teraz co ja np wiem o...Rogerze? Nic. Ma wlosy przypominające nowego Dantego, jest chyba z WWA i tyle...o Soqu wiem juz wiecej , że maniaczy kolo przy transmisjach tv...no i od razu nabrał dla mnie jakiegos wyrazu- bo kurde..ja tez tak robie;-)

No właśnie, dodatkowo wtedy każdy artykuł jakiegoś Zgreda był umilany jego fotami, wiedzieliśmy jak każdy wygląda. Czytelnicy nawet podsyłali karykatury redaktorów, czy nawet ciastka przypominające zgredów. Każdy był jakiś charakterystyczny. Pamiętam jak sam zrobiłem ikonki do windowsa z głowami Zgredów i wysłałem do ściery (tylko zapomniałem załączyć plik:).

A co jest teraz?

Tzw. wall of text. Sam tekst - biała kartka, czarna czcionka. Jeszcze nie lubię jak są takie szerokie wersy (?), gdzie na na stronie mieszczą się tylko 2 rzędy tekstu. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale denerwuje mnie, jak czytam taką długą linijkę, schodzę niżej i gubię się, przez to że teksty są "za szerokie".

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

W kazdym razie zmiana ma marginalny wplyw na samego czytelnika, nawet powiedzialbym, ze moze miec duzy wplyw in plus. Jak sadze, wlasnie teraz jest najlepszy czas, by zglaszac swoje postulaty co do ksztaltu pisma. Takze nie ma co dramatyzowac.

 

:whistling:

 

 

 

Skrot myslowy, dosc latwy do zrozumienia.

 

(i) Sama z siebie - zmiana nie ma wplywu, poniewaz pismo jest wydawane tak jak bylo wydawane - ta sama nazwa, cykl, tematyka.

 

(ii) Na skutek inicjatywy czytelnikow - mozna cos przeforsowac na lepsze, bo to jak sadze dobry czas na postulaty.

Odnośnik do komentarza
Hiv ma rację! Pociechy tatusiów - graczy to grające damy? To dzieciaki z wciśniętymi padami :wink:

A grające damy to dziewczyny, którym chłopak wcisnął w ręce pada a następnie zrobił zdjęcie a'la fotkapeel? Parafrazując HIVa - "od tego jest Playboy". To samo było w numerze 164 - dziewczyna w samej tylko bieliźnie i oczywiście zdjęcie robione pod kątem wyeksponowania dekoltu. Ja to odbieram w ten sposób, że niektóre mają parcie na papier i dla wydrukowanego zdjęcia zrobią wiele - sam HIV wspomniał, że niektóre ze zdjęć nie nadają się do publikacji. Czy tak ma wyglądać ten kącik? Osobiście wolę zdjęcia takie jak to z lutego - dziewczyna widać, że gra i widać że to jest jej pasja.

 

 

Szkoda, że tematyka Japonii jest traktowana coraz bardziej po macoszemu. Kiedyś prócz Mazziego pisał jeszcze Duch. Obecnie Mazziemu zostały tylko dwie strony z czego tylko jedna jest stricte o Japonii. Dodatkowo nie znalazłem w tym numerze jego felietonu a przyznam, że zaraz po Ohayo Nippon Od gracza dla graczy jest właśnie pierwszą lekturą.

 

 

tak na marginesie - widzę coraz więcej Rogera. Dobrze, bo Co było grane i Powrót do przeszłości to strzał w dziesiątkę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...