Skocz do zawartości

Metro: Last Light


Gość donsterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Gra w Metro nie przeczytawszy wcześniej książki, to moim zdaniem mega fail ;] Książka (2033, nie 2034) zwiększa doznania z obcowania z universum Metro x3. Książka wchodzi nawet tym, którzy nie lubią czytać.

POTWIERDZAM!

Odnośnik do komentarza

A jak gra jest powiazana z ksiazkami? Gra dzieje sie po wydarzeniach z 2033 czy na niej bazuje? Gdzie jest Last Light do 2034?

Las Light kontynuuje wątek z 2033.Natomiast Metro 2034 to kontynuacja losów drugoplanowej postaci z Metra 2033,odbywająca się w zupełnie innej części metra

 

 

Odnośnik do komentarza

No wlaczylem dzisiaj nowe metro i z miejsca kilka poziomow doslownie wchlonalem. Klimat gesty, mozna kroic na kawalki. Draznia troche te skradankowe elementy bo oponenci nie grzesza inteligencja. Moze pozniej bardziej sie to wywazy bo pod katem rozgrywki wolalem poprzednia czesc. Wystawie opinie jak pogram dalej.

 

Jak ktos zabiera sie za last light i nie gral w 2033 to zalicza duza wtope i wiele traci.

Odnośnik do komentarza

 

Witam.

 

Czy na ps3 jest wersja rosyjskojęz. ? z polskimi napisami ? 

tak

 

jestem chyba wyjątkowo ograniczony, gdyż nie zauważyłem opcji językowej "rus"...stąd gram na pretensjonalnym angielskim dubbingu, przez co gra bez wątpienia traci...gdzie wybrać opcję z rosyjskim dubbingiem?

 

...w 2 wieczory doszedłem "na bagna"...moje spostrzeżenia są następujące:

 

Gra jest fajna, choć liczyłem na trochę więcej. In plus na pewno: mocny chwilami "stalkerowy klimat" np. wyjście na bagna czy Wenecja - miażdżą pod względem sugestywności i plastyczności), dynamiczna narracja (cały czas coś się dzieje, skrypty rażą ale nie przerażają)...i ładna grafika (niewiele ustępuje - na ps3 - tej z Crysis 3). Więcej zalet niestety nie ma...chyba, że ewentualnie właściwe serii patenty w stylu gaszenia lampek czy innego przecierania maski gazowej ;-)...A z minusów - liniowość (przez 3/4 gry "do bagien") idziemy "jak po sznurku" - ze sporadycznymi odnogami w postaci bocznych korytarzy - które są za mało rozbudowane i jest ich za mało;-/), słaba fabuła (główny wątek jest poprostu naiwny i sztampowy), konwencja typowo fpsowa w złym tego słowa (wiadomo, że to nie crpg - ale czy trudno było dołożyć w każdej lokacji paru npc którzy coś by zagadali albo dali jakieś proste zadanie ? - dopiero w Wenecji coś się pod tym kątem rozkręca...ale za mało i za późno...te wszystkie frakcje, ciekawe projekty lokacji - wszystko to 100% dekoracja - bez głębi, bez interakcji, bez "tej nieuchwytnej mgiełki" co jest w Stalkerze).

 

Ogólnie gra jest dobra, a chwilami naprawdę wybija się ponad przeciętność (np. wspominana Wenecja czy Bagno). Brakuje jednak rozbudowania, szerszej skali i głębi. Mogli to chłopaki jakoś wyważyć bardziej w stronę Stalkera, a dalej od zwykłego np. Call of Duty ileśtam. Klimat oczywiście rządzi. Niestety fabuła chwilami wprawia w zażenowanie. 

 

Krótko mówiąc - polecam, choć do Stalkera temu daleko...gdyby nieco rozbudowali, dali trochę szersze pole manewru i wynieśli fabułę na jakiś akceptowalny poziom - byłaby gra wybitna...a tak to - tylko dobra, chwilami nawet bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

(pipi) ! Grałem według poradnika na gamefront, zrobiłem to:

 


  • Sparing Surrendering Soldiers - (zrobiłem)
  • Rescuing Women & Children - (gdzie byli do uratowania, bo w obozie bandytów uratowałem 2 kobiety)
  • Listening to NPC Stories - (słuchałem dużo)
  • Hearing Dialogue in Populated Areas (Exploration)
  • Playing Musical Instruments - (mało znalazłem instrumentów)
  • Be Generous with Bullets (Give to Beggars) - (dałem chyba z 4 razy)
  • Do Exactly What NPCs Instruct (Example: Dark One says a creature is not hostile, do not kill it.) - (w ogrodzie nie zaatakowałem grupki która uciekała, w martwym mieście nie zabiłem tego stwora na dachu)
  • Finding Hidden Ammo Caches on QUARANTINE ( zrobiłem )
  • Complete SEPARATION Without Killing Humans
  • Complete FACILITY Without Killing Humans ( tylko ogłuszałem )
  • Complete REVOLUTION Without Killing Humans ( jw )
  • Complete BRIDGE Without Killing Humans ( jw )
  • Rescue the Women & Children in BANDITS ( zrobione )
  • Rescue the prisoners in the Reich Concentration Camp ( zrobione )
  • Return the Crying Child’s Teddy Bear in VENICE ( zrobione )
  • See all Visions in DEAD CITY and don’t kill the Demons on the rooftop ( zrobione )
  • Don’t Kill Pavel or Lesnitsky ( zrobione )
  • Shoot the creatures off the Mother Bear Mutant after the boss fight ( zrobione )




Do tego nie zabijałem wrógów ( nie licząc pociągu i końca gry ) - ogłuszałem ich, dzisiaj skończyłem gre - znowu bad ending ...

 

 

Odnośnik do komentarza

@Bansai - może z tym jest problem, ale latara działa. To się ładuje w konkretnych punktach czy tym takim akumulatorem co przy sobie noszę ?

 

Tym akumulatorem sie to laduje, wskaznik na nim musi byc po prawej stronie. Latarka bedzie zawsze dzialac, ale jak wskaznik na aku jest po lewej, bedzie strasznie slabo swiecic, a noktowizor odmowi posluszenstwa, sprawdz i daj znac czy pomoglo.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.