Skocz do zawartości

Metro: Last Light


Gość donsterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda Metro przeszedłem ok. pół roku temu, ale jest to pierwsza gra, w której naprawdę żałowałem, że nie ma multi. Myślę, że spokojnie odciągnęłoby mnie od BF'a. Druga sprawa jest taka, że Metro nawet dobrze oddaje klimat kopalnianych chodników. Jak ktoś nie będzie miał szansy zjechać pod ziemię to tu może poczuć chociaż namiastkę tego ;)

Odnośnik do komentarza

Boże jak ta gra brzydko wygląda na ps3 :) Bleh zainstalowałem aby porównać z wersja PC i po prostu szok.  Jeżeli chodzi o samą grę to mi bardziej podobało się pierwsze metro a raczej kombo książka i gra:) . W tej kolejności :) Nie wiem czemu ale historia w kontynuacji wydaje mi się mocno udziwniona.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że w ogóle nie używam PC do grania. Dzięki temu grafa na ps3 w tym Metro naprawdę mi się podoba, a grafa na Ps4 to prawdziwy next gen z porażającą grafiką.

 

Jak się wymusi wyświetlanie na 720p zamiast domyślnego 1080p, obraz jest dużo wyraźniejszy, bez tego przegiętego bluru (identycznie jak w Crysis-ach)

Odnośnik do komentarza

No ale gra chodzi chyba domyślnie w 720p ? Czy ją jakoś bezsensownie podbija do 1080p ?

 

No właśnie: jak ma się TV FullHD razem z PS3 ustawionym na wszystkie opcje rozdzielczości, to gra automatycznie wybiera 1080p (oczywiście upscale-owane, natywna rozdzielczość M:LL to: 1152x640p) i wtedy jest masakryczny blur. Wszystko porozmazywane, słowem gruba warstwa wazeliny na całym ekranie.

Ale jak się wymusi 720p (czyli wyłączy w ustawieniach ekranu w PS3 możliwość wyświetlania 1080i oraz 1080p), to wazelina jest duuuuużo mniejsza :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy okazji i ja miałem okazję po raz pierwszy zagrać w Metro i jestem oczarowany klimatem, świetnie prowadzony fps z konkretnym desingiem. Grafika całkiem ciekawie się prezentuje, szkoda tylko jak ktoś wyżej nadmienił kampania starcza na 8h ale będzie to ciekawe 8 godzin bo gra przypadła mi do gustu na wielu płaszczyznach.

Odnośnik do komentarza

Ja gram na hardzie i w paru momentach gdy atakują fale mutantów ginąłem wiele razy. Aż wk...w mnie brał :) Machają tymi łapskami, skaczą z miejsca na miejsce a giwera wolno się przeładowuje.

Wyzwanie :D

Ale jakoś daje radę - powoli do przodu. Klimat świetny, grafa w opcji 720p też fajowa, tylko te loadingi troche częste.

I filtry do maski irytujące...

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem ideę filtrów.

Ale mimo wszystko zawszę lubię pooglądać widoczki w grach, polizać ściany.

A tu trzeba zapieprzać, bo się uduszę :D

W pierwszym etapie, na powierzchni, non-stop padałem, bo nie miałem filtrów. Ledwo od autosave do autosave się doczołgiwałem.

Nie ma lekko w Metrze...he he he

A już te zapajęczone korytarze, z odgłosami = scare +100pts !!!

Edytowane przez mrynk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie: jestem pewny w 99 % nikogo nie zabijałem, a na końcu i tak nie wpadł mi trofik "Stalker z Cieni". I w związku z tym czy mogę wrócić się do jakiegoś rozdziału i zrobić go na czysto i z czasem trofik wpadnie czy muszę jednak od nowa grę przechodzić i w przypadku gdy ktoś mi zejdzie to restart od checkpointu? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ogółem na normalu gra jest strasznie łatwa, karabinek z noktowizją plus tłumik a do tego sześciostrzałowa strzelba i nie ma mocnych. Filtrów też jest na tyle że można spokojnie zwiedzać.

 

Niemniej zaciąłem się na bagnach. Dotarłem do stacji, benzyny nie było więc ruszyłem dalej. Wyłażą jakieś zmutowane ślimaki i da się je załatwić ale tego latającego ścierwa nie mogę pokonać. Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

Ogółem na normalu gra jest strasznie łatwa, karabinek z noktowizją plus tłumik a do tego sześciostrzałowa strzelba i nie ma mocnych. Filtrów też jest na tyle że można spokojnie zwiedzać.

 

Niemniej zaciąłem się na bagnach. Dotarłem do stacji, benzyny nie było więc ruszyłem dalej. Wyłażą jakieś zmutowane ślimaki i da się je załatwić ale tego latającego ścierwa nie mogę pokonać. Jakieś porady?

Latające ścierwo omijasz i idziesz dalej szukać benzyny w innym miejscu. Jest bodajże w samolocie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...