Skocz do zawartości

Halo 4 - Linkowanie/spoilerowanie przed premiera = ban


k0ntra

Rekomendowane odpowiedzi

Halo April Sparkcast

-Brad Welsch, lead multiplayer designer

-Kevin Franklin, lead competitive multiplayer designer

 

"Random Weapon Drops"

Tradition power weapons magically appeared ~90 seconds

H4

-Ground up new spawning system

-Context of Infinity, accessible to new and classic players

-Initial weapon drops at start of match, control openings, team game strategy

-Timers set for when they pop in, communicate to player, no need for stopwatch

-Each map/mode specific weapons and drops for different maps

-Weapons will make sense, sniper for bigger maps

-Random seems to lean towards different weapons themselves, not different times/areas

-Can see which weapons have dropped where, takes away knowledge advantage

-Information not distracting, subtle UI elements

-Drops from space into the map

-Drop ins can kill you

-Weapon indicators disappear, you'll know a player has them

 

Respawns

-Control timing

-Lots of debate about 4v4 or 5v5 experience

-Can customize loadout during play

-In premier slayer experience

-Can customize spawn system

-"Premier experience" particular play accounts on particular maps

-Ultimate experience in every mode

-Maps can support any gametype, but each map is tailored to a certain gametype

 

Customs/LAN

-Turn off instant spawns

-Will support unlocking of weapons and unlocking AAs for tournaments

-"Career" mode in the game for grinding, no Warrant Officer 3 (l0l)

-Tournaments!

-Choice, concept, give players choices, what loadouts are for

-Empowering individual play styles

-"Preferences" favorite weapons, starting weapon discussion

-Once you put in the work and effort to unlock that BR, then you can use it

-Base weapons balanced for no "god tier" weapons

-All about how you play, sneaky, distance, etc

-Why have the BR and DMR? Different purpose, subtle differences, mechanical

-Each have their own distinct role

-BR better for jumping and fanning up, DMR for lateral movement

-DMR set RoF, DMR fires at a slower rate, balanced against BR

-BR has recoil, 3 bullet more upwards, distance between bullets will spread out

-BR not as effective at longer ranges, BR will lose to DMR

-Outer range of encounter space, DMR built to win

-Closer, BR will win

-AR also a beast, each gun has effective range

-Not every weapon can go in loadouts

 

AAs balanced

-Learned lessons for Reach

-How they're implemented in 4

-Similar, but different

-Changed because everyone has sprint

-Sprint by far most popular AA in Reach

-More interesting combinations

-Can't use sprint to flee combat

-Levels designed for faster mobility

-Sprint meter

-Slow down mechanic if getting shot, can't run up and double melee

-Can't run away as fast

-Base movement isn't slow, jumping higher, running/walking faster in H4 than Reach

-Looked at Halo 1 for specific weapons

-Looked at Halo 3 for movement benchmarks

 

Forerunner Vision

-Visor mode from ODST, situational awareness

-More like Sonar, won't go forever, specific distance, delay on knowledge

-Players within range of vision can hear you using it

-Counter each other, some can be used to counter (Rock, Paper, Scissors)

-More tradeoffs and the way they interact with each other

-Armor Lock didn't make the cut, ruined the flow and balance

-Every armor ability from Reach has been altered and changed in some way

 

-Assault Carbine, renamed

-Love using the gun

-Sound is terrifying

-Style has been in the game before

-Shield mangle, not head mangler

-Feels like a finisher, not a depleter

 

Can unlock items for competitive in Spartan Ops

-Take your character from PvP games is meaningful going into Spartan Ops

-Building a character you feel attached to

-Planning, being strategic in Spartan Ops

 

coś czuję kontrowersje wokół balansu DMR vs BR :/ jak ma do tego dojść jeszcze Covenantowa broń to :/

Odnośnik do komentarza

Oto co dał nam pokaz u Conana. Jeśli znajdę chwilę, by go obejrzeć to sprawdzę, czy puścili tam jakieś nowe info.

 

http://i.minus.com/iV1ixOTawT9hb.gif

 

Informacje zawarte w SparkCascie sprawiają, że odzyskałem trochę nadziei w tę grę.Ale tylko trochę.

I przy okazji, ktoś zauważył kolejne scodzenie - za killa nie dostaje się już 1pkt, tylko 10. Gra się nie do 50, tylko do 500pkt. Po co to ja się pytam?

Odnośnik do komentarza

To pewnie zależy od systemu asyst, tzn. czy będzie działał tak jak w H3 (wystarczy ściągnąć tarcze), czy tak jak w Reach (trzeba ściągnąć 60% całkowitego życia gracza). Tak czy inaczej mam nadzieję, że nie.

 

No i mogliby pokazać już jakiś prawdziwy gameplay. Zostało 200 dni do premiery, a my tak naprawdę nie widzieliśmy jeszcze kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza

 

Fajnie, że w dzisiejszych czasach, gdzie prym wiodą fps dla niepełnosprawnych ludzi z ogromnym dmg broni, powstaje takie Halo 4, które będzie wymagał od gracza "wystrzelanie całego magazynku" (cytując fanów CoD/BF), aby kogos zabić. Dobrze, że developer nie idzie z siłą rażenia broni w stronę tych dwóch beznadziejnych gier. No i brak bloomu, jak to fajnie wygląda. :) Czuje w kościach, że to będzie bardzo dobre multi, przynajmnije w customach, bo ta możliwość widzenia przez ściany... wtf?

Odnośnik do komentarza

Jak to po co? Żeby ściągnąć do gry jak największą liczbę casuali, widać to chociażby po olbrzymiej ilości medali w tej grze i napisie HEADSHOT (brakuje tylko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111123)na środku ekranu.

Znowu będzie tak, że połowę playlist będzie się omijać szerokim łukiem.

 

Z innej beczki - w SparkCascie, około 37:30 pada stwierdzenie, przez który wydaje mi się, że panowie z RvB będą mieli sporo wspólnego z fabułą w Spartan Ops.

Odnośnik do komentarza

@typfon - Zmiana, która powoduje, że widzisz niektóre rzeczy przez ścianę tak.

Zresztą nawet Frankie stwierdza, że jest to AA dla ludzi, którzy słabiej ogarniają co się wokół nich dzieje. Dodaje też porównanie - niektórzy potrafią narzucić granat patrząc tylko na radar, ci którzy tego nie potrafią będą mogli użyć Forerunner Vision.

 

@MaZZeo - Medale to naleciałość dzisiejszych czasów. Dotarliśmy to takiego momentu w rozwoju gier, w którym muszą one głaskać Cię po główce niezależnie od tego co zrobisz. Przykłady? Medal za zginięcie jako pierwszy. Medal za kilka śmierci pod rząd (pojawiają się w CoD'ie i Gyrosach Wojny), medal za zabicie typa, który zabił Ciebie (dzięki instant respom w H4 będzie pojawiał się bardzo czesto), medal za zabicie sprintującego / latającego / przeładowującego typa, itp, itd. Kiedyś były multikille, spree i to wystarczyło, dzisiaj możesz dostać nagrodę za samo podłączenie się do gry.

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza
@MaZZeo - Medale to naleciałość dzisiejszych czasów. Dotarliśmy to takiego momentu w rozwoju gier, w którym muszą one głaskać Cię po główce niezależnie od tego co zrobisz. Przykłady? Medal za zginięcie jako pierwszy. Medal za kilka śmierci pod rząd (pojawiają się w CoD'ie i Gyrosach Wojny), medal za zabicie typa, który zabił Ciebie (dzięki instant respom w H4 będzie pojawiał się bardzo czesto), medal za zabicie sprintującego / latającego / przeładowującego typa, itp, itd. Kiedyś były multikille, spree i to wystarczyło, dzisiaj możesz dostać nagrodę za samo podłączenie się do gry.

 

No i co z tego? to tylko małe ikonki w rogu ekranu.

Odnośnik do komentarza
No i co z tego? to tylko małe ikonki w rogu ekranu.

 

Nie do końca jest to dobre, czasami wręcz psuje rozgrywkę.

Dwa przykłady, które występują w dzisiejszych grach:

- Medale dają dodatkowe punkty, czasami wliczające się też do wyniku końcowego. Kill to kill, 1 punkt i tyle.

- Pojawiają się achievementy za zebranie wszystkich rodzajów medali, przez co przez kilka tygodni nie da się grać w daną grę, po inni gracze (i zazwyczaj są to Twoi teammate'ci) zamiast normalnie walczyć starają sie zrobić jakąś kosmiczną głupotę.

 

Do tego czy naprawdę potrzebujesz zalewu miliarda błyskających, zasłaniających akcję pierdółek na swoim ekranie? Osobiście wyznaję zasadę minimalizmu - działała ona w Halo przez 10 lat (od nastu działa dla Quake'a) i nagle, po sukcesie CoD'a została zmieniona :confused:

 

 

@typfon - jak mogę nadinterpretować dosłowny cytat? :D

Nie ma co flejmować, powiedzieli kilka uspokajających rzeczy, ale po ostatnich rewelacjach trochę im brakuje do uzyskania kredytu zaufania.

 

Nie wierzę w to co piszę, zawsze to ja broniłem każdej kolejnej części Halo :D

Odnośnik do komentarza

Mazzeo chyba nie skumałeś do końca o co chodzi barthowi... Nie chodzi o to, że medale pojawiają się na ekranie, tylko sam fakt istnienia miliarda medali, nawet za bycie mega noobem. Popieram bartha w tej sprawie, bo dla mnie to też jest co najmniej śmieszne.

 

Co do gifa to powiem, że prezentuje się to wyśmienicie, choć ten napis na środku po zabicu typa to uber-fail i mam nadzieję, że w fullu tego nie będzie. Pkt zamiast po prostu liczby killów to też nienajlepszy pomysł moim zdaniem - po co na siłę zmieniać coś co funkcjonuje perfekcyjnie od wielu lat, nie czaję tego. Jednak sama szybkość i płynność rozgrywki wygląda super, widać, że samo strzelanie będzie miodne jak zawsze w tej serii, do tego graficznie też jest fajnie i przejrzyście, do tego cień własnej postaci na broni to coś pięknego, widać, że cieniowanie poszło też do przodu względem poprzednich części, które raczej pod tym względem nie robiły szału.

Odnośnik do komentarza

Tutaj cienie już są

 

5QQJr.png?1

 

A wracając do medali: mnie to naprawdę koło pupki lata. Medale, baretki etc wprowadzono już lata temu, jeszcze przed dominacją CoDa. Odnośnie Halo 4 są ważniejsze obawy niż ikonki.

 

btw rzeczywiście ten cień na broni to cień postaci. Byłem pewien że to cień budynku. Propsy.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Mówiąc o medalach mam na myśli całość tego "fenomenu".

Po pierwsze - może i zostało to wprowadzone jeszcze przed MW2, ale to właśnie ta gra spowodowała, że dostaje się medal za wszystko.

Po drugie - grając w coś i dostając medal za to, że zginąłem bez kitu czuje się jak jakiś niedorozój. Wiem, że amerykanie mają politykę dawania swoim dzieciom pucharów nawet za ostatnie miejsce, ale to przecież nie o to chodzi. Od zawsze granie w gry (i nie tylko wirtualne, ale o wszystkie zabawy) polegało na tym, że ktoś wygrywał i ktoś przegrywał. Zwycięzca się cieszył bo był lepszy, przegrywający mógł coś wynieść z porażki i próbować stać się lepszym, albo się poddać. Obecnie zostało to mocno wypaczone, bo "każdy musi mieć możliwość zabawy na swój sposób". Otóż nie zgadzam się z tym.

I tutaj zwracam się do typfona - krytykuję nowe pomysły 343 dlatego, że Halo od zawsze polegało na tym, że jedna strona wygrywała (+1 punkt), a jedna przegrywała (-1 punkt). Zasady były jasne, rozgrywka prosta, każdy wiedział, że trzeba wygrać, żeby awansować. Reach to zmieniło, zachwiało Halo, ludzie olali tą grę. Od czasów premiery Reacha seria mocno straciła na popularności. 343 niestety wydaje się iść w podobnym kierunku - zamiast wrócić do tego co było esencją tej gry i przyciągało ludzi, starają się zabrać publikę innej serii.

 

tl;dr - jestem Halowym ultrakonserwatystą i nie podoba mi się nagradzanie graczy za wszystko.

Edytowane przez barth
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...