Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz jak wszystkie. Najlepsi na boisku 40latkowie i Francuz. Polskie "niedoceniane" talenty jakos nie rozblysly.

Mysle ze to wszystko przez Leo.

 

 

Najgorsze jest to, ze do 2012 mamy kilka meczow o pietruszke (gdzie Polacy czasem potrafia a trener trafi z selekcja) i selekcjonera "cudotworce", w ktorego wielu kibicow jest zapatrzonych. Do tego czasu faktyczny syf w naszej pilce zostanie gdzies na zapleczu i grupa kolesi spokojnie bedzie sobie rozdzielala dalej bonusy za swietnie wykonana robote.

A przez 3 lata moznaby juz z kilku 16 czy 17latkow cos zrobic, gdyby wreszcie ktos zajal sie systemem szkolenia (faktycznie stworzeniem takiego). Oznacza to ni mniej ni wiecej, ze osiagniecie dna wciaz przed nami...

 

W tym wszystkim szkoda Smudy. Jakby dostal repre, kiedy mial ja Engel, to naprawde moglo cos z tego wyjsc - wtedy jeszcze mielismy paru pilkarzy... Dzis facet sam sie wykonczy uszczesliwiajac Late i Piechniczka (edit) i Engela oczywiscie...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zobaczymy, ja liczę na to że jednak coś z nich wykrzesa.

 

 

Co do szkolenia tych 16 i 17 latków. Ostatnio czytałem fajny artykuł w którym było o szkoleniu polskiej młodzieży <już od roczników najmłodszych , tzn. 10 latek itp>. To jeden wielki śmiech na sali i zajeżdżanie dzieciaków do upadłego. Niby dlatego później wydolnościowo nie wyrabiają. Wypowiadał się tam ktoś ze szkółki Legii i opowiadał jakie przewały na meczach odchodzą i jak się dobija młode talenty. Smutne to i zapewne prawdziwe. Tak więc nie należy skupiać się na 16 latkach tylko zacząć pracę od podstaw i wszystko to porządnie zreformować [niemożliwe podczas panowania aktualnego betonu].

Odnośnik do komentarza

Skład na dzisiejszy mecz z Kanadą w Bydgoszczy

 

Kuszczak, Rzeźniczak (za Kowalczyka), Żewłakow, Sadlok (za Kokoszkę), S. Gancarczyk (za Piotra Brożka), Peszko, Majewski (za Dudkę), Obraniak, Kosowski, Rybus (za Jelenia) i Lewandowski.

 

 

 

 

 

 

(połączyłem tematy "Mecze reprezentacji Polski" z "Reprezentacja Polski")

Odnośnik do komentarza

KAMIL KOSOWSKI. Wydaje mi się że można śmiało się pokusić o stwierdzenie playmaker w jego przypadku. Długo czekałem na powrót mojego ukochanego Kamilka .W końcu się doczekałem . Jeden z jego crossów obiegł ziemię i dotknął słońca .Jego zwinność , szybkość i sztuczki techniczne po prostu zabijają. Przygotujcie się że będę się podniecał jego każdym zagraniem , każdym meczem w którym grał bo jest najlepszy. The return of the king! Smiało można użyć stwierdzenia polski DAVID BEKHAM !

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kilka mocnych fragmentów jest :D

 

"34. Jaka była najbardziej obciachowa wypowiedź Smudy?

 

"Kaczka, (pipi)zka, padaczka, Siadaczka" - skwitował kiedyś grę Rafała Siadaczki, zresztą jednego ze swoich ulubionych piłkarzy, którego przerobił z dość nieporadnego napastnika na reprezentacyjnego bocznego obrońcę. Innym razem w czasie konferencji prasowej stwierdził, iż jeśli kibicom Legii nie podoba się gra jego zespołu, to niech "(pipi)ą na Polonię"." :D

 

"43. Dlaczego u Smudy najlepiej rozwijają się piłkarze, grający w bocznych sektorach boiska?

 

Przyczyna jest prosta. Zasięg ramion Smudy pozwala mu tylko na ciskanie bidonami w biegających najbliżej trenerskiej ławki. Do biegających w środku pola piłkarzy Franz ma już dalej. Nieraz zdarzyło się oberwać Mirosławowi Szymkowiakowi. Swoją karierę młody piłkarz Widzewa Łódź zaczynał w połowie lat 90. na prawej obronie. - Pamiętam, że kiedyś pobiegłem do ataku i nie miałem siły wrócić. Przystanąłem, pochyliłem, podpierałem się rękami. Można powiedzieć, że oddychałem już rękawami, ledwo żyłem. Wtedy Smuda rzucił we mnie bidonem i kazał wracać, zasuwać! Nie miałem wyjścia - wspomina "Szymek". Boczni pomocnicy mają jednak o tyle dobrze, że "Franz" ma ich pod okiem tylko przez 45 minut."

Odnośnik do komentarza

Kolejny odcinek telenoweli:

 

http://mundial.wp.pl/kat,1019539,title,PZPN-zwodzi-Franciszka-Smude,wid,11766698,wiadomosc.html?

 

Ach jakze mnie to nie dziwi.

Powiem Wam ze nigdy zaden trener mnie tak nie wkur.... jak Piechniczek. Najbardziej mnie boli ze ten dup.ek mial tego fuksa w Hiszpanii... Najgorsze dno i profesjonalnie i mentalnie i ma tyle do powiedzenia...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A co tu pisać?Nikt nowy nie wypłynął,moja teoria o beznadziejności polskiej obrony jest powszechnie znana w wielu zakątkach internetu od ładnych kilku lat.Dobrze,że Jacka Bąka nie ma.Jak to mawiają Franek Smuda czyni cuda więc jest szansa,że uda się nam awansować z grupy na EURO 2012.Dalej mnie denerwuje brak pomyślunku u polskich piłkarzy.No (pipi)a,co za debilem trzeba być żeby nie wiedzieć tego,że :podając piłkę na jednym skrzydle ściągamy tam obrońców.Wystarczy szybki przerzut gry na drugie skrzydło aby odciążyć grę i mieć więcej miejsca.Dalej nie mamy rozgrywającego(taki Xabi Alonso w polskich realiach).Jeleń chyba zgubił formę,a Wichniarek to najgorszy gracz Bundesligi.Nie mam przekonania do Lewandowskiego.Jest niedoświadczony i brak mu zimnej krwi na razie ,ale to młodziutki chłopaczek jednak na zawodnika chcącego grać w najlepszych ligach europejskich to za mało.Jutro obejrzę mecz BVB,bo nie wiem czy grał Kuba i sprawdzę jeśli grał w jakiej jest formie.Suma sumarum Polska Reprezentacja w obecnej chwili mnie nie przekonuje.Brakuje wybiegania i wytrzymałości.Jesteśmy słabsi technicznie,piłkarsko?To zapiepr.zać po całym boisku aż do zawału inaczej nic nie zwojujemy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kadra na mecz z Bułgarią (3 marca Warszawa)

 

bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa);

 

obrońcy: Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Glik (Piast Gliwice), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Michał Żewłakow (Olympiacos Pireus);

 

pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Radosław Majewski (Nottingham Forest), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (Lille), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Maciej Rybus (Legia Warszawa);

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...