Skocz do zawartości

Windows 8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

raven_raven też przesiadłem się bo mam z uczelni licencję i powiem ci że dobry tydzień minął zanim zacząłem do końca ogarniać... niektóre rzeczy są naprawdę poronionym pomysłem. 
Na plus jeśli masz dwa monitory to opcje dzielenia ekranów itp. 
Przesiadłem się z 7 głównie z ciekawości i tego że robiłem format i miałem tylko w8 na pendrive

xD

tak że możesz z czystej ciekawości sprawdzić ale tak ogólnie to jak dla mnie szału nie ma.

Edytowane przez HeXa
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Im dłużej używam tego Windowsa 8 na wirtualce na Linuksie (obecnie mój główny system, ale część softu działa na Windzie więc trzymam sobie Win8 jako jeden z pulpitów), tym bardziej mi się podoba. Chyba w wakacje zastąpię swojego Win 7 z głównej partycji na rzecz Win 8 (aktualizacji chyba nie będę robić, na czysto chyba lepiej instalować). Co to się dzieje :/. Podoba mi się estetyka tego systemu (na Pulpicie szczególnie) i szereg małych zmian, jakie wprowadzają. Optymalizacja też jest przyjemna. Metro jest słabe, ale da się z nim żyć. Na dodatek ktoś w M$ sobie przypomniał, że Windows to jednak jest desktopowy system i z każdą kolejną małą zmianą coraz bardziej da się tego używać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Panowie to jest normalne że system windows psuje się sam z siebie? Po uruchomieniu komputera sypał mi jakimiś błędami żebym reinstall lub naprawę zrobił. A windows ma może z miesiąc , chyba wywalę ten syf i poszukam czegoś stabilniejszego

Odnośnik do komentarza

Panowie to jest normalne że system windows psuje się sam z siebie? Po uruchomieniu komputera sypał mi jakimiś błędami żebym reinstall lub naprawę zrobił. A windows ma może z miesiąc , chyba wywalę ten syf i poszukam czegoś stabilniejszego

 

Windows 8.1 - nowe aktualizacje powodują problemy z ładowaniem systemu

http://pclab.pl/news59175.html

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Na PC rodziców jest 8. Ostatnio zrobiłem błąd instalując 8.1, po czym przestało działać automatyczne usypianie (znany problem; oczywiście wszystko poprawnie ustawione, a nie działa). Straciłem pół dnia wracając do 8, która teraz ma jakieś problemy z aktualizacją. Poza tym to nie podoba mi się ten system. Mam problemy żeby znaleźć potrzebne funkcje, a z kafelków i aplikacji oczywiście nikt w domu nie korzysta.

 

Być może 8 jest wygodniejsza dla osoby, która nigdy nie korzystała z komputera. Dla wszystkich innych wprowadza niepotrzebny zamęt. Dopóki nie będę musiał, zostaję na siódemce.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie, chyba jestem przeciwnością "osoby, która nigdy nie korzystała z komputera" a Win 8.1 u1 (dopiero od tej wersji!) mi się bardzo spodobał. Ulepszony menedżer plików, menedżer zadań, jest szybciutko, start screen jest wygodny (jeśli potraktujemy to jak miejsce na różne skróty i informacje), menu pod prawym klikiem na przycisku start, jest ładnie i wygodnie. Trzeba tylko nauczyć się częściej sięgać do klawiatury po niektóre rzeczy.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wiem, że może wyjdę idiotę się o to pytając, ale nigdy nie interesowałem się tematem, a chcę wiedzieć co kupuję. Otóż przymierzam się do kupna Windowsa 8.1 i zauważyłem na allegro wiele ciekawych ofert gdzie można nabyć cd-key za 30-50zł. Gdzie jest haczyk ? Czy jest to legalne ? Czytałem gdzieś, że to są darmowe licencje Windowsa dla studentów, ale szczerze mówiąc wolałbym, żeby forumowi eksperci mi dokładniej opisali na czym to polega :) Mam też jeszcze parę innych pytań:
a) Czy kupując takiego cd-keya będę mógł go ponownie użyć instalując Windowsa na nowym komputerze (oczywiście zakładam, że na poprzednim pc usuwam system, czyli klucz jest nieużywany) ?
b) Mój rozum mi podpowiada, że w 100% to pewnie legalne nie jest, ale też jest to na pewno lepsza opcja od pirata. Czy jest możliwość, żeby w jakiś testach na legalność systemu MS wykrył, że coś jest nie tak z moim Windowsem ? Kupuję go tak czy siak dla własnego użytku tylko dla mnie więc nikt mi do domu nie wbije i nie będzie tego sprawdzał, ale chcę wiedzieć czy w przyszłości jest szansa na wystąpienie jakichkolwiek problemów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...