Skocz do zawartości

Resident Evil 6


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie zażartuje pisząc, " a myślałem ze, nie będzie większego krapa od Tekken'a 6 ", ale jednak stało się - to już chyba siła natury cyfry 6 :D

żeby nie było, nie ograłem pełnego dema, bo mnie znużyło.

dziękuje ci Capcom, za możliwość ogrania demo, co jasno i wyraźnie stawia sprawę nie-kupna gry.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Grales juz w demo ?

 

Tak, demo mi się podoba. Poza tym Jake'a przez słabą ciemną miejscówkę gdzie mało co widać i ze śmiesznymi mutacjami javo. Jak pojawiały się jakiekolwiek materiały, to oglądałem wszystko, pewnie dlatego nie odczułem rozczarowania, bo od początku nie spodziewałem się gry na miarę RE4. Dlatego nie przeszkadza mi słabsza oprawa niż w piątce i przestarzała animacja gdzie dodano tylko trochę nowych ruchów, by postać była bardziej mobilna. Żaden pełnoprawny RE jeszcze nie był słaby i trzymały przynajmniej dobry poziom, tutaj będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą skończylem demo Leona i mam mieszane uczucia. Grafika taka sobie, ale nie to mnie odrzuciło. Potwierdziły się moje przypuszczenia z fimików i system strzelania mi się nie podoba. Ten w RE5 był o wiele lepszy dla mnie. Do tego ta kamera o której wspominano wyżej i gameplay jest taki sobie. Ciosy z nogi to jakaś padaka i lepiej gdyby zostali przy uderzeniach z RE4/5 czyli tylko po odpowiednim trafieniu przeciwnika. Podobne odczucia mam do tych wszystkich akrobacji. A najśmieszniejsze jest przeskakiwanie przez barierki, bo mozna skakać tylko przez te płaskie.

Niby kiedyś się pisało o możliwości wyłączenia tego licznika odległości do celu, ale przeszukałem wysztkie opcje i nie znalazłem tego. Wszystko inne da się poprzestawiać (celownik laserowy w różnych kolorach :teehee: ). No i o co chodzi z tą jasnością (a bardziej ciemnością). W opcjach nie da się ustawić aby "6" była ledwie widoczna, a i tak jest w (pipi) ciemno (miałem standard czyli 20). HUD ujdzie, ale wybór ekwipunku jest tragiczny i zasłania cały ekran.

Największą polewkę miałem gdy Helena (tak się nazywa ta agentka ?) wsypuje Leonowi tabletki żeby wrócił do gry.

Odnośnik do komentarza

Oj narzekałem, narzekałem...

 

 

Ale należy pamiętać, jak miała wyglądać czwórka z zainfekowanym Leonem, a jak się to wszystko skończyło.

 

Masz na myśli to?

 

http://www.youtube.com/watch?v=OAK8EkCmLf0

 

Takim Resem to bym nie pogardził. Wiele razy pisałem, że to mógł być zajebisty pomysł, pójść w klimaty nawiedzonej rezydencji.

 

DLACZEGO Capcom nie poszedł dalej w tą stronę :/

Odnośnik do komentarza

Bashowałem ten tutuł od pierwszych zapowiedzi i demo jedynie utwierdziło mnie w moim psioczeniu. Ta gra jest po prosta głupia, z głupimi przeciwnikami (polatajcie sobie w kółko wokół pierwszego lepszego zombie w kampanii Leona, a następnie porównajcie z reakcją zombie... z pierwszych RE)

I jeszcze głupszymi pomysłami:

Odpalcie kampanię Jacka, a na ulicach Hong Kongu powitają was chińscy gangsterzy którzy na waszych oczach przejdą przyspieszony kurs ewolucji w... wielkie toksyczne jaszczurki z gatunku Agamy Kołnierzystej.

Odpalcie przygodę Chrisa, a poziom za(pipi)istości rozpali w was 12 letniego dzieciaka COD'a.

Ku*wa co za czasów dożyłem... A pomyśleć że dla takiego RE2 kupiłem swego czasu szaraka.

Tak jak parę osób powyżej mam wielką nadzieję że gra sprzeda się (przynajmniej) o 2 mln. egzemplarzy gorzej niż RE5 i da to C®apcom nieco do namysłu co do przyszłości serii. (Ja szansę widzę tylko w zaczęcia wszystkiego od nowa.)

Zaś do tych którzy wciąż się napalają na kupno tego "horroru", Apel: Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę iż to właśnie dzięki Wam RE obiera ten kierunek co raz bardziej i nieodwracalnie grzebie to za co kiedyś wszyscy pokochaliśmy tę serię?

 

A teraz coś na dobitkę (chyba samego siebie):

http://www.youtube.com/watch?v=shYqTKmZZIs

Jest i akcja. Jest i klimat. Są solidne (choć w większości tanie motywy straszące) Jest po prostu okay.

Ile ja bym dał za Takiego RE w naszych czasach i z potworkami z pierwszych Residentów.... :confused:

 

 

 

Tymczasem w Japonii:

http://www.youtube.com/watch?v=tUkXHFmVHkg

:bad:

Edytowane przez nobodylikeyou
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Jeżeli gra opiera się w trzech kampaniach głównie na tym, co zostało zademonstrowane w demku to ja dziękuję za taką "szóstkę". Pierwszy raz w życiu, mam dylemat czy kupić odsłonę serii, na którą czekałem ponad trzy lata. Żal.

 

Dla mnie ta seria potrzebuje restartu, od samego początku, jednak wciąż z tymi samymi bohaterami.

Odnośnik do komentarza

To chyba graliśmy w inne RE5, w które obecnie właśnie pykam ;]. Tam nawet headshot z magnum nie zawsze pozbywa głowy co jest skandalem. Już nie wspominając o tym, że mocniejsze zabawki tylko stopują na moment takiego szczypiora z piłą, czy grubasa z toporem. W szóstce w kampanii Leona po strzale zwykłym pistolecikiem odłupuje kawałki skóry zombiakom.

 

A jeszcze na moment odniosę się do tego filmu z bety RE4. Choć wygląda to bardzo fajnie i prezentuje zupełnie odmienny klimat od wcześniejszych odsłon, to jednak nie wymieniłbym finalnej czwórki na to, która jak dla mnie po dziś dzień jest doskonałą grą akcji.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pewnie będzie opcja jak w piątce, że nawet byle lamus skończy grę. Przez ten śmieszny system zapisu można było odpalać w każdej chwili dowolny chapter, dojść do jakiegoś momentu gdzie jest sporo amunicji, np przed bossem U-8 pozbierać wszystko, wyjść z gry, znowu wczytać checkpoint i od nowa zbierać. W ten sposób po np 10 takich próbach można mieć tyle amunicji, że wystarczy do końca gry. Już nie wspominając o tym, że można też tak było zbierać skarby do tuningowania giwer.

Odnośnik do komentarza

To chyba graliśmy w inne RE5, w które obecnie właśnie pykam ;]. Tam nawet headshot z magnum nie zawsze pozbywa głowy co jest skandalem. Już nie wspominając o tym, że mocniejsze zabawki tylko stopują na moment takiego szczypiora z piłą, czy grubasa z toporem. W szóstce w kampanii Leona po strzale zwykłym pistolecikiem odłupuje kawałki skóry zombiakom.

 

Zgadzam sie, pisanie ze w 5tce bylo czuc sile broni bardziej niz w 6tce jest niedorzeczne. Nie raz w 5tce denerwowalo mnie ze bron brzmi jakby byla na kapiszony a jej sila byla porownywalna z tymi na kulki, szczegolnie bylo to widac w karabinach maszynowych, nawet jak byly ulepszone do granic mozliwosci dalej strzelaly z taka sila, ze nawet pelen inventory amunicji by ci nie wystarczyl aby skonczyc caly chapter. Bez infinite ammo nie oplacalo sie nawet zapychac inventory tymi zabawakami. Oczywiscie sytuacja analogiczna jest z innymi broniami ktore nie sa magnumem czy shotgunem, np latanie z pistoletem na poziomie PRO, to zwyczajne samobojstwo.

 

Ludzie o najnowszej odslonie nowego RE moga mowic co chca, RE5 przechodzilem niedawno ponownie i nie kupuje tego gadania ze grafika ssie i 5tka wyglada o wiele lepiej, juz sama gra swiatel w 6tke deklasuje to co bylo w 5tce (choc tu odnosze sie bardziej do 1ego dema niz tego publicznego), tekstury niektore rzeczywiscie wygladaja slabo, zgodze sie, nie jestem slepy, jednak nie jest to jakis skandaliczny poziom i calosc prezentuje sie bardzo dobrze. Jedyny mankament ktory mi nie daje spokoju to kamera zbyt blisko plecow, musza to poprawic. Ja z radoscia polece do sklepu i pewnie bede zagrywal sie godzinami w coopie jak i w mercenaries.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Zwyrol, ale w RE6 właśnie dziwnie to wygląda, że odrywa się skóra od zombiaków itp. a nie czuć mocy przy strzelaniu. Dla mnie jest to po prostu dziwne. Takie mialem wrażenie po zobaczeniu pierwszego gameplayu i tylko się utwierdziłem w demie.

 

Dahaka, to była by zaleta gdyby na ekranie nie było tylu przeciwników. No i co z tego że nie ma ammo jak wystarczy biegać wokół zombiaków i walić z kopniaka ?

 

Bansai, a próbowałeś w ogóle grać samymi pistoletami ? Jakie samobójstwo ? Ja ostatnio tak właśnie przeszedłem piątkę i było to przejście dające najwięcej fun'u w moim dość długim obcowaniu z tym tytułem.

Jak dla mnie strzeanie w RE4/5 jest o niebo lepsze niż w najnowszej odsłonie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jednak sam pistolet ma lepiej odczuwalną siłę. Weźmy też pod uwagę, że to demo i na pewno będzie się dało poprawić moc pukawek. Kopniaki kopniakami, mi się tam bardziej podobają inne kontekstowe akcje w zależności od położenia. Np taki Chris zeskakując na jakiegoś typa łapie go za ryj i od razu wbija w glebę. Taka mechanika z przeplataniem ataków z bliska i strzelaniem jest już od czwórki, to jest jeden z elementów który odróżnia te gry od innych tego typu w gatunku. Tutaj trochę to uprościli, bo już nie trzeba najpierw ogłuszać, ale nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza

Bansai, a próbowałeś w ogóle grać samymi pistoletami ? Jakie samobójstwo ? Ja ostatnio tak właśnie przeszedłem piątkę i było to przejście dające najwięcej fun'u w moim dość długim obcowaniu z tym tytułem.

Jak dla mnie strzeanie w RE4/5 jest o niebo lepsze niż w najnowszej odsłonie.

 

Mowimy o poziomie trudnosci PRO mam nadzieje caly czas ? Jesli tak, to tak, probowalem, i kiedy wyskoczyl pan z pila mechaniczna, Albert lub wielkoludy w wiosce, pistoletem moglem ich co najwyzej posmyrac, bez hydry czy magnuma siedzialbym 2 dni tam i tracil wlosy na glowie.

 

@Zwyrol

 

Sluszna uwaga, w grze bedziemy miec jeszcze opcje podniesienia sily razenia broni o 3 poziomy, a mi juz poziom dostepny w demie odpowiadal bardzo. Kiedy z karabinem Jake'a, "Bear commander" o ile mnie pamiec nie myli, przejechalem po wszystkich J'avo jak chcialem od razu wiedzialem ze w tym Rezydencie dla odmiany moze postrzelam z karabinow maszynowych.

Odnośnik do komentarza

Miałem nie sprawdzać przedpremierowo filmików, dem, zapek itd. i jak na fana serii przystało - łyknąć RE6 na czysto, lecz burzliwe dyskusje i sprzeczne opinie na jego temat pchnęły mnie do tego, aby sprawdzić demko.

 

Odpaliłem Leona i... czerstwo jakoś. Niby jest fajnie, mroczniej, nowocześniej itd. ale zdecydowanie brakuje tu jakiegoś elementu przyciągającego - ot, jest fajna przygodówka i tyle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...