Skocz do zawartości

Borderlands 2


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jest bardzo różnorodnie, nie masz się co martwić.

2. Trochę lepiej, ale rewolucji się nie spodziewaj.

3. Tiny Tinę i Mr. Torgue'a warto zaliczyć jak cholera, Scarlet mi się średnio podobało a Hammerlocka można sobie odpuścić IMO.

4. -

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To co wyżej jednak z jednym się nie zgodzę. Big Game Hunt jest dobrym dodatkiem, ale faktycznie ze dwie misje można sobie darować. Jeśli się wie co się robi nie sprawią problemu, ale dla osoby, która nie obczaiła co jest gdzie mogą wiać nudą jak smok.

 

Dodatek Pirate's Booty potrafi znużyć samym dotarciem do celu misji, ale sieczka jest konkretna. Poza tym jest tam dwóch badass madafaków, którzy aż proszą się o umieszczenie tony ołowiu w ich łbach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja skonczylem wlasnie grac Borderlands 1, mam kilka pytan odnosnie drugiej czesci, szczegolnie licze na odpowiedz ludzi ktorzy grali w obie i wyciskaja z gry wszystkie soki.

 

1. W B1 szybko wkradala sie nuda, glowny problem to niemal identyczne miejscowki (mialem wrazenie, ze wciaz biegam w tym samym miejscu - za duzo otwartych przestrzeni), do tego bardzo mala roznorodnosc wrogow. Wciaz ci sami bandyci o 3 modelach na krzyz i z 3-4 gatunki fauny itd. Na koniec spora ilosc backtrackingu i niezbyt porywajaca fabula. Jak to wyglada w B2?

 

2. Drugi problem to brak uczucia progresji. Przyczyna byla bardzo mala ilosc i roznorodnosc sprzetu ktory wypadal. Gra byla zachwalana jako klon Diablo, ale pod wzgledem contentu raczej wypada blado. Czy w 2 czesci jest pod tym wzgledem lepiej? (np. wiecej affixow na broni, shieldach itd)

 

3. Jakl wyglada sprawa z DLC? W B1 odpuscilem poki co DLC, bo podobno jest zglitchowane i irytujace, natomiast B2 chetnie zrobilbym na 100%. Warto?

 

4. Czy wersja z Plusa i GOTY z plyty sa kompatybilne? Glownie chodzi mi o to, czy dodatki z plyty mozna wgrac do wersji z plusa.

 

ad 2 Jest lepiej, imo znacznie lepiej - zmodernizowany system legend oraz ogólna różnorodność sprzętu skutecznie niweluje problem znany z pierwszej części.

ad 4 Właśnie odpaliłem dwójkę i DLCeki pobrane swojego czasu z płytki (edycja GOTY) działają wyśmienicie z wersją gry z PS+.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć. Też się zastanawiałem nad tym czy ta opcja "wypali".

Przy okazji (jeśli niewłaściwy temat to wybaczcie) jeśli ktoś reflektuje na wspólne ogrywaniem B2 to poproszę o wysyłanie zaproszeń do znajomych (L3nka_Sky PSN ID). Jak tylko ogarnę motyw ze słuchawkami to komunikacja będzie na porządku dziennym. Eksploracja i wąchanie każdego kąta :) 

Odnośnik do komentarza

Pytanie: ktoś miał problemy ze znalezieniem Michaela Mamarila w Sanktuarium? To ten NPC potrzebny do trofika. Przekopałem po kilkanaście razy cały obszar i nic. Za każdym razem gdy odwiedzam lokację latam jak poparzony i nigdzie nie mogę skubańca znaleźć. 

Tak, ja mam. 

Przeszedłem grę na normalu i hardzie i dalej kolesia nie spotkałem, a też za każdym razem jak byłem w mieście to odwiedzałem miejsca, w których się pojawia...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest to możliwe na PS3, ale na X360 wystarczyło usunąć patche z gry i odpalić bez połączenia z internetem by Mamaril się pojawił. Gdzieś wyczytałem że przed patchami jest 90% możliwość jego spotkania w sanktuarium a po patchach tylko 10%.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pękło 400h gry Syrenką :ninja: A do tego jeszcze kilkadziesiąt godzin innymi postaciami. Kapitalna jest ta gra, już tyle przegrane i mnie nie nudzi :D Do ogrania mam jeszcze dodatki Sir Hammerlocka i Tiny Tiny więc kolejne godziny rozgrywki przede mną.

Próbuje ciągle zdobyć The Sham i niestety bez powodzenia. Swoje próby rozdzielam pomiędzy Bunkier, Legendarne Midgety i Tubby Skagi. Bunkier farmi się bardzo prosto, bo zabijam go w 2-3 sekundy na OP8 (pod warunkiem, że zawiśnie i nię będzie się bujał, bo wtedy o Crita ciężko) więc o wiele więcej czasu poświęca się na loadingi xD

 

Yap, miałeś podać kiedyś ile masz przegrane wszystkimi postaciami :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@MaZZeo @Square
Mieliście rację, usunięcie pomogło, ale chyba oleje "Challenge Accepted", bo nie chce mi się po prostu  :P 


@c0r 
Jeśli będziesz grał solo to nie rushuj i graj powoli, szczególnie na początku, bo będziesz padał co chwile.

Ogólnie gra jest prosta i mam wrażenie, że łatwiejsza niż jedynka, ale to nie zmienia faktu, że jest super, więc nie zwlekaj i zabieraj się do grania.

Odnośnik do komentarza

Challenge Accepted jest proste, praktycznie wszystko wpada samo podczas normalnej gry. Jedynie co to po jednym wyzwaniu shotgunem i wyrzutnią trzeba na 5 lvl porobić, aby odblokować inne. No i Jenkins oczywiście, ale i ten wpadnie po kilku próbach. Jakby co to mogę pomóc.

 

Ostatnio przypadkiem zabiłem Jenkinsa Farmerowi :D

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pękło 400h gry Syrenką :ninja: A do tego jeszcze kilkadziesiąt godzin innymi postaciami. Kapitalna jest ta gra, już tyle przegrane i mnie nie nudzi :D Do ogrania mam jeszcze dodatki Sir Hammerlocka i Tiny Tiny więc kolejne godziny rozgrywki przede mną.

Próbuje ciągle zdobyć The Sham i niestety bez powodzenia. Swoje próby rozdzielam pomiędzy Bunkier, Legendarne Midgety i Tubby Skagi. Bunkier farmi się bardzo prosto, bo zabijam go w 2-3 sekundy na OP8 (pod warunkiem, że zawiśnie i nię będzie się bujał, bo wtedy o Crita ciężko) więc o wiele więcej czasu poświęca się na loadingi xD

 

Yap, miałeś podać kiedyś ile masz przegrane wszystkimi postaciami :P

Dziś policzyłem swoje chary (11), ale nie lookałem na czasy. W nocy zliczę. Sześć postaci na OP8, trzy na lvl 72, jedna na 61 i ostatni BlitzKrieg na 7mym. Główne postaci to Salvador i Maya więc tam mogę mieć parę godzin tym bardziej, że resetowałem UVHM kilka razy.

Zaopatrzenie opieram głównie na farmingu i później wymianie na Gearbox Forums. Mam również kumpla, od którego mogę mieć wszystko więc mam nieco łatwiej.

Do dziś jednak nie ubiłem Voracidous'a na OP8. Po prostu nie potrafię. Dwa razy byłem blisko, ale jednak padłem przez głupie błędy.

 

Mam podobnie jak Square. Gram i gram i nie mam dość. Jeszcze jedna sesja, jeszcze jedna misja, jeszcze jeden raid boss. Ostatnio taką zajawkę miałem na Demon's/Dark Souls.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostatnio przypadkiem zabiłem Jenkinsa Farmerowi :D

Nom, próbuję znaleźć skubańca ale jak na razie bezskutecznie. To samo z Michaelem w Sanktuarium.

A tak w ogóle męczę się z zadaniami pobocznymi. Właśnie przypomniało mi się czemu tak nienawidzę czasówek. 2 sekundy brakowało mi żeby zdążyć do ostatniej skrzynki. Myślałem, że połamię pada :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz aktywną misję Doctor's Orders (prawdopodobnie przedstawiającą przemianę ojca Tiny w Psycho Krieg'a, spekulacje) to możesz farmić Jimmy'ego bez końca. Jedynym warunkiem żeby było to możliwe jest to, że nie możesz podnieść ostatnich trzech (z czterech) nagrań. Największą bolączką jest jednak to, że musisz przedrałować całe Wildlife Exploitation Preserve by dostać się do lokacji z dwoma przerośniętymi Badass Skag'ami. Ja lecę na złamanie karku mijając co się da. Kiedy jesteś już przy drugim nagraniu z tych czterech pudeł wyskakują Loot Midget'y i Loot Miniloader'y przy czym jest duże prawdopodobieństwo, że wyskoczy Jimmy. Mi raz wyskoczyło dwóch na raz.

 

Kolejną opcją jest Opportunity bądź lokacja z dojściem do BNK-3R'a. Jest tam masa skrzynek, ale mi nigdy się nie udało znaleźć Jenkins'a.

 

Na UVHM ten etap jest jednym z ulubionych dla...farmerów sprzętu.

 

Jeśli wiedziałeś o tym to spoko.

Odnośnik do komentarza

Ja zakładam tarczę Antagonist i też napieprzam przez całą mapę, okazjonalnie używam phaselocka na króliki. Najlepiej nie podnosić ani jednego nagrania, wtedy zawsze wyskoczą cztery karły. Najlepszy loot jaki może z nich wypaść to chyba Bone of the Ancients (40-50% cooldown i żywiołowy dmg), nie licząc losowych legendarnych/perłowych broni. Oczywiście jak ktoś ma Natural Selection Annex to nie musi drałować całej mapy, bo zaczyna tuż przed obowiązkową walką z Loaderami.

 

Czerwona skrzynia w Bunkrze jest chyba szczęścliwa, bo wczoraj dwa razy miałem tam legendarne pistolety (Logan's Gun i Thunderball Fists).

 

@Farmer

Jeżeli mówisz o czasówce w Highlands to nie bierz zawartości skrzynki w Overlook, a zacznij np od tej przy moście :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Farmer

Jeżeli mówisz o czasówce w Highlands to nie bierz zawartości skrzynki w Overlook, a zacznij np od tej przy moście :)

No przecierz... Kurde nie myślę czterowymiarowo. Dzięki Grześ tera mnie oświeciło.

 

@Yap, wiedziałem o tym tylko, że przez przypadek wciągnąłem to nagranie z pomieszczenia z Jimmim. 

Właśnie Square masz jeszcze aktywną tę misję?

Odnośnik do komentarza

No i dupa. System skipowania misji jest zwalony. Zrobiłem Bright Lights, Flying City gra się zapytała czy skipnąć, dałem tak, przeniosło mnie do Opportunity. Ok wszystko tak jak powinno być.

Wczytałem skopiowanego sejwa i tym razem dałem bez skipowania. Aktualna misja to Wildlife Preservation. Ok, przeszedłem, wbijam do Sanktuarium i sejw przed oddaniem. Wychodzę z gry, aby skopiować zapis, a tu po powrocie co się okazuje? Skipnęło mi kolejne misje i jestem w Opportunity  :blink: Oczywiście Doctors Order już wykonany więc lipa  :(

Jedyne co to albo nowa postać, albo TVHM.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...