Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie chce mi sie tutaj zapierac ze te urzadzenie jest bezbledne. Bo nie jest. Ale porownywanie do tanity to ten tego troszke beczka. "The Body Fat % readings are within 5% of DEXA, which is a gold standard for measuring Body Fat". Poza tym tanita kosztuje grosze (chyba ze faktcznie masz dostep do jednej z tych zaawansowanych standow) no i wyniki sa bardzo ogolne. Do tego ta maszyna oblicza tez nawodnienie itd. Co moze zmienic wyniki, to jest np robienie pomiarow po treningu bezposrednio. Tak czy owak to tylko taka ciekawostka dropsa. 

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Najlepsze w tym profilu jest to że komentujący to idioci i mają mniej pojęcia niż typi na filmach. Najlepiej jak wrzucili zdjęcie jak koleś robił bicepsa na suwnicy smith-a i wielkie oburzenie ŻE JAK TO TAK !! To jest właśnie internet gdzie idioci starają się błyszczeć wiedzą a chooy wiedzą. Nie polecam

Odnośnik do komentarza

A zapytam tu. Miał ktoś stąd zabieg na usunięcie żylaków? Yakubu chyba miałeś, nie? Jak ogólnie wygląda jego przebieg? Ile czekałeś na operację?

 

Idę do lekarza w tej sprawie za niedługo, postanowiłem że wolę się pozbyć tego cholerstwa w młodym wieku niż zwlekać. Nie żeby to jakoś doskwierało, może czasem noga pobolewa, ale jak stoję to żylak w lewej nodze jest mocno widoczny, ponadto obok kostki jest duża "wypukłość", nagromadzenie tych żył. Za to jak mam nogę do góry to te żyły już nie są ani widoczne, ani wyczuwalne, wiadomo, krew odpływa.

 

W sumie jak tak pomyślę to jeszcze nigdy nie miałem tak poważnego zabiegu chirurgicznego, ciekawe jakie dadzą mi znieczulenie xd.

Odnośnik do komentarza

A zapytam tu. Miał ktoś stąd zabieg na usunięcie żylaków? Yakubu chyba miałeś, nie? Jak ogólnie wygląda jego przebieg? Ile czekałeś na operację?

 

Idę do lekarza w tej sprawie za niedługo, postanowiłem że wolę się pozbyć tego cholerstwa w młodym wieku niż zwlekać. Nie żeby to jakoś doskwierało, może czasem noga pobolewa, ale jak stoję to żylak w lewej nodze jest mocno widoczny, ponadto obok kostki jest duża "wypukłość", nagromadzenie tych żył. Za to jak mam nogę do góry to te żyły już nie są ani widoczne, ani wyczuwalne, wiadomo, krew odpływa.

 

W sumie jak tak pomyślę to jeszcze nigdy nie miałem tak poważnego zabiegu chirurgicznego, ciekawe jakie dadzą mi znieczulenie xd.

 

Ostatnio byłem się w tej sprawie dowiadywać w szpitalu wojskowym w szczecinie.

Pierwsze wolne terminy koniec przyszłego roku xd

 

Przed zabiegiem należy dostarczyć usg dopplera kończyny żeby mogli sobie zerknąć czy w ogóle opcja operacji wchodzi w grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałem do wyboru dwie opcje, zabieg laserem do zrobienia od razu za 2-3 tysiące plnów, albo czekać niecałe dwa lata na krojenie. Wybrałem drugą opcję, bo lekarz mówił, że nic mi nie grozi i mogę poczekać, a że jestem cebulą to pierwsza opcja nawet nie wchodziła w grę.

Przed zabiegiem musiałem zrobić badania krwi, jakieś usg i dokładnie ogolić nogę. W klinice kazali mi się przebrać w ciuszek do operacji, dali jakąś pigułkę i po godzinie czy tam iluś zawieźli mnie na stół. Tam mi syrę wysmarowali jakimś jakimś płynem co było nieprzyjemne, bo byłem świeżo po goleniu, a ten płyn miał zapewne od luja alkoholu, za to fajnie się zrobiło jak mnie pani pielęgniarka za ogolone jajo złapała xd Później już znieczulenie, nacinanie przez lekarza i wyciąganie żylaków. Nie boli, ale dziwnie czuć, że ktoś ci grzebie pod skórą. Po zabiegu zakładają opatrunek i rajstopę uciskową, której nie możesz ściągać przez tydzień co jest mega (pipi)owe, bo włosy na nodze odrastają i wbijają się w tą pończochę i swędzi to jak sam s(pipi)ysyn. No, ale po tygodniu już zdjęcie opatrunku i szwów, więc jest git. Całe szczęście, że akurat Euro było to sobie mogłem przez tydzień każdy mecz oglądać :banderas:

A laserowo jakbym robił to bez tego całego badziewia Ponoć idzie się na zabieg, laserem ci to jakoś niszczą tą żyłę na której żylak się zrobił i normalnie do domu idziesz po tym jakby się nic nie stało.

 

Tu fotki sprzed zabiegu i po zdjęciu opatrunku. Rozmazane, bo mam telefon gównianej firmy microsoft :/

 

 

PbhHvKj.jpg

Rx7hg7B.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za obszerny opis. Muszę przyznać że przy twoich żylakach mój to prawie nic, w sensie że nie jest tak pofałdowany - jest jedna żyła, która ciągnie się przez całą nogę, na łydce jest nieco bardziej pofałdowana, ale nie aż w takim stopniu jak u ciebie. Tak czy inaczej chcę się tego pozbyć, bo pewnie wraz z wiekiem będzie się rozrastać.

 

Mnie dużo bardziej martwi ta wypukłość na kostce.

 

 

0deb3SK.jpg

 

 

Na prawej nodze czegoś takiego nie ma, a na lewej jest. Jak się dotyka to aż czuć to nagromadzenie żył, wkręcam sobie że jakiś zator się z tego zrobi, noga do amputacji czy coś, ehhhhhhhh. Co do laseru to nie stać mnie niestety, więc pozostaje krojenie.

Odnośnik do komentarza

moze zrezygnuj z kilku gierek i zrob sobie jak czlowiek laserem, po (pipi) sie kroic juz w tym wieku?

 

Prawie 3 tysiące to jednak nie jest tylko parę gierek, a z tego co pisał Yakubu to ten zabieg nie jest jakiś przerażający. No nie wiem, skonsultuję to z lekarzem i zobaczę co powie. Miałem w sumie wycinane migdałki jak byłem mały to mam już pewne doświadczenie w tej kwestii. :cool:

Odnośnik do komentarza

Jestem graczem.

 

A tak poważnie mówiąc to jest to uwarunkowane genetycznie, ponadto od dzieciaka miałem nawyk że siedząc przed kompem zginałem nogę i trzymałem ją tak długo w jednej pozycji, przez co odpływ krwi był blokowany.


Mimo że grałem do pewnego momentu naprawdę dużo w nogę, ćwiczyłem, biegałem, to tego żylaka nie uniknąłem niestety, pewnie przez krzywe siedzenie :(.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...