Skocz do zawartości

winner

Rekomendowane odpowiedzi

W rtveuroagd nigdzie nie maja anniversary. Kupilem juz zwykla GT6 i dzisiaj gralem juz kilka godzin. Jazda przy zachodzie slonca wyglada przepieknie. Generalnie gra wyglada lepiej od poprzedniczki, nie pamietam czy bylo tak w GT5 ale tutaj w niektorych samochodach widac ze jedziemy w srodku bo szyba nie jest w koncu "niczym" tylko faktycznie jest szyba i inne sa barwy. Na cienie nie zwracam uwagi bo jezdze z srodka/z maski. 

Co do systemu gry, mam nadzieje ze wyscigow bedzie znaczniej wiecej. Narazie ukonczylem wszystko z "B" zwiazane, aktualnie w "A" juz jest troszke wiecej ale do rozpykania w jedno popoludnie. Minusem dla mnie jest to ze uproscili tuningowanie, teraz zamiast kilku rodzaji stozkow i dolotu to dali to do jednego wora i nie ma podzialu juz na sportowy i wyscigowy. Obawiam sie rowniez co do zdobywania kasy. Zobaczymy czy po kilkudziesieciu wyscigach bede mogl kupic cos konkretniejszego niz tylko honde civic i lekkie pomodzenie jej ;) 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Obawiam sie rowniez co do zdobywania kasy. Zobaczymy czy po kilkudziesieciu wyscigach bede mogl kupic cos konkretniejszego niz tylko honde civic i lekkie pomodzenie jej ;)

Kasa wpada dość szybko ale nie za szybko - ja mam wszystko w B i połowę w A, w posiadaniu z 8 samochodów (poza Hondą Fit wszystkie wygrane, dwa autka przeszyły delikatny tuning), na koncie ponad 250tys kredytów (ale prawie 100tys wpadło w misji na księżycu), więc można już coś fajnego kupić (ale do wyścigówki z serii GT300 jeszcze brakuje, nie mówiąc już o czymkolwiek z GT500 czy LeMans), ale już w mocniejszy tuning już raczej się nie pobawię bo lepsze części od razu mogą pożreć całość tej kasy...

Troszkę za łatwo jest - właściwie wszystkie wyścigi wygrywam od ręki, nie wybierając nawet aut z maksymalnym dopuszczalnym PO ani nie dokupując lepszych opon które są dopuszczalne - wiec fajnie że są limity ale jak na razie niewiele to zmienia.

 

i fakt że grafika potrafi zachwycać - do tej pory nie miałem sytuacji żebym się skrzywił czy poczuł zniesmaczony (co było na porządku dziennym w GT5 gdzie co chwilę wyłaziły jakieś kartonowe ludziki), za to już wiele razy robiłem wielkie oczy że konsola która już kończy swój żywot potrafi jeszcze taki stan spowodować :)

 

Nie rozumiem tylko dlaczego nie ma zniszczeń mechanicznych - powinno to być domyślnie włączone w singlu od początku!

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

W tej grze wiecej nie ma jak jest.Co do grafiki to jest gorsza jak dla mnie niz w GT5 naladowana blurem zeby ukryc slabosci,kojarzy mi sie to z wyscigami arcade.Duzo lepiej wygladalo wyostrzenie w GT5 o cieniach i innych rzeczach nie bede juz mowil.Brak gieldy samochodow uzywanych,teraz dochodzi brak wytrzymalosciowek,B speca.Pogralem dzisiaj z ciekawosci u kolegi ktory jest maniakiem GT i mial kwasna mine,jezeli chodzi o grafike i niedorbki,nie mam zastrzezen do modelu jazdy ale nigdy nie mialem to jest standard ze jezdzi sie dobrze.Ale do tego zdarzylem sie juz przyzwyczaic,tak samo jak do tego ze Polyphony nic sobie nie robi z bledow ktore popelnila w GT5 i ich nie poprawilo.AI przeciwnikow nie istnieje juz od paru kolejnych czesci.Singiel nie istnieje.Multi poki co niedorbione,w salonach burdel wszystko napchane w jednym.Jeszcze te nitro i wyscigi na ksiezycu smiech na sali.Przegieli z tym,niech sie lepiej zajma rzeczami ktore sa do dupy zamiast jakies niepotrzebne g... jazda na ksiezycu to jest nienormalne.Wyglada to identycznie jak seria COD ktora z dobrej gry wojennej zamienila sie w posmiewisko i cyrk z psami z rakietami.Mam nadzieje ze wyjdzie na PS4 jakas konkretna scigalka ktora zmusi polyphony do wysilku bo jak widac narazie boja sie konkurencji,nie wypuszczajac GT6 na PS4 dali sygnal ze albo nie maja pomyslu,albo chcieli zarobic tanim kosztem wypuszczajac DLC jako pelna gre za 200zl.ja na to sie wiecej nie nabiore.Wiecznie bedziecie dymani kupujac pol produkty tej czy innej seri przyczyniacie sie do bylejakosci bo i tak sie sprzeda...Dodam jeszcze filmik ktory chodzi w sieci z porownaniem tej mega super grafiki w GT5,5 do GT5 :)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

kolego wybacz ale moim zdaniem bredzisz, do tego wydaje mi się że dalej gry nie widziałeś, nawet u kolegi. gra nie jest idealna graficznie, ale Polyphony na tyle postarało się że wrażenie jakie gra sprawia jest o klasę lepsze niż to co było w przypadku GT5, i szczerze to nie spodziewałem się że zachwycę się grafiką w tej grze ale co chwilę dostaję po oczach jakąś mega akcję której w poprzedniej części nie było (za to było tam niesamowicie dużo mega ogromnych rozczarowań wystawiających Polyphony na pośmiewisko). oczywiście jak zatrzymasz się to zobaczysz słabą trawę, tragiczne cienie, zobaczysz to że w nocy tylko jeden samochód oświetla wszystko, ale litości, ps3 jest już stare i widać trzeba było pójść na kompromisy żeby gra trzymało równy, wysoki poziom. podczas grania grafika nie zawodzi, wręcz przeciwnie, nauczyli się w końcu paru sztuczek żeby oszukać gałki oczne - mi to akurat pasuje, bo ja nie oceniam gry po poboczu ani po ujęciach z dupy w photomode, ale oceniam wrażenia z gry, a te są super. przypomina mi to trochę czas COD4 - gra w ruchu sprawiała mega realistyczne wrażenie, nawet moja żona powiedziała że to wygląda niesamowicie, za to jak się zatrzymałeś to wychodziły wszelkie badziewia typu kiepskie tekstury, mierna rozdzielczość itp.

 

wiadomo że gra wymaga dopracowania, mnie boli to że nie poszli dużo dalej w stosunku do GT5, i też mogę zrobić tutaj litanię rzeczy które mi brakuje (a jest tego sporo, do tego w większości są to rzeczy które albo już mieli/mają i nie wykorzystali, albo mogli je zrobić nie marnując czasu na misję na księżycu czy generator tras), ale całość i tak dla mnie się broni przed krytyką, bo niekonsekwencji, głupot, niedoróbek jest tutaj i tak dużo mniej niż w GT5. wiadomo że to marne wytłumaczenie, i GT7 na ps4 będzie musiało się zmienić dużo bardziej, ale to co mamy teraz i tak jest na tyle dobre żeby dać sporo radości na długie miesiące...

Odnośnik do komentarza

Moze dla ciebie ja pogralem z 3 godziny i nie widze checi bym ta gre kupil.Ja bredze hmm czyli moje argumenty sa nieprawdziwe tak uwazasz?To ze wprowadzono zmany doslownie kosmetyczne ktore powinny byc zaimplementowane w GT5 jako patch a wydali jako gre uwazasz za gotowy produkt?No sory to mamy rozne spojrzenie na temat jakosc i produkt.Swoja droga chcial bym miec takiego klienta jak ty ze malo wymaga a placi slono:)Zloty klient.Wracajac do GT to nie zgodze sie z tym ze nie mozna bylo zrobic wiecej.Bo poprostu odpierd maniane i tyle ciezko bylo poprawic ciee standardy kolizje interfejs i grafike zamiast blurowac to poprawic to co bylo slabe?Jak widac nie chcialo sie i o to mam najwieksze NIE dla tej czesci gry.Umowmy sie mamy koncowke tej generacji a auta standard wygladaja jak z przed 10 lat.Nie widzialem tak slabo zrobionych aut w zadnej samochodowce jakie wyszly w przeciagu ostatnich 2 lat.Wyglada to komicznie.GT najwiekszy blad popelnilo ze wydalo to na PS3 i tym sie zblaznilo.Powinni to co dostalismy dodac jako patch albo DLC.A calkiem nowa gre wydac w tym czasie na PS4 z nowa jakoscia i swierzoscia.Dodam jeszcze ze ogladnelem sobie forza 5 vs GT6 i tam GT6 wypada jak gra na smartfona.Rozumiem ze forza to gra na Xbone ale wlasnie teraz GT pwoinno byc na PS4 i bic sie z forza o to ktora gra jest no1 a tak to jest w (pipi)e.

Edytowane przez DIRK DIGGLER
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Ja bredze hmm czyli moje argumenty sa nieprawdziwe tak uwazasz?To ze wprowadzono zmany doslownie kosmetyczne ktore powinny byc zaimplementowane w GT5 jako patch a wydali jako gre uwazasz za gotowy produkt?No sory to mamy rozne spojrzenie na temat jakosc i produkt.

Uważam że Twoje argumenty są w dużym stopniu prawdziwe. Co więcej - wspomniałem że jak ktoś do tej pory grał w GT5 to takiej osobie nie polecam kupna tej gry, ale to już każdego decyzji, mi po półtora roku przerwy nowe GT na starą generację jest bardzo na rękę. Dalej - wspomniałem że dla mnie GT6 to gra jaką powinniśmy dostać 3 lata temu, chociaż i wtedy byśmy mogli wyliczać masę słabych rzeczy...

 

Od siebie napiszę rzeczy które mi się od razu rzucają w oczy:

- gdzie zniszczenia mechaniczne? po patchu w GT5 były za(pipi)iste, tutaj powinny być od razu i domyślnie włączone w każdym trybie, tym bardziej w karierze!

- czemu tylko 6 przeciwników? od razu powinni dać 16...

- gdzie start z miejsca, z falstartem? w online jest ale w singlu też by się przydał!

- tragiczne zbalansowanie wyścigów, dobieram auto o o 150PP mniej niż maksymalny dopuszczony, biorę słabsze opony niż mogę, a i tak wygrywam z palcem w tyłku... wyścigi powinny być wyzwaniem, co idealnie pokazało Motorstorm: Pacific Rift. w GT6 powinno być tak samo trudno, a jak dla kogoś będzie za trudno to powinni podkraść patent że jak chcesz to włączysz sobie wspomagacze, wyłączysz zniszczenia, a przeciwników ustawisz na wolniejszych, ale wtedy nie dostaniesz pełnej kasy za wyścig albo nie dostaniesz najlepszej gwiazdki... nie wiem czemu Polyphony ciągle robi ten sam błąd ze zbalansowaniem wyścigów, tym bardziej że jak chcą to potrafią zrobić mega wyzwanie w singlu - co udowodnili chociażby w pierwszych wyzwaniach sezonowych (Mazda RX-7 na Tsukubie do dzisiaj mi się śni) czy serią Formula GT (gdzie napięcie było od startu do mety)

- fatalne wykorzystanie licencji - co z tego że w GT5 mieli Nascar czy WRC jak zrobili z tego beznadziejne wyzwania pomijając wszystko co piękne i wyjątkowe w tych seriach. to samo z seriami GT300/500 - raptem jedne mistrzostwa, w dodatku mega proste... powinni dużo bardziej uwypuklić to o co w tych seriach chodzi a nie robić z tego kolejne wyścigi obok sunday cup... mogli z tego zrobić coś obok, taką osobną sub-grę gdzie by były kwalifikacje, kalendarz wyścigów, a same wyścigi z regulaminem prawdziwych wyścigów itp - ogólnie coś co by oddało ducha tych serii co mieli na nie licencje.

- zniszczenia wizualne mogli sobie po prostu darować zamiast robić takie badziewie

- po co jakieś rzeczy z których nikt nie korzysta? po co tracić czas na marsjańskie łaziki, na gps logger, na generator tras który jest dramatyczny i nie sądzę że komukolwiek potrzebny...

- kolizje!!!!!!!

- 1/3 aut mogliby wyrzucić bo robią tylko zamieszanie, są niepotrzebne (bo albo nikt takiego auta nie kupi albo są to duble innych aut), albo są zwykłymi ciekawostkami które po sprawdzeniu zapominamy o nich...

- o dźwiękach nie chcę pisać, bo tu praktycznie wszystkie są do wymiany, począwszy od tych w menu do dźwięku samych silników. tyle że tutaj uważam że oni mają dobre dźwięki tylko w zły sposób je serwują - bo np. jak jedziesz za Mercedesem AMG i on przyśpiesza to ciarki przechodzą, za to jak się samemu prowadzi to samo auto to już jest słabo...

 

Wymieniać mogę jeszcze długo, bo Polyphony nie dostarcza nam idealnego produktu. Ale niestety na ps3 nie ma ta gra konkurencji w dziedzinie simów...

 

Swoja droga chcial bym miec takiego klienta jak ty ze malo wymaga a placi slono:)Zloty klient.

 

Wręcz przeciwnie - ja wymagam mega dużo. Tyle że moje wymagania nie skupiają się na tym żeby oddali te 3/4 trawy z pobocza które zabrali, czy żeby poprawili cienie bo są tragiczne - bo ani nie o to chodzi w grze wyścigowej, ani nie jest to widoczne podczas jazdy, chyba że na siłę się na tym skupiasz. Dla mnie liczy się feeling z gry, a to ta gra ciągle ma, i po przerwie półtora roku dla mnie ta gra jest dalej mega miodna i świeża, a te drobne zmiany w interfejsie i samej grze pokazują że to nie kolejna Fifa z nowymi składami, ale coś trochę więcej.

Poza tym popatrz sobie na rynek simów na PC - w większości te gry wyglądają tragicznie, na jakość grafiki to od niedawna patrzą i dopiero gry z ery takiego C.A.R.S. jakoś wyglądają, bo wcześniej to grafika była na drugim planie, na pierwszym był model jazdy. Czy gracze takich simów też są mało wymagający?

 

I jeszcze raz napiszę - gra w końcu nie straszy, nie pokazuje słabych momentów. Co prawda do tej pory grałem może raptem 10h i nie widziałem wszystkiego, ale jak przypomnę sobie jakie strzały w twarz nam od początku serwowało GT5 to tutaj tego nie ma, co więcej - nauczyli się chować niedociągnięcia w sprytny sposób, pokazując przy okazji parę ciekawych efektów które sprawiają że gra potrafi zachwycić...

 

Umowmy sie mamy koncowke tej generacji a auta standard wygladaja jak z przed 10 lat.

 

Zwykły hejt czy na prawdę tak myślisz? Bo jeśli tak myślisz to sorry ;)

 

Nie widzialem tak slabo zrobionych aut w zadnej samochodowce jakie wyszly w przeciagu ostatnich 2 lat.Wyglada to komicznie.

 

Nie wiem jakie gry widziałeś, bo ja dużo nie widziałem, ale patrząc przez pryzmat gier które widziałem - Dirt2, Grid2, WRC4, to dla mnie auta standardy z GT6 prezentują się po prostu ładniej. Nie są piękne, są wręcz za sterylne, ale są ładne, a podczas wyścigu teraz na prawdę ciężko stwierdzić czy to jedzie standard a nie premium (a przynajmniej w większości przypadków tak jest, bo ja widziałem tylko dwa auta - stary Focus i Alfa 147 - które były po prostu słabsze, pewnie tak samo będzie z całością miejskiego japońskiego badziewia z lat 90-tych które dla mnie mogłyby po prostu zniknąć). Gry z aut które wymieniłem wyglądają w porównaniu do GT5 słabo - nie są tak dobrze wymodelowane, są dość mocno rozpikselizowane i ziarniste, a jedyną ich zaletą jest to że się niszczą, czasem dość fajnie (szczególnie w porównaniu do zniszczeń standardów, które wyglądają tak jakby szklana powłoka wokół auta kruszyła się, co wygląda bardzo słabo). W każdym bądź razie te lepsze standardy dla mnie nie są już problemem podczas gry, teraz wyglądają tak jak powinny i nie straszą jak wcześniej, ale mi ani nie zależy na zniszczeniach ani nie robię pauzy i nie robię zooma żeby doszukać się na siłę czegoś słabego, więc niech będzie że jestem mało wymagający ;)

 

Dodam jeszcze ze ogladnelem sobie forza 5 vs GT6 i tam GT6 wypada jak gra na smartfona.

 

Na prawdę nie rozróżniasz gry na smartphona z grą na ps3? No zlituj...

 

Poza tym porównania Forza 5 vs GT6 są deczko nie na miejscu. Poczekaj na Driveclub to sobie porównamy grafikę, bo zestawienie GT6 z grą na nową generacje jest po prostu śmieszne...

 

Ogólnie uważam że dla fanów serii - takich co doceniają tą grę za model jazdy a nie za cienie czy trawę, to wszelkie problemy mogą być do wybaczenia, i nie ma co się obrażać że GT6 ląduje na ps3. Za to recenzenci powinni tą grę wypunktować tak, żeby cała rzesza niedzielnych graczy czy takich co chcą po prostu fajne wyścigi ominęła tą grę z daleka. Bo tyko to może skłonić Sony żeby dało Kazowi kuratora który będzie podsuwał mu w odpowiednim momencie leki powstrzymujące mózg Kaza przed zbytnim odpływaniem w kosmos. Tak samo jak może wtedy zawiozą Kazowi Xboxa i zmuszą do pogrania w Forzę, czy dostarczą mu inne, konkurencyjne gry, dostarczą raporty oczekiwań graczy, a Kaz posłusznie zrozumie że musi trochę odpuścić żeby grę wyciągnąć z archaizmów... Inaczej w przypadku następnej części również fani dadzą sobie spokój...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

No zgadzam sie w niektorych sprawach,mysle ze to co napisales jest dosc zdrowym podejsciem,a nie oslepionym fanboyem.Bo to jest najgorsze jezeli ktos nie dostrzega wad w produkcie ktorym sie podnieca choc bylo by to g... w zlotym papierku;).Pozniej wychodza gry ksero bo i tak wielcy fani kupia a tak naprawde strzelaja sobie w kolano.Zamiast odpuscic jedna odslone gry bo jest slaba i wyrazic swoje niezadowolenie to ludzie kupuja na sile i pozniej udaja ze wszystko jest super:)Ale to juz temat na inna historie.Wracajac do wyscigow i GT to ten filmik ktory ogladnelem w sieci mnie naprawde powalil to jak wyglada forza to pierwsza klasa i naprawde przy nim  GT6 wygladalo jak takie zabawkowe.Nie chcialem porownywac tylko pokazac gdzie powinno byc GT a gdzie jest.Czyli zamiast cieszyc sie GT na next gena to mamy kotleta na ps3.Drive Club kupie pewnie jezeli okaze sie dobra gra ,ale symulacja chyba nie bedzie,bardziej rywalizowac bedzie z NFS,wiec pozostaje czekac na jakas nowa marke albo na GT7, ponoc juz robia ale czy to prawda to nic nie wiadomo.Jak beda sie tak spieszyc jak z GT5 to bedzie za 3 lata.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dwie sprawy. Grafika miazdzy cyce. Wlaczcie sobie jakikolwiek wyscig, obejrzyjcie sobie pozniej z niego replay. Po czym wlaczcie sobie Grida 2 na PS3 i tak szybko jak go wlaczycie to go wylaczcie. Grid 2 przy GT6 wyglada jak wymiociny. 

Sprawa druga ale tu jest kwestia leniwosci tworcow. Skoro powiedzmy jest sobie auto premium takie jak S2000 to dlaczego wypuszczaja ich 20 innych odmian i sa one juz standard? Przeciez one sie roznia jedynie co to detalami typu inny zderzak inne swiatla badz kierunkowskaz w innym miejscu. Bryla auta jest ta sama. Przez cala generacjnie nie mieli czasu tego zrobic. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

gram juz kilka dni (ps4 czeka cierpliwie) i model jazdy zaskoczył mnie pozytywnie

grafa niby czysta i ostra ale jak na dzisiejsze czasy troszkę dziwna ,cały czas to ten sam engine lezeji chodzi o grafę

 

liczę ze na ps4 w końcu zrobią nowy engine i poprawią grafikę (zniszczenia aut też) bo mimo wszystko całe otoczenie jest płaskie i prymitywne

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

daj link ;)

chociaż z oceną sprzedaży to ja bym się jeszcze wstrzymał - święta za parę dni pewnie trochę skoczy, poza tym GT5 też na początku szło tak sobie a do tej pory sprzedali chyba 7mln sztuk...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

LINK jak znajde to podam przeczytaj sobie na portalu jest sprzedaz gier temat.Nie no GT5 w dniu premiery to wymiotlo sklepy podobnie jak GTA5 w tym roku,moze nie tak ale podobnie.Byl problem zeby dostac kolekcjonerska wersje nawet a o premierowce juz nie wspomne.Teraz widze po sklepach ze GT zalega na polkach w duzych ilosciach wiec to sie potwierdza ze slabo.Mam nadzieje ze to wyjdzie na plus i na nowe GT juz wroci tam gdzie powinno.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Jeśli wydadzą za rok to GT7 będzie takim samym kotletem z lepszą grafiką i wszystkim tym, co zdąża spatchować GT6 ;) 200zł bym nie dał, za 120 na cebule jak najbardziej nie żałuje.

 

co do tego to ja nie byłbym takie pewny - GT6 nie ma wszystkiego co spatchowali w GT5 ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...