Skocz do zawartości

Silent Hill HD Collection


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Chiałbym się dowiedzieć czy na PS3 też macie takie problemy z SH3 jak ja na X360. Mianowicie chodzi mi o 2 sprawy:

  1. Po dłuższym obcowaniu z grą (jakieś min. 0,5 h) gra potrafi się zawiesić i muszę resetować konsolę, co szczególnie denerwuje, gdy chcę przejść grę z dobrym wynikiem - chodzi mi tu głównie o max. 2 save'y podczas gry.
  2. Druga sprawa to zniekształcenia dźwięku rozmowy z kumplami (gdy jestem np w party i gadamy), kiedy strzelam przykładowo z Unlimited Submachinegun'a.

Dodam, że SH2 chodzi OK, problem występuje jedynie w SH3.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ocenie w PE już dziś jestem pewien, że prawie dałem się nabrać. Na początku byłem bardzo napalony na tę kompilację. Jednak stopniowo żar był studzony przez kolejne doniesienia i filmiki. Ocena PSX Extreme była jak ostateczne nasikanie na tlące się ogarki. Tej składanki na pewno nie kupię. Dzięki jeszcze raz dla PE za pomoc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ocenie w PE już dziś jestem pewien, że prawie dałem się nabrać. Na początku byłem bardzo napalony na tę kompilację. Jednak stopniowo żar był studzony przez kolejne doniesienia i filmiki. Ocena PSX Extreme była jak ostateczne nasikanie na tlące się ogarki. Tej składanki na pewno nie kupię. Dzięki jeszcze raz dla PE za pomoc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ocenie w PE już dziś jestem pewien, że prawie dałem się nabrać. Na początku byłem bardzo napalony na tę kompilację. Jednak stopniowo żar był studzony przez kolejne doniesienia i filmiki. Ocena PSX Extreme była jak ostateczne nasikanie na tlące się ogarki. Tej składanki na pewno nie kupię. Dzięki jeszcze raz dla PE za pomoc w podjęciu decyzji.

A ja mogę napisać od siebie ze jestem szczęsliwym posiadaczem edycji HD .Własnie gram w sillent hill 2 i w/g mnie ocena w PE jest zaniżona. Jako fan samą drugą częśc w edycji HD oceniam na mocne 8 ( w trójke jeszcze nie grałem) największy minus to tereny otwarte i dziwna mgła oraz rozmywające się tekstury pod nogami bohatera natomiast jak juz znajdziemy się w budynku to powraca stary klimat SILENT HILL (konicecznie grać wieczorem na podkręconych głośnikach
Odnośnik do komentarza

A ja mogę napisać od siebie ze jestem szczęsliwym posiadaczem edycji HD .Własnie gram w sillent hill 2 i w/g mnie ocena w PE jest zaniżona. Jako fan samą drugą częśc w edycji HD oceniam na mocne 8 ( w trójke jeszcze nie grałem) największy minus to tereny otwarte i dziwna mgła oraz rozmywające się tekstury pod nogami bohatera natomiast jak juz znajdziemy się w budynku to powraca stary klimat SILENT HILL (konicecznie grać wieczorem na podkręconych głośnikach

 

Ja akurat starego Silent Hill 2 oceniam na 10, ale ta kolekcja nie zasługuje na nic jak na zjechanie. To jest kolejne podejście do tej samej gry po latach i mamy tutaj ewenement, bo to pierwszy składak, który wygląda dużo gorzej niż oryginalna wersja sprzed dekady. I nie ma tutaj znaczenia, że to genialna gra, jeśli od strony technicznej mamy regres.

Odnośnik do komentarza

A ja mogę napisać od siebie ze jestem szczęsliwym posiadaczem edycji HD .Własnie gram w sillent hill 2 i w/g mnie ocena w PE jest zaniżona. Jako fan samą drugą częśc w edycji HD oceniam na mocne 8 ( w trójke jeszcze nie grałem) największy minus to tereny otwarte i dziwna mgła oraz rozmywające się tekstury pod nogami bohatera natomiast jak juz znajdziemy się w budynku to powraca stary klimat SILENT HILL (konicecznie grać wieczorem na podkręconych głośnikach

 

Ja akurat starego Silent Hill 2 oceniam na 10, ale ta kolekcja nie zasługuje na nic jak na zjechanie. To jest kolejne podejście do tej samej gry po latach i mamy tutaj ewenement, bo to pierwszy składak, który wygląda dużo gorzej niż oryginalna wersja sprzed dekady. I nie ma tutaj znaczenia, że to genialna gra, jeśli od strony technicznej mamy regres.

to zadam ci jedno pytanie ,,Masz tą kolekcję HD?"

Zgadzam sie z tym ze na otawrtych terenach gra kuleje w porównaiu do pierwowzoru(dlatego ocena 8) ale cała reszta jest ok to nadal ten sam dobry silent (straszy jak cholera). Pozatym odpal sobie teraz dwójkę na tv fullhd to tez nie bedzie to samo co niegdys crt.

A ocena 5+ w PE to smiech na sali

Odnośnik do komentarza

Idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle wydano tę kompilację. I owszem, cieszylibyśmy się, gdyby była to rzeczywiście w jakiś wyraźny sposób odświeżona/usprawniona wersja. Tymczasem otrzymujemy dwie prastare, niewiele warte (cenowo) gierki w cenie zupełnie nowego produktu, w dodatku prezentujące się gorzej niż 11 lat temu i tutaj nie ma dyskusji - trzeba patrzeć na to przez różowego okulary fanboja, żeby nie zauważyć braków tej edycji. Coś podobnego woła o pomstę do nieba i przeczy w ogóle sensowi zakupu czegoś takiego, skoro edycje premierowe prezentują się lepiej. Kupiłbyś film na blu-ray w jakości gorszej niż DVD (pomijając rozdzielczość) tylko dlatego, że został zamknięty w nowe pudełko?

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle wydano tę kompilację. I owszem, cieszylibyśmy się, gdyby była to rzeczywiście w jakiś wyraźny sposób odświeżona/usprawniona wersja. Tymczasem otrzymujemy dwie prastare, niewiele warte (cenowo) gierki w cenie zupełnie nowego produktu, w dodatku prezentujące się gorzej niż 11 lat temu i tutaj nie ma dyskusji - trzeba patrzeć na to przez różowego okulary fanboja, żeby nie zauważyć braków tej edycji. Coś podobnego woła o pomstę do nieba i przeczy w ogóle sensowi zakupu czegoś takiego, skoro edycje premierowe prezentują się lepiej. Kupiłbyś film na blu-ray w jakości gorszej niż DVD (pomijając rozdzielczość) tylko dlatego, że został zamknięty w nowe pudełko?

No tak Komodo tylko że:

1.moja konsola nie posiada wstecznej kompatybilnosci -

2.Nawet gdyby posiadała to pewnie ziarnistość by mnie odepchała bardziej niż drętwa mgła z edycji HD( jak już wczesniej pisałem nowe tv nie dadzą nam tego na starych grach co stare crt)

3.Oglądając filmy z edycji PC w wysokiej rozdzielczość równiez nie ma juz tego efektu brudu i syfu a jednak zebrał niegdys lepsze noty

To teraz zadam ci jedno pytanie : W jaką wersje zagrać i na jakim sprzęcie aby mięc najlepszą na obecne czasy grafike pozostawiając przy tym 100% klimatu SH.

POZDRAWIAM

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak już jesteś taki rozrzutny to kup gdzieś używane PS3 ze wsteczną kompatybilnością - upscaling działa w tym przypadku należycie i spokojnie można ciorać w starocie na Twoim samsungu fullhd 3d za 5000 zł. Nikt tutaj nie próbuje odebrać tym grom fabularnej i klimatycznej zajefajności, ale nie rozdają tej kolekcji za darmo ani nie dorzucają jako bonusa do jakiejś kolekcjonerki downpour - trzeba za nią wybecalować pieniądz którego nie są warte ze względu na ogólną prezentację wypadającą gorzej niż wieki temu. Jeżeli sam fakt ponownego wydania tej samej gry zasługuje na wysokie noty, nie widzę przeszkód, aby takie reedycje wydawać co rok i każdorazowo oceniać na 10 (wszak to dwa niesamowite tytuły w jednym pudełku - super). To tak jakby cieszyć się na dodruk ulubionej książki, tyle, że tym razem w tłumaczeniu analfabety.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Problem tkwi w wydawcach, którzy niestety słusznie uważają, że jakiekolwiek wydanie starego hitu i tak się sprzeda. Na przykładzie SH HD można swierdzić, że przebiera się miarka i jeśli chce się robić konwersje HD to trzeba to jeszcze zrobić dobrze, żeby dostać za to pieniądze. Poza tym, czy SH The Room nie miał być częścią tej kompilacji?

 

Roger dobrze napisał - lepiej żyć wspomnieniami. Ja od siebie dodam, że jest tyle gier currentgenowych, że składaki HD są nam niepotrzebne. No, może takie zacne typu MGS HD czy inne GoW Collection Vol. 2 to ukłon w stronę tych, którzy nie obcowali z innymi konsolami więc ich istnienie rozumiem. Za dużo się tego namnożyło i zbyt wiele z nich to potwarz dla klienta, który zawsze spodziewa się czegoś więcej niż w przypadku SH HD.

Odnośnik do komentarza

Problem tkwi w wydawcach, którzy niestety słusznie uważają, że jakiekolwiek wydanie starego hitu i tak się sprzeda. Na przykładzie SH HD można swierdzić, że przebiera się miarka i jeśli chce się robić konwersje HD to trzeba to jeszcze zrobić dobrze, żeby dostać za to pieniądze. Poza tym, czy SH The Room nie miał być częścią tej kompilacji?

 

Roger dobrze napisał - lepiej żyć wspomnieniami. Ja od siebie dodam, że jest tyle gier currentgenowych, że składaki HD są nam niepotrzebne. No, może takie zacne typu MGS HD czy inne GoW Collection Vol. 2 to ukłon w stronę tych, którzy nie obcowali z innymi konsolami więc ich istnienie rozumiem. Za dużo się tego namnożyło i zbyt wiele z nich to potwarz dla klienta, który zawsze spodziewa się czegoś więcej niż w przypadku SH HD.

A ja uważam że edycje HD są nietylko potrzebne co wygodne (dla fanów) po co trzymac stare konsole ze swoimi ulubionymi grami na nie skoro dostajemy je ( za połowę ceny zwykłej nowej gry na ps3 cześto gęsto crapów dla bezmózgich małolatów) na sprzęt który stoi pod telewizorem.

Oczywiście zgadzam się z tym że ta edycja mogła wygladac lepiej ale ja grając w nią poczułem sie tak samo jak 11 lat temu (naprawde potrafi przestraszyc i ma ten sam klimat ) najweksza wada to ta scian mgły która troche psuje klimat przez to te dwa oczka mniej w mojej ocenie.

SILENT HILL 2 ORAZ METAL GEAR SOLID 3 to dwie najlepsze gry na ps2 jak nie wogóle w historii i na wydanie ich w edycji HD czekałem i sie nie zawiodłem BASTA

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

Przełamałem się i kupiłem tą składankę, zdając sobie sprawę jak jest spaprana. Nostalgia zwyciężyła nad rozsądkiem. Najpierw odpaliłem dwójkę. Okazało się że jest całkiem okej i da się grać. Mgła jest, jako taka płynność jest. Odpaliłem trójkę. I spadłem z fotela. Brak mgły na samym początku, dźwięk nie współgrający z obrazem czy wyprane kolory to mały pikuś przy animacji. Jedno wielkie slo-mo, Heather dosłownie porusza się jak mucha w smole. Dramat, porażka i syf. Przypomniały mi się dawne czasy grania na kompie. Ale nie na takie wspomnienia liczyłem.

Odnośnik do komentarza

ja zacząłem od trójki i mam ochote rozje... pada Heather ledwo biega w większych lokalizacjach , wystarczy że w pomieszczeniu jest jeden wróg i obraz zwalnia -dostaję (pipi)i.....y co zauważyłem po wyłączeniu latarki jest trochę lepiej

w SH 2 grałem w dodatkowy scenariusz Marią -od ciemności nawalały mnie gały w dzień nie szło grać -plazma panasonica

Odnośnik do komentarza

Tak, trójka wypadła dużo gorzej od dwójki, wiesza się (niezłe emocje są grając bez sejwów), chrupie prawie non stop i ma uboższą oprawę graficzną od pierwowzoru. Dwójka przy trójce to idealna konwersja :) Przygodę z HD Kolekcją zacząłem od trójki ponieważ najsłabiej znałem tą część i chciałem ją po prostu zaliczyć. Przeszedłem ją kilka razy dla różnych zakończeń (Revenge wymiata). Już cieszyłem się że będzie platynka, ale nie udało mi się uzyskać zakończenia Possesed. Podejrzewam że jest to błąd, bo robiłem wszystko według różnych poradników. Generalnie by dostać to zakończenie trzeba zabić wszystkich, mieć stale niski poziom zdrowia i wybaczyć. Chyba spróbuję jeszcze raz jak skończę zabawę z SH2.

 

Parę dni temu wziąłem się za dwójkę. Kurcze, ta gra moim zdaniem w ogóle się nie zestarzała i nadal zachwyca fabułą i oprawą. patent z latarką i cieniami nadal robi wrażenie i wygląda rewelacyjnie. Drażnią tylko momenty bez latarki, musiałem rozjaśnić Szajsunga na 70 level. Ale to nic. Całe szczęście że konwersja wypadła dobrze. Przechodzę grę już czwarty raz i ani razu nie miałem zwisu, płynność jest o niebo lepsza niż w trójce. Nie ma tej super płynności która była w starych wersjach, ale mi to nie przeszkadza, nie psuje to gry tak jak gdy biegałem (raczej płynąłem w smole) Heather. Postanowiłem ugrać platynę, a ta byłaby banalna gdyby nie konieczność zdobycia 10 gwiazdek. A to jest czysty hardcore. Ale nie poddaje się i zamierzam je zdobyć. Summa summarum zadowolony jestem że to wydali bo dobrze się bawię. Największe wady tej kolekcji to dla mnie brak kuponu na jedynkę i brak czwórki. SM i Origins też powinni dać. W końcu kolekcja jest zbiorem gier z danej serii.

Odnośnik do komentarza

Co lepiej, podpiąć PS2 pod kineskopowca i zagrać w SH2, czy poczekać aż kolekcja stanieje i łyknąć dla dwójki?

Jeszcze głupio pytasz.Wiadomo, że pierwsza opcja. Mieć taki tv+ PS2 i kupować jakąś lipną składankę, która nie ma żadnych plusów oprócz tego, że w ogóle powstała to delikatnie ujmując głupota.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...